Sayfa 1 / 41 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 1209 sonuç

Konu: [TSL] Galatasaray Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Henuz 17 yasinda olmasina ragmen Cem Sultan artik paf takiminda oynamaya basladi dun Besiktas'in paf takimina karsi GS paf takiminin tek golunu atmisti haberiniz olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet benm de dikkatimi çekti oyuna sonradan girip bir de gol atmış ama bu sezon başka maçta oynamamış biraz baktım da..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Araştırmacı Arkadaşlar şu çocuğa dikkat edin(Cem SUltan) gelecekte batuhanı bile geçecektir buna eminim...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    B GENÇ TAKIM GÖZLEMLER

Gözlemlediğim kadarıyla Emre Çolak AMC ancak AMl ve AMR'de oynayabilen bir oyuncu. Ayaklarına çk hakim fiziği(gücü) zayıf bu yüzden genellikle ikili mücadeleleri kaybediyor ancak çok ama çok teknik bir oyuncu tekniği sayesinde çok iyi arapaslar atıp arkadaşlarını gol pozisyonuna sokabiliyor.Serbest vuruşlarıda iyi kullanıyor. Çalım atmak kolay bir şey onun için ancak biraz öncede dediğim gibi fiziği yüzünden bu çalımları yapamıyor... Pa: 9- CA:90...Teknik 14, Top sürme 13, pas 14, serbest vuruş 13, çeviklik 14, güç 10, dayanıklılık 11, hız 13, hızlanma 12, orta yapma 13, özel yetenek(Fm 2008'de var mı emin değilim) 16

Cem Sultan ise ilk yarıda 7 hava topunu da aldı. Ayrıca son dakikalarda kaleciyide geçti ama düşürüldü. Çalım atmak onun için bebek işi spikerin söylediğine göre bu sene 19 maçta 33 golü varmış. Gol pozisyonlarından birinde 3 adamı çalıma dizdi. Ancak vuruşu savunmadan döndü.Hızlıda bir oyuncu...Ca: 96 Pa:-9...Heading 13, Finishing 12, Soğukkanlılık 11, top sürme 12, teknik 12, ilk temas 13, özel yetenek(Fm 2008'de var mı emin değilim) 17 olacak bir oyuncu.

Ayrıca takım kaptanı olan Emrah'a da dikkat etmek lazım stoper olarak işini fazlasıyla yapıyor önemli atakları kesiyor ayrıca uzaktan şutlarıda etkili. BJK maçında 36 metreden bir gol atmıştı. Marking 10, Heading 12, Tackling 12, Denge 11, Güç 12, Serbest vuruş 13, özel yetenek(Fm 2008'de var mı emin değilim) 15 olabilir.
    Last edited by Nocna Mora : 03.Mart.2008 at 23:55 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

ayrica Emre Colak icin Flair oalrak en azindan bi 16 eklenmeli sonucta dogustan olan bi yetenek.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Sabride oyunda bazı özellikleri abartılı bence .Aşağıdaki gibi bir profil çıkardım

ca:120 pa:142

Lincolnun önemli maç 15 iken alex 18 bu biraz saçma olmamış mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Sabride oyunda bazı özellikleri abartılı bence .Aşağıdaki gibi bir profil çıkardım
    Code:
    Özellik        8.0.2        Onurap         Fark
    Corners         11             9             -2
    Crossing        11            12             +1
    Dribbling       10            12             +2
    Finishing       10            11             +1
    First Touch      9            10             +1
    Free Kicks      11            12             +1
    Heading          4             5             +1
    Long Shots      11            12             +1
    Long Throws      9             9             -
    Marking          8             9             +1
    Passing         11            12             +1
    Pen. Taking     11            11             -
    Tackling         9            10             +1
    Technique       10            11             +1

Aggression      16            16             -
    Anticipation    10             9             -1
    Bravery         14            15             +1
    Composure       12            13             +1
    Concentration    9            10             +1
    Creativity      10            11             +1
    Decisions       11            12             +1
    Flair            9             9             -
    Off the ball    13            14             +1
    Positioning      9             10            +1
    Teamwork        15            12             -3
    Work Rate       17            18             +1

Acceleration    17            17             -
    Agility         13            13             +1
    Balance         12            12             -
    Jumping          3             4             +1
    Nat. Fitness    16            16             -
    Pace            16            16             -
    Stamina         17            18             +1
    Strength         8             9             +1
    Abartili deyip, bir cok ozelliginin yukselmesini tavsiye ederek bir ilki gerceklestirdin..

Yorumlari editor'den yapalim lutfen. Bu yazilani hic dikkate almayip cevap bile vermeyebilirdim ancak mantikli seyler soyleyebilmeniz icin editor'e bakip yorum yapmaniz istegimi tekrarliyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    ...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    B GENÇ TAKIM GÖZLEMLER

Gözlemlediğim kadarıyla Emre Çolak AMC ancak AMl ve AMR'de oynayabilen bir oyuncu. Ayaklarına çk hakim fiziği(gücü) zayıf bu yüzden genellikle ikili mücadeleleri kaybediyor ancak çok ama çok teknik bir oyuncu tekniği sayesinde çok iyi arapaslar atıp arkadaşlarını gol pozisyonuna sokabiliyor.Serbest vuruşlarıda iyi kullanıyor. Çalım atmak kolay bir şey onun için ancak biraz öncede dediğim gibi fiziği yüzünden bu çalımları yapamıyor... Pa: 9- CA:90...Teknik 14, Top sürme 13, pas 14, serbest vuruş 13, çeviklik 14, güç 10, dayanıklılık 11, hız 13, hızlanma 12, orta yapma 13, özel yetenek(Fm 2008'de var mı emin değilim) 16

Cem Sultan ise ilk yarıda 7 hava topunu da aldı. Ayrıca son dakikalarda kaleciyide geçti ama düşürüldü. Çalım atmak onun için bebek işi spikerin söylediğine göre bu sene 19 maçta 33 golü varmış. Gol pozisyonlarından birinde 3 adamı çalıma dizdi. Ancak vuruşu savunmadan döndü.Hızlıda bir oyuncu...Ca: 96 Pa:-9...Heading 13, Finishing 12, Soğukkanlılık 11, top sürme 12, teknik 12, ilk temas 13, özel yetenek(Fm 2008'de var mı emin değilim) 17 olacak bir oyuncu.

Ayrıca takım kaptanı olan Emrah'a da dikkat etmek lazım stoper olarak işini fazlasıyla yapıyor önemli atakları kesiyor ayrıca uzaktan şutlarıda etkili. BJK maçında 36 metreden bir gol atmıştı. Marking 10, Heading 12, Tackling 12, Denge 11, Güç 12, Serbest vuruş 13, özel yetenek(Fm 2008'de var mı emin değilim) 15 olabilir.

emre çolak için diyorum yani daha oyuncu bir kez bile a takımda oynamadan -9 vermek yanlış olur -9 da 179 p.a. çıkma ihtimali var şimdi sen bana gelecekte dünya starı olabileceğinin garantisini verebilirmisin onun.madem yetenkliyse -8 verilir eğer gelişim gösterip isim yaparsa -9 a anca o zaman çıkar.-9 vermek saçma olur yani.ayrıca gücünün 10 olması mümkün bile değil.maximum 4-5 bence.pasının 14 olabileceğinide sanmıyorum max.11 taş çatlasa 12.

cem sultanın ki biraz daha farklı gibi alt apı takımlarından beri ismi çok duyuluyor.her yaş takımında başarılı olmuş ona -8 de verilebilir -9 da ama ben -8 taraftarıyım.oyuncu daha a takımda oynamadan dünya starı olcaksa oohho.

emrah stoper mi:?özel yeteneğine 15 mi diyorsun
    eğer bu dediklerin olsaydı ardaya heralde 185-190 dan aşağı p.a. verilmezdi.

onur o ne güzel sabri profili öyle.heralde editördeki değerler yüksek çıktı.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

-9 dunya stari olucak demek degil -10 dunya stari olucak demek bi kere bunun ayrimini yapalim.

-9'un anlami Turkiye ligini asicak ve dunya capinda class bu oyuncu olma ihtimali olan oyuncu demek 170+ cikma ihitmali var ama bu ihtimal 150 cikmasindan yuksek degil sonucta bunlar rastgele PA'ler. Ole A takima cikmadan verilmez denicek PA'ler de degil bunlar. Eksi iceren PA'lerin sebebi de bu zaten genc oyuncularin gelecegi pek belli olmadigi icin veriliyor...

En son surumde Meksikali arastirmacilar 14 yasindaki Galvan'a -10 PA verdiler haberin var mi acaba? Bi oyuncu -9'u nasil hak eder yastilarindan farkli gozukurse bi takim ustun ozellikleri olursa oynadigi kategoride asiri ustun istatistiklere ulasir, ustun performans gosterirse, ve ozellikle milli takim seviyesinde goze batan bi performans gosterirse hak eder bu kadar abartilicak bi durum degil ha tabi genc oyuncularinin gelecegini tahmin etmek cok zor bi is orasi da ole. Ama artik lutfen -9 sanki gelecegin Messi'si ilan edilen oyunculara veriliyormus gibi dusunmeyi birakin cunku o tip oyunculara -10 veriliyor Genel olarak su anda oyunda Emre Colak'a verilen degerler oyundaki yasitlarina kiyaslaninca gayet iyi buluyorum bi tek Flair 16 olmasi lazim o kadar. Cem Sultan'da sezon sonunda kadar paf takimda basarili bi performans gosterirse yeniden -9 verilebilinir.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by licentia View Post
    -9 dunya stari olucak demek degil -10 dunya stari olucak demek bi kere bunun ayrimini yapalim.

-9'un anlami Turkiye ligini asicak ve dunya capinda class bu oyuncu olma ihtimali olan oyuncu demek 170+ cikma ihitmali var ama bu ihtimal 150 cikmasindan yuksek degil sonucta bunlar rastgele PA'ler. Ole A takima cikmadan verilmez denicek PA'ler de degil bunlar. Eksi iceren PA'lerin sebebi de bu zaten genc oyuncularin gelecegi pek belli olmadigi icin veriliyor...

En son surumde Meksikali arastirmacilar 14 yasindaki Galvan'a -10 PA verdiler haberin var mi acaba? Bi oyuncu -9'u nasil hak eder yastilarindan farkli gozukurse bi takim ustun ozellikleri olursa oynadigi kategoride asiri ustun istatistiklere ulasir, ustun performans gosterirse, ve ozellikle milli takim seviyesinde goze batan bi performans gosterirse hak eder bu kadar abartilicak bi durum degil ha tabi genc oyuncularinin gelecegini tahmin etmek cok zor bi is orasi da ole. Ama artik lutfen -9 sanki gelecegin Messi'si ilan edilen oyunculara veriliyormus gibi dusunmeyi birakin cunku o tip oyunculara -10 veriliyor Genel olarak su anda oyunda Emre Colak'a verilen degerler oyundaki yasitlarina kiyaslaninca gayet iyi buluyorum bi tek Flair 16 olmasi lazim o kadar. Cem Sultan'da sezon sonunda kadar paf takimda basarili bi performans gosterirse yeniden -9 verilebilinir.
    -10'u da biliyorum rahat ol.onlarda benim görüşlerim.hala ısrarcıyım.sana ne diyorum ben öyle olursa ardanın da 185-190 dan aşağı olmaması gerekir diorum.

ayrıca galvan malvan tanımıyorum bu çocuğu hataysa onların hatasıdır yani meksika araştırmacılarının bu bizi ilgilendirmez.açıkçası şu anda türkiyede a takımda henüz oynamamış ama -9 p.a. lı olan bir oyuncu göremiyorum.cem sultan olabilir belki.aklıma gelmior başka.ben a takımda izlemeden ikna olmam sanırım araştırmacaılarımız da bu hataya düşmez.

ayrıca -9 u küçük görme en büyük ofansif umudumuz arda turanın oyundaki p.a. sı 166.emre çolakın p.a. -9 verilip 170 üstü 179 gibi değerler çıkarsa sence bu oyunun gerçekçi bir yanı olur mu.lütfen daha tutarlı mesaj yazalım.eğer gerçekten yetenkliyse -8 ya da 155 civarı tam p.a. değeri verilebilir

Saygılar...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Code:
    Crossing        11            12             +1
    Dribbling       10            12             +2
    Finishing       10            11             +1
    First Touch      9            10             +1
    Free Kicks      11            12             +1
    Heading          4             5             +1
    Marking          8             9             +1
    Passing         11            12             +1
    Tackling         9            10             +1
    Technique       10            11             +1

Anticipation    10             9             -1
    Bravery         14            15             +1
    Composure       12            13             +1
    Concentration    9            10             +1
    Creativity      10            11             +1
    Decisions       11            12             +1
    Off the ball    13            14             +1
    Positioning      9             10            +1
    Teamwork        15            12             -3
    Work Rate       17            18             +1

Agility         13            13             +1
    Jumping          3             4             +1
    Stamina         17            18             +1
    Strength         8             9             +1
    Abartili deyip, bir cok ozelliginin yukselmesini tavsiye ederek bir ilki gerceklestirdin..

Yorumlari editor'den yapalim lutfen. Bu yazilani hic dikkate almayip cevap bile vermeyebilirdim ancak mantikli seyler soyleyebilmeniz icin editor'e bakip yorum yapmaniz istegimi tekrarliyorum.
    Valla ben editör felan anlamam oyunda çıkan sabri ile benim ki arasında bi yığın fark var üstelik ben sabrinin hiç bi özelliğinde artırmadım ki!Neyse sonra editörüde koyarım..

bu seninki

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Pardon Emre Çolak'ı yanlış yazmışım PA:-8
    Ca: 90

Ama Cem Sultan'da -9'da ısrarcıyım.
    Emrah ta ise Özel Yetenek 8 olabilir...

Yazıyı kopyala yapıştır yapmıştım hata olmuş herçekten pardon...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    Pardon Emre Çolak'ı yanlış yazmışım PA:-8
    Ca: 90

Ama Cem Sultan'da -9'da ısrarcıyım.
    Emrah ta ise Özel Yetenek 8 olabilir...

Yazıyı kopyala yapıştır yapmıştım hata olmuş herçekten pardon...
    emreyi zaten biliyorum.şimdilik -8 olcağını bende uygun buluyorum .top tekniği iyi isim boyunun uzun olmaması bence avantaj biraz daha hızlı olursa fena da olmaz.benle yaşıt bu aradaumarım hakettiği yere gelir.zaten kendini kanıtlarsa -9 u bile tartışılmaz.

cem sultanın ismini 2-3 yıldır duyuyoruz bakalım araştırmacı abimiz neler düşünüyor.-9 verir mi acaba.ben şahsen canlı izlemedim ama dendiği kadar yetenkliyse -9 verilmeli.çocuk yaşında bu kadar ünlü oldu.ismi bile karizma.

emrah'ın özel yetenği 8 civarı falan olur heralde pek rastlamamıştım zaten stoper biri için özel yeteneği 15 olan birine

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Burda editör resimleri.Sanırım deminki olay editörün suçu..

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    emrah'ın özel yetenği 8 civarı falan olur heralde pek rastlamamıştım zaten stoper biri için özel yeteneği 15 olan birine
    var! vincent kompany
    Last edited by Onurap : 04.Mart.2008 at 21:22 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    -10'u da biliyorum rahat ol.onlarda benim görüşlerim.hala ısrarcıyım.sana ne diyorum ben öyle olursa ardanın da 185-190 dan aşağı olmaması gerekir diorum.

ayrıca galvan malvan tanımıyorum bu çocuğu hataysa onların hatasıdır yani meksika araştırmacılarının bu bizi ilgilendirmez.açıkçası şu anda türkiyede a takımda henüz oynamamış ama -9 p.a. lı olan bir oyuncu göremiyorum.cem sultan olabilir belki.aklıma gelmior başka.ben a takımda izlemeden ikna olmam sanırım araştırmacaılarımız da bu hataya düşmez.

ayrıca -9 u küçük görme en büyük ofansif umudumuz arda turanın oyundaki p.a. sı 166.emre çolakın p.a. -9 verilip 170 üstü 179 gibi değerler çıkarsa sence bu oyunun gerçekçi bir yanı olur mu.lütfen daha tutarlı mesaj yazalım.eğer gerçekten yetenkliyse -8 ya da 155 civarı tam p.a. değeri verilebilir

Saygılar...
    Bak yasin kucuk diye cok fazla bisey demek istemiyorum oncelikle "sana ne diyorum ben" gibi tavirlar sergilememeni tavsiye ederim sana ikinci tavsiyem ise eski topikleri iyicene okuman ve eger ingilizcen varsa SI resmi forumlarindaki Turkiye topigine bi giz at bazi seyleri daha iyi anlarsin.

Arda'yi ole abartmanin alemi yok Turkiye ligini rahatlikla asabilicek bir oyuncu ama PA'i ne su an 166? bu demektir ki Avrupa'da ust duzey bi takimda oynayabilir ama ole dunya yildizi olmaz yani bir Emre Belozoglu gibi daha fazlasi da sacmalik olur ama Arda'nin yasi artik 21 o yuzden ona set PA veriliyor. Bu oyunda Theo Walcott'a 174 PA veriliyor mesela sen demisin Emre Colak'a falan -9 verilirse Arda'ya 180-190 gibi sacma bi takam ne alakasi var? Arda'nin 16 yasindaki hali su anda 16 yasinda bi Emre Colak'dan daha yetenekli degildi bence mesela. Ha nedir son iki yildir Arda ona verilen firsatlari iyi degerlendirmistir yeteneklerini gelistirmistir. Sahsen Arda'nin iyi bi oyuncu olucagini dusunuyordum ama bugun geldigi noktaya gelicegini dusunmezdim pek ama mesela bi Emre Colak'in simdiden buralara gelebilicegini dusunuyorum ben. Son surume kadar Arda'da -9 PA di bu demektir ki Arda'nin da 170-180 olmas sansi var di ama bu sans isi mesela 150 de olabiliyordu. Sonucta eksili PA'ler bole iste bazen dusuk bazen yuksek cikabiliyor oyunda var olma sebepleri de bu "random element." Eksili PA'ler rastgele oldugu icin olaya bu oyuncuya kesin PA verilmis gibi bakmamak gerekiyor. Yani ole Sole bak kimi yeni oyunda -9 PA'li bi oyuncu bi Arda Turan'dan veya bi Thero Walcott'dan biraz daha iyi olabilir kimi yeni oyunda da anca Umit Karan ve Aurelio kadar iyi olabilir. -9'un garantisi nedir Turkiye liginde en azindan bu Umit Karan, Mehmet Topuz, Gokhan Unal, Aurelio capinda bi oyuncu olucagidir. Gene belirtiyorum genc oyuncularin ne olucagi belli olmadigi icin bu da cok garip bi durum degil SI bu amacla zaten oyuna ekledi bole bi olayi...

Galvan icin -10 PA'e hata demedim ki kendisini izlemisligim yok benim sana belirtmeye calistigim yasi ne olursa olsun bu tur bi yetenek gosteriyorsa bi oyuncu ve arastirmaci ona bunu layik goruyorsa verilir ole A takima girmeden yuksek PA verilmez diye bi mantik olamaz sana onu belirtmeye calistim sonucta bu eksili PA'ler genc oyuncular icin oyunda var. -9'u kucuk gordugumu belirtmedim ama o degerin oyun icersinde genel olarak kimlere verildigini bilerek yorumumu yapiyorum. Sen 'galvan malvan" bilmeye bilirsin ama Meksikalilar icin su anda kendisi cok onemli bi genc yetenek

"lutfen daha tutarli mesaj yazalim" demissin ama yaptigin yorumlardan gecmis topikleri ya okumadigin, oyunu onceki surumlerde ya iyi gozlemlemedigin, oyun icersinde genel olarak genis capinda diger arastirmalar hakkinda pek bi bilgi sahibi olmadigin, ya da hafizanin pek parlak olmadigini gorebiliyorum. Mesela su son sureme kadar Cem Sultan zaten -9 PA idi ama Omer abi daha henuz kendi yasinin ustunde bi seviyede kendisini kanitlamadigi icin bu degeri dogru bulmadigini acikladi ve dusurmus olay budur zaten. Ayrica ismini 2-3 yildir duyuyoruz dedigin Cem Sultan daha henuz 17 yasina 1-2 hafta once girdi.

Bu konu ile alakali sana son mesajim olucak umarim gerekeni cikarirsin artik lutfen cevabi gonder tusuna basmadan once biraz dusunun bilincli yorum yapin....

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

istediğini diyebilirsin her türlü yoruma açığım abi Ö.M. yoluyla.ani bir tavırla yazmış olduğum şey için özür dilerim.keşke yaşını gösterseydin.
    amacım özel tartışma değil bilgi alış-verişi yapmak başlayayım;
    açıkçası benim bahsettiğim şey emre çolaktır.şu anda 160-180 arası p.a. ya sahip biri olacağından emin değilim.zaten orda arkadaş yanlışlıkla -9 yazmış amacı -8 miş.olay bundan ibaretti.sonra çözüldü
    ben buna cevap verdim.
    ama olay uzadı -9 ne -10 ne demek tartışmasına döndü.
    cem sultan kendinden üst seviyede kendini kanıtlamadığı için -8 e düşürülmüş dedin.ben de bunu demiştim zaten emre çolak ve cem sultan üst seviyede kendilerini daha kanıtlamadığı için -9 verilmez diye.ama cem sanki biraz daha parlak gibi ona verilmesi düşünülebilir dedim.

tutarlılıkla ilgili yazdığım şey başka bir şey içindi.geçmiş mesajları okumaya hiç gerek yok.ama olay başka yere çekilmiş.
    son olarak'hafızanın pek parlak olmadığını görebiliyorum'
    benimde bu konuda sana yazdığım son mesaj(.(nokta))
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    pardon sana değil size olcaktı.mesajda düzenleme seçeneği yokda.
    Last edited by Lionel Andres Messi : 05.Mart.2008 at 21:40 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Neyse tartışma tarzı olay bitmiştir...

Neyse Cem SUltan'a önümüzdeki yıl -9 vereceğini düşünüyorum araştırmacılarımızın...
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2003

Code:
    Crossing        11            11             -
    Dribbling       10            10             -
    Finishing       10            10             -
    First Touch      9             9             -
    Free Kicks      11            11             -
    Heading          4             4             -
    Marking          8             8             -
    Passing         11            11             -
    Tackling         9             9             -
    Technique       10            10             -

Anticipation    10             8             -2
    Bravery         14            14             -
    Composure       12            12             -
    Concentration    9            9              -
    Creativity      10            10             -
    Decisions       11            10             -1
    Off the ball    13            13             -
    Positioning      9            10             +1
    Teamwork        15            11             -4
    Work Rate       17            17             -

Agility         13            13             -
    Jumping          3             3             -
    Stamina         17            17             -
    Strength         8             8             -
    Editor'deki goruntuye gore yeniledim.

Yani sorun teamwork (takim ounu), anticipation (onsezi) ve corners (korner) ozellikleri. Takim oyunu disinda digerleri, ve ozellikle onsezi inebilir bence.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kornerde inebilir sabrinin isabetli bir korner attığına şahit olmadım henüz.Ön direği gs li oyuncu zannediyor sanırım Ayrıca sabrinin 15 lik ahım şahım bi takım oyunuda yok bence..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oyunda sabriyi şuursuz yapsak amma güzel olur değilmi
    ona zihinsel özellik vermesek çünkü allah ona zihin vermemiş çok hızlı koşmasına karşın önüne bir rakip çıkınca hayvan psikolojisine girerek etrafında dönsün dursun(mesela bir köpek te öyle yapar sinirli bir köpek sizi kovalarken birden arkanızı dönün ve ona doğru koşun hemen geri doğru döner etrafında bir tur atar sizinle yüz yüze gelince durur) ben şimdi ne yapacağım diye.
    sonra sağ bek oynatalım sabriyi gitsin rakip takımın sol korner direğindeki sağ bekine pres yapsın
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post
    oyunda sabriyi şuursuz yapsak amma güzel olur değilmi
    ona zihinsel özellik vermesek çünkü allah ona zihin vermemiş çok hızlı koşmasına karşın önüne bir rakip çıkınca hayvan psikolojisine girerek etrafında dönsün dursun(mesela bir köpek te öyle yapar sinirli bir köpek sizi kovalarken birden arkanızı dönün ve ona doğru koşun hemen geri doğru döner etrafında bir tur atar sizinle yüz yüze gelince durur) ben şimdi ne yapacağım diye.
    sonra sağ bek oynatalım sabriyi gitsin rakip takımın sol korner direğindeki sağ bekine pres yapsın
    +1 aslında anlamadığım kısım şu, bu sezon başında sakatlananana kadar hem milli takımda hem GSda güzel oynuyor, geçen sene de öyle malum. Adam bi sakatlanıyor herşey tepetaklak..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Sabrinin fiziksel özelliklerinden başka kayda değer bi özelliği yok zaten.Zihinsel özellikleri zaten amatör futbolcu kadar.teknik olarakta kanat oyuncusuna göre ldukça vasat sayılır.Amam biraz abartıyorda olabiliriz sabrinin form tutmasıda lazım
    ömer abinin dediği gibi futbolcuları kolay abartıp kolay harcıyoruz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ya şu öldürdüğüm falan yok zaten demek istediğim adam geçen yılki performansoyla bu yıl sakatlanana kadarki performansı çok iyiydi. Milli takmın bile değişilmezi olmuştu, bir insan bir anda nasıl bu kadar düşebilir anlamış değilim..

Nesil
    2003

Sabri Galatasaray'in oyun sistemine uymakta zorlaniyor. Yeterince soguk kanli degil, oyunu okuyamiyor, yararli olmak istiyor ancak pozisyonu onceden suzemedigi icin yardiminda gec kaliyor.

Ancak Sabri hala hizli bir oyuncu ve hizli oldugu icin de ona belli bir gorev verilirse (mesela ileride bekle, topu alir almaz dripling ile ileriye dogru kos ve orta yap) iyi performans gosterir. Ancak Kalli'nin sisteminde boyle bir oyuncuya yer yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

sabri icin,

shoots freekicks with power, eklemeliyiz bence!

malum teknik sifir gibi, bu yuzden ya Allah Bismillah patlatim bi tane tutarsa kalecide tutamazsa gol olur dusuncesinde degil mi sizce?

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Galatasaray Zico'nun oynadigi gibi 4-4-1-1 oynasa o zaman Sabri, Arda ve Lincoln'un yildizi fazlasi ile parlar. Cünkü 2'li defansif ortsaha oyuncusu kanat oyunculari hucuma katildiktan sonra orayi kapatiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by yusufislam View Post
    sabri icin,

shoots freekicks with power, eklemeliyiz bence!

malum teknik sifir gibi, bu yuzden ya Allah Bismillah patlatim bi tane tutarsa kalecide tutamazsa gol olur dusuncesinde degil mi sizce?
    değil ben daha bir tane sabrinin ayak üstüyle sert frikik attığı görmedim sen nasıl vardın bu kanıya

birde şuursuz olduğu için hala ayak içi yada plaseyle barajın üzerinden gol atmayı falan deniyor

ve galatasaraydada dener dener durur arif 4 sene frikik atar 1 golü olmaz arda 2 sene korner atar ön direği biraz geçmez sabri 3 senedir frikik atar bir tane gol atamaz vs vs
    Fikirlerim burada

Galatasaray altyapısındaki Harun temür , Eray Firat , ve Mehmet Düz gibi oyuncuların vakit bulundukça dikkatlice izlenmesini tavsiye ederim. bir kaç paf maclarını izlemiştim ve gerçekten yenetekliler. bu 3 fulbolcu şimdi adını hatırlayamadım avrupada düzenlenen ve üst düzey takımların alt yapılarının olustugu bi turnuvada all stara seçilmişlerdi ve michael platini ve bir cok gözlemcinin de ilgisini çekmişlerdi.. Eğer haber linkini bulabilirsem yazarım.
    Sevgiler Saygılar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Birde arkadaşlar biraz klasik olucak fakat, yaşları 19-20 yaşlarında olan oyunculardan mesela aydın yılmaz bu tarz oyuncullara -8 pa verilmesi yerine set pa verilmesi gerektigini düşünüyorum kendisi ligde yetenegini yeterince göstermiş bir oyuncudur . bunları hepimiz biliyoruz.. şimdi benim diyeceğim aydın yılmaz oyunda genelde 130-140 arası pa cıkıyor. acababa kaçımız aydının gerçekte bu kadar düşük pa lı olabileceğini düşünüyor? mesela cok fazla sakatlanıyor ki buda oyuna yansıtılmıs. sanırım 15 idi.. fazla sakatlanmasi potansiyeline ulasmasini zorlastirabilir fakat bu potansiyelinin dusuk oldugu anlamina gelmez. mesela bir oguz sabankay kendisi orta sahada son derece teknik ve bi okadar da calıskan. bunlarıda hepimiz biliyoruz. şimdi acaba hangimiz bu oyuncunun gerçekte 130-135 gibi düşük 'pa' lı olacağını düşünüyor? -7 -8 -9 paların ne anlama geldiklerini biliyorum. Fakat Bu tarz oyuncuları yaşı 19 bile olsa set pa verilmesi gerektiğini düşüyorum ki bazı oyunculara veriliyor. Bu tarz gelecekte cok şey beklediğimiz oyunculara 150-155 arası set pa verilemez mi acaba? gençlerimizi biraz fazla küçümsüyoruz gibime geliyor. bir digeri ise semih kaya ve anil karaer gibi gelecekto cok sey beklenen defans oyuncilarininde pa larının -7 de olmasına bi anlam veremedim. -8 olmaları gerekirdi die düşünüyorum. Yine U-17 milli takımın eski yıldızlarınında fenerbahceli kaleci volkan babacanın pasının -7 olması. Ankarasporlu Tevfik köse Nin Bütün özelliklerinin random olması. Bursasporlu Eren Albayrakin Pasının -7 olmasi. Bu oyuncular Cok büyük ihtimal gelecekte şans verilirse milli takımlara kadar yükselikcek kapasitede oyuncular. fakat Oyunda Su anki durumlarina göre bu mümkün görünmüyor. Sonucta Alt yapi Ve A takım kadrolarındaki Genc oyuncuların cok iyi incelenip En azından Cok belirgin özelliklerinin random olmaması Ve potansiyellerin iyi irdelenip oyuna eklenip gelecekte cok sey beklenen oyuncularla oyun ve gercek hayattaki Farki en aza İndirilmeli die düşünüyorum. Son süzüm İse Galatasarayın Genç takımında Oynayan Emre ÇOLAK isimli Genc kardeşimize Kendisi Cok özel yetenekleri olan bir oyuncudur ki bunuda belli etmiştir. Gercekten 3-4 mac dikkatle izlendiginde kendisinin -9 u cok rahat hakettigini görücekseniz.
    Bu arada Sultan Ceminde yaş katogerisini Üstüne su an cıkmadigi icin Pasıinin -8 e düşürülmesini katırlmiyorum. Teşekkürler
    Last edited by goodnightkiss : 07.Mart.2008 at 18:23 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

PAF TAKIMI OYUNCULARI

baktimki bazilari eksik, hepsini bi koyayim dedim.

Kaleci: 3

Barbaros Şahin
    Ersel Çetinkaya
    Evren Üstündağ

Defans: 9
    Gür Ege Gürel
    Serdar Keşçi
    Aytaç Akdağ
    İlker Cihan
    Fatih Topaloğlu
    Semih Kaya
    Çetin Güngör
    Ahmet Kesim
    M. Ali Atam

Ortasaha
    Ferhat Rehber
    Serkan Aşkın Ağgez
    İrfan Başaran
    Soner Cihan
    Eray Fırat
    Harun Temur
    Semih Erdem

Forvetler
    F. Sercan Ekinci
    Erhan Şentürk
    Mehmet Düz
    Fatih Şerifoğlu
    Erdem Hereke
    Efecan Karaca

U17 Milli Takımı, İsviçre'yi 2-1 yendi 05.03.2008
    Teknik Direktör Şenol Ustaömer yönetimindeki U17 Milli Takımımız, İsviçre'yi deplasmanda 2-1 mağlup etti. Payerne - Municipal Stadı'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 18 ve 62. dakikalarda Emre Çolak kaydederken, İsviçre'nin golünü 28. dakikada Nassim attı.

Emre Colak avrupadada herkesi büyülüyor. Flair 16-17 olmali. Maclarda show yapiyor resmen..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by goodnightkiss View Post
    .
    Birde arkadaşlar biraz klasik olucak fakat, yaşları 19-20 yaşlarında olan oyunculardan mesela aydın yılmaz bu tarz oyuncullara -8 pa verilmesi yerine set pa verilmesi gerektigini düşünüyorum kendisi ligde yetenegini yeterince göstermiş bir oyuncudur . bunları hepimiz biliyoruz.. şimdi benim diyeceğim aydın yılmaz oyunda genelde 130-140 arası pa cıkıyor. acababa kaçımız aydının gerçekte bu kadar düşük pa lı olabileceğini düşünüyor?
    Daha henuz pek A takimda forma giymemis oyunculara pek belirli PA verme taraftari degilim. Bu oyuncular A takim ile maclara cikmaya baslasin, biraz kendilerini gostersin ondan sonra belirli bir PA verilir. Aksi takdirde zaten 21 yaslarina gelince belirli bir PA verilir.

mesela cok fazla sakatlanıyor ki buda oyuna yansıtılmıs. sanırım 15 idi.. fazla sakatlanmasi potansiyeline ulasmasini zorlastirabilir fakat bu potansiyelinin dusuk oldugu anlamina gelmez.
    Genc oyuncular icin her sakatlik, ogrenim doneminde futbolunu gelistirerek gecirecegi zamanin rehabilitasyon'a ayrilimasi demektir. Yani genc yaslarda olusan sakatliklar, ozellikle uzun sureli sakatliklar oyuncularin PA'sini ister istemez dusurecektir.

mesela bir oguz sabankay kendisi orta sahada son derece teknik ve bi okadar da calıskan. bunlarıda hepimiz biliyoruz. şimdi acaba hangimiz bu oyuncunun gerçekte 130-135 gibi düşük 'pa' lı olacağını düşünüyor? -7 -8 -9 paların ne anlama geldiklerini biliyorum. Fakat Bu tarz oyuncuları yaşı 19 bile olsa set pa verilmesi gerektiğini düşüyorum ki bazı oyunculara veriliyor. Bu tarz gelecekte cok şey beklediğimiz oyunculara 150-155 arası set pa verilemez mi acaba?
    Oguz'da Aydin gibi bir durumda. Daha cok yeni yeni Manisa'da forma giymeye basliyor kendisini gostermesini pek goremedik simdiye kadar. 150-155 set PA vermemiz, en azindan Turkiye liginde bu oyuncu yildiz olur kehanetinde bulunmamiz demek. Ozellikle Oguz fiziksel gucunu gelistirmedigi takdirde, daha simdiden ligin cok ustunde teknik ozelliklere sahip olmadigi icin bu kehanette bulunmak da pek mumkun degil. Oguz'a 150-155 PA vermek demek yas grubunun hemen hemen en iyi oyuncusu yapmak demek. Ancak ayni yas grubunda cok daha fazla sans bulan ve oynayan oyuncular mevcut.

gençlerimizi biraz fazla küçümsüyoruz gibime geliyor.
    Aksine, kucumsemek degil. Sonucta alt yapidan cikan butun oyuncular Turkiye liginde yildiz olacak diye bir kaide yok. -8 PA verilmesi demek sozkonusu oyuncu en azindan Turkiye liginin ust seviye oyuncularindan birisi olacak demek (130-140 arasi PA) veya Turkiye Liginde yildiz olacak demek (140-160 arasi PA). -7 verildiginde ise, oyuncu en kotu ihtimalle Turkiye Super Liginde ortalama bir oyuncu olacak demek (110-120 arasi PA) veya en iyi ihtimalle Turkiye liginde ust seviye bir oyuncu olacak demek (130-140 arasi PA).

bir digeri ise semih kaya ve anil karaer gibi gelecekto cok sey beklenen defans oyuncilarininde pa larının -7 de olmasına bi anlam veremedim. -8 olmaları gerekirdi die düşünüyorum.
    Semih sakatligini atlatir ve kisa surede toparlanip A takima cikarsa neden olmasin.

[/quote]
    Yine U-17 milli takımın eski yıldızlarınında fenerbahceli kaleci volkan babacanın pasının -7 olması. Ankarasporlu Tevfik köse Nin Bütün özelliklerinin random olması. Bursasporlu Eren Albayrakin Pasının -7 olmasi. Bu oyuncular Cok büyük ihtimal gelecekte şans verilirse milli takımlara kadar yükselikcek kapasitede oyuncular. fakat Oyunda Su anki durumlarina göre bu mümkün görünmüyor. Sonucta Alt yapi Ve A takım kadrolarındaki Genc oyuncuların cok iyi incelenip En azından Cok belirgin özelliklerinin random olmaması Ve potansiyellerin iyi irdelenip oyuna eklenip gelecekte cok sey beklenen oyuncularla oyun ve gercek hayattaki Farki en aza İndirilmeli die düşünüyorum. Son süzüm İse Galatasarayın Genç takımında Oynayan Emre ÇOLAK isimli Genc kardeşimize Kendisi Cok özel yetenekleri olan bir oyuncudur ki bunuda belli etmiştir. Gercekten 3-4 mac dikkatle izlendiginde kendisinin -9 u cok rahat hakettigini görücekseniz.
    [/quote]
    Genc oyuncularin belirgin ozellikler, oyuncular izlendikce yapilir. Kafadan atmak yerine, oyunun ozellikleri doldurmasi daha dogru olur. Emre'nin -9'u konusunda cok buyuk tereddutlerim var. Cem Sultan'dan daha da fazla. Bunun nedeni de fiziksel zaaflar. En azindan belirgin fiziksel ozellikleri olmayan oyuncular icin -9 vermek bence dogru degil. Ne de olsa CA'nin buyuk bir bolumunu fiziksel ozellikler kapsiyor.

Bu arada Sultan Ceminde yaş katogerisini Üstüne su an cıkmadigi icin Pasıinin -8 e düşürülmesini katırlmiyorum. Teşekkürler
    Cem Sultan'i -9 yapmak bence hata idi. Dusurulmek olarak degil de, esasinda -8 olarak yansitilmasi gereken bir oyuncu'nun duzeltilmesi olarak algilamak bence daha dogru. Cem icin simdilik sadece Super Lig'de en azindan iyi bir oyuncu olur demek bence pek de mantiksiz degil. Ancak kesinlikle ligimizin ustunde bir oyuncu olur, cok buyuk ihtimalle yurt disina transfer olur demek icin de bence erken. Bu nedenle de -8, -9'a gore tercih edilmesi gereken bir deger. Cem su anda A takimda oynuyor olsa ve yildiz performansi degil de ortalamanin ustu performans gosteriyor olsa hic tereddut etmeden -9 veririm, hatta performansina gore belki -10'u bile dusunurum. Ancak henuz oraya gelmemis bir oyuncu icin -9'u dusunmek bence cok mantikli degil. Eger ligin ikinci yarisinda PAF takiminda oynayarak Cem yine beklentilerin uzerinde performans gosterirse neden -9'a yone donus olmasin.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    PAF TAKIMI OYUNCULARI

baktimki bazilari eksik, hepsini bi koyayim dedim.
    Valla bunlar iyi oldu. Hic Galatasaray resmi sitesine girmemistim..

Saka bir yana, oyuna sadece profesyonel sozlesme imzalamis oyunculari ekliyoruz. Galatasaray PAF takiminin bir kismi hala prof. olmamis oyuncular ve buyuk ihtimalle Galatasaray'da profesyonel olmayacaklar. Bir cok oyuncu bu sekilde Galatasaray PAF takiminda oynayip, alt liglerde oynayan takimlarda profesyonel olmustur.

Sayfa 1 / 41 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri