Sayfa 3 / 41 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 1209 sonuç

Konu: [TSL] Galatasaray Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

abartının önde gideni diyorum
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

bende onların ilhan parlaktan neyi eksik diyorum.
    aydın 146 oğuz da 148 yaptım kendi hazırladığım datada ne tesadüf

genelleme yaparsak olcan adin 140 gürhan gürsoy 145 pa alıor ise bu oyuncular pekala almalı die düşünoyorum ve eminim alıcaklarda. 145-150 arası pa da pek bi abartı diil yani.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

2. yarı Alisamiyendeki bütün maçları tribünde izlemiş biri olarak bir kaç şey paylaşmak istedim. Malumunuz TVden her şey çok açıkça belli olmayabiliyor.

İlk olarak Mehmet Topalla başlamak istiyorum. GSde mesela dk 60-70 ten sonra oyuncular üşüyor. Mesela barış 60 tan sonra çok koşacak hali kalmazken Mehmet Topal dk 80de 60m depar atabiliyor. Özellikle denizli maçına kenardan serbest vuruş kullanırken,kaleye en uzak oyuncu Sabri 25m. Mehmet Topal kafa vurmaya çalışıyor dönen topta kaleye neredeyse sabriyle aynı gelebiliyor ve bu 70lerden sonra oluyor. Bence Stamina bi gözden geçirebilir. Anticipation 12, tackling 12, positioning 10 olan Mehmet Topal rakip atağa geçtiğinde ayakta kalan ve bir çok pozisyonda atağı kesen topu kapan adam oluyor. Artık kesin bişey söylemek istemiyorum ama ya çok iyi pozisyon alıyor ya da tacklingi iyi(uzun bacaklara yardımcı oluyor) ya da ön sezileri kuvvetli, bi bakmanızı düşünüyorum. Bi de belki yanlış düşünüyorum ama GSdeki çok oyuncudan daha iyi uzaktan sut atabiliyor.

Aykut için extensor yazmış ama bence de hava toplarında ve ya defansın arkasına atılan toplarda çıkıp çıkmama konusunda tereddüt ediyor bu da onu hataya itiyor. Yine topu oyuna sokuş konusunda çok zayıf ama topa vurulmasıyla topa atlaması arasındaki zaman ise çok kısa.

Son olarak da yanlış hatırlamıyorsam agression topa dalmakla alakalıydı ve Emre Güngör rakibin ayağındaki toplara çok agresif giriyor ve hatırladığım kadarıyla bunla alakalı Ankaragücünde yanlış zamanlamasıyla sarı kartlar görüyoru gerçi GSde pek görmedi ama takdir sizin..

Nesil
    2003

Topal: bastan asagiya tekrar degerlendirecegim kendisini.

Aykut: Bence temel kalecilik bilgisi/teknigi olarak en iyi Turk kaleci (sezon basinda Rustu haric olarak boyle dusunuyordum, Aykut bence bu konuda Rustu'nun ustunde). Aykut'un kendine guvenmeme, cesaret gibi zaaflari var ki bu da zaman zaman hic olmayacak seyler yapmasina neden oluyor. Sezon sonuna kadar bence artik Aykut'u surekli izleyecegiz ve bununla beraber bir cok gozlem daha yapabiliriz.

Emre'nin vucudunu kullanmasi/cesareti ve top kapmadaki basarisi acikcasi beni de cok sasirtti. Mudahalelerinde risk alan bir yapisi var ve bu da kart gormesine ileride neden olabilir. Tabii nispeten mucadeleci orta sahanin da Emre'nin basarisinda rolu olacaktir ancak Emre benim beklentilerimin oldukca ustunde bir performans gosterdi simdiye kadar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Topal: bastan asagiya tekrar degerlendirecegim kendisini.

Aykut: Bence temel kalecilik bilgisi/teknigi olarak en iyi Turk kaleci (sezon basinda Rustu haric olarak boyle dusunuyordum, Aykut bence bu konuda Rustu'nun ustunde). Aykut'un kendine guvenmeme, cesaret gibi zaaflari var ki bu da zaman zaman hic olmayacak seyler yapmasina neden oluyor. Sezon sonuna kadar bence artik Aykut'u surekli izleyecegiz ve bununla beraber bir cok gozlem daha yapabiliriz.

Emre'nin vucudunu kullanmasi/cesareti ve top kapmadaki basarisi acikcasi beni de cok sasirtti. Mudahalelerinde risk alan bir yapisi var ve bu da kart gormesine ileride neden olabilir. Tabii nispeten mucadeleci orta sahanin da Emre'nin basarisinda rolu olacaktir ancak Emre benim beklentilerimin oldukca ustunde bir performans gosterdi simdiye kadar.
    Doğru gözlemlemişim demek ki bi de söylemeyi unuttum özellikle tribünde Serkan çalığa pire diye lakap takmışlar çok koşuyor, kendi kanadından sonra top kapmak için bir çok yere koşuyor, mücadeleyi çok seviyor. Work rate yükselebilir belki ama daha izlemek gerekli diye düşünebilirsiniz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

geçen gün bu sitede baran diye bir çocuk var sordu nasıl galatasarayın durum diye mehmet topalın dayanıklılığı 17 olur demiştim

adam sakatlanıyor oynuyor
    yorulması gerekirken oynuyor oynuyor oğlu oynuyor

denizli maçında da çok diriydi

dayanıklılığının ilk temasının gözden geçirilmesi lazım ilk temasta 14 olabilir
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

mehmet topal takım kötü olduğu zaman bile görevini yerine getirebiliyor eğer biraz daha böyle giderse mental açıdan yüksek değerlere kavuşacağını düşünüyorum.
    markaj 9 dan 12 ye,top kapma 11 den 13 e.uzun şut 11 den 12-13.konsantrasyon 10 dan 12- veya 13.pozisyon alma 9 dan 14 e çıkmalı.dayanıklılık 13 ten 16 olmalı diye düşünüyorum abartmış olmam dimi bana gayet doğal geldi mümkünse pas da 12 den 13 olmalı.özel yetenek 14 ten 11 falan olabilir.

barış özbek 8.0.2 de iyi yenilenmiş ama teknik 14 özel yetenek 15 pas 14 olmuş.

bence teknik 12 özel yetenek 9 falan, pas da 12 falan olmalı.

ben şu özel yeteneği bir türlü analayamadım anlayan varsa bir örenekle anlatabilir mi.

ardanın penaltısı 13 uzun şutu da 9 olabilir.

servetin hızlanması 12 top kapması 14-15 olabilir,olmalı
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    editör değil oyundaki değerlere göre yazdım.
    Last edited by Lionel Andres Messi : 25.Mart.2008 at 00:57 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Mehmet Topalin özellikleri mutlaka artacaktir,bunu Ömer abi de dile getirmis yukarida.

Uzun sut bence en azindan 14 olmali,her sutu kaleyi buluyor ve tehlikeli oluyor.Denizli macinda sol ayagiyla orta sahadan sürdü topu caprazdan harika vurdu kaleci son anda cikardi,Sivas macinda öyle bi sut cekmisti vs. Her macta böyle örnekleri bulabiliriz.Bence ligin en iyi sut atan isimlerinden birisi Mehmet Topal,ciddi bir yükselis olmali.

Top kapma 14 olabilir,11 az bir deger,zira ligin en cok top kapan isimlerinden birisi Mehmet Topal.Mental acidan büyük degisim icine girmeli,önemli degerler almali bence.
    Bravery 13ten 14 cikabilir.
    Consistency rahat rahat 16-17 olur.
    Flairi biraz fazla,12 olabilir.
    Teamwork 15-16 ya cikabilir.13 cok az bir deger.
    Work rate de 15 olabilir.
    Stamina 17 olabilir.
    Strength 15 olabilir.

Bilmiyom fazla uctum galiba ama Mehmet Topal zihinsel acidan üst seviyede olmali bence,fiziksel özellikleri de arttirilmali bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EmperoR View Post
    Mehmet Topalin özellikleri mutlaka artacaktir,bunu Ömer abi de dile getirmis yukarida.

Uzun sut bence en azindan 14 olmali,her sutu kaleyi buluyor ve tehlikeli oluyor.Denizli macinda sol ayagiyla orta sahadan sürdü topu caprazdan harika vurdu kaleci son anda cikardi,Sivas macinda öyle bi sut cekmisti vs. Her macta böyle örnekleri bulabiliriz.Bence ligin en iyi sut atan isimlerinden birisi Mehmet Topal,ciddi bir yükselis olmali.

Top kapma 14 olabilir,11 az bir deger,zira ligin en cok top kapan isimlerinden birisi Mehmet Topal.Mental acidan büyük degisim icine girmeli,önemli degerler almali bence.
    Bravery 13ten 14 cikabilir.
    Consistency rahat rahat 16-17 olur.
    Flairi biraz fazla,12 olabilir.
    Teamwork 15-16 ya cikabilir.13 cok az bir deger.
    Work rate de 15 olabilir.
    Stamina 17 olabilir.
    Strength 15 olabilir.

Bilmiyom fazla uctum galiba ama Mehmet Topal zihinsel acidan üst seviyede olmali bence,fiziksel özellikleri de arttirilmali bence.
    her vurduğu kaleyi bulmuyor canım ama etkili vuruyor yani 13-14 olabilir dediğin gibi
    strenght: 12 olabilir 15 fazla
    teamwork çok doğru tespit takım için çalışan bir adam daha fazla bile olur
    consistensy de doğru çünkü 8 naçın 7 sinde mehmet topal gibi oynamayı başarıyor
    flair 10 dan fazla olmaz
    dayanıklılığıda dediğim gibi 17 olabilir

bence güç dışında çok doğru tespitler brawo baran
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    ben şu özel yeteneği bir türlü analayamadım anlayan varsa bir örenekle anlatabilir mi.
    Rakibin beklemedigi seyleri deneme ihtimali. Mesela topu havalandirip arkaya dogru atmak ve cabuk donerek topu kontrol etmeyi denemek, topuk pasi denemek, rovesata denemek, topu once havalandirip sonra orta yapmak, pas verdigin oyuncuya bakmadan pas vermek vs. vs. vs. gibi fubolu guzellestiren hareketleri denemek. Bu hareketleri yaparken oyuncunun karar verme yetenegi on plana cikiyor. Ozel yetenek oyuncunun bu tip seyleri ne kadar denedigini gosteriyor. Kararlar ozelligi ise bu hareketleri ne kadar dogru zamanlama ile yaptigini ortaya koyuyor. Dogru zamanda yapilirsa bu tip hareketler cok etkili olabilir, yanlis zamanda yapilirsa sonucu etkisiz olur.

servet çetin'in editörde maaşı '1' gözüküyor. acaba bendemi bi sorun var. yoksa bu 1 random gibi bişeymi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by goodnightkiss View Post
    servet çetin'in editörde maaşı '1' gözüküyor. acaba bendemi bi sorun var. yoksa bu 1 random gibi bişeymi?
    Hata..

Haftada 14.472 YTL yerine 14.472 TL olarak girmisim veya daha once hatali olduguna dikkat etmemisim. Buyuk ihtimalle yazin yapilmayan arastirmadan kalmis cunku 15.384 YTL olmasi gerekli Servet'in haftalik ucretinin. FM 2009 icin duzeltirim.

Kendiniz duzeltmek isterseniz editor'de 6,410 yazmaniz gereklidir (editor GBP uzerinden oldugu icin).

Oyun da zaten bunun hata oldugunu tahmin edip, Servet'in yillik maasini otomatik olarak 1.2 milyon YTL yapmis bende. Gercekte ilk sezon 750bin, ikinci sezon 800bin ve ucuncu sezon 850bin aliyor. Sene basina 800bin YTL diyebiliriz yani.

Haftalik olarak da 800.000 / 52 = 15.384 YTL
    GBP olarak da 15.384 / 2.4 = 6.410

Hata..

Haftada 14.472 YTL yerine 14.472 TL olarak girmisim veya daha once hatali olduguna dikkat etmemisim. Buyuk ihtimalle yazin yapilmayan arastirmadan kalmis cunku 15.384 YTL olmasi gerekli Servet'in haftalik ucretinin. FM 2009 icin duzeltirim.

Kendiniz duzeltmek isterseniz editor'de 6,410 yazmaniz gereklidir (editor GBP uzerinden oldugu icin).

Oyun da zaten bunun hata oldugunu tahmin edip, Servet'in yillik maasini otomatik olarak 1.2 milyon YTL yapmis bende. Gercekte ilk sezon 750bin, ikinci sezon 800bin ve ucuncu sezon 850bin aliyor. Sene basina 800bin YTL diyebiliriz yani.

Haftalik olarak da 800.000 / 52 = 15.384 YTL
    GBP olarak da 15.384 / 2.4 = 6.410
    teşekkürler perpetua.. bütün detaylarıyla açıklamışsın, inan yazar grubuna üye olurken bu kadarınıda beklemiyordum. gerçekten her soruya cevap vermeye calısıyorsunuz. diğer ülkerin araştırmacılarıda bu kadar ilgilimi bilmiyorum ama sanırım türkiye araştırma konusunda bir adım önde..

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Sirf bu interview'a bakarak Cem Sultan'in mentalite olarak kendi yasiti olup genc yetenek diye lanse edilen bir cok oyuncudan ne kadar farkli oldugunu gorebiliyoruz. Bu cocuk gercekten Turkiye icin hem stil olarak cok farkli bi oyuncu hem de mentalite olarak cok farkli bi oyuncu. Belki cok iddiali olucak ama bence bu yolda devam ederse ilerde Hakan Sukur'den sonra Turk futoblu dendiginde insanlarin aklina gelen bir isim daha olucak o isim de Cem Sultan olucak.

Aylardir kac kere bu konu hakkinda yazip cizdim artik Cem Sultan'in random olmamasi gereken onemli ozellikleri var ki bence artik hic biseyi random olmamali ve cok iyi takip edilmesi gereken bir isim. En az Batuhan Karadeniz kadar ozen gosterilmeli. Interview'da da bence Cem kendisi hakkinda cok dogru tespitler yapmis gerek sayizf notkalari olsun gerek ustun oldugu ozellikler olsun.

Mesela oyunda teknik icin 8 verilmis Cem icin kesinlikle kabul edilebilinicek bi deger degil. Batuhan karadeniz'e 13 teknik veriliyorsa artik Cem'e kac verilir onu siz dusunun. Bir cok ozelligi yasitlarinin cok ustunde olan bi oyuncu Cem Sultan ve sirf kendi yasinin ustunde kendisini daha henuz kanitlamadi diye onu bos birakip ya da ozelliklerini ve PA'sini dusuk birakmak bence dogru degil. Biz kendi gozumuzle goruyoruz. Gecen sene karadeniz oyunclari ile ilgili bi yazi okumusutum iste linki burada Turksportal'dan:

http://futbol.turksportal.net/makale/futbol/807/

Yaziyi yazan kisi ne kadar guzel ozetlemis aslinda Cem Sultan'i:

"Fazla iddialı olacak ama bence Cem çalışsa da çalışmasa da iki yıl sonra çıkar A takımın ve Milli takımın golcüsü olur."

Ister katilin veya katilmayin ama bence de durum aynen bole Cem istese de istemese de buyuk topcu olucak ki belli ki cok calisiyor yani dusunun. GS'de Cem icin acele etmiyorlar herseyi dogru yapiyorlar sonucta su anda Cem A takim icin direk hazir olmaya bilir bu da gayet normal ve A takim'da ona cok ihtiyac duyulmadigina gore acele etip riske girmeye gerek yok.

Ayrica daha once de belirtmistim ama oyuna aktarilmamis Cem icin AMC en azindan 12-14 arasi bi rakam verilmeli zaman zaman bu bolgede oynatiliyor ustun tekniginden dolayi ayrica free role a 13 degil en azindan 15 verilmesi gerek bence. Artik Cem hakkinda yazmaktan cok silimaya basladim umarim FM 2009'da gercegi yansitan bir Cem Sultan goruruz. Ozellikle composure, finishing, technique, pace, dribbling, flair, first touch, passing, heading, determination, off the ball, strength, jumping, ambition, work rate gibi ozellikleri Turkiye'de yasitlarina en yuksek ne veriliyorsa Cem'e de en az o kadar verilmeli hatda bazi ozellikleri de 1-2 puan yuksek olabilir duruma gore. Bence tamami ile bos birakilmamasi gereken birisi artik Cem Sultan.

Mesela en son oynadigim oyunda sene olmus 2011 Cem'i bi ara Galatasaray serbest birakmis ve oyunda son bi kac senedir Konyaspor'da oynayip oynamadigi belli olmayan siradan bi youncu gercek hayatda Cem 3-4 seneye kadar Juventus gibi bi takimda top kosturuyor olucak genc yasina ragmen A milli takimin golcusu olucak yetenekte ve calisma azmi gosteren birisi.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

arkadaşlar tartışmayı sulandırmak istemem ama bu çocuğun ismide çok hoşuma gdiyor...CEM SULTAN asil bir havası var ....

yalnız LİCENTİA NIN oyunda sıradan bir oyuncu oluyor demesine şaşırdım çünkü ben her defasında aldım ve değişmez forvetim oldu..

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Cem Sultan'in bilgili ve efendi bir insan oldugunu gördük böylece. Ayrica bazi yetenekleri fizik gücü olmadigindan harcadik, simdi Cem'e bakalim ne diyecekler..

Ayrica oyunda Galatasarayda en fazla 10-15 maca cikiyor, sonra cok ucuz bir fiyata satiliyor...

xxestergonxx

evet haklisin Cemin adi bile cok hos.. CEM SULTAN..

Insalalh 3 yil sonra Galatasarayin vazgecilmez oyuncusu olur

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    arkadaşlar tartışmayı sulandırmak istemem ama bu çocuğun ismide çok hoşuma gdiyor...CEM SULTAN asil bir havası var ....

yalnız LİCENTİA NIN oyunda sıradan bir oyuncu oluyor demesine şaşırdım çünkü ben her defasında aldım ve değişmez forvetim oldu..
    Eger 802'yi kullaniyosan Cem Sultan'in PA -8 yani 150+ PA bi oyuncu olma ihtimali oldukca dusuk o yuzden sansliymisin derim. Ayrica nerdeyse tum ozellikleri rastgele oldugu icin gene ne tip bi oyuncu olucagi sansa bagli halbuki Cem Sultan bariz yetenekleri ve zaaflari da (olucak sonucta hele bu yasta) olan bi oyuncu ole rastgele olmamasi gerekir. Cem Sultan'in su anda A takminda olmayisi ve paf takimda as olmayisi olsa olsa CA'ini gosterin. PA konusunda kesinlikle bi Batuhan Karadeniz'den bi Sercan Yildirim'dan eksigi olan birisi degildir.

Ayrica 66 CA bile bence oldukca dusuk en azindan 75-80 CA hak eden biri Cem dusunun Cem SUltan U-17 milli takiminda Batuhan Karadeniz ile birlikte oynuyor Batuhan 100 CA civari Cem ise 66 CA... Kendi seviyelerinde aralarinda pek bi fark yok performans olarak gol saysinda Batuhan belki biraz daha onde ama baska anlamlarda da Cem onde diyebiliriz (istatistik disi olan seyler mesela genel olarak mac icersindeki gol haricindeki performans). Sirf Batuhan zoraki olarak bu sene Besiktas A takiminda oynadi diye 100 CA'e kadar cikabiliyor ama Cem oynamadi diye ona gore degerlendiriliyor. Tamam o 100 CA bi yandan AI tarafindan arada bir gercekte oldugu gibi kadroya alinmasini garantilemek icin de veriliyor falan bunu biliyorum da zaten Cem'e de o kadar veilsin demiyorum.

Su anda Besiktas'da olsa Belki Cem'de A takimda sans bulucakti ama paf takiminda bile su anda GS'in cok iddiali basarili performans gosteren oyunculari var, bu oyuncular son 3 senedir sampiyon oluyor ve bu oyuncular seneye paf'dan ayrilana kadar Cem'in paf'da bile surekli oynamasi zor olabilir bu onun PA'inin dusuk olmasini gerektirmez daha 17 yasina gecen ay girdi cunku. Su asamada sartlar Cem Sultan'in a ust seviyelerde kendisini pek gosterememeye neden olmus olsa da sezon sonuna kadar paf takiminda daha sik oyunucagini dusunuyorum ve gelecek sezon buyuk olasilikla gelicek olan yeni TD a takima bile cagirsa hic sasirmam en gec 1-2 seneye kadar yani 19 yasinda Cem Sultan bu yakimda banko oyuncu olucak tipki Arda Turan gibi ancak o zaman mi verilicek -9 PA? Merak ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Aykut zihinsel özellikleri konusunda bir düşüncen varmı abi?Sabriye ppm''hakemlere itiraz eder'' eklenmeli..Birde ardanın crativy 12 bence düşük kalmış arda oldukça zeki araya paslar atabilen bir oyuncu en az 14 olmalı..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Birde e.güngörün denge hız çeviklik özelliği artabilir..Birde yok mu hatırlamıyorum ''uzun paslar dener eklenmeli'' Hatta çoğunu başarılı atıyor bir kaçkere defanstan attığı toplarla gol pozisyonu yaratmıştı..
    Last edited by Onurap : 05.Nisan.2008 at 16:43 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Aykut zihinsel özellikleri konusunda bir düşüncen varmı abi?Sabriye ppm''hakemlere itiraz eder'' eklenmeli..
    Pek bir gelisme beklemiyorum. Aykut iyi cocuk, hos cocuk teknigi saglam ama her an icin ya pozisyonu sezemeyip kaleden gec cikacak, ya hatali bir pas verecek, ya cikmamasi gereken topa cikacak diye korku yaratiyor. Cok cesur oldugunu da dusunmuyorum. Pek bir gelisme olmaz bence Aykut'un zihinsel ozelliklerinde.

Sabri: Dogrudur.

Birde ardanın crativy 12 bence düşük kalmış arda oldukça zeki araya paslar atabilen bir oyuncu en az 14 olmalı..
    Arda o yaraticiligi 10-15 metrekare'lik dar alanlarda gosteriyor genelde. 12 Yeterli.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

Kalli Galatasaraydan Ayrildi...

sampiyonluk yolunda her ne olursa olsun bir takimi yanliz birakmak ne kadar dogrudur bilemiyorum ama hayirlisi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default uzun pas mı topu şişirmek mi ?

Pek bir gelisme beklemiyorum. Aykut iyi cocuk, hos cocuk teknigi saglam ama her an icin ya pozisyonu sezemeyip kaleden gec cikacak, ya hatali bir pas verecek, ya cikmamasi gereken topa cikacak diye korku yaratiyor. Cok cesur oldugunu da dusunmuyorum. Pek bir gelisme olmaz bence Aykut'un zihinsel ozelliklerinde.

Sabri: Dogrudur.

Arda o yaraticiligi 10-15 metrekare'lik dar alanlarda gosteriyor genelde. 12 Yeterli.
    ek bir bilgi olarak belirtmek isterim
    yaratıcılık=sahanın geniş alanını görebilme (örneğin sol taç çizgisinden giderken sağ kulvarda boş olan adamı görebilmektir) yeteneğidir iyi ara pası atmak demek iyi yaratıcılığa sahip olmak demek değil

mesela aurelionun chelsea maçında colin kazım a attırdığı goldeki pas yaratıcılık örneği
    ayrıca yaratıcı oyunculara örnek: pirlo hagi beckham fabregas
    bence arda için yaratıcılık 12 fazla bile daha da arttırılması abarıya kaçar

üstelik emre güngör içinde uzun paslar dener diye ppm eklenmeli demişsin haklı olduğunu düşünüyorum ama farklı bir düşünce sunmak istiyorum
    dikkat ederseniz savunma oyuncularının uzun paslar deneme özelliği olumlu birşey değildir geriden kısa paslarla al- verlerle oyun kuramayan futbolcuların hepsi bu ppm yi kullanıyor ben emre güngörü topu fazla ileriye vurup taça çıkardığınıda bayağı gördüm
    bu bence uzun pas denemekten ziyade top şişirmek
    bakınız teknik kapasitesi düşük olan oyuncular(bülent korkmaz servet song emre güngör lugano (bütün türk stoperler) tomas) hemen hemen her maçta 10 kez uzun pas denerdi ama bu esasında uzun pas denemek değil yopu şişirmek oluyor
    yine bakınız: popescu, de boer,maldini,nesta gibi stoperler onlara yardımcı olan defansif orta sahalarla birlikte savunmadan kısa paslarla top çıkarmayı tercih ediyorlar hatta uzaktan top şişirmek şu günün futbolunda bir yetenek acizliği olarak görülüyor

saygılar...
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Ömer abi M.Topal'in ve Servetin consistency sence kac olur? bence 15 assaga olmaz diye düsünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

ömer abi ardanın mental açıdan gelişmiş bir özelliği olcak mı sonraki seride.artması veya varsa düşmesi gereken özelliği var mı teknik ve fiziki açıdan.c.a.ve p.a. aynı kalır sanırsam.

birde arda gereksiz hileli hareketleri fazla deneyen birisi değil.kanallar arası çapraz koşular p.p.m. si daha uygun olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Arda Turan kesinlikle sik haraketler yapabilen ve zaman zaman deneyen bi oyuncu bu ppm'in gereksiz haraketler denedigi anlamina gelmedigini belirtmek isterim. O haraketlerin ne kadar gerekli veya gereksiz olucagi, ne kadar basarili veya basarisiz olucagi oyun icersindeki diger ozelliklerine bagli. Arda teknigi ve ozel yetenegi sayesinde gerkcek hayatda goze hos gelen sik haraketleri zaman zaman deniyor yapiyor bu yuzden bu tur ppm'i hak edicek bi oyuncu.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Arda Turan kesinlikle sik haraketler yapabilen ve zaman zaman deneyen bi oyuncu bu ppm'in gereksiz haraketler denedigi anlamina gelmedigini belirtmek isterim. O haraketlerin ne kadar gerekli veya gereksiz olucagi, ne kadar basarili veya basarisiz olucagi oyun icersindeki diger ozelliklerine bagli. Arda teknigi ve ozel yetenegi sayesinde gerkcek hayatda goze hos gelen sik haraketleri zaman zaman deniyor yapiyor bu yuzden bu tur ppm'i hak edicek bi oyuncu.
    heh.hileli hareketleri ben hakemi aldatma gibi çirkefliğini ön plana çıkarma biliyordum.özür.hile diyince aklıma o geldi.

extradan kanallar arası çapraz koşular eklenebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

arda turan kanatlara çapraz koşu yapmıyor sadece oyun durduğunda kafasına göre kanat değiştiriyor
    hatta arda turan araya hiç kaçmayı denemiyor hiç bir zaman koşu yoluna pas istemiyor aksine herzaman ayağına pas atılmasını bekliyor
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TATANGALAR

Sitenin ana sayfasında GS incelemesi var o incelemeye göre nasıl bir onbir yapmalıyız ve atak oyuncu olarak kimleri oynatmamızı önerirsiniz??

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Arkadas yanlis forum "Türkiye resmi araştırmalarını takip edebilir, hataları iletebilir, tartışabilirsiniz." bu forumun amaci

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Paf liginde en son Gaziantepspor macinda Gur Ege ve Semih'in eksikliginde Emrah Yollu oynadi kendisi solak bi stopper ve sol bek oynama ozelligi verilebilinir ayrica -7 PA hak etmektedir.

Erhan Senturk ve Mehmet Duz cok yakindan takip edilmeli kesinlikle belirgin ozellikleri oyuna aktarilmali hatda artik full olarak oyuna aktarilmasi yanlis olmaz. Bu sene gosterdikleri performans gercekten cok iyi en az -7 PA hak ediyorlar -8 bile dusunulebilinir ozellikle Mehmet Duz icin. Erhan icin ozellikle finishing, technique, composure, pace, acceleration, ve work rate gibi ozellikleri seviyesindekilere gore oldukca ustun olmali ve "Moves into channels" PPM verilebilir oyun tarzi ve stil olarak bir cok insan tarafindan Semih Senturk'e benzetiliyor.

Mehmet Duz icin de ayni seyler gecerli yani finishing, technique, composure, pace, ve acceleration, ve work rate ozellikle gibi ozellikler yasitlarina fore oldukca ustun olmalil paf takimin bu sene en onemli oyuncusu ve AMC accomplished olmali "Moves into channels" (mutlaka verilmeli) ppm ile birlikte "dictates tempo" da verilebilinir. Gelecek sene bu iki isimi de kiralik olarak Super lig'de veya en azindan 1. lig'de oldukca basarili performans sergilerken izleyebiliriz.

Sayfa 3 / 41 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri