Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 350 sonuç

Konu: [TSL] Trabzonspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2007
    Yer
    Antep

Araştırma bölümüne mesaj yazanlarla, Araştırma ekibini karıştırmayalım lütfen. Hiçbir araştırmacı, kendi takımını abartmaya çalışmıyor...

SI'nin belirttiği kriterlere göre gözlemlerimizi araştırmaya yansıtıyoruz, ve yapılan çalışmaları da Araştırma Şefimiz gözden geçiriyor. extensor'un burda yazdığı mesajların araştırmaya ne kadar faydası yoksa, sizin bu yazdıklarınız da araştırmaya hakaret anlamı taşıyor...

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Benim söylediklerim varsayımlarla ilgili , araştırmacıların hiçbirisine hakaret edecek bir mesaj yazmadım , kimsenin emeğine de laf etmem.

Trabzonspor için de bildiğim ne varsa buraya aktarıyorum ama 2-3 gündür extensor'un çok saçma mesajlarına cvp verdiğimiz için konu baya dağıldı .

Ee yani.. Ben şimdi Trabzonspor araştırmacısı olsam. Umut'a 17 bitiricilik , Erdinç'e 17 Markaj , Yattara 18 uzun şut , Gökdeniz 19 Frikik versem yada sürekli araştırmacıların aklını karıştırıp bu adam şöyle yapılmalı , arttırılmalı desem

Bu yukardaki yazdığım mesajda araştırmacılar kendi takımlarını kayırıyor demedim , öyle bir anlamda çıkmıyor heralde . Ben sadece arkadaşın söyledikleri için farzedelim örneğini verdim .

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    Ee yani.. Ben şimdi Trabzonspor araştırmacısı olsam. Umut'a 17 bitiricilik , Erdinç'e 17 Markaj , Yattara 18 uzun şut , Gökdeniz 19 Frikik versem yada sürekli araştırmacıların aklını karıştırıp bu adam şöyle yapılmalı , arttırılmalı desem
    Erdinç,Gökdeniz o özellikler saçma olur ama Umut bu şekilde geliştirirse kendini yaz sonu 17 bitiricilike sahip olabilir.Çünkü Umut gerçekten topları çok iyi noktalara yolluyor şuan Ümit Karan'la birlikte en iyi bitiricilige sahip türk forvetlerinden biri bence.Ama Umut'un sorunu soğukkanlı olmaması ve dengesini sağlayamaması bu iki özelliği 10 civarında olduğu için çoğu girdigi pozisyonu topa vuramadan yada alal acele çok kötü zamanda vurarak geçiriyor.Umut bu özelliklerini geliştirirse çok önemli bir forvet olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Yok ustam ben o değerleri salladım ya örnek vermek için .. Tabikide Erdinç 17 Markaj Gökdeniz 19 frikik , Umut 17 bitiricilik olur mu

Umut'un en zayıf yönü topsuz alan'da . Çünkü nerede duracağını bilmiyor. Gökdeniz ve Yattara'ya saç baş yolduruyor. Hatırlarsan Yattara bakmadan keserdi ortaları Fatih Tekke'nin kafasına ..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Evet Umut'un problemlerinden biride off the ball ama şuanki bitiriciliği 16'yı hakediyor.Orta demişken Umut'un kafa vuruşlarıda vasat seviyede 13 anca olur herhalde.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Umut her ''gelecek vaad eden'' türk futbolcusu gibi kendini geliştiremedi olduğu yerde saydı.Trabzonda banko oynadığı için kendini şanslı sayabilir..

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Umut her ''gelecek vaad eden'' türk futbolcusu gibi kendini geliştiremedi olduğu yerde saydı.Trabzonda banko oynadığı için kendini şanslı sayabilir..
    seninle aynı fikirde değilim..Umut her ne kadar komple bir forvet olmasada bu takımda 2 senedir forma giyiyor ayrıca tek forvette oynuyor(geçen sezon 16 gol atmıştı bu sezon 8 gol attı sanırım)..Umut asıl gelişimini yanına gelecek bir santrafor ile tamamlayacaktır bence..Tek forvet olarak saç baş yolduruyor ama çogu Trabzonsporlu onun boş topçu olmadıgının farkında..Dediğim gibi Umut'tan asıl performansı yanına gelecek bir forvet ile alırsın..

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Evet son derece haklısın . 2 senedir izliyorum her maçını Umut'un . Umut tek santrafor oynayabilecek bir oyuncu değil zaten . Daha çok basan ve mücadele eden bir oyuncu . Şu an takımda 2. bir santrafor olmadığı için mecburen tek forvet oynatıyor onu Ersun Yanal. Ersun Yanal'ın oyun anlayışı bu değil zaten 4-1-2-2-1 .

Geçen sene 2.devrede yaptığımız çıkışta Ersen Martin ile Umut Bulut çift santrafor oynuyorlardı genelde. Zaten Umut'ta Ersen'le oynarken atmıştı çoğu golü . 15 golle noktalamıştı sezonu. Bu 15 golün de 10 tanesini ligin 2.yarısında atmıştı .

Umut'un işi çok zor şu an . Dediğim gibi kenti stili bu olmadığı için ilerde tek başına hem çok yalnız kalıyor hem de gerçek performansını gösteremiyor . Performansındaki iniş -çıkışlarda bunu ispatlıyor.

Ayrıca Umut Bulut Ankaragücü'nde oynarken forvetin arkasında oynuyordu . Yada 2.adam şeklinde oynuyordu. Bence Fatih Tekke satılmasaydı , Umut Bulut şuan değerini 2 ye katlamış olurdu. Çünkü tam Fatih Tekke'ye partner olabilecek bir oyuncu .

Ve şu ana kadar 1.5 sezonda sadece ligde 23 gol atmakta az buz bir rakam değildir heralde. Üstelik tek forvet oynayarak . Arkasında bi Alex'de yok yani ortasahadan beslenebileceği . Umuyorum Ayman bu gece besliyecek Umut Bulut'u .. Ayman'ı özledim yahu kendime inanamıyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Evet dediğiniz doğru olabilir umutu çift santroforla izlemek daha doğru olucak.Sonuçta trbzonsporu sizin kadar izleyemiyorum..Ama bitirici olduğuna katılıyorum fakat bunu gösteremesinin sebebide yukarda yazılmış.Rizaye attığı goller kaliteliydi her nekadar rize defansında sorun olsada..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Sadece Rize maçında attığı goller degil Umut genelde topu iyi yerlere yolluyor misal geçen sene Manisayla 1-1 biten maçta iğne deliginden harika bir golü var.Bu örnekler çogaltılarbilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Bitiricilik ve kafa vuruşları çok iyi bence hızı orta seviye ayrıca bencil davranıyor çoğu zaman

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Umut'un saç baş yoldurması 20 olmalı bence Ayrıca Trabzonspor'un adamı kanser etmeside 200 olmalı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    Yahu burdaki konu bir forvet oyuncusunun tekniği. Sen ise kaleciden tut defans bekler falan örnek verip duruyorsun , hayır bir yere de vardığın yok

Javier zanetti ağır bek öylemi ?

Hızlı oyuncular çeviktir iyi orta yapamazlar demişsin . Sen hiç Yattara'nın adrese teslim ortalarını izlemedin mi ? Şu an Umut Bulut beceripte vuramıyor ama Fatih Tekke'ye attırdığı mükemmel kafa gollerini de izlemediysen M.United'den C.Ronaldo'nun mükemmel orta yaptığını bilirsin belki .

Artık takımını belli ettin zaten Galatasaray. Bir de bana diyorsun taraflı yorum yapıyorsun diye . Heinz'i ne kadar izledin süper orta yaptığını ? Batista'lar , Sabri'ler , Hele Bratu da diyorsun.. Ama doğru şu an tartıştığımız kişi Hakan Şükür için mükemmel tekniği var diyen birisi .. ee normal yani

Avrupa futbolunu izliyorsun öyle artık forvet arkası kalmadı cnm .. Alex gibi. Bütün takımlar hızlı ve teknik oyuncuları kullanıyor. Diego gibi ,Kaka gibi

Kanat oyuncuları berbat orta keserler diye örnek vermişsin. Ama kanat ve bek oyuncularının en büyük görevinin forveti sağdan soldan besleyip , orta yapmak olduğunu bilmiyorsun heralde. Verdiğin örneğe bakılırsa İbrahim Üzülmez diyorsun , Hakan Ünsal diyorsun hayal dünyan çok küçük

Artık lütfen frenle kendini extensor. Ömer Rıza'dan konuyu nelere getirdin. Keşke demeseydim kötü olmuş diye. İçinde ne var ne yok hepsini döküyorsun o engin bilginle

yav be kardeşim ilk genellemeyi sen yaptın hızlı oyuncular ağır oyunculara göre daha tekniktir dedin bende sana bunun böyle olmadığını açıklayan bir çok örnek verdim kaleciden tut forvete kadar bir çok ağır oyuncunun hızlı olan oyuncudan çok daha teknik olduğunu gösteren bir sürü örnek verdim

ayrıca neden sürekli yalan atma gereği hissediyorsun ben hakan şüküre süper tekniğimi var dedim tekniği çok kötü değil soğukkanlılığı çok kötü dedim
    bratu hızlı ve kazma dedim ömer rıza gibi balili gibi övmedim yani
    ibrahim üzülmez hızlı ve kazma dedim hakan ünsalda öyle öyle olmayanlarda var tabi messi ronaldinho c ronaldo nani kaka vs vs ama senin yaptığın saçma sapan HIZLI OYUNCULAR YAVAŞ OYUNCULARA KARŞI DAHA TEKNİKTİR genellemesine bende hayır öyle değildir böyleleride vardır dedim

ya senin okuma yazman yok yada mesajları okuma saatine dikkat etmiyorsun
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by bjk_melo_151 View Post
    Bitiricilik ve kafa vuruşları çok iyi bence hızı orta seviye ayrıca bencil davranıyor çoğu zaman
    bilgin gökberk bana göre iyi bir yorumcudur ama anlayabilecek zekası olabilen için sana göre değil yani
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cok, ama cok kotu bir genelleme.
    bakın ilk sayfanın son mesajında bu sitenin en çok saygı gören isimlerinden birisi olan ve araştırma şefi olan insan senin saçma genellemene ne demiş
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Hızlı oyuncuların teknik olmamasına bir çok örnek sayabilirim. Bakınız Serkan Balcı, Lazetic, Erman Kılıç. Sanırım yeterli olmuştur. Gökdeniz de pek teknik değil bence ama tartışabiliriz. Hızlı oyuncular daha iyi dribling yapabildiklerinden adam geçebiliyorlar biz de bunu aa ne teknik oyuncuymuş diye algılayabiliyoruz. Bu yüzden oyuncuları daha fazla izlemeliyiz. Bu da demek değildir ki her hızlı oyuncunun tekniği kötüdür. Oyuncular için genelleme yapmak çok mantıklı değil.
    yine bakın bu sitenin bana göre araştırmaya en çok katkısı bulanana adamı ve bu sitede bana göre herkesten çok canli trübünden tv den maç izlemiş futbolcu değerlendirmesinde bulunmuş kişisi senin bu saçma genllemene ne şikilde cevap vermiş

benim tek sorunum seni kale alıpta örnekler verirek sana bunun böyle olmadığını göstermekti ama yaptığım yanlış senin mesajlara hangi gün aralığında baktığını bilmemekti

beni eleştirenlerin bazıları senin o saçma genellemeni görmediği ve konuyu başından beri takip etmediği için eleştirirken
    bazısı konuyu öğlenden öncemi okuyacağı sonramı okuyacağı konusunda karar yanlışına düştüğünden hata yapıyor
    Last edited by extensor : 01.Mart.2008 at 12:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Tamam bütün üst düzey yönetici ve araştırmacılar sana hak vermiş. Bizi saçma bulmuş. Haklısın sen uzatılacak bir konu değil , gerek de yok oke.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

shamur1 uzatmamak en iyi seçim insana insanca yanıt verilir.Extensor kendini dev aynasında görmeyi sürdür.Bir tek bana değil kimseye hakaret etme hakkın yok kırpık kırpık cümlelerin altına yazarak neyi kanıtlamaya çalışıyorsunki.Benim düşüncemdir,katılır yada katılmazsın.Bilgin Gökberk yakıştırmasını yapmamın sebebi eleştiriyi yada değerlendirmeyi sürekli kendine çekmen.Bununlada kalmayıp Galatasaray'la ilgisi olmayan şeyleri bile karşılaştırman.Bu ülkede büyük klüplerin örnek olarak yaptıkları şey Avrupa karşılaşmalarındaki başarıdır(az da olsa).Sosyal alanda bu klüplerin çok başarılı olmadığını görüyoruz kör değiliz.Son kupa karşılaşması Fenerbahçe kuyruk acısıyla hakemi yerden yere vurdu.Bundan önceki karşılaşmalarda onun yönettiği karşılaşmaları kazandığında yere göğe sığdıramıyorlardı.Kablolar kesildi bulacağız gibi saçma bir yanıt verdiler.Galatasaray taraftarı geçen yıl sahaya atmadık şey bırakmadı.Beşiktaşlı olmama rağmen bu yıl hiç onaylamadığım şeyler oldu.İnönü'de oynanan Sivas karşılaşmasında küfürlü sözler,Ankaragücündeki olaylar gibi.Bu ülkede örnek olacak klüp önce kendini eleştirmeli daha sonra hakemi,yönetimi(federasyonu) eleştirmeli.Araştırma konusundan çıkıp nasıl geldiğime gelince bunu extensor yanıtlasın.Gökdeniz'le Popescu'nun Bratu'nun nasıl ilgisi varsa anlattıklarımın da o kadar ilgisi var.

Bu yazıyı bir isyan yada saygısızlık olarak algılamayın.Yalnızca endişelerimi anlattım.

Saygılarımla,

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

şimdi bu olaylarla benim ne ilgim var melo bak ben bu siteden bir kez atılmıştım ne sebeble biliyormusun ben galatasaray taraftarıyım fenerbahçe derbisinde sahaya o kadar yabancı maddeyi atanlara terörist dediğim için yazdım ki suçsuz insanları öldürenlere terörist denir fenerbahçeli futbolcularda suçsuzdu galatasaray taraftarı ise asayiş olmasa onları öldürürdü demekki galatasaray taraftarı terörist galatasaraydan utandığımı her zaman gurur duyduğum elit liseli galatasaray taraftar kişiliğinin gün geçtikçe töröristlere benzediğini belirttim

bir kez daha atıldım başka bir konu altında yüzyılın en iyi taraftarı beşiktaş bölümüne beşiktaş seyircisi harika muhteşem ben galatasaraylıyım galatasaray seyircisi Hıncal uluç un da dediği gibi na na na kaygnı arabasının çıkardığı ses gibi ses çıkarıyor dedim türkiyede hiç bir kulup bırakın türkiyeyi dünyada hiç bir taraftar beşiktaşın taraftarının yanına bile yaklamaz dedim. bana karşılık veren kıskanç galatasaraylı bir arkadaşla girdiğim polemik yüzünden atıldım

ve yine ben söylüyorum volkan demirel hava hakimiyeti müthiş bir kaleci
    orkunun karar vermesi 7-8 i geçmez diyorum aykutun kendine güven sorunu var diyorum lincoln 158 ca etmez diyorum

ben taraftarlık yapmıyorum ben çok iyi tanıdığım galatasaray futbolcularını örneklerim de kullanıyorum çünkü ben onların her maçını izliyorum ama ne diyorum dikkat edersen
    bratu sabri hakan ünsal ergün süper futbolcumu diyorum
    bratu hızlı çeviktir son vuruşları berbattır tekniği yoktur
    ergün çok yavaş tekniği vardır diyorum

şimdi örnek göstermek onlara iyi futbolcu demekmi oluyor anlamıyorum
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tomas Jun History
    2005-2006 sezunu Trabzonspor 16 mac 0 gol
    2005-2006 sezonu Besiktas 6 mac 1 gol (kiralik)

olarak duzeltilmeli

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

Tomas Trabzon'da 16 mac oynadı ki
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    düzeLtemiorm oynamadiki :S
    Last edited by bySilver : 03.Mart.2008 at 20:03 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Benim Turkcellsuperlig.com'dan gordugum kadari ile

Tomas Jun
    2005-06 Sezonu
    Trabzonspor 15 mac 0 gol
    Besiktas 6 mac 1 gol

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim Turkcellsuperlig.com'dan gordugum kadari ile

Tomas Jun
    2005-06 Sezonu
    Trabzonspor 15 mac 0 gol
    Besiktas 6 mac 1 gol
    Fm 2007'den bakarak söledim abi,senin dediğin doğrudur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

beyler daha öncede söyledim muhtemelen ama bu tolga zenginden kaleci falan olmaz bu kaçıncı hatalı gol yeme olayıdır yahu böyle büyük bir camia kaleci yetiştirme kurumumu sabret sabret nereye kadar ne diye bu sabır kim bu adamı gelecekte çok iyi olacak diye düşünüyor yahu ne zamna izlesem hatalı gol yine bu hafta kasımpaşa maçını izledim rahat maçı ne hale soktu bence pa sı 120 geçmez

zaten bizde genel bir pa problemi var şu an ligde 30 tane 135-145 ca arası türk futbolcu varsa bu verdiğimiz pa lar yüzünden 5 sene sonra ligde 60 tane 135-145 ca arası türk futbolcu oluyor ben 8 sene süper ligde oynadım 3 takım değiştirdim bir sürü futbolcuyla oynadım ve bütün gençlerimizin 5 sene sonunda 135-145 arası değerde olduğunu gördüm
    tamam aralarından bazıları olur ama hepside olmazki arkadaş
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    yine bu yıl dışarıda futbol oynayan oyuncularımız 10 civarındaysa oyunda 5 sene sonra 50 kişi dışarda oynuyor gökhan zanlar toramanlar bu takozlar avrupanın büyük liglerinde büyük takımlarında oynarmı hakan arıkanlar hakan baltalar yamanlar olcanlar hepsi star olacakmı acaba ilerde mesela 5 sene önceye kendimizi atalım 160 pa falan değer biçtiğimiz cafercandan bişey oldumu olmadı bu gibi çok oyuncu oluyor alın ibrahim akınlar necatiler burak yılmazlar hani süperstar olacaklardı hani 150 pa lar hani sinan kaloğlu henry olacaktı biz öyle sanıyorduk 4 üde 140 ca yı bulur ama bulamadılar artık çokta zor bulurlar

kendimize yanılma payı bırakmalıyız

mesela bence serkan kırıntılı 120 pa yı geçemez tolga 120 pa yı geçemez arda 155 pa yı geçemez serdar özkan 138 pa yı geçemez orkun aykut 130 pa yı geçemez
    Last edited by extensor : 10.Mart.2008 at 21:58 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Fazla duygusal davranmışsın gibi Yani bu hafta kötü oynayan herkesi affetmemişsin senin mantığına göre bunlar süper oynadımız pa 180 lerde gezecek..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Fazla duygusal davranmışsın gibi Yani bu hafta kötü oynayan herkesi affetmemişsin senin mantığına göre bunlar süper oynadımız pa 180 lerde gezecek..
    ben bir hafta iyi oynayan gence yüksek pa kötü oynayana düşük pa verelim dedimmi

ki sen hiç benim ne demek istediğimi düşündün mü veya sen mesaj yazmış olmak içinmi yazdın hiç anlamış değilim

benim onu yazmaktaki amacım her bir iki maç iyi oynamış genç türk futbolcusunu gelecekte iyi olacak zannetmemizi tolga örneğinden yola çıkarak söyledim

buyrun ibrahim akın buyrun burak yılmaz buyrun necati ateş buyrun cafercan aksu

yazdıklarımı bi daha oku istersen
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

S.kırıntılı hatadan kaleden kalye gol yedi

Orkun performansı yüzünden oynamadı

tolga hatalı gol yedi

S.özkan oynamıyor

Arda kötü oynadı

Ben böyle bir sonuç çıkardım açıkçası..

......vaybe gökdeniz gidiyor...seneye bu incelemede onu göremiyecez....ah ah...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    zaten bizde genel bir pa problemi var şu an ligde 30 tane 135-145 ca arası türk futbolcu varsa bu verdiğimiz pa lar yüzünden 5 sene sonra ligde 60 tane 135-145 ca arası türk futbolcu oluyor ben 8 sene süper ligde oynadım 3 takım değiştirdim bir sürü futbolcuyla oynadım ve bütün gençlerimizin 5 sene sonunda 135-145 arası değerde olduğunu gördüm
    tamam aralarından bazıları olur ama hepside olmazki arkadaş
    Katilmiyorum. Bizim oyuncularimizin cogunun yurt disina cikmak ile Turkiye'de kalmak arasindaki tercihinin Turkiye olmasinin nedeni Turkiye'de cok daha yuksek para kazanabilmeleri. Mesela bir Hasan Sas ayrilmasin diye 1.5 milyon Euro civarinda maas verildi Galatasaray yonetimi tarafindan ve oyunda da gitmiyor. Yine kapasitesine gore yuksek maas alan bir cok oyuncu var ozellikle 4 buyuklerde.

Oyunda hata, takimlarin bu yuksek paralari oyunculara, ozellikle genc oyunculara, teklif etmemesi.

Bunun yaninda oyuncularin PA'larina cok cabuk ulasmasi, ve dahasi hemen hemen hep ulasmasi da sozkonusu. Bu sadece bizim ligimizin kalitesini yukselten bir unsur degil. Diger ligler icin de sozkonusu bu yukselme.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Evet şu an Serkan Balcı 1.2 trilyon alıyor. Oynamayan oyuncular bile 1 trilyona yakın para alıyorlar. Bunu hiçbir yerde kazanamazlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

, ve dahasi hemen hemen hep ulasmasi da sozkonusu. .
    işte asıl rahatsızlık bence bu

şimdi bakıldığında sinan kaloğlunun potansiyel yeteneği 145 vardır ama bu adam altayda üstün performans göstermiş beşiktaşa transfer olmuş genç yaşta tutunamamış bursaya gitmiş bursada yine üstün performans göstermiş yine düşüş yaşamış hiç bir zaman 133 civarı bir ca nın üzerine çıkamamış ve yaşı 25-26 olmuş artıkta çıkamaya bilir

ibrahim akın 145-155 arası bir potansiyeli var gözüyle bakıldı vardıda gerçekten beşiktaşta senelerini harcadı 25 yaşlarına geldi hiç bir zamna 125 ca yı aşamadı

necati ateş 150 civarı potansiyeli vardı adanaspor ve galatasarayda iki dönem yüksek performans gösterdi ama tıkandı düşüş yaşadı 135 ca yı hiç geçemedi 26 yaşına geldi

burak yılmaz da öyle cafercanda belki bunların bir şansı daha olur ama 25 yaşına gelmiş bir futbolcunun artık yüksek pa ya ulaşması kolay olmaz

ya oyunun hatasıdır
    yada bizim ca ları verirken kriterlere uyarken pa ları verirken bol kepçeden atmamızdan kaynaklanıyor

sonuçta türkiyenin bu yılıyla 5 yıl sonrası arasında büyük saçma bir fark oluyor
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ve türkiye 5 sene sonra bir brezilya arjantin oluyor
    ki türkiye hatırı sayılır futbol ülekeleri arasında en kötü futbolcu yetiştiren ülkedir

mesela bir norveç rise carew solskjaer
    isveç: ibrahimoviç larsson
    danimarka: agger
    gibi büyük takım futbolcuları yetiştirirken türkiye bugüne kadar bir tane bile büyük takımda banko oynayan futbolcu yetiştiremedi

neden? Çünkü; türk mantalitesi= mantıksızlık
    Last edited by extensor : 12.Mart.2008 at 01:09 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Nihat,Emre,Tugay ne oluyor acaba hatta Hakan Şükür
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ayrıca İbrahim Akın da Burak da daha 23 yaşındalar.
    Last edited by bjk_melo_151 : 12.Mart.2008 at 10:53 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by extensor View Post
    işte asıl rahatsızlık bence bu

şimdi bakıldığında sinan kaloğlunun potansiyel yeteneği 145 vardır ama bu adam altayda üstün performans göstermiş beşiktaşa transfer olmuş genç yaşta tutunamamış bursaya gitmiş bursada yine üstün performans göstermiş yine düşüş yaşamış hiç bir zaman 133 civarı bir ca nın üzerine çıkamamış ve yaşı 25-26 olmuş artıkta çıkamaya bilir

ibrahim akın 145-155 arası bir potansiyeli var gözüyle bakıldı vardıda gerçekten beşiktaşta senelerini harcadı 25 yaşlarına geldi hiç bir zamna 125 ca yı aşamadı

necati ateş 150 civarı potansiyeli vardı adanaspor ve galatasarayda iki dönem yüksek performans gösterdi ama tıkandı düşüş yaşadı 135 ca yı hiç geçemedi 26 yaşına geldi

burak yılmaz da öyle cafercanda belki bunların bir şansı daha olur ama 25 yaşına gelmiş bir futbolcunun artık yüksek pa ya ulaşması kolay olmaz

ya oyunun hatasıdır
    yada bizim ca ları verirken kriterlere uyarken pa ları verirken bol kepçeden atmamızdan kaynaklanıyor

sonuçta türkiyenin bu yılıyla 5 yıl sonrası arasında büyük saçma bir fark oluyor
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ve türkiye 5 sene sonra bir brezilya arjantin oluyor
    ki türkiye hatırı sayılır futbol ülekeleri arasında en kötü futbolcu yetiştiren ülkedir

mesela bir norveç rise carew solskjaer
    isveç: ibrahimoviç larsson
    danimarka: agger
    gibi büyük takım futbolcuları yetiştirirken türkiye bugüne kadar bir tane bile büyük takımda banko oynayan futbolcu yetiştiremedi

neden? Çünkü; türk mantalitesi= mantıksızlık

söylediklerinin tam tersini düşünüyorum..

bir kere oyun içerisinde türkiye ligi oyuncuları abartılmamş aksine türkiye ligi saçma sapan araştırma yapan avrupa liglerine göre çok ince elenmiş sık dokunulmuş hatta fazlasıyla bu yapılmış...araştırma ekinin tüm yaptığı oyuncu profillerine katılmıyorum tüm oyuncular üzerinde fikir birliği sağlanması zaten mümkün değil bir orta yol bulunmaya çalışılıyor...

şimdi sen tutmuşun FM de star olacak düşüncesiyle zamanında yüksek pa lar verilen ama istenilen ilerlemeyi sağlayamayan 3-5 oyuncu ile fikirlerinin doğruluğunu savunuyorsun...elbette hakkıındır bu ama senin verdiğin örneklerin yanına bir o kadarda FM de çok düşük CA lar PA lar verilen oyuncularında nerelere geldiği görülür..

aç bi bak bugün kü gökhan gönül mehmet yıldız semih şentürk mehmet topal 2 sene önce FM de nasılmış..

diyorsunki 5 sene sonra türk oyuncuların hepsi avrupada oynuyor..haberin varmı dostum gerçekte bu oyuncular avrupaya niye gitmiyor...

türkiyede kazandığı 1 milyon dolardan..vergi matrahı çok düşük göründüğü için 3-5 milyar vergi ödüyorlar..avrupada olsalar o 1 milyon doların en az 100-150 bin doları vergiye kesilecek...

aslında bunun sebebi malum yabancı kontenjanı takımlarımızı türk oyunculara muhtaç bırakıyor..bu yüzdende türkiye ligindeki oyuncular çok fazla para kazanıyor..tabi gitmezler avrupaya...
    tabi FM türkiye lgi bir vergi cennet diye gösterecek hali yok..olması gerekn miktarda paralar teklif ediyor oyunda ki yapay zeka..sonuçta avrupa liglerine gidiyor..

bir de acayip bir gelecek mühendisliği yapmışın sevgili kardeşim..5 sene sonra avrupada neden bu kadar çok türk oynuyor...oynayamazmı..

sezon başında tuncay gitti şimdi gökdeniz gitti sene sonu fenerden 1-2 oyuncununda gidecek gibi beşiktaşın oyuncularına talip olan çok sayıda takım var..bak haberlere görürsün..

ama bu halde ble senin verdiğin örnek kadar avrupada oynayan oyuncularımız giden gelenler oldu...

bugün FM de belçika ligi kadarız..söylermisin kaç belçikalı avrupa liglerinin dev takımlarında banko oynuyor...

söylediklerinin tam tersine FM 2008 in 8.02 yamasında türk oyuncuları bayağı bir makas yemiş...

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri