Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 87 arası toplam 87 sonuç

Konu: [TSL] Sivasspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Birleştirilen Mesaj:

Kardeş ne yaptın 1.82 olurmu boyu 1.75 resmi site bilgilerine göre.[/quote]

Bende araştırdım tff nın sıtesınde 1.70diyor heralde sivassporun sıtesınde 1.75 ve 1.85 rakamları gordum.. dun ınceledıgım kadarıyla.. eskı takımının resmı sıtesıne baktım ordada 1.82 dıyor baska bir sıtede ( cok guvendıgım bı sıte ) 1.82 dıyor.. o yuzden 1.82 olarak soyledım dc olarak sylla nın oynadıgını gordum 2 kez sanırım dm de daha etkılı oynadıgı acık sekılde bellı zaten

Baştan söyleyeyim, internet kafeden bağladığım için oyun veritabanına ulaşamıyorum ve not almadığım için yorum yapacağım değerleri hatırlamamaktayım.

Öncelikle Kanfory Sylla için şunu söylemek isterim; bir full back ya da komple defender tarzında değil tipik bir centre-back oyuncusu. DM natural, DC accomplished duruyor. Serhat'ın gözlemi doğru fakat yanlış hatırlamıyorsam oyunda olduğu gibi DR'si competent kalması yeterli. Çünkü tam o bölgenin oyuncusu değil ama alternatif olarak rahat oynayabilecek durumda. Oyunda olduğu gibi diğer mevkilerde oynadığını pek görmedim.

Mohamed Ali sağ ayaklı ama sol ayak bazen kullanabiliyor pozisyon durumuna göre. Reasonable sol ayak, very strong sağ ayak uygun olacaktır.

Mehmet Yıldız'ın gördüğüm eksik bir yönü topla oynamayı çok seviyor fakat bunu tam etkili yapamıyor. Tamam korner ya da faul yaptırıyor fakat teknik kapasitesi pek iyi oldmadığı için kimi zaman da top ayağında kayboluyor ve kaptırıyor. En son Rize maçında bunu çok sık yaptı. Ayrıca topu alınca hep kendi kullanmayı düşünüyor önce, kimi zaman da bu yüzden atakları eritiyor Sivas'ın. İnternet kafeden girdiğim için değerlerini hatırlamıyorum ama Teamwork'u 11-12 yapılabilir.

Rize maçında Abdurrahman Dereli'yi yakından dikkatli izledim. Gerçekten sezgileri çok güçlü ve bununla birlikte rakip sol kanattan atağa kalkarken gerçekten çok iyi pozisyon alıyor ve genellikle top kapma konusunda başarılı oluyor bu sayede. Ayrıca atağa kaltığı zamanlar verkaçlarda topu gayet olumlu yerlere gönderiyor. Anticipation ve Positioning 15'er düşünülebilir. Atağa gayet iyi kalkıyor, topu güzel sürüyor. Musa'yı çok iyi besliyor. Ona verdiği güven sayesinde Musa kendini sahada daha iyi gösterebiliyor; içe kaçıyor, top kullanıyor, ceza sahasına dalıyor. Abdurrahman'a 13-14 dribbling fena olmaz.

Karim Saidi gerçekten kaliteli bir transfer oldu. Geldiğinden beri iç sahada tüm maçlarını izledim. En göze çarpan özelliği soğukkanlılığı. Süper lig takımları içinde belki de top ayağına geçince anlamsız şekilde topa abanmayan ya da rastgele dolurma yapmıyor. Ligi, takımların yeteneğini ve forvetlerin kalitesini tanıdıkça daha sakin ve yerinde top kullanıyor. Başlarda yeni transfer olduğu ve kimseyi tanımadığı için tedirgindi ama ilk maçında kumaşının iyi olduğunu belli etmişti. Kendine güveni gayet yerinde. Soğukkanlılığına iyi bir değer verilebilir, 14'ten az olmamak kaydıyla.

Sezer Badur, Yasir Elmacı'nın yokluğunda ön liberoya iyi bir alternatif olduğunu gösterdi. AMC kesinlikle değil. MC natural, DM accomplished yapılması uygun olur diye düşünüyorum. Bir ön libero için gerekli olan tackling, strength, stamina, positioning gayet yerinde. Bunlar için 12-16 değerler düşünülebilir, biraz daha izledikten sonra daha kesin değerler önerebilirim. Pası fena değil, hatalı pas oranı düşük. 13-14 passing iyi olacaktır.

İlhan Ummak bu takımda görmeye pek tahammül edemediğim bir oyuncu. Zaten Sivas'ın kadro kalitesi bu ligin en düşüklerinden birisi, İlhan kesinlikle Süper Lig'de oynayabilecek kapasitede olduğunu düşünmüyorum. Koşmuyor, pres yapmıyor, oyunu yürüyerek oynuyor, özel yeteneği ve tekniği biraz iyi ama bunu kullanabilecek yeterli zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip değil. Tipik AML, ML'si competent, DL ise awkward diye değerlendiriyorum. Rize maçında Hayrettin'in sakatlığında onun yerinde oynadı. Pek iş düşmedi ona ama kesinlikle bir bek oyuncusu olamaz.

Metalurg Donetsk'ten alınan Oliveria'yı bu maçta izlemek istedim ama ya henüz hazır değil ya da hava şartları çok kötü olduğu için Bülent Uygun riske etmek istemedi.

Ayrıca Bülent Uygun'un oyunda yanlış hatırlamıyorsam tactical coaching'i 17-19 gibi birşeydi. Bu değer bence çok fazla. Uygun oyunu çok da iyi okuyamıyor ve gerektiği gibi müdahale edemiyor. Maç çevirebilmek için müdahale olarak yeterli teknik kapasiteye sahip olduğunu sanmıyorum. Oyuncu değişiklikleri son dakika çırpınışları gibi, Fenerbahçe maçında sahaya yansıttığı taktik tam anlamıyla harakiriydi. Sivas genelde düşük topa sahip olma oranıyla oynar. İçerde olsun dışarda rakipler hücumu düşünüyorsa oyunu yönlendiren rakip oluyor. Sivas ise sonuca hızlı ve kontra ataklarla ulaşıyor. Son olarak Rize maçında bu genel görünümün tam tersi vardı, Sivas aksine maç boyunca hakim oynayan taraftı ama oyuncular kaleyi çok da fazla yoklayamadı. Nedeni taktik gereği tüm toplar ileride Mehmet Yıldız'da toplanıyor, Mehmet ise hiç gününde değildi. Gelen topların çoğu rakibin ayağına teslimdi ve Bülent bunu tersine çevirmek için oyun anlayışında ısrar edip doldur-boşalta dönmek istedi ama bunu da yapamadı takım. Son dakikalarda Onur Tuncer ve Aytaç Ak forvete kafayla top almak için geçtiler ama bir-iki pozisyon dışında doldur-boşalt bile olmadı. Onur ise forvette çok duramadı, sürekli yeri olduğu için ortasahaya dönüp top alıp taşımaya çalıştı. Evet hava ve zemin şartları berbattı ama bunu avantaja çevirebilmek için kaleciler için birer serseri kurşun olacak bu kaygan zeminde İlhan'ın 40 metreden çektiği harika şutla Mohamed Ali'nin bir-iki şutu dışında pek uzaktan şut denenmedi. Uzun lafın kısası , Bülent'in tactical coaching'i 13-14 filan olabilir. Ha bu başarı nasıl geldi derseniz; Sivas çok iyi takım savunması yapıyor. Özellikle geri dörtlü çok sağlam ve Süper Lig'in en iyi kurgularından birisine sahip. Arkada ise ilk yarı tecrübeli bir Petkoviç ve onun sakatlığından sonra formunun zirvesine ulaşan, refleksleri çok kuvvetli bir Akın var. Öyle ki Petkoviç iyileşmiş olmasına rağmen artık sezon sonuna kadar kaleyi pek vermeyecek gibi. Bir de Bülent Uygun çok iyi bir antrenman programı uyguluyor. Bu sayede birçok oyuncu kendini çok geliştirdi, örnek olarak 3. ligteyken bile Sivasspor'un formasını giyen ve iki kere (yanılıyor olabilirim) Milli Takım'ın formasını giyen Mehmet Yıldız.

Şimdilik bu kadar Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim, okumakta yorduğum için özür dilerim.

Elıne saglık guzel bır yorum olmus (:

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

1 tane sivassporlu araştırmacı yoktu şimdi bir sürü çıktı e güzel gerçi sivas güzel yansıtılıyordu ancak izlemeye imkan olmayan maçları izleyenlerin idmanları izleyenlerin diğer kişiden çok fazla artısı olacaktır
    Fikirlerim burada

Quote Originally Posted by extensor View Post
    1 tane sivassporlu araştırmacı yoktu şimdi bir sürü çıktı e güzel gerçi sivas güzel yansıtılıyordu ancak izlemeye imkan olmayan maçları izleyenlerin idmanları izleyenlerin diğer kişiden çok fazla artısı olacaktır
    onurphaned la beraber artıları ve eksılerı paylasmaya calısıyoruz daha guzel bı fm ıcın

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Bu arada Feyenoord Sivassporun parent club'u olmasi lazimdi..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Bu arada Feyenoord Sivassporun parent club'u olmasi lazimdi..
    Resmi anlasma yapildiginin haberini goren var mi? Benim tek gordugum haber Bulent Uygun'un soyledigi "Feyenoord bizi kardes kulup ilan etmis" sozleri.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Abdurrahman ile ilgili 1-2 ufak şey de ben eklemek istiyorum. En son Paşa maçında canlı izledim Gökhan Gönül vari etkili çıkışlar yaptı. Bu ligin en iyi sağ beklerinden biri bence. Gökhan Gönül, İlhan Özbay ve Abdurrahman Dereli bu üçü ligimiz için üst düzey bekler. İlhan ve Gökhan MR' de daha rahat oynuyorlar ama DR' de de çok başarılılar. İlhan kim diyen olursa Maccabi maçlarını izlerlerse memnun kalırlar
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Ugur Ucar nereye atildi

Bence Cvetkov'a 3-6 puan ca artis olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bunu birinin yazacağını biliyordum Uğur da iyi oyuncu ama bu bahsettiğim isimlerden Gökhan hariç hepsi Uğur' dan çok daha tecrübeli. Uğur defansif olarak daha iyi olabilir ama hücum yönü biraz zayıf. Ve Abdurrahman gibi orta yapamıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Bunu birinin yazacağını biliyordum Uğur da iyi oyuncu ama bu bahsettiğim isimlerden Gökhan hariç hepsi Uğur' dan çok daha tecrübeli. Uğur defansif olarak daha iyi olabilir ama hücum yönü biraz zayıf. Ve Abdurrahman gibi orta yapamıyor.
    Ugur zaten aslinda stoper, stoperden devsirme bek yani ve bunu goz onunde bulundurdugumuzda ofensif yonu, dribbling'i, ve ortalari fazlasi ile iyi dusunun dunya da kac tane dribbling yapip orta acabilen stopper var? Yalniz yasi butun bu oyunculardan genc bu yuzden kendisini gelistirmeye devam ederse ozellikle git gite yukselen grafigine bi de ofensif performansini artirirsa butun bu isimleri isik hizi ile gecer ama sakatliklar ile bogusmaya devam ederse o zaman hic bi yere gelemez.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

top sürüşünün iyi olduğunu düşünmüyorum.Ortaları iyi ama topu süremiyor pek.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Ugur zaten aslinda stoper, stoperden devsirme bek yani ve bunu goz onunde bulundurdugumuzda ofensif yonu, dribbling'i, ve ortalari fazlasi ile iyi dusunun dunya da kac tane dribbling yapip orta acabilen stopper var? Yalniz yasi butun bu oyunculardan genc bu yuzden kendisini gelistirmeye devam ederse ozellikle git gite yukselen grafigine bi de ofensif performansini artirirsa butun bu isimleri isik hizi ile gecer ama sakatliklar ile bogusmaya devam ederse o zaman hic bi yere gelemez.
    Uğur' un ofansif yönünün İlhan Özbay ve G. Gönül' ü geçeceğini hiç sanmıyorum. Uğur ile Gökhan arasında da sadece 2 yaş fark var ama Uğur' un defansif yönü iki oyuncudan da çok daha iyi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Sivas'ı araştıran kişiler bu sene Zeytin'de kiralık oynayan Şamil'i biliyorlar mı? Bence çok büyük gelecek vaad eden bir yetenek Zeytin'i tek başına sırtlıyor...

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Uğur' un ofansif yönünün İlhan Özbay ve G. Gönül' ü geçeceğini hiç sanmıyorum. Uğur ile Gökhan arasında da sadece 2 yaş fark var ama Uğur' un defansif yönü iki oyuncudan da çok daha iyi.
    Iki yil az bi zaman mi? Iki yil once Gokhan Gonul nerelerdeydi simdi nerede cok sey degisebilir iki yil icersinde yalniz su dogru belki hic bi zaman offensif anlamda Gokhan kadar etkili olamaz Ugur ama Gokhan da hic bi zaman defansif anlamda Ugur kadar etkili olamaz ne olursa olsun ikisi de Turk futbolu icin onemli oyuncular olucaktir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Iki yil az bi zaman mi? Iki yil once Gokhan Gonul nerelerdeydi simdi nerede cok sey degisebilir iki yil icersinde yalniz su dogru belki hic bi zaman offensif anlamda Gokhan kadar etkili olamaz Ugur ama Gokhan da hic bi zaman defansif anlamda Ugur kadar etkili olamaz ne olursa olsun ikisi de Turk futbolu icin onemli oyuncular olucaktir.
    2 Yıl tabi ki önemli ama G. Gönül o kadar yıldızın arasında geçen sene Lig A' nın en değerli oyuncusu seçilmişti.

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Sivas'ı araştıran kişiler bu sene Zeytin'de kiralık oynayan Şamil'i biliyorlar mı? Bence çok büyük gelecek vaad eden bir yetenek Zeytin'i tek başına sırtlıyor...
    Sivasspor'un 3. Lig'e kadar kiralık oynayan birçok oyuncusu var. Malesef bu oyuncuları yakından takip etme imkânım olmuyor. Özetlemek gerekirse çok iyi bir fiziği olan, mücadelesiyle ön planda olan bir yetenek. Zeytinburnu'nda mevki olarak nasıl oynuyor bilemiyorum ama ofansif yönü güçlü olan bir ortasaha oyuncu olduğunu biliyorum. Bülent Uygun iki sezondur sözleşmesi bitmiş istikrar ve şans arayan genç yetenekleri topluyor. Şamil de bunlardan birisi, sezon öncesi hazırlık maçlarında şans bulmuştu. Uzun şutları fena değil. Dediğin gibi gelecek vaadeden bir gurbetçimiz. Tabi bunlar dışında diğer özelliklerini bilemiyorum, her türlü yardıma açığım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

önümüzdeki yıl mehmet yıldızın muhammed akıncının bülent uygunun abdulrahman derelinin ca larında artış bekliyorum sen ne düşünüyorsun onurphaned
    Fikirlerim burada

Dördü içinde CA artışını en çok hak eden Abdurrahman Dereli. Türkiye'nin en iyi 3-4 sağ bekinden biri olacak duruma getirebiliriz. 802'de özellikleri gerçeğe yakın hale geldi, çok iyi bir iyileştirme yapıldı. Mehmet Yıldız formda olduğu zaman inanılmaz bir forvet oluyor, takımın yükünü tek başına çekiyor sanki. Birkaç puan artış yapabiliriz. Muhammet Akıncı değil de Muhammed Ali'yi kastettin sanırım. Bu oyuncu için pek emin değilim. İkinci yarı başlangıcından beri beni en çok tereddüte düşüren bir oyuncu. Son iki-üç hafta ve sezon başındaki 8-9 maçlık serisinden sonra kayıp bir M. Ali vardı Sivas'ta. Ufak bir artış yapılıp consistency'si 10 civarı ayarlanabilir. Son olarak Bülent Uygun'un bu takımda gösterdiği performansı sadece bu seneyle sınırlamayıp geçen sezon Karol Pecze'den 17. sırada devraldığı takımla şu ana kadar toplam 54 maça çıktı; 32 galibiyet, 7 beraberlik, 14 mağlubiyet elde etti. 1.5 sezonda FM diliyle %60'lık bir başarıya sahip Onun için de bir artış düşünüyorum.

Sivasspor'lu bazı oyunculara eksik olan PPM'leri de verilecek. Ömer Hocam 802 ile Sivasspor'u gayet güzel bir duruma getirdi. FM2009'a eksik kısımları tamamlanıp, değiştirilerek daha gerçekçi hale gelecek umarım.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

onur sivasporda 4 kişinin içerisinde en çok artışı abdurrahman hak ediyor yazmışın...doğrudur ama bu 4 kişinin içine bir beşinci isim olarak neden MUSA AYDIN eklenmesin diyorum bende...

musa aydın son derece istikrarlı oynadı bu sene neredeyse forma giymediği maç yok ayrıca bir orta saha oyuncusu için sanırım 6 veya 7 gol attı daha ne olsun...

geçmiş yıllarda FM nin gelecek vadeden oyuncularından da deyim yerindeyse gözdelerindendi..daha sonra hem gerçekte performansı düştü hem de oyunda...ama bence bu yıl musa aydın patlama yaptı.PA SI ne olur Ca sı ne olur siz benden iyi bilirsiniz ama .sivassporu çok yakından izleyemiyorum ama izlediğim ve istatistiklerden gördiğüm kadarıyla Musa gerçekten bu yıl kendini aştı..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Dördü içinde CA artışını en çok hak eden Abdurrahman Dereli. Türkiye'nin en iyi 3-4 sağ bekinden biri olacak duruma getirebiliriz. 802'de özellikleri gerçeğe yakın hale geldi, çok iyi bir iyileştirme yapıldı. Mehmet Yıldız formda olduğu zaman inanılmaz bir forvet oluyor, takımın yükünü tek başına çekiyor sanki. Birkaç puan artış yapabiliriz. Muhammet Akıncı değil de Muhammed Ali'yi kastettin sanırım. Bu oyuncu için pek emin değilim. İkinci yarı başlangıcından beri beni en çok tereddüte düşüren bir oyuncu. Son iki-üç hafta ve sezon başındaki 8-9 maçlık serisinden sonra kayıp bir M. Ali vardı Sivas'ta. Ufak bir artış yapılıp consistency'si 10 civarı ayarlanabilir. Son olarak Bülent Uygun'un bu takımda gösterdiği performansı sadece bu seneyle sınırlamayıp geçen sezon Karol Pecze'den 17. sırada devraldığı takımla şu ana kadar toplam 54 maça çıktı; 32 galibiyet, 7 beraberlik, 14 mağlubiyet elde etti. 1.5 sezonda FM diliyle %60'lık bir başarıya sahip Onun için de bir artış düşünüyorum.

Sivasspor'lu bazı oyunculara eksik olan PPM'leri de verilecek. Ömer Hocam 802 ile Sivasspor'u gayet güzel bir duruma getirdi. FM2009'a eksik kısımları tamamlanıp, değiştirilerek daha gerçekçi hale gelecek umarım.
    Sevgili Onur Mohamed Ali normalde çok istikrarlı bir oyuncudur. Gerçek yeri tam olarak AMC ve FC' dir. Sivasspor' da mc hatta dm bile oynadı. Tam yerinde oynamıyor. Mohamed normalde çok koşmayan, mücadele etmeyen tamamıylen topu koşturan uzaktan ve firikikten sürekli gol bulan ve zihinsel özellikleriyle fark yapan bir oyuncudur. Consictency özelliğinin 10 olması bence pek doğru olmayacaktır. 2. Devre pek etkili olmadığı doğrudur ama yıllarca istikrarlı bir şekilde mücadele eden ve her zaman oynadığından farklı bir görevde ve farklı bir stilde oynamak zorunda kaldığını da unutmayalım.

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    onur sivasporda 4 kişinin içerisinde en çok artışı abdurrahman hak ediyor yazmışın...doğrudur ama bu 4 kişinin içine bir beşinci isim olarak neden MUSA AYDIN eklenmesin diyorum bende...

musa aydın son derece istikrarlı oynadı bu sene neredeyse forma giymediği maç yok ayrıca bir orta saha oyuncusu için sanırım 6 veya 7 gol attı daha ne olsun...

geçmiş yıllarda FM nin gelecek vadeden oyuncularından da deyim yerindeyse gözdelerindendi..daha sonra hem gerçekte performansı düştü hem de oyunda...ama bence bu yıl musa aydın patlama yaptı.PA SI ne olur Ca sı ne olur siz benden iyi bilirsiniz ama .sivassporu çok yakından izleyemiyorum ama izlediğim ve istatistiklerden gördiğüm kadarıyla Musa gerçekten bu yıl kendini aştı..
    Musa'nın kendisini göstermesindeki en önemli etken bence arkasında Abdurrahman'ın ona güven vermesi. Deivid'in bu seneki üstün performansında nasıl Gökhan Gönül'ün onu beslemesinin payı varsa Musa'da da benzer bir durum söz konusu. Musa tam tersine istikrarsız bir oyuncu. Kaanatim Musa bir sağ açıktan çok forvet nitelikleri taşıyor. Musa baskıyı kaldıramayan, dar alanda etkisiz, top kontrolü vasatı geçmeyen bir oyuncu. Bu nedenle bazı maçlarda B.Uygun verim alamadığı zaman maç içinde sol kanada, yer yer M.Ali'iyle beraber forvet arkasına çekiyor. Çünkü kolay maçtan düşüyor. Bunu mücadeleciliğiyle ve hızıyla kapatabiliyor. Topsuz alanda çok etkili, golü koklayan bir oyuncu.

İlhan Ummak da bu sezon hemen hemen her maçta forma giydi ama Sivas'ın en aksayan tarafı sol kanat. B.Uygun sürekli şikayet ediyor ya "kadrom yetersiz" diye, gerçekten ilk onbiri zorlayacak çok az oyuncu var yedekte ve hiç bitmeyen sakatlıklar yüzünden sürekli forma şansı bulabildi. Bana kalırsa İlhan'ın CA'sı 105-110'dan fazla etmez, 1. Lig seviyesinde bir oyuncu olduğunu değerlendiriyorum. Ama istikrarlı bir biçimde forma giyiyor
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Sevgili Onur Mohamed Ali normalde çok istikrarlı bir oyuncudur. Gerçek yeri tam olarak AMC ve FC' dir. Sivasspor' da mc hatta dm bile oynadı. Tam yerinde oynamıyor. Mohamed normalde çok koşmayan, mücadele etmeyen tamamıylen topu koşturan uzaktan ve firikikten sürekli gol bulan ve zihinsel özellikleriyle fark yapan bir oyuncudur. Consictency özelliğinin 10 olması bence pek doğru olmayacaktır. 2. Devre pek etkili olmadığı doğrudur ama yıllarca istikrarlı bir şekilde mücadele eden ve her zaman oynadığından farklı bir görevde ve farklı bir stilde oynamak zorunda kaldığını da unutmayalım.
    Dediğim gibi beni tereddütte bırakan bir oyuncu. Sivasspor'u Süper Lig'e çıkaran kadrodaki kilit bir oyuncuydu. Serbest oynamayı seviyor. Kimi zaman oyuna gerçekten hem attığı şut ve frikiklerle damgasını vuruyor, kimi zaman da istediği topları alamadığı için mücadele de etmediğinden silik kalıyor. Maç içinde devamlılığı çok değişken olan bir oyuncu.
    Last edited by onurphaned : 21.Nisan.2008 at 15:23 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bu arada mohammed ali bu ligte topa en iyi vuran oyunculardan biridir
    tekniği uzun şutu frikiği pasları üst düzeydir ayrıca tecrübelide bir isim

adını yanlış yazmam uykusuzluk problemi kusura bakmayın
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Her oyuncu herşeyi yapacak diye bir kaide yok siz de takdir edersiniz. Mohamed Ali, Alex gibidir koşmayı mücadele etmeyi sevmez ama Süper Lig' de oynamayı o istedi. Bu yüzden de koşmak zorunda. Eğer sene başında Kocaeliye gelmeyi kabul etseydi eminim Kocaeli 10 puan farkla liderdi. Geçen sezon ilk devrede Diyarbakır formasıyla 15 gol attığını ve ikinci devre amaelyatlı oynadığını da biliyoruz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Sivasspor Paf takımında daha önceden beraber oynadığım 2 tane arkadaşım var.Birisi geçen sene transfer oldu.Takım kaptanlığıda yapıyor bu sene.Bu sezon başında profesyonel oldu.Ziya Erdal;1988 doğumlu sol bek ve sol açık oynuyor.Sol ayağı çok iyi gerçekten.Aynı zamanda liberoda oynayabilme yeteneğine sahip...

Bir diğeri bu sezon başı transfer olan 1989 doğumlu Eren Yakut.Orta sahanın ortasında ve ileri ikilinin hemen arkasında oynayabilme özellikleri olan tipik 10 numara oyuncusu.Eren'inde sağ ayağı çok iyi.İsabetli uzun şutlar atabiliyor ve duran toplarıda iyi kullanıyor...

Zaten Sivasspor Paf takımının çoğunluğu İstanbul amatör küme takımlarından toplama oyunculardan kurulu.2-3 senedir oluşan bu birliktelik sayesinde başarı geldi.Bu arada Sivasspor Anadolu Üsküdar'i Pilot Takım gibi kullanıyor.Paf takımdan Profesyonel yapıp kadroda yer bulamadığı genç oyuncuları Üsküdar'a kiralıyor.Diyeceğim odur ki Sivasspor'un geleceğide aydınlık gibi duruyor...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

sivas geçen sene bizden sezer badur u almıştı , ikinci yarıdaki performansı ortada...

ha keza yine bizden cihan yılmaz a talipler, burak ın dediklerini kanıtlayan 2 önemli örnek daha, ha keza yine altay dan aldıkları murat sözgelmez de önemli bir başka gösterge...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Şampiyon Sivasspor!

Galatasaray PAF Takımı ile 0-0 berabere kalan Sivasspor PAF Takımı, ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 4 Eylül Spor Kompleksi dış sahada oynanan maç, zevkli ve çekişmeli geçti. Sivaslı futbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği maçın ilk yarısı 0-0 eşitlikle sona erdi. İkinci yarıda her iki takım da gol bulabilmek için karşılıklı ataklar geliştirdi. 64. dakikada Galatasaray PAF Takımı penaltı kazandı. Erhan Şentürk'ün kullandığı penaltı atışını, kaleci Mehmet Yazıcı kurtardı.

86. dakikada Sivassporlu Yasin Elmas, rakibine yaptığı faulün ardından kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Sivasspor PAF takımı, son 4 dakikada 10 kişi mücadele etti.
    Maç, golsüz eşitlikle sona erdi. Maçtan 1 puanla ayrılan Sivasspor PAF takımı, puanını 70'e yükselterek en yakın takipçisi Galatasaray PAF takımının 6 puan önünde, ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Maçın bitiş düdüğünün ardından teknik direktör Ahat Kömürlüoğlu, teknik heyet ve futbolcular, şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı. Maçı AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, Sivasspor İkinci Başkanı Mehmet Oflaz, yöneticiler ve çok sayıda taraftar izledi.

04.05.2008

Kaynak : AA

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri