1 ile 22 arası toplam 22 sonuç

Konu: [TSL] OFTAŞ Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Oftaş' da İlhan Eker' in hız özellikler biraz düşse daha gerçekci olacak sanki. Pace 12 ' den 10' a Acc: 10 Agility' de 9 olabilir. İnfluence ve temwork, pozisyon alma özelliklerini ekleme yapılmalı.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

dostum ilhan ve giray milli takıma çağırıldı çok büyük gelecek var bu çocuklarda calarında artış gerçekleşebirilir

orhan şamda doğru adımlarla devam ediyor ama sağ bek olduğundan milli takım için çok erken
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Giray ve İlhan' a 120 vermiştik. Böyle giderse yazın biraz daha artacak.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Remzi Giray Kaçar; Komple atlet 29.02.2008 23 yaşında bir Yörük delikanlısı. 15 yıl önce Gençlerbirliği altyapısında futbola başladı, dört sezondur formasını giydiği Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'la üç şampiyonluk yaşayarak Süper Lig'e terfi etti. Süper Lig'deki ilk sezonunda Milli Takım'dan davet aldı. Topu olumlu kullanan bir stoper olarak dikkat çekiyor. Kırmızı siyah kuşak tekvandocu, lisanslı yüzücü, atlet ve şampiyonluk kupası kaldırmış bir hentbolcu. Ankara Üniversitesi BESYO'da antrenörlük bölümü öğrencisi olması da cabası.
    Röportaj: Mazlum Uluç

Sezon başından bu yana Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'daki başarılı performansını izliyoruz. Bu performansının karşılığını da Milli Takım kadrosuna seçilerek aldın. Ancak kamuoyunun çok yakından tanıdığı bir oyuncu değilsin. Öncelikle seni biraz tanımaya çalışalım.

15 Mart 1985 Karaman doğumluyum ama aslen Antalyalıyım. Benden iki yaş büyük bir ablam var ve ailemle birlikte Ankara'da yaşıyorum. Babam Türk Standartları Enstitüsü'nde memur, annem emekli öğretmen, ablam da Uluslararası İlişkiler mezunu ve şu anda yüksek lisans yapıyor. Ben de Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü'nde dördüncü sınıf öğrencisiyim.

Genellikle futbolcuların okula devamı sorun oluşturur. Sen böyle bir problem yaşıyor musun?

Okul kulübe çok yakın. Sağ olsun hocalarımız da tolerans gösteriyor ve yardımcı oluyor. Dolayısıyla bir sıkıntı yaşamıyorum. Derslerimi belli günlerde toplamaya çalıştım. Haftanın iki veya üç günü okula gidiyorum.

Okulda edindiği bilgiler futbol oynarken işine yarıyor mu?

Tabii ki yarıyor. Ama bunlar zaten genelde bildiğimiz şeyler. Okulun en önemli faydası farklı bir sosyal ortamın içine girmem. Kafamın dağılması açısından çok iyi oluyor.

Peki, futbola ilgin nasıl başladı?

15 yıldır Gençlerbirliği'nin altyapısındayım. Son 4 yıldır ise Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'da oynuyorum. Mahallede futbol oynarken, benden 3-4 yaş büyük bir ağabeyimiz vardı. Aramızdaki maçlara Gençlerbirliği formasıyla gelirdi. Ben de ona özenerek Gençlerbirliği'nin altyapısına kaydoldum.

Annem engellemeye çalıştı

Ailen başlangıçta futbolcu olmanı nasıl karşıladı? Annen öğretmen olduğuna göre öncelikle eğitimini sürdürmeni istemiştir herhalde.
    Daha önce hentbol oynuyordum, tekvando ve atletizm yapıyordum, yüzüyordum. Ailem futbolla ilgilenmemi pek istememişti. Çünkü o dönemde futbolla okulun bir arada yürümeyeceği şeklinde bir kanaat vardı. Annem de Gençlerbirliği'nin altyapısındaki Ahmet Canatan Hocamla sık sık görüşüp "Giray'ı eleyin" diyormuş. Ama yine de üzerimdeki en büyük emek anneme aittir. Ben her elemeyi geçtikçe o da geri dönmeyeceğimi anladı ve bana destek verdi.

Daha önce ilgilendiğin diğer sporlarda hangi aşamaya gelmiştin?

Tekvandoda kırmızı siyah kuşağa kadar çıktım. Lisanslı yüzücüyüm. Okul takımında atletizm yaptım ve yine okul takımında hentbolda Türkiye birinciliğimiz var. Kurtuluş İlköğretim Okulu'nun kalecisi olduğum dönemde Türkiye Şampiyonu olmuştuk.

Futbola başladığın dönemde kaleci olarak devam etmeyi düşünmedin mi?

Hayır, kaleci olmayı hiç düşünmedim. Çünkü o yaşlarda çok yetenekliydim. Zaten başlangıçta stoper değildim. Daha önce orta sahanın sağında ve ortasında görev yapıyordum. Son 6 sezondur stoper oynuyorum.

Gençlerbirliği altyapısında uzun yıllar kaldın ama A takım seviyesinde OFTAŞ Spor'da oynadın. Bunun sebebi neydi?

PAF takımdaki ekibimizi komple ASAŞ takımına aktardılar. O takım daha sonra OFTAŞ ismini aldı. Dolayısıyla biz de PAF takımında birlikte oynayan ekip olarak kariyerimizi OFTAŞ'ta sürdürdük.

İki takım arasındaki önceliğe baktığımızda Gençlerbirliği daha ön planda görünüyor. Üstelik stoper sorunu da yaşıyorlar. Seni hiç düşünmediler mi? Ya da OFTAŞ'ta oynayan bir oyuncu için ilk hedef Gençlerbirliği'ne sıçrama yapmak mıdır?

Bu sezonun başına kadar hedef Gençlerbirliği'ne sıçrama yapmaktı. Ama artık OFTAŞ Spor bir marka haline geldi ve Gençlerbirliği'ndeki oyuncular bize gelmek istiyorlar. Oradaki arkadaşlarla konuşuyoruz ve takımdaki yabancılar bile OFTAŞ Spor'da oynamak istediklerini söylüyorlar. Geçmişte Gençlerbirliği'ne gitmememizin sebebi ise OFTAŞ'ın geri dörtlüsündeki uyumu bozmak istememeleriydi.

Özellikle defanstaki oyuncuların birbirini tanıması ve bir arada uzun süre oynaması önemli değil mi?

İlhan ağabey, Murat Kalkan, Orhan ve ben uzun süredir bir arada oynuyoruz ve gerçekten de bunun faydasını görüyoruz. Her ne kadar Murat Kalkan ve Orhan kısa süreli olarak başka takımlara gitseler de İlhan ağabeyle ben defansın ortasında 4 sezondur yan yana görev yapıyoruz.

İdolüm Bülent Korkmaz

Başlangıçtaki futbol idolün kimdi?

Orta sahanın sağında oynadığım dönemde David Beckham'a çok özeniyordum. Hep onun gibi ortalar yapmaya çalışıyordum. Ama stoper oynamaya başladığımdan itibaren Bülent Korkmaz gibi olmaya çalışıyorum. Hem yaşam tarzıyla hem de futbol anlayışıyla onu örnek almaya çalışıyorum.

Bugünlere gelmende katkısı olan teknik adamlar kimler?

Öncelikle altyapıdaki sorumlumuz Ali Seçkin Topçu. Şu anda da yardımcı antrenörümüz ve benim de ilk antrenörüm. PAF takımdan profesyonel takıma çıkmamı sağlayan ise Kahraman Karataş'tı. Bu noktaya gelmemdeki en büyük pay sahibi odur. Daha sonra Metin Diyadin'in, Osman Özdemir'in ve Eyüp Taş'ın büyük faydalarını gördüm. Ama Kahraman Karataş'ın yeri çok farklıdır. Milli Takım'a seçildiğimi öğrendiğimde de hemen telefonla arayıp teşekkür ettim, "Sayenizde buralara geldim" dedim.

Günümüz futbolunda stoperden beklenen sadece topu kesmesi değil, olumlu bir biçimde oyuna da sokabilmesi. Eski bir orta saha oyuncusu olarak bu konuda avantajlısın sanırım.

Dediğiniz gibi futbolda stoperlerin kesici özelliklerinin yanı sıra topu olumlu kullanabilmesi de önemli. Ben bu tanıma biraz uyuyorum ama daha fazla çalışmam gerekiyor. Oyuncu, görev yaptığı mevkiin özelliklerine göre şekilleniyor ve ben de 6-7 sezondur stoper oynadığım için ister istemez teknik açıdan biraz gerileme yaşadım. Orta saha oyuncusu olduğunuzda risk alarak oynayabiliyorsunuz ama defans oyuncusunun böyle bir şansı yok. Bu nedenle riske girmeden topu uzaklaştırmak istiyorsunuz. Yine de ben topu oyuna olumlu sokmaya çalışan tipte bir stoperim.

OFTAŞ'ın sırrı arkadaşlık

OFTAŞ'ın da çözülmesi gereken bir sırrı var aslında. Dört sezon önce 3. Lig'de bulunan bir takım bugün Süper Lig'de üst sıraları zorluyor. Sen bu durumu hangi faktörlerle açıklıyorsun?
    Bizim sırrımız öncelikle arkadaşlığımızda yatıyor. Gerçek bir aile gibiyiz. Hepimizin aileleri birbirini tanıyor, birbirleriyle arkadaş. Maçlara birlikte gidip geliyorlar. Takım içindeki arkadaşlığımız da öyle. Hiç kimsenin diğerinden gizlisi saklısı yok. Tatillere bile 7-8 kişi birlikte gidiyoruz. Bir başka artımız gençliğimiz, dinamikliğimiz. Sahada hep birlikte hareket ediyoruz. Hücum edilecekse hep birlikte gidiyoruz, savunma yapılacaksa hep birlikte defansa dönüyoruz. Son zamanlarda aramıza yeni arkadaşlar katıldı. Başlangıçtaki takımdan 6-7 kişi kaldık ama yine de gelen arkadaşlar bünyeye çok çabuk uyum sağladı. Zaten transferde takımın mücadele ruhuna uygun oyuncular seçildi. Dolayısıyla yapımız bozulmadı.

Galiba sizden çok büyük beklentiler bulunmaması da bir avantaj.

Kesinlikle öyle. 3.Lig'den buralara gelirken kimse bize şampiyon olun demedi. Ama hep şampiyon olduk. Bu sezon yine bize "Sizden şunu bekliyoruz" diyen olmadı. Takımdan sadece sahaya çıkıp iyi futbol oynaması ve elinden geleni yapması bekleniyor. Bunun rahatlığıyla oynuyoruz. Bu durumda oynadığımız futboldan biz de keyif alıyoruz. Zaten her maç öncesi arkadaşlarla aramızda "Biz iyi takımız, buralara kolay gelmedik. Çıkıp oynayalım ve zevk alalım. Korkacak bir şey yok" diye konuşuyoruz.

Bu başarı sadece kenetlenme, arkadaşlık ya da baskıdan uzak kalmakla açıklanamaz herhalde. Oyuncu kalitesi de önemli olmalı.

Gerçekten çok kaliteli oyuncularımız var. Mesela Serkan Atak'ı çok beğeniyorum. Bu sezon ilk onbirde oynayamasa da mükemmel frikik kullanan bir Eren Özen var. Sakat olduğu için uzun süredir oynayamayan Kemal Yıldırım, Türkiye'nin sol kanat sıkıntısını ortadan kaldırabilecek nitelikte bir oyuncu. İbrahim Şahin bir kontratak takımı için ideal forvet. Yan yana oynadığım İlhan ağabey ve Orhan çok kaliteli ve dikkat edilmesi gereken isimler.

Metin Diyadin'in ayrılmasından sonra herkesin kafasında "Şimdi ne olacak?" diye bir soru oluştu. Ama sonrasında Osman Özdemir'le de yükselişinizi devam ettirdiniz.

Metin Hoca ayrıldığında "Tamam, artık şampiyonluk elimizden gitti" diye düşündük. Çünkü Metin Diyadin bizim için bir antrenörden öte ağabeydi. Hem dışarıda hem de saha dışında mükemmel bir ilişkimiz vardı. Her zaman arkamızda duruyordu. O gittiğinde hepimiz ağladık. Ama Osman Hoca geldikten sonra takıma büyük katkı sağladı. O da bizi iyi noktalara getirdi. Bize "Bu takım koşuyor ve biz bu koşunun devam etmesini sağlayacağız" demişti. Ben hâlâ da bu koşunun devam ettiğini düşünüyorum.

Takımdaki en iyi arkadaşların kimler?

En iyi arkadaşlarım Eren, Kemal Yıldırım ve oda arkadaşım Serkan Atak. Şimdi Elazığspor'da oynayan Kenan Çoban ağabeyim var. Oldukça bilgili birisi. Herhangi bir zorlukla karşılaştığımda ona danışırım. Bu arada Eskişehirspor'a giden kaleci Ferhat Odabaşı da iyi arkadaşım.

Bu aralar oldukça gündemde bir oyuncusun. Transfer teklifleri alıyor musun?

Menajerlerim transfer tekliflerinin geldiğini söylüyor ama ben birebir hiç kimseyle konuşmadım. Çünkü kulübümle 1.5 yıl daha sözleşmem var. Kimseyle görüşmediğim gibi görüşmek de istemem. Kulübüm kendi menfaatleri doğrultusunda nasıl değerlendiriyorsa öyle davranır.

Daha önce 4 defa Ümit Milli oldun ama A Milli Takım kadrosunda İsveç maçıyla ilk kez yer aldın. Davet aldığında neler hissettirdiğini merak ediyorum. Böyle bir çağrıyı bekliyor muydun?

Bekliyordum çünkü iyi bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum. Zaten her futbolcunun hayalinde yaşattığı bir hedeftir Milli Takım. Ben haberi Kayserispor'la oynadığımız kupa maçının devre arasında aldım ve çok mutlu oldum, gurur duydum. Haberi hemen ailemle paylaştım. Onlar da benimle gurur duyduklarını söylediler.

Milli Takım kampına geldiğinde nasıl karşılandın?

Çok sıcak ve yakın bir ilgi gördüm. Zaten Milli Takım'da eskiden tanıdığım arkadaşlarım da var.

Ligimizdeki yabancı stoper çokluğunun Milli Takım'a nasıl yansıdığını düşünüyorsun?

Bu durumun Milli Takım'a zarar verdiğini düşünüyorum. Türk futbolcusu oynasa kendisini geliştirme imkânı bulacak. Çok iyi Türk stoperler var ama geri planda kalıyor ve oynamadığı için kendini geliştiremiyor. Futbolcu oynayarak kendisini bulur ve ilerleme kat eder. Bir-iki maç eksikliği bile oyuncuyu geriletir.

Kendinle ilgili muhasebelere girer misin? Oynadığın maçların ardından bir otokritik yapman söz konusu mu?

Elbette yaparım. Her maçın ardından kafamı yastığa koyduktan sonra o müsabakayı mutlaka düşünür ve kendimi sorgularım. Zaten takımımızın bir analizcisi var ve her maçın ardından oyunculara birer cd çıkartır. Top çalma, top kaybetme, pas hatası gibi analizler yapılır ve bunları mutlaka takip ederim. Hatalarımı görüp asgariye indirmeye çalışırım.

Artık birçok takım tek santrforlu sistemlerle oynuyor. Bu durum siz stoperleri nasıl etkiliyor?

Tek santrfor oynadıklarında onu iki kişiyle kontrol etme şansınız var. Tek santrfor da iki kişiyle boğuşmak zorunda kaldığı için gücü azalıyor. Dolayısıyla onu kontrol etmek kolaylaşıyor. Ama rakip iki forvetle oynadığında stoperlerin birbirine yardıma gitme şansı azalıyor.

Seni en çok zorlayan forvet oyuncusu kim?

Hakan ağabey çok zorluyor. Özellikle yüksek toplarda müthiş etkili.

Hakan Şükür son dönemde "performansı düştü" gerekçesiyle çok eleştiriliyor oysa…

Ben Hakan ağabeye biraz haksızlık edildiğini düşünüyorum. Çünkü gerçekten bu yaşına rağmen çok koşuyor, çok hareketli ve sadece beni değil, izlediğim diğer karşılaşmalarda bütün stoperleri çok fazla zorluyor. Onun dışında başka bir forvet karşısında da zorlanmadım. Aslında ligimizde çok iyi forvet oyuncuları var. Mesela bir Mehmet Yıldız Sivasspor'u taşıyor ve benim hayranlıkla izlediğim isimlerden birisi. Gökhan ağabey bütün takımların peşinden koştuğu bir oyuncu. Ama ona karşı oynadığımda maçın adamı seçilmeme rağmen bir defans oyuncusunu Hakan ağabey kadar zorlayan santrfor yok.

Servet Çetin 1 numara

Şu anda ligimizde oynayan stoperler içinde beğendiklerin var mı?
    Servet ağabeyi çok beğeniyorum. Hava hâkimiyeti mükemmel ve çok da kuvvetli. Bence Türkiye'de 1 numara. Ondan daha iyisi yok.

Milli Takım'ın Euro 2008'deki rakiplerine gelirsek; Çek Cumhuriyeti, Portekiz ve İsviçre ağırlıklı olarak büyük liglerde oynayan oyunculardan kurulu takımlar. Sence bu durum bizim gözümüzü korkutmalı mı yoksa biz de onlar kadar iyi bir takım mıyız?

Kesinlikle gözümüzün korkmasına gerek yok. Çünkü biz de en az onlar kadar iyi takımız ve son derece kaliteli oyunculara sahibiz. Milli Takım kampına ilk defa katıldım ama buradaki arkadaşlığın ne kadar güçlü ve sağlam olduğunu da bizzat yaşadım. Bunun ne kadar önemli olduğunu OFTAŞ örneğinden çok iyi biliyorum. Burada birlik-beraberliği gördüm. Oyuncuların teknik ekiple ilişkileri de mükemmel. Herkes ağabey-kardeş gibi olmuş. Bence futbolda oyuncuların teknik heyeti sevmesi de çok önemli bir faktör. Avrupa'da kesinlikle ses getireceğimize ve bu gruptan mutlaka çıkacağımıza inanıyorum.

Yunanistan'ın 2004'te Avrupa Şampiyonu olduğunu düşünürsek biz de aynı başarıyı yakalayabilecek konumda mıyız?

Kesinlikle yapabiliriz. Çok kaliteli oyuncularımız var. Herkes takımında oynuyor ve önemli bir sakatımız da bulunmuyor. Kimsenin kafasında bir soru işareti oluşmasına gerek yok.

Geçmişte başka ülkelerin yıldız oyuncularını sayar ve onlara gıpta ederdik. Artık bizim de böyle oyunculara sahip olduğumuz söylenebilir mi?

Emre Belözoğlu var mesela. Bence dünyada onun gibi oyuncu çok az. En büyük silahımız o. Savunmada Servet ağabey öyle. Hücumda da Nihat ağabey dünya çapında çok önemli bir oyuncu.

Gelecekle ilgili planlarından söz eder misin?

Çocukluk hayalim öncelikle A Milli Takım'a ulaşmaktı. Şimdi burada sürekli oyuncu olmak istiyorum. Her genç futbolcu gibi dört büyük takımdan birinde oynamak ve sonra da Avrupa'ya gitmek istiyorum. Özellikle İngiltere Ligi'ni çok beğeniyorum. Kaliteli oyunculardan oluşan, tempolu, mücadeleli bir lig. Futbolun zevkinin orada çıkacağını düşünüyorum.

Yakın geçmişte birçok oyuncumuz Avrupa'ya gitti ama kısa sürede geri döndü. Bugün hangi genç oyuncuyla konuşsam Avrupa'ya hazırlıklı gidilmesi gerektiğini söylüyor. Senin bu yönde bir çaban var mı?

Çabuk geri dönmemek için oraya sağlam gitmek gerekiyor. Özellikle lisan konusu çok önemli. Biraz da bu yüzden İngiltere'ye gitmek istiyorum. İngilizce altyapım var. Birkaç takım arkadaşımla İngilizce kursuna giderek dilimi geliştireceğim.

Futbolun dışındaki hayatında neler var?

Futboldan arta kalan vakitlerimde, söylediğim gibi okula devam ediyorum. Genellikle takım arkadaşlarımla sinemaya gidiyorum ya da bir kafede oturup sohbet ediyorum. Ama genellikle evde, ailemle vakit geçirmeyi seviyorum.

Cok mütevazi bir insan Giray..Servet'de favori personellere eklenmeli, belki Türkiyeye gidince bir röpörtajda ben cikartabilirim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

giray kaçar ve ilhan ı beşiktaş maçında pür dikkat izledim
    öncelikle
    orhan şam ilhan eker giray kaçar nicola petkoviç 4 lüsü bir çok takımın savunma oyuncularında daha kaliteli daha iyi anlaşıyorlar bence beşiktaşın ve trabzonsporun ve sivassporunda üzerinde bir savunma kurgusuna sahipler

ama nicola petkoviçin hala o pa yı edeceğini hiç sanmıyorum
    bununla beraber giray kaçar bugün nobreye bir tane kafa topu vermedi
    girayın jumping 17 olabilir ve ilhan ekerde bu konuda oldukça iyi onunda 16 olabilir
    ilhan ekerin pozissyon alma becerisi insanın gözüne çarpıyor oldukça bilinçli bir savunma mantalitesi var ne zaman nerede duracağını çok iyi biliyor pozisyon alması 16 olabilir
    orhan samda bir drc oyuncusu ve ofansif özelliği biraz düşük devamlı bindirip orta açan bir adam değil daha çok önder turacı tarzı savunmayı çok iyi yapan bir genç
    ve kaleci recep için daha öncede ferhat odabaşını kesmesinin çok mantıklı olduğunu recepin ferhattan çok daha iyi bir kaleci olduğunu söylemiştim herkes o zaman benim zıttımı düşünürken recep şu anda çok güven veren bir kaleci özellikle hava hakimiyeti 18 olabilicek kadar iyi kale sahasına yakın bir yere yan top veya korker kullanırsanız hiç umutlanmayın recep çıkıp alır

önümüzdeki sene girayın ve ilhanın ca sının 125 e çıkarılması pa larının 145 olması
    nikola petkoviçin ca sının 117 ye pa sının da 130 a sabitlenmesi
    orham şamında casının 120 ye çıkarılıp pa sının da -8 veya 140 gibi bir değer alması gerekir diye düşünüyorum

saygılar...
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Ben maçı izleyemedim ama biraz radyodan dinledim. Spiker İlhan' dan sürekli bahsetti. Zaten ben de bu forumda sürekli belirttim. Oftaş' ın başarısnın en önemli nedeni defans kurgusunun özellikle de 2 stoperinin çok iyi olması. Uzunca özetleri izleyeyim daha da çok yazacağım. Bu arada Sinan' ın dediği gibi bu ikilinin özellikler artacak.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by ardafb View Post
    Murat kalkan çok iyi bir oyuncu oftaşın maçlarına giderim sürekli defansları harika ama kayseri maçında özellikle murat kalkanı çok beğendım
    Arda Mıurat Kalkan' la ilgili gözlemlediğin özellikleri yazarmısın buraya. Mesela acc: 12 decisions 11 gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Gençlerbirliği OFTAŞ:Bernard François Zoko(RC Mons), Adamu Mohammed(Gençlerbirliği)

Giray - İlhan tandeminin bozulması takımın en büyük handikapı olucak gibi... zor bir sene oftaş ı bekliyor diye düşünüyorum...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    G.OFTAŞ, Mehmet Uslu ve Gökhan Yetkin ile sözleşme imzaladı

Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü, Sakaryaspor’dan Mehmet Uslu ve Karsspor’dan Gökhan Yetgin ile sözleşme imzaladı.
    Kulüp binasında gerçekleştirilen törende futbolcular, 5’er yıllık sözleşmeye imza attılar. Törende Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Kulübü Basın Sözcüsü Adnan Dinçer, farklı bir transfer politikası izlediklerini kaydetti.
    Last edited by midfielder1912 : 16.Haziran.2008 at 13:47 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    puerta kalbimizde...

İlhan Eker'in favori kişilerine Giray Kaçar eklenmeli. (Kaynak: FourFourTwo Mart 2008)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

artık gençlerbirliğinin futbolcusu ilhan eker ama ikiside birbirine eklenmeli haklısın
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by extensor View Post
    artık gençlerbirliğinin futbolcusu ilhan eker ama ikiside birbirine eklenmeli haklısın
    İlhan' ın röportajını okumuştum genel olarak takımdaki herkesini sevdiğini ima etmiş. Ondan Girayı ayrıca eklemedim.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Gençlerbirliği Oftaşspor'un yeni sezondaki renkleri sıyah - kırmızı - mor-beyaz ve adı da Hacettepespor olacak.
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Hacettepespor Ümit Bozkurt u 2 yıllığına renklerine bağladı...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

yeni yabancilar

ID 8326067 Admir Teli

ID 11000435 Gilman Lika
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL] OFTAŞ Araştırması FM2008 - 8.0.2

G.Birliği OFTAŞ oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Genel YORUMUM

BANA GÖRE :

SÜPERSİN BURAK serkan atağın pa sı giray kaçarın ilhan eker in pa sı çok iyi ibrahim şahinin de 135 140 olabilir di pa sı tek hata orhan şamın -6 lık pa sı bence onun dışında çok iyi
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Bende katiliyorum, Orhan Sam ben -8 yada belki 135-140 filan bekliyordum.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Haklısınız Orhan' ın pa -7 olabilirdi. Bunu göz önünde bulunduracağım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

bende takım Cebeci stadında oynuo gözüküo herkeste bölemi bende mi bi gariplik var ? daha ilk sezonun başları taşınmış olabilirler mi ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    bende takım Cebeci stadında oynuo gözüküo herkeste bölemi bende mi bi gariplik var ? daha ilk sezonun başları taşınmış olabilirler mi ?
    Bu OFTAS'in 1. Lige dustugu halde Cebeci Inonu stadi'na tasinmasi icin yapildi. Super lig maclarini 19 Mayis'da oynuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu OFTAS'in 1. Lige dustugu halde Cebeci Inonu stadi'na tasinmasi icin yapildi. Super lig maclarini 19 Mayis'da oynuyor.
    Çok güzel düşünülmüş tebrik ederim

Murat kalkan çok iyi bir oyuncu oftaşın maçlarına giderim sürekli defansları harika ama kayseri maçında özellikle murat kalkanı çok beğendım

Mesaj Yetkileri