Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 39 sonuç

Konu: [TSL] G.Birliği Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Gençlerbirliği - Galatasaray kupa maçında görebildiğim kadarıyla Gençlerbirliği forvetlerinin bitiriciliği oldukça düşük gibi geldi bana.

Kahe,İsaac,Mehmet Çakır,Burhan hepside oldukça uygun posizyonlara girdiler ancak çok kolayca harcadılar.Son vuruşları etkisiz gibi geldi.

Maçı takip edenler varsa görüşlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben izledim ve son vuruşlarının o zeminin berbatlığından kaynaklanabileceğini düşünüyorum
    burhan bir ortahasa oyuncusu öncelikle ve teknik kapasitesi ortalamanın üzerinde son vuruşları iyi goldeki son vuruşuda doğru bir şuttu
    mehmet çakır ve isaac in son vuruş konusunda ne kadar kazma olduğunu herkes bilir zaten bu bir genellemedir hızlı forvet oyuncularının son vuruş özellikleri daha düşüktür hızlı oldukları için dengeleri bozulduğundan olabilir
    keza aynı takımdaki ağır bir forvet olan okan öztürkün son vuruşu 16 seviyelerinde olabilir

genç bir spor yazarı afrikalı forvetlerin %90 sının 10 gol pozisyonun en fazla 1-2 tanesini gole çevirebildiğini söylüyor(bu yorumcu iddaalı yorumdaki genç çocuk vardıya o işte) bende aynı şeyi yıllardır söylüyorum etoo falanda dahil afrikalı zayıf hızlı futbolcuların son vuruşları çok kötü oluyor

ama kahe bence zeminin azizliğine uğradı
    ve bence o zeminde futbol falan oynanmaz
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Sinan senin söylediğin gibi de olabilir.Zemin gerçekten rezildi.Verilen paslar doğru düzgün dahi gitmiyordu.

Teşekkür ederim bilgilerini paylaştığın için ancak Okan Öztürk'ün FİN : 16 asla olamaz O konuda senle tartırışırım.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben okanı rizeden beri çok maçta izledim kesinlikle 14 ten aşağı olamaz bence
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Benim kafamdaki Okan' değeri de 12-13 civarında bir şey idi

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Baskent'deki stadinin haline bakin yaahu, rezillik...

evet Sinan, o saha Kahe'yi mahvetti, adam orda top bile oynayamiyor..

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

burhan ortasahanın her bölgesinde oynayabilen ofansif yönü öne çıkan ama bununla beraber inatçı azimli ve zaman zaman sürpriz uzaktan şutlar çıkarabilen bir topçu kardeşimiz, bülent in gençler in başına geldiği dönemde ilk kez ciddi olarak oynatıldı ve başarılı olduki formayı bırakmıyor, alkaralarda genellikle ortasahanın sağını kullanıyor ve sık sık cezasahası civarında pozisyon kovalıyor.
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by midfielder1912 View Post
    burhan ortasahanın her bölgesinde oynayabilen ofansif yönü öne çıkan ama bununla beraber inatçı azimli ve zaman zaman sürpriz uzaktan şutlar çıkarabilen bir topçu kardeşimiz, bülent in gençler in başına geldiği dönemde ilk kez ciddi olarak oynatıldı ve başarılı olduki formayı bırakmıyor, alkaralarda genellikle ortasahanın sağını kullanıyor ve sık sık cezasahası civarında pozisyon kovalıyor.
    + her posziyonu cok iyi takip ediyor. bayaa hizlida.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

G.Birliği Avustralyalı golcü Bruce Djite ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Gençlerbirliği, Avustralya A Ligi takımlarından Adelaide United takımında forma giyen Avustralyalı golcü Bruce Djite ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. 500 bin dolar civarı bir bonservis bedelinden bahsediliyor yabancı sitelerde... yine aynı siteler oyuncuyla AZ ve Twente nin ciddi şekilde ilgilendiğinden bahsederken süpriz bir transfer olarak yorumlayanlar çoğunlukta...

iyi bir scout başarısı gibi duruyor...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

öyle öyle. Isaac'i nasil feyenoord ve PSV'nin elinden caldiysa, bunuda öyle aldi. Cokda ucuza gelmis, fiyatinin on katini gidebilir

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

bugün yada yarın profilini koyacağım ben birkaç maçını izlemiştim.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Yazik Yazik... Isaac sadece 500bin euroya gidiyor...

Gecen yilki 5M euroluk teklifi geri cevir simdide bu fiyata gönder.
    Ne ümitlerle almışlardı Isaac ı.. Adam Mikel'li, Taiwo'lu Nijerya genç takımının golcüsü ve kaptanıydı, hemde en cok parlayan yildiziydi..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Gençlerbirliği benim de çok beğendiğim Oftaşspor' un kaptanı İlhan Eker' le anlaşmak üzereymiş.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

genclerbirligi sakarya nin genc yildizi mustafa pektemek ile anlasmis.

isaac rus terek e gitmek uzereymis
    puerta kalbimizde...

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Yazik Yazik... Isaac sadece 500bin euroya gidiyor...

Gecen yilki 5M euroluk teklifi geri cevir simdide bu fiyata gönder.
    Ne ümitlerle almışlardı Isaac ı.. Adam Mikel'li, Taiwo'lu Nijerya genç takımının golcüsü ve kaptanıydı, hemde en cok parlayan yildiziydi..

Kendi ahmakligi,17 yasinda Nijeryali "gelecegin süperstari" olarak aniliyordu,baya klüp pesindeydi ama geldi Türkiyeye.Burada yine iyi oynadi,Genclerbirliginin en etkilisiydi ama Genclerbirligindeki olumsuz ortam onu da etkiledi ve kendisini kurtarir eger buradan giderse.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

genclerbirligi sakarya nin genc yildizi mustafa pektemek ile anlasmis.

isaac rus terek e gitmek uzereymis
    Mustafa mutlaka süper ligde olmalı. Bakalım kim alacak.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Bruce Djite - FC

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Gençlerbirliği'nde imzalar sürüyor
    Kırmızı-Siyahlılar Samsunspor'dan transfer ettiği 20 yaşındaki Emre Balak ile 2 yılı opsiyonlu olmak üzere 5 yıllık sözleşme imzaladı.

"emre nin 120 bin ytl gibi bir yetiştirme payı karşılığında transfer olduğunu tahmin ediyorum"

İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine yöneticiler Serdal Ulusoy ve Mehmet Balıkçıoğlu katıldı. İmza töreninde açıklama yapan Serdal Ulusoy, hedeflenen doğrultu da Türk futboluna yeni isimlerin kazandırmak adına "Önce insan sonra da futbolcu zihniyetiyle kadromuza kattığımız Emre arkadaşımızın hem Gençlerbirliği'ne hem de Türk futboluna çok büyük katkısı olacağına inanıyorum" dedi.

Samsunspor'dan transfer edilen stoper Emre Balak, Gençlerbirliği'ne gelmekten mutlu olduğunu belirterek, "Burada kendimi kanıtlamaya geldim" diye konuştu. 20 yaşında başkent ekibiyle sözleşme imzalayan Balak'ın, genç ve ümit milli takımda 50 kez ay-yıldızlı formayı giydiği belirtildi

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Mustafa mutlaka süper ligde olmalı. Bakalım kim alacak.
    Gençlerbirliği, Bank Asya 1. Lig takımlarından Sakaryaspor forması giyen golcü oyuncu Mustafa Pektemek ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcac ile yöneticiler Sinan Gürsoy ve Cüneyt Üstündağ'ın hazır bulunduğu imza töreninde 20 yaşındaki genç golcü kendisini 5 yıllığına Kırmızı-siyahlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

İmza töreninde bir konuşma yapan İlhan Cavcav, Mustafa'yı uzun süredir takip ettiklerini belirterek, "Genç ve kabiliyetli bir futbolcuyu Gençlerbirliğine kazandırdığımız için mutluyum. Mustafa'nın Gençlerbirliğine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu. Cavcav bir soru üzerine ise dış transferde, Koray Avcı ve Bülent Bölükbaşına teklifte bulunduklarını ve bunun sonucunu beklediklerini söyledi.

Genç golcü Mustafa Pektemek ise, Gençlerbirliği gibi bir kulübe geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek, "Bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim. Kendime güveniyorum. Burada kendimi ispatlayıp milli takıma kadar yükselmek istiyorum. takımda kaliteli golcüler var ama ben yedek oturmaya gelmedim. Antremanlarda iyi olan formayı alır" dedi. Konuşmaların ardından Mustafa Pektemek yeni forması ile basın mensuplarına poz verdi. 20 yaşındaki genç golcü U-19 milli takımında 11 kez forma giymişti.
    Last edited by midfielder1912 : 29.Mayıs.2008 at 20:11 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Emre balak İbrahim Toraman'ı andırıyor.Sıçraması iyi,hızlı,çevik zaman zaman agresif,topları iyi kullanabiliyor.Tek eksiği dengesi ikili mücadelede ayakta pek kalamıyor.Güçlenmesi gerekli.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Mustafa Pektemek ve Emre Balak mevkilerinde 1. Lig' in en iyi oyuncularındandı. Çok akıllı transferler. Emre Balak pas yaapabilen hem stoper hem de sağ bek oynayabilen hızlı ve akıllı bir oyuncu. Mustafa Pektemek AMR/FC oynayan bir isim. Arada AML de oynayabiliyor. Son vuruşu iyi değil saç baş yoldurabiliyor ama topla çok etkili tekniği iyi çalışkan ve bir hayli hızlı.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Quote Originally Posted by EmperoR View Post
    Kendi ahmakligi,17 yasinda Nijeryali "gelecegin süperstari" olarak aniliyordu,baya klüp pesindeydi ama geldi Türkiyeye.Burada yine iyi oynadi,Genclerbirliginin en etkilisiydi ama Genclerbirligindeki olumsuz ortam onu da etkiledi ve kendisini kurtarir eger buradan giderse.
    İsaac ile ilgili Cem Onuk tan duyduğum kadarıyla (Onuk un yazlığı çeşme de ve bir dönem KSK de de menajerlik yapmıştı), çok problemli bir yapısı var demişti, köyden aldık medeniyeti görünce tam bir sonradan görme oldu mealinde bir şeyler demişti, paraya aşırı düşkün olduğunu ve kendisinin görev yaptığı sürece Isaac in kulüpten içeri giremiyeceğini söyledi... bi de gitmek istediği takıma değil bizim göndereceğimiz takıma gidicek dedi... bi de bu sene yeni bir yapılanmaya gireceklerini söyledi...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

isaac promise ye 15-16 jumping mi yapılmış acabaa benim oyunda ikinci yılda asistan managerim gençler maçı öncesi dediki isaac hava gücünü kullanabilir önlem almak lazım dedi
    bende dedim daha neler baktım 16 jumpingi
    neyse düzeltilmesi gereken önemli bir husustur bak şimdi tadım kaçtı oyunda maximum 12-13 olur 12 idealdir
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Gençlerbirliği: Brune Djite(Adelaide United), İlhan Eker(GB Oftaş), Koray Avcı(V.Manisa), Emre Balak(Samsunspor), Mustafa Pektemek(Sakaryaspor)
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post
    isaac promise ye 15-16 jumping mi yapılmış acabaa benim oyunda ikinci yılda asistan managerim gençler maçı öncesi dediki isaac hava gücünü kullanabilir önlem almak lazım dedi
    bende dedim daha neler baktım 16 jumpingi
    neyse düzeltilmesi gereken önemli bir husustur bak şimdi tadım kaçtı oyunda maximum 12-13 olur 12 idealdir
    Promise'nin 1.83 cm boyu için 13 yada 14 olması daha doğru bence, muhtemelen 13 olmasını tercih edecektir Gençlerbirliği araştırmacısı..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Gençlerbirliği: Brune Djite(Adelaide United), İlhan Eker(GB Oftaş), Koray Avcı(V.Manisa), Emre Balak(Samsunspor), Mustafa Pektemek(Sakaryaspor)
    Bu Djite FM'de Avustralya'lı PA'sı 163 olan Djite'mi ? Eğer öyleyse Gençlerbirliği baya iyi bir transfer yapmış.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

nekop evet o dıjıte....scout basarısı

Orhan Şam Carles Puyol hayranı olduğunu söylemiş, favori kişilerine eklenmeli. (Kaynak: FourFourTwo Mayıs 2008)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL] G.Birliği Araştırması FM2008 - 8.0.2

G.Birliği oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Kahê'nin jumpingi düşük kalmış (1,87-Jumping:13), 2009 için düzenleyecek kişinin dikkatine..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Kahê'nin jumpingi düşük kalmış (1,87-Jumping:13), 2009 için düzenleyecek kişinin dikkatine..
    ilk kez sana katılıyorum ki kahe 1.87 den uzun
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    GENEL YORUMUM

BANA GÖRE :

benim izlediğim petkoviçin pa sının 146 olabileceğini hiç sanmıyorum
    Orhan şamın pa sının -6 değil -8 olması gerektiğini türkiye 21 yaş altı takımının en iyi 3 oyuncusundan biri olduğunu düşünüyorum

onun dışında gayet iyi olsada bu ayrıntılar çok önemli bence
    Last edited by extensor : 16.Şubat.2008 at 01:57 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri