Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 87 sonuç

Konu: [TSL] Sivasspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Hybrid View

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL] Sivasspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Sivasspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Evet Yasir' in Pa' sı biraz daha yüksek olabilrdi. Yalnız sinan kardeşim seni severim bilirsin güzel tarafı yok mu hiç bu sivas datasının onları da yazsana.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yok kardeşim geçen sene nisan ayında bu siteye üye olduğumda yine böyle her takım için bir kaç not yazıyordum o zaman sayfalarca sürüyordu şimdi sadece 2-3 tane çıkıyor nerelerden nerelere gelindiğinin göstergesidir bir çok şeyi başarılı buluyorum

(ama henüz uzmanlık alanım mevkiilere bakmadım )
    Fikirlerim burada

Sivasspor'da Abdurrahman yokken defansın sağına Konfory geçiyor bu yüzden Konfory'e defans orta değil sağ konulmalı.Akın Vardar Fenerbahçe maçı dışında takımı kurtaran isim oluyor ayak gücü dışında özellikleri artırılmalı.

Mehmet Yıldız'ın fizik gücü gayet gerçekci takım oyununu biraz düşük olmuş sanırım çünki balili ile beraber cok guzel anlasıyor ve karsılıklı asistler oluyordu diğer oyuncular ıcınde gecerlı bu sivasspor takım olarak ıyı oynuor zaten.. azim ve hırsın biraz daha yuksek olabılecegını dusunuyorum antremanlarda felan baktıgım kadarıyla baya azimli.. Consistency ( Süreklilik ) ine bakmadım ama çoğu maçta oynuyor ve gol atıyor CA sına ulaşıyor genelde..

Bundan sonra forumla biraz ilgilenicem pek cvp yazmıodum Can sıkıntısı 15 saat onlıneyım katkım olsun dedım

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by 58Peykan View Post
    Bundan sonra forumla biraz ilgilenicem pek cvp yazmıodum Can sıkıntısı 15 saat onlıneyım katkım olsun dedım

Cok memnun oluruz. Su anda Sivas'i cok yakindan takip eden bir arkadasimiz olmadigi icin vereceginiz bilgiler cok yararli olacaktir...

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cok memnun oluruz. Su anda Sivas'i cok yakindan takip eden bir arkadasimiz olmadigi icin vereceginiz bilgiler cok yararli olacaktir...

Scout olmak ıcın basvurdum zaten (: Fm Yıllardır vazgecemedıgım oyunlardan bır tanesı katkım olsun ıstıyorum artk ..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serhat3 View Post
    Sivasspor'da Abdurrahman yokken defansın sağına Konfory geçiyor bu yüzden Konfory'e defans orta değil sağ konulmalı.Akın Vardar Fenerbahçe maçı dışında takımı kurtaran isim oluyor ayak gücü dışında özellikleri artırılmalı.
    Ben bu aralar pek izleyemedim ama abdulrahman yokken devran oynamıyormu sağ bek
    bide konfory nin boyu kaç tahmini olarak yazarmısın sonra yine konuşalım
    Fikirlerim burada

Kanfory Sylla Yaklaşık 1.82 Boyunda..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

silla dc dm olabilir diye düşünüyorum dr değildir ya abdulrahman ın yedeği olmadığı için yada sistem gereği savunma yapmayı bilen bir oyuncuyu bek oynatmak istediği için oynatmış olabilir (fatih terimin norveç maçında ibrahim kaşı sağ bek oynatması gibi
    Fikirlerim burada

Sylla cok guclu dayanıklı bır oyuncu sıvassporda gerıde topa basan topu durduran bır oyuncu dm ve dc olarak gordum ben dr raslamadım .. dedıklerıne katılıyorum

Bende Sİvasspor'un tüm maçlarını izleyen birisiyim deplasman tv yayını olmayan maçlar hariç arşatırmalarda yarımcı olmaya çalışırım 10 yıldır fm oynayan birisiyim.Sylla defansın sağında 90 dakika oynadı ama şimdi tekrar kontrol ettim o maçta devranda kart cezalısı idi zorunluluk diyebilirz o yüzden.Ben Sivasspor'u çok başarılı buldum birkaç ayrıntı var mesala Sylla dc-dm değil sadece dm olsa daha iyi olur defans orta oynacak fiziğe sahip futbolcu değil ki hiçbir maçta defans orta oynamadı birde Sezer Badur AMC değil sedece CM olursa daha iyi olur hücüm yönü fazla olmayan bir futbolcu Yasir'in sakatlığında forma şansı buldu ve Yasirin yerinde oynuyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Kardeş ne yaptın 1.82 olurmu boyu 1.75 resmi site bilgilerine göre.
    Last edited by serhat3 : 25.Şubat.2008 at 16:21 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Birleştirilen Mesaj:

Kardeş ne yaptın 1.82 olurmu boyu 1.75 resmi site bilgilerine göre.[/quote]

Bende araştırdım tff nın sıtesınde 1.70diyor heralde sivassporun sıtesınde 1.75 ve 1.85 rakamları gordum.. dun ınceledıgım kadarıyla.. eskı takımının resmı sıtesıne baktım ordada 1.82 dıyor baska bir sıtede ( cok guvendıgım bı sıte ) 1.82 dıyor.. o yuzden 1.82 olarak soyledım dc olarak sylla nın oynadıgını gordum 2 kez sanırım dm de daha etkılı oynadıgı acık sekılde bellı zaten

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Mohamed Ali için sol ayak verilmiş, Mohamed Ali sağ ayak 20 olmalıdır sol ayağını pek kullanmaz herhalde bir yanlışlık oldu.

Baştan söyleyeyim, internet kafeden bağladığım için oyun veritabanına ulaşamıyorum ve not almadığım için yorum yapacağım değerleri hatırlamamaktayım.

Öncelikle Kanfory Sylla için şunu söylemek isterim; bir full back ya da komple defender tarzında değil tipik bir centre-back oyuncusu. DM natural, DC accomplished duruyor. Serhat'ın gözlemi doğru fakat yanlış hatırlamıyorsam oyunda olduğu gibi DR'si competent kalması yeterli. Çünkü tam o bölgenin oyuncusu değil ama alternatif olarak rahat oynayabilecek durumda. Oyunda olduğu gibi diğer mevkilerde oynadığını pek görmedim.

Mohamed Ali sağ ayaklı ama sol ayak bazen kullanabiliyor pozisyon durumuna göre. Reasonable sol ayak, very strong sağ ayak uygun olacaktır.

Mehmet Yıldız'ın gördüğüm eksik bir yönü topla oynamayı çok seviyor fakat bunu tam etkili yapamıyor. Tamam korner ya da faul yaptırıyor fakat teknik kapasitesi pek iyi oldmadığı için kimi zaman da top ayağında kayboluyor ve kaptırıyor. En son Rize maçında bunu çok sık yaptı. Ayrıca topu alınca hep kendi kullanmayı düşünüyor önce, kimi zaman da bu yüzden atakları eritiyor Sivas'ın. İnternet kafeden girdiğim için değerlerini hatırlamıyorum ama Teamwork'u 11-12 yapılabilir.

Rize maçında Abdurrahman Dereli'yi yakından dikkatli izledim. Gerçekten sezgileri çok güçlü ve bununla birlikte rakip sol kanattan atağa kalkarken gerçekten çok iyi pozisyon alıyor ve genellikle top kapma konusunda başarılı oluyor bu sayede. Ayrıca atağa kaltığı zamanlar verkaçlarda topu gayet olumlu yerlere gönderiyor. Anticipation ve Positioning 15'er düşünülebilir. Atağa gayet iyi kalkıyor, topu güzel sürüyor. Musa'yı çok iyi besliyor. Ona verdiği güven sayesinde Musa kendini sahada daha iyi gösterebiliyor; içe kaçıyor, top kullanıyor, ceza sahasına dalıyor. Abdurrahman'a 13-14 dribbling fena olmaz.

Karim Saidi gerçekten kaliteli bir transfer oldu. Geldiğinden beri iç sahada tüm maçlarını izledim. En göze çarpan özelliği soğukkanlılığı. Süper lig takımları içinde belki de top ayağına geçince anlamsız şekilde topa abanmayan ya da rastgele dolurma yapmıyor. Ligi, takımların yeteneğini ve forvetlerin kalitesini tanıdıkça daha sakin ve yerinde top kullanıyor. Başlarda yeni transfer olduğu ve kimseyi tanımadığı için tedirgindi ama ilk maçında kumaşının iyi olduğunu belli etmişti. Kendine güveni gayet yerinde. Soğukkanlılığına iyi bir değer verilebilir, 14'ten az olmamak kaydıyla.

Sezer Badur, Yasir Elmacı'nın yokluğunda ön liberoya iyi bir alternatif olduğunu gösterdi. AMC kesinlikle değil. MC natural, DM accomplished yapılması uygun olur diye düşünüyorum. Bir ön libero için gerekli olan tackling, strength, stamina, positioning gayet yerinde. Bunlar için 12-16 değerler düşünülebilir, biraz daha izledikten sonra daha kesin değerler önerebilirim. Pası fena değil, hatalı pas oranı düşük. 13-14 passing iyi olacaktır.

İlhan Ummak bu takımda görmeye pek tahammül edemediğim bir oyuncu. Zaten Sivas'ın kadro kalitesi bu ligin en düşüklerinden birisi, İlhan kesinlikle Süper Lig'de oynayabilecek kapasitede olduğunu düşünmüyorum. Koşmuyor, pres yapmıyor, oyunu yürüyerek oynuyor, özel yeteneği ve tekniği biraz iyi ama bunu kullanabilecek yeterli zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip değil. Tipik AML, ML'si competent, DL ise awkward diye değerlendiriyorum. Rize maçında Hayrettin'in sakatlığında onun yerinde oynadı. Pek iş düşmedi ona ama kesinlikle bir bek oyuncusu olamaz.

Metalurg Donetsk'ten alınan Oliveria'yı bu maçta izlemek istedim ama ya henüz hazır değil ya da hava şartları çok kötü olduğu için Bülent Uygun riske etmek istemedi.

Ayrıca Bülent Uygun'un oyunda yanlış hatırlamıyorsam tactical coaching'i 17-19 gibi birşeydi. Bu değer bence çok fazla. Uygun oyunu çok da iyi okuyamıyor ve gerektiği gibi müdahale edemiyor. Maç çevirebilmek için müdahale olarak yeterli teknik kapasiteye sahip olduğunu sanmıyorum. Oyuncu değişiklikleri son dakika çırpınışları gibi, Fenerbahçe maçında sahaya yansıttığı taktik tam anlamıyla harakiriydi. Sivas genelde düşük topa sahip olma oranıyla oynar. İçerde olsun dışarda rakipler hücumu düşünüyorsa oyunu yönlendiren rakip oluyor. Sivas ise sonuca hızlı ve kontra ataklarla ulaşıyor. Son olarak Rize maçında bu genel görünümün tam tersi vardı, Sivas aksine maç boyunca hakim oynayan taraftı ama oyuncular kaleyi çok da fazla yoklayamadı. Nedeni taktik gereği tüm toplar ileride Mehmet Yıldız'da toplanıyor, Mehmet ise hiç gününde değildi. Gelen topların çoğu rakibin ayağına teslimdi ve Bülent bunu tersine çevirmek için oyun anlayışında ısrar edip doldur-boşalta dönmek istedi ama bunu da yapamadı takım. Son dakikalarda Onur Tuncer ve Aytaç Ak forvete kafayla top almak için geçtiler ama bir-iki pozisyon dışında doldur-boşalt bile olmadı. Onur ise forvette çok duramadı, sürekli yeri olduğu için ortasahaya dönüp top alıp taşımaya çalıştı. Evet hava ve zemin şartları berbattı ama bunu avantaja çevirebilmek için kaleciler için birer serseri kurşun olacak bu kaygan zeminde İlhan'ın 40 metreden çektiği harika şutla Mohamed Ali'nin bir-iki şutu dışında pek uzaktan şut denenmedi. Uzun lafın kısası , Bülent'in tactical coaching'i 13-14 filan olabilir. Ha bu başarı nasıl geldi derseniz; Sivas çok iyi takım savunması yapıyor. Özellikle geri dörtlü çok sağlam ve Süper Lig'in en iyi kurgularından birisine sahip. Arkada ise ilk yarı tecrübeli bir Petkoviç ve onun sakatlığından sonra formunun zirvesine ulaşan, refleksleri çok kuvvetli bir Akın var. Öyle ki Petkoviç iyileşmiş olmasına rağmen artık sezon sonuna kadar kaleyi pek vermeyecek gibi. Bir de Bülent Uygun çok iyi bir antrenman programı uyguluyor. Bu sayede birçok oyuncu kendini çok geliştirdi, örnek olarak 3. ligteyken bile Sivasspor'un formasını giyen ve iki kere (yanılıyor olabilirim) Milli Takım'ın formasını giyen Mehmet Yıldız.

Şimdilik bu kadar Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim, okumakta yorduğum için özür dilerim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

muhteşem, güzel bir yorumdu. son derece tarafsızdı teşekkür ederim

bu arada konfory i nın boyu hakkında bişey söyleyeceğim fazla araştırmaya gerek yok 175 stoper olmaz zaten o çogu site kafadan atıyor üstelik saçma sapan atıyor siz hayatınız da 177 den kısa stoper gördünüzmü (bi düşünün )
    Fikirlerim burada

Teşekkür ve rica ederim, elimden geldiğince tüm izlenimlerimi özellikle televizyonda verilmeyen maçlarla ilgili olanları ayrıntılarıyla yansıtmaya çalışacağım.

Elıne saglık guzel bır yorum olmus (:

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

1 tane sivassporlu araştırmacı yoktu şimdi bir sürü çıktı e güzel gerçi sivas güzel yansıtılıyordu ancak izlemeye imkan olmayan maçları izleyenlerin idmanları izleyenlerin diğer kişiden çok fazla artısı olacaktır
    Fikirlerim burada

Quote Originally Posted by extensor View Post
    1 tane sivassporlu araştırmacı yoktu şimdi bir sürü çıktı e güzel gerçi sivas güzel yansıtılıyordu ancak izlemeye imkan olmayan maçları izleyenlerin idmanları izleyenlerin diğer kişiden çok fazla artısı olacaktır
    onurphaned la beraber artıları ve eksılerı paylasmaya calısıyoruz daha guzel bı fm ıcın

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Bu arada Feyenoord Sivassporun parent club'u olmasi lazimdi..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Bu arada Feyenoord Sivassporun parent club'u olmasi lazimdi..
    Resmi anlasma yapildiginin haberini goren var mi? Benim tek gordugum haber Bulent Uygun'un soyledigi "Feyenoord bizi kardes kulup ilan etmis" sozleri.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Resmi anlasma yapildiginin haberini goren var mi? Benim tek gordugum haber Bulent Uygun'un soyledigi "Feyenoord bizi kardes kulup ilan etmis" sozleri.
    Bende sadece bu kadarını duydum resmi bişey görmedim duymadım...

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Ilqar-Ilgar-İlker Gurbanov ben de bir değerlendirme yaptım.

Quote Originally Posted by bjk_melo_151 View Post
    Ilqar-Ilgar-İlker Gurbanov ben de bir değerlendirme yaptım.
    Güzel görünüyor, eline sağlık. Mevkiler içinse competent AMR eklenebilir. Zaman zaman oraya geçiyor.

Ayrıca genel ve futbolculara dair birkaç düzeltme eklemek ve bilgi vermek istiyorum.

4 Eylül'ün kapasitesi 16850 ve tamamı koltuklu. Boyutları 105 x 68 cm.

Bunun 6000 kadarı maraton tribünü ve biletlerinin 3750 kadarı 250 YTL ile kombine olarak satıldı. Kalan 2250 ise 10 YTL'den satışa çıkmakta. 10000 kadarı ise kale arkası ve 5 YTL'den satılmakta, kalan 850 civarı ise VIP tribünü 50 YTL'den satılmakta. Ağırlıklı ortalamaya vurduğumuzda bilet fiyatı YTL bazında 8.78 YTL yapıyor. Data Editör'deki kurun paritesi nedir bilmiyorum. Tabi bu tribün rakamları kesin değil, yaklaşık tahminlerdir. Ama bilet fiyatları kesindir.

Musa Aydın kimi maçlar oyuncu yetersizliğinden ve maç içinde zaman zaman sol kanatta da görev alıyor. Accomplished AML, competent ML yapılmalı diye değerlendiriyorum.

Akın Vardar'ın 115 olan PA'sı bana biraz az geldi. Önceki incelememde bahsettiğim gibi şu formdaki durumunda Petkovic'i kesiyor ve kesecek gibi. 125 civarı bir PA hiç de haksız olmaz. Ayrıca 12 olan refleksini az buldum, 15 yapılmalı.

Hayrettin Yerlikaya'ya accomplished ML sanki biraz fazla, competent'a indirilebilir.

Abdurrahman Dereli'nin top sürmesi 10, bence az. Sanki pek iyi top süremiyor gibi, halbuki hemen hemen her maçta birkaç kez topla çok iyi ileri çıkıyor, ceza sahası yakınına kadar rahat taşıyabiliyor. 13 dribbling iyi olur.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Akın Vardar'ın 115 olan PA'sı bana biraz az geldi. Önceki incelememde bahsettiğim gibi şu formdaki durumunda Petkovic'i kesiyor ve kesecek gibi. 125 civarı bir PA hiç de haksız olmaz. Ayrıca 12 olan refleksini az buldum, 15 yapılmalı.
    Form ile oyuncu kalitesini (bir bakima ozelliklerinin toplamini) karistirmamak lazim. Akin tercihinin arkasinda bir cok farkli neden olabilir. (Mesela Akin'in defans ile iletisiminin daha iyi olmasi, veya defansin arkasina atilan toplara daha cabuk hareketlenmesi vs.)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

her ne olursa olsun gerçekten kaliteli bir GENÇ kaleci ve iyi bir kaleci olduğunu da gösterdi 120 ca ya 140 pa olmalı bence
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Akın' ın bu yaştan sonra kendini çok daha fazla geliştirebileceğine inanmıyorum. Pa' sı en fazla 125 olmalıdır. Ca' sı nı 110' a çıkarabiliriz. Genel olarak kalecilerin ca' larını oyunda daha yüksek olduğu için biz de türk kalecilerini biraz daga artırabilriz.

Balili'nin favoured personnel'ine Faruk Bayar eklenebilir. Hürriyet gazetesi ile yaptığı bir röportajdan:
    Sahada küfür eder misiniz?

- Eee tamam, futbolda küfür var ne yapalım! Her futbolcu kadar küfür ediyorum. Ama maçın heyecanıyla edilir küfür, yoksa karşınızdakine kişisel kin duyduğunuz için edilmez. Zaten maç sonunda yine herkes arkadaştır. Mesela Antepspor’daki Faruk benim en yakın arkadaşımdır ama geçen yıl bir maçta kavga ettik, küfürleştik, maç sonrası birlikte eğlenceye gittik.
    Aynı röportajdan başkanın ikinci isminin Atakan olduğunu söylüyor. Full name Mecnun Atakan Odyakmaz yapılabilir.

Kaynak: http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=7108571

Sedat Bayrak'ın favoured personnel'indeki Abdurrahman Dereli 75'ten 100'e çıkarılmalı. Aynı şekilde Abdurrahman'ın da. Ayrıca Ragıp Başdağ ile İbrahim Parlayan eklenebilir.

Abdurrahman Dereli ile olan kader ortaklığın bana ilginç geldi. Trabzonspor'dan Sivasspor'a kadar hiç ayrılmamışsınız.

Abdurrahman'la çok iyi anlaşıyoruz. Öyle bir dostluğumuz var ki, bankadaki hesaplarımız bile ortak gibi. Kişisel dostluğumuz işimize de yansıdı. Sebatspor'da oynadığımız dönemde aynı haksızlıklarla karşılaştık. Ankaragücü'nde yine öyle. Sivasspor'da da tamamen aynı sözleşmelere imza attık. Ama oynadığımız takımlarda yaşadığımız sorunlardan önce de birbirimize kenetliydik. Abdurrahman'la bir şekilde aynı takımlarda oynadığımız için daha farklı görünüyor olabilir. Ama futbola başladığımız dönemden Kayserisporlu Ragıp'la, Bolusporlu İbrahim Parlayan'la ya da halen Sebat'ta devam eden 3-4 arkadaşımızla birbirimize çok bağlıyız.
    Kaynak: http://www.tff.org/default.aspx?pageID=201&ftxtID=2935

Düzeltilmesi gereken forma numaraları:
    6 - Mahmut Hanefi Erdoğdu
    21 - Karim Saidi
    22 - Erhan Karahan
    60 - Orhan Aydoğdu
    99 - Ömer Kaplan

Tabi 8.0.3 çıkacak mı bilmiyorum ama yine de yazayım dedim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Sedat Bayrak'ın favoured personnel'indeki Abdurrahman Dereli 75'ten 100'e çıkarılmalı. Aynı şekilde Abdurrahman'ın da. Ayrıca Ragıp Başdağ ile İbrahim Parlayan eklenebilir.
    100 gibi degerler daha cok kan bagini belirtmek icin kullaniliyor. 15/20 veya 75/100 iyi, hatta cok iyi arkadaslar icin yeterli.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri