Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 87 sonuç

Konu: [TSL] Sivasspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

onur bu yazını dün okumuştum sonra dedim aa yarın maç var yeni sivası izleyeceğiz ne güzel vs vs sevindim.

hatta o kadar çok sevindim gözüme uyku girmedi sabaha karşı 08 de uyudum (fm oynadım yalan)

neyse kalktık işte bir ara sonra açılmak uyanmak tv kurcalamak derken saat oldu 7 bodye mi gitsem maçmı izlesem kararsızdım

gerek üşengeçlikten gerek uykusuzluktan gerek yeterli beslenememekten(annem denizlide tatil yapıyor hanımefendi) maçı tercih ettim

neyse ilk yarıyı izledik bakalım yeni sivas nasıl diye ama yok bi numara
    geçen seneden tek farkı yok...

yine balili acayip acayip son vuruşlar yapıyor yine uzun topla ya mehmeti buluşturuyorlar yada baliliyi kaçırıyorlar

taktik aynı taktik sistem aynı sistem bizim fm de aynı taktik aynı sistemle 2. sezona gir takım tökezliyor fm nin de bir mantığı var tabi

ee kardeşim sen ilk sene bu taktikle coştun rakiplerin salakmı bunu nasıl önleyeceklerini düşünemiyorlarmı diyor

acaba gerçek hayattada fm deki gibi akıllı rakiplermi bulacak sivas

neyse ikinci yarı baktım maç berbat gittim salona idmanımı yaptım geldim

msn de şefi yakaladım (ömer abiyi perpetua) selam verdim ama meşgul galiba cevap gelmedi.

sonra sivas araştırmacısı onuru buldum dedim dostum balilinin son vuruş kaçtı ben baliliye pek karışmadım ama 12 dedi

o söylemeden önce tahmin etmiş 12 civarı bişey diyeceğini neden çünkü biz düşük not veremiyoruz

şahsen ben öss ye tekrar giricem kanadayı ömer abinin profesörlük yaptığı okulu yazıcam hiç değilse kalmayız muhasebem süper olursa 15 alırım istatistiğim berbat olursa 12 verir

neyse şaka bi yana ömer abimi severim saygım sonsuz farklı düşünsekte kalitesini tartışmam

ama beni bu notlarla deli etmiyorda değil
    senelerdir izlediğim balilinin 12 bitiriciliği olamaz 8-9 u geçmez
    composurede 7 imiş doğrudur ama finishing i composureden daha kötü bir değer almalı
    karar vermede berbat nerde nereye vuracağını bilmiyor
    finishing 8 karar verme 9 composure 10 olabilir

yine sordum onura hızlanma hız kaç dedim 16-17 dedi

ilginç bırakın türkiyeyi dünyada böyle orantılı hızlanan ve hızlı adam bulamazsınız

demem oki mesela gökdeniz vardır 18-19 hızlanır 14 depar atar
    serkan çalık 18 hızlanır 14 depar atar
    carew 11 hızlanır 18 depar atar
    ama balili 18 hızlanır 18 depar atar (tabi veremiyiz o kadar seçiciyizki uçması lazım onu verebilmemiz için)

herkese saygılar özellikle ömer abiye
    Fikirlerim burada

Msn'de de konuştuk ama burada biraz daha ekleyeyim. Evet Sivas'ta malesef aynı sistem devam ediyor. Sivas'ta şu anda geçen sezonun başarısını devam ettirecek en mühim parametreler var; futbolcusuna ve teknik heyetine sahip çıkan aynı yönetim, geçen sezonu başarıyı kuran aynı teknik heyet, hemen hemen korunan aynı kadro... Yani istikrarı devam ettirecek şeyler Sivas'ın elinde var. Ama maç sonrasında Bülent Uygun'un kafasında yine tutar sinyalini aldığım aynı taktik sistemi var. İleri doğru şişir, Mehmet indirsin, içeri dalsın ya kendisi ya da arkadaşı Balili'yi kaçırsın, sonuç gelsin. Grbalj'e hatta Braga'ya bunu tutturursunuz ama Kayseri'ye, İBB'ye, Oftaş'a artık mümkün değil tutturamazsınız. Çünkü ne top oynadığını, en etkili oyuncularını bilen ve çözen en az senin kadar hatta senden daha kaliteli futbolculara sahip ve en az senin kadar başarıya aç rakiplerin var. Bülent Uygun'un bu taktiği böyle devam ederse aynı oyunda olduğu gibi Sivas'ın ikinci sene çöküşüne tanık olabiliriz.

Gelelim Balili'ye... 16-17 gibi değerler bizim ligimiz için zaten üst düzey değerler. Balili'nin de bu değerlerde olması gayet iyi. Balili'ye 18 vermek için bana göre Braga hatta eğer birinci tura çıkılırsa ve Braga'dan daha üst düzey gelecek bir rakip defansları karşısında göstereceği performans benim için daha önemli. Hatta o kadar uzağa gitmeye gerek yok, eğer Balili ligde Gökhan Gönül'ü ve Sabri'yi rahat geçebiliyorsa o zaman dediğinde haklısın hız-hızlanma için hiç düşünmeden 18 veririm. Ama Balili artık bu yaşından sonra fiziksel özellikleri düşüşe geçmeye başlayacak ve bu değeri de görmesi çok zor. Ayrıca bu özellikler CA'yı çok tetiklediği için düşük olmasını istediğin finishing'i 8-9'a indirmek yeterli olmayacaktır. Ama 12'yi de geçemez o ayrı. Composure konusunda şunu diyebilirim, maçtaki ilk golde Mehmet Yıldız'a pas vermesi gözlerimi yaşarttı. Benim bildiğim Balili onu çakardı kaleye. Karar verme zaten 9. Balili'nin tüm (teknik, zihinsel ve fiziksel) özellikleri çok dağınık olduğu için doğru rakamları tutturabilmek, doğru yansıtabilmek biraz güç. Her neyse, bu sezonki performansında daha çok dikkat edeceğim Balili'ye.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Onur öncelik çok objektif bir adamsın buda yaptığın yorumların çok kaliteli olmasına yardımcı oluyor iyiki aramıza katılmışsın dostum

balilinin pasına gelelim rakip kaleci anlamadığım bi şekilde çizgide bekledi açı daraltmadı pozisyon o kadar kolaydı ki o pası atmak bile daha zordu yada daha az tercih edilecek bir şeydi. Bence yine karar verme hatası var orda çünkü mehmet kendisinden daha müsait değildi. soğukkanlılığı konusunda ise ben çok maç izleyen bir adamım işmdi düşünüyorumda nerden baksan adam geleli 4 sezon falan oluyor her sezon 8 maçını 90 dk izlesem 30 civarı maç izlemişimdir özetlerde falan 70-80 i geçer. şimdi aklıma getiriyorum adam ne goller kaçırıyordu.

ama sanki soğukkanlılığı kötü olduğu için değil son vuruşu ve karar vermesi berbat olduğu için kaçırıyordu. bir önceki mesajdada dediğim gibi soğukkanlılığı kötüdür ama finishing karar verme ondan çok daha kötüdür
    Fikirlerim burada

Serkan Topkara 4 sezon boyunca Fenerbahçe altyapısında oynadı geçmişine eklenmeli (2002'den 2007 kadar). Ayrıca Ümit Karan hayranı ve Newcastle taraftarı. Boyu ve ağırlığı da eklenmeli Boyu: 170 cm Ağırlığı: 67 kg. (Kaynak: FourfourTwo Mayıs 2008)

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Herve TUM , Sivasspor da...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Onur, Gurbanov ile ilgili yardım istiycektim senden... Fener altyapsından Ksk ye transfer olan kaleci Necati ile konuştuk geçenlerde (Gurbanov un Ksk ile adı geçiyor bu aralar), Necati; Gurbanov için sol kanadın ilacı olur, sol ayağıda çok etkili, sert ortaları falan var dedi... Acaba Gurbanov sana geldiği haliyle mi aktarıldı oyuna yoksa sen mi oluşturdun profili? sol kanatta oynama becerisi ve sol ayağı hakkında ne düşünüyorsun? şimdiden teşekkür...

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ortak/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ortak/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]

Karşıyaka'ya Gurbanov geliyor

Dış transferde istediği oyuncuları bir bir bünyesine katan Karşıyaka, rotasını Süper Lig'e çevirdi. Teknik Direktör Reha Kapsal'ın "Takım içindeki rekabeti arttırmak sol ve sağ kanata iki oyuncu alınmasını istiyorum" raporu vermesinin ardından yeşil kırmızılı yönetiminin Sivassporlu Azeri oyuncu Ilgar Gurbanov'la pazarlık masasına oturduğu bildirildi. Sivasspor yönetimin, "Kulüp bul, gerekli kolaylığı yaparız" dediği 22 yaşındaki oyuncu ile ilk görüşme yapıldı.
    Last edited by midfielder1912 : 18.Temmuz.2008 at 11:42 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    puerta kalbimizde...

Necati ile Gurbanov sanırım FB altyapısından arkadaşlar. Dediği gibi asıl mevkisi sol kanat. 802'de AM/FC'ydi. AML/FC'ye çevirdim. Necati'nin dediği gibi ortaları gerçekten güzel. Forvet arkası aslında her yerde oynayabiliyor ama asıl mevkisi sol kanat. Elimdeki profile izleyebildiğim kadarıyla eklemeler yaptım. Mental bir çok özelliği eksik ama teknik özelliklerinin çoğunu girdim. Fiziksel özelliklerinin de yarısı var. Sivas'ta bana kalırsa kendini çok gösteremedi. Beklediğim patlamayı KSK'da yapabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

eywallah onurcum... elıne sağlık
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Balili' nin acc ve pace özelliklerinin artık artmaması hatta belki de biraz düşmesi kanaatindeyim. Acc hala iyi ama pace düşebilir. Onur' a bu konuda katılıyorum. Bir de son vuruşla karar verme arasında çok fazla bağlantı yok en azından FM açısından. FM' deki decisions açısından. Bu decisions ne yapacağına karar vermek hücuma mı çıkacak defansa mı gidecek. Ek olarak sağa mı sola mı gidecek. Defans için topu taca mı atacak oyunda mı tutacak. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    Last edited by EL-Hadji : 21.Temmuz.2008 at 21:26
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Balili' nin acc ve pace özelliklerinin artık artmoyuaması hatta belki de biraz düşmesi kanaatindeyim. Acc hala iyi ama pace düşebilir. Onur' a bu konuda katılıyorum. Bir de son vuruşla karar verme arasında çok fazla bağlantı yok en azından FM açısından. FM' deki decisions açısından. Bu decisions ne yapacağına karar vermek hücuma mı çıkacak defansa mı gidecek. Ek olarak sağa mı sola mı gidecek. Defans için topu taca mı atacak oyunda mı tutacak. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    Kararlar tamamen top kullanma konusunda dogru karar verme.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Kararlar tamamen top kullanma konusunda dogru karar verme.
    Hmm peki tactic ekranında show filters' in yanındaki views sekmesi altındaki "Forward Runs" sçeeneğini tıkladığımızda neden dec yani decisions özelliklerini gösteriyor doğru seçim yapabilmemiz için. Forvet koşusu yapmak ile topu doğru kullanmak arasında ne gibi bir bağlantı var?

Decisions özelliği en çok neden stoperlerin ve topu çok az kullanan kalecilerin ca' sı üzerinde etkili oluyor. Yani neden stoper ve kalecilerde en çok katsayıyı alıyor?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Bence kalecilerde yüksek olması çok doğal çünkü kalecilerin vereceği yanlış bir karar çoğunlukla direk golle sonuçlanır.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Bence kalecilerde yüksek olması çok doğal çünkü kalecilerin vereceği yanlış bir karar çoğunlukla direk golle sonuçlanır.
    Sevgili kardeşim. Ben kalecilerde decisions özelliğinin yüksek katsayıya sahip olmasına atıfta bulunmadım. Eğer decisions sadece topu kullanırken verilen karardan ibaretse neden kalecilerde bu kadar yüksek onu sorguluyorum. Şimdi anlaşıldı mı acaba

2008-2009 Sivasspor tescilli forma numaraları

İŞTE FORMA NUMARALARI
    3 Fabıo Alves Da Silva
    87 Eyüp Kadri Ataoğlu
    7 Musa Aydın
    89 Uğur Bademci
    26 Sezer Badur
    17 Pini Felix Balali
    99 Faruk Bayar
    27 Sedat Bayrak
    90 Muhammet Çağlar
    24 İbrahim Dağaşan
    10 Sergıo Pacheco De Oliveira
    61 Abdurrahman Dereli
    25 Mamadou Alimmou Diallo
    20 Mohamed Ali Kurtuluş
    1 Michael Petkovic
    5 Murat Sözgelmez
    8 Kanfory Sylla
    54 Herve Germain Tum
    77 Onur Tuncer
    67 Volkan Ünlü
    35 Akın Vardar
    58 Hayrettin Yerlikaya
    9 Mehmet Yıldız
    22 Murat Yılmaz
    39 Tayfur Emre Yılmaz

- Sivasspor dünya sıralamasında 263. sırada yer aldı. Diğer benzer seviyedeki kulüplerle kıyaslanarak gerekirse ufak bir reputation ayarı yapılabilir Ömer abi.

- 4 Eylül stadının altına elektrik kabloları döşenerek kışın kar yağdığı zaman zeminin buz tutması engellenecek. Bursaspor maçına yetiştirilecek bu sistem. Stad bilgilerine "Undersoil heating" eklenmesi ricası...

- Devran Ayhan, Azerbaycan'ın Hazar Lenkaran takımına transfer oldu.

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    - 4 Eylül stadının altına elektrik kabloları döşenerek kışın kar yağdığı zaman zeminin buz tutması engellenecek. Bursaspor maçına yetiştirilecek bu sistem. Stad bilgilerine "Undersoil heating" eklenmesi ricası...
    Zeminde problemler yaşandı ve kurulum durduruldu. Sezon sonuna ertelendi. Ricamı geri çekmek durumundayım. Burası Türkiye.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL] Sivasspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Sivasspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Genel Yorumum

Bana göre:
    balili 125 i geçmez mehmet yıldızı ile asla geçemez
    mehmet yıldız 135 olabilirdi
    YASİR ELMACININ PA SI 127 YAPILMIŞ 140 I GEÇECEĞİNİ TAHMİN EDİYORUM
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    birde sergio kim bilen varsa yazarsa sevinirim
    Last edited by extensor : 16.Şubat.2008 at 01:36 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Evet Yasir' in Pa' sı biraz daha yüksek olabilrdi. Yalnız sinan kardeşim seni severim bilirsin güzel tarafı yok mu hiç bu sivas datasının onları da yazsana.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    birde sergio kim bilen varsa yazarsa sevinirim
    http://www.tff.org/Default.aspx?page...kisiID=1127920

Kendisi devre arasinda Metallurg Donetsk takimindan transfer edildi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yok kardeşim geçen sene nisan ayında bu siteye üye olduğumda yine böyle her takım için bir kaç not yazıyordum o zaman sayfalarca sürüyordu şimdi sadece 2-3 tane çıkıyor nerelerden nerelere gelindiğinin göstergesidir bir çok şeyi başarılı buluyorum

(ama henüz uzmanlık alanım mevkiilere bakmadım )
    Fikirlerim burada

Sivasspor'da Abdurrahman yokken defansın sağına Konfory geçiyor bu yüzden Konfory'e defans orta değil sağ konulmalı.Akın Vardar Fenerbahçe maçı dışında takımı kurtaran isim oluyor ayak gücü dışında özellikleri artırılmalı.

Mehmet Yıldız'ın fizik gücü gayet gerçekci takım oyununu biraz düşük olmuş sanırım çünki balili ile beraber cok guzel anlasıyor ve karsılıklı asistler oluyordu diğer oyuncular ıcınde gecerlı bu sivasspor takım olarak ıyı oynuor zaten.. azim ve hırsın biraz daha yuksek olabılecegını dusunuyorum antremanlarda felan baktıgım kadarıyla baya azimli.. Consistency ( Süreklilik ) ine bakmadım ama çoğu maçta oynuyor ve gol atıyor CA sına ulaşıyor genelde..

Bundan sonra forumla biraz ilgilenicem pek cvp yazmıodum Can sıkıntısı 15 saat onlıneyım katkım olsun dedım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serhat3 View Post
    Sivasspor'da Abdurrahman yokken defansın sağına Konfory geçiyor bu yüzden Konfory'e defans orta değil sağ konulmalı.Akın Vardar Fenerbahçe maçı dışında takımı kurtaran isim oluyor ayak gücü dışında özellikleri artırılmalı.
    Ben bu aralar pek izleyemedim ama abdulrahman yokken devran oynamıyormu sağ bek
    bide konfory nin boyu kaç tahmini olarak yazarmısın sonra yine konuşalım
    Fikirlerim burada

Kanfory Sylla Yaklaşık 1.82 Boyunda..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by 58Peykan View Post
    Bundan sonra forumla biraz ilgilenicem pek cvp yazmıodum Can sıkıntısı 15 saat onlıneyım katkım olsun dedım

Cok memnun oluruz. Su anda Sivas'i cok yakindan takip eden bir arkadasimiz olmadigi icin vereceginiz bilgiler cok yararli olacaktir...

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cok memnun oluruz. Su anda Sivas'i cok yakindan takip eden bir arkadasimiz olmadigi icin vereceginiz bilgiler cok yararli olacaktir...

Scout olmak ıcın basvurdum zaten (: Fm Yıllardır vazgecemedıgım oyunlardan bır tanesı katkım olsun ıstıyorum artk ..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

silla dc dm olabilir diye düşünüyorum dr değildir ya abdulrahman ın yedeği olmadığı için yada sistem gereği savunma yapmayı bilen bir oyuncuyu bek oynatmak istediği için oynatmış olabilir (fatih terimin norveç maçında ibrahim kaşı sağ bek oynatması gibi
    Fikirlerim burada

Sylla cok guclu dayanıklı bır oyuncu sıvassporda gerıde topa basan topu durduran bır oyuncu dm ve dc olarak gordum ben dr raslamadım .. dedıklerıne katılıyorum

Bende Sİvasspor'un tüm maçlarını izleyen birisiyim deplasman tv yayını olmayan maçlar hariç arşatırmalarda yarımcı olmaya çalışırım 10 yıldır fm oynayan birisiyim.Sylla defansın sağında 90 dakika oynadı ama şimdi tekrar kontrol ettim o maçta devranda kart cezalısı idi zorunluluk diyebilirz o yüzden.Ben Sivasspor'u çok başarılı buldum birkaç ayrıntı var mesala Sylla dc-dm değil sadece dm olsa daha iyi olur defans orta oynacak fiziğe sahip futbolcu değil ki hiçbir maçta defans orta oynamadı birde Sezer Badur AMC değil sedece CM olursa daha iyi olur hücüm yönü fazla olmayan bir futbolcu Yasir'in sakatlığında forma şansı buldu ve Yasirin yerinde oynuyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Kardeş ne yaptın 1.82 olurmu boyu 1.75 resmi site bilgilerine göre.
    Last edited by serhat3 : 25.Şubat.2008 at 16:21 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Mohamed Ali için sol ayak verilmiş, Mohamed Ali sağ ayak 20 olmalıdır sol ayağını pek kullanmaz herhalde bir yanlışlık oldu.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri