Sayfa 3 / 12 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 350 sonuç

Konu: [TSL] Trabzonspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    bugün FM de belçika ligi kadarız..söylermisin kaç belçikalı avrupa liglerinin dev takımlarında banko oynuyor...
    Kac Turk oyuncu banko oynuyor?

Peki Belcika'da kac oyuncu Belcika'li? Belcika futbolunun cogunun Afrika kokenli oldugunu da mi goremiyoruz?

Mesela Emmanuel Eboue, Belcika'da egitim gorup Arsenal'e transfer olmus. Everton'da oynayan Joseph Yobo, Belcika liginden cikmis. Sevilla'da oynayan Dragutinovic. Barcelona'da oynayan Yaya Toure, Lens'de oynayan Aruna Dindane, Sevilla'da oynayan Arouna Kone, Tottenham'da oynayan Didier Zokora, Stuttgart'da oynayan Artur Boka, Le Mans'da oynayan Romaric vs. vs. Ustelik bu oyuncularin hemen hemen hic biri Belcika'nin buyuk takimlarinda oynamamistir.

Tabii Bayern'de oynayan Van Buyten, PSV'de oynayan Simons, Hamburg'da oynamaya ugrasan Kompany, Lazio'da bulunan Mudingayi, AZ'de oynayan Maarten Martens, Manchester City'de oynayan Emile Mpenza vs. vs. de yeterli degilse eger:

Belcikalilar ozellikle ulkelerinden ayrilmayi sevmeyen insanlardir. Bu da bir cok oyuncularinin, ozellikle yasi ilerlemis oyuncularinin ulkelerine donmesine ve ailelerine yakin olan kuluplerde oynamalarina neden olur. Biraz bu nedenle de kulupler arasinda kalite farki oldukca azdir. Her ne kadar bizim tepedeki takimlarimiz Belcika takimlarindan kaliteli olsa da, alttaki takimlarimiz Belcika liginin alt takimlarindan daha alt seviyededir. Lig olarak hemen hemen ayni olmamiz da bundan dogar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    işte asıl rahatsızlık bence bu
    O bir rahatsizlik. Ancak SI'in oyunun genelinde cozmesi gereken bir sorun.

Turk oyuncularin maaslarinin yuksek olmasi, kendi icimizde cozebilecegimiz bir sorun.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bjk_melo_151 View Post
    Nihat,Emre,Tugay ne oluyor acaba hatta Hakan Şükür
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ayrıca İbrahim Akın da Burak da daha 23 yaşındalar.
    nihat = real sosiedad key player villereal =rotation
    emre= inter backup newcastle rotation
    tugay= glaskow rangers first team blackburn first team yaşlanınca rotation
    hakan şükür= inter backup varmı arsenalde real madridte mancester unt ta first team yada key player oynayan oyuncumuz

rise = liverpool first team norveçli
    carew = valencia first team lyon first team norveçli
    agger = liverpool first team danimarkalı
    giggs = mancester yıllarca key player oda galler li
    solksajer= mancester bir zamanlar first team norveçli
    dwight yorke= mancester key player = trinidant tobago
    mijatoviç= real madrid key player = hırvat
    şuker= bi sürü takımda key player hırvat
    peter chech= chelsea key player çek cumhuriyeti
    nedved juventus key player = çek cumhuriyeti
    recoba inter first team = uruguay

ben sana bunlara benzer yüzlerce örnek yazarım ama sen bir tane bile bir türk oyuncusu böyle elit takımların vazgeçilmesi konumunda oynarken yazamazsın

norveç bize yakın belki bizden biraz daha düşük futbol ülkesi ama onların mancester liverpoolda banko oynayan futbolcuları var
    galler= bizden iki gömlek altta bir futbol ülkesi ama onlarda mancester da senelerce key plyer oynayan futbolcu var
    hatta bellamy de liverpool da rotation du bizim varmı
    trinidant tobago= bizle kıyaslanamaz bir futbol ülkesi ama yorke vardı bizde varmı

sırf benim söylediklerime karşıtlık olsun diye yazılar yazma benim verdiğim cevapların altında kalırsın ezilirsin

bu binlerce futbolcu örneklendirmesinden şu sonucu çıkarabiliriz
    dönem gelmiştir macarlar puşkaşı çıkarmıştır dönem gelmiştir galler giggs i trinidant yorke u çıkarmıştır dönem gelmiştir isviçre senderos u çıkarmıştır arsenalin as oyuncusudur

ama hiç bir dönem bir türk oyuncusu bir elit takımın vazgeçilmezi olamamıştır yani hiç bir zaman türkiyeden bir yıldız çıkmamıştır

buda eşittir dünyada bir bir çok ülkenin pa sı büyüktür türkiyeli futbolcuların pa sından

dahada kolaya indirgenmiş bir şekilde anlatamıyorum malesef
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Kac Turk oyuncu banko oynuyor?

Peki Belcika'da kac oyuncu Belcika'li? Belcika futbolunun cogunun Afrika kokenli oldugunu da mi goremiyoruz?

Mesela Emmanuel Eboue, Belcika'da egitim gorup Arsenal'e transfer olmus. Everton'da oynayan Joseph Yobo, Belcika liginden cikmis. Sevilla'da oynayan Dragutinovic. Barcelona'da oynayan Yaya Toure, Lens'de oynayan Aruna Dindane, Sevilla'da oynayan Arouna Kone, Tottenham'da oynayan Didier Zokora, Stuttgart'da oynayan Artur Boka, Le Mans'da oynayan Romaric vs. vs. Ustelik bu oyuncularin hemen hemen hic biri Belcika'nin buyuk takimlarinda oynamamistir.

Tabii Bayern'de oynayan Van Buyten, PSV'de oynayan Simons, Hamburg'da oynamaya ugrasan Kompany, Lazio'da bulunan Mudingayi, AZ'de oynayan Maarten Martens, Manchester City'de oynayan Emile Mpenza vs. vs. de yeterli degilse eger:

Belcikalilar ozellikle ulkelerinden ayrilmayi sevmeyen insanlardir. Bu da bir cok oyuncularinin, ozellikle yasi ilerlemis oyuncularinin ulkelerine donmesine ve ailelerine yakin olan kuluplerde oynamalarina neden olur. Biraz bu nedenle de kulupler arasinda kalite farki oldukca azdir. Her ne kadar bizim tepedeki takimlarimiz Belcika takimlarindan kaliteli olsa da, alttaki takimlarimiz Belcika liginin alt takimlarindan daha alt seviyededir. Lig olarak hemen hemen ayni olmamiz da bundan dogar.

müthiş bir yorumdu bir sürü şey öğrendim demek sadece türkiye ligini değil avrupa liglerinide yakından takip eden bir araştırma şefimiz varmış eline sağlık üstad çok keyif aldım

ben de tam xxxestergonxx adlı üyenin belçika ile ilgili söylemine cevap atmayı düşünürken birden gerek kalmaması çok makbule geçti

gerçekten okurken zevk aldığım çok güzel bir mesajdı teşekkürler
    Last edited by extensor : 12.Mart.2008 at 20:57 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Ryan Giggs Manchester City sonra United alt yapi yetisme ister Galleri'li olsun ister vietnam'li ayrica Ingilitere'de buyumus bir yani onu diasrdan gelmis biri olarak sayamazsin sadece Galler milli takimi icin oynamis etnik olarak Galler'li olsa bile bi ingilizden farki yok. Ingiliz kulupleri ozellikle genel olarak ada da oynayan her oyuncuyu takip ediyorlar zaten genel olarak Buyuk Britanya ayni ulke desen yersiz olmaz buz yuzden ingilterede yetismis hem de ingiliz alt yapili oyuncular bu listene girmemeli. Dwigth Yorke'da zaten buyuk bi istisna sans tesaduf desek daha dogru olur yani dogru zamanda dogru yerde bulunmus kesifedilmis ve bu gunlere gelmis.

Norvec'e gelince gene Ingiliz takimlari iskandinav takimlarini cok yakindan takip ederler ulkeler birbirlerine yakin kultur birbirlerine yakin bi iskoc veya galler'li kadar olmasa da onlari da bu listeye koyma bence dogru olmaz yani haksizlik olur. Niye diye sorarsan cunku bu ulkeler yakinda takip ediliyor gozune batan futbolcu olursa ulkeye getiriyor zaten avruap birligi ulkesi ne calisma izni sorunu var ne biseyi. Ayrica gene avrupa birligi ulkerinde calisma izni sorunu yabanci statu sorunu olmayinca takimlar ilk olarak bu ulkelere goz atiyor tabi ki.

Hirvat oyuncular da ayri bi hikayeye bilirsin oralar eskiden Yugoslavya idi ve Yugoslavya her zaman onemli bi futbol ulkesi olmustur yakindan takip edilmistir bugunumuzde o ayrilan ulkeler bu yuzden yakindan takip edilir. Ayrica Mijatovic Karadagli'dor etnik olarak ve Yugoslavya ve Sirp milli takimlari icin oynamistir. Hatirlatmak isterim ki 1991 senesinde Avrupa sampiyonulugunu (o zamanlar daha henuz Sampiyonlar ligimiydi hatirlamiyorum ama eleme usulu idi halen) Kizil Yildiz kazanmis ve 1992 Avrupa sampiyonasina savas icersinde olduklari icin UEFA tarafindan milli mac yapmalari yasklanip gidemeyen Yugoslavya yerine grubundan giden Danimarka Avrupa sampiyonu olmustur. Eski Yugoslavya ulkelerini hic kucumsemek lazim ki Galatasaray'in efsane isimlerinden Prekazi de Arnavutdur mesela.

Anlatmaya calistigim bu ulkelerin belirli ulkeler veya kulupler tarafindan takip edilip oyuncularinin alinmasinin tarihi vardir ama Turkiye acisindan bole bir durum yoktur. Daha henuz yeni yeni oyuncularimiz Avrupa'ya gidip geri donmemeye baslamistir ki bi oyuncularin sayisi tek elimizin parmaklari ile sayilir su anda. Ama son donemlerde genc millilerin basarisi ve ulkelmizin genel olarak futbol'da daha cok dikkat ceken bi ulke olmasi ile (2002 dunya kupasi, vs.) daha cok oyuncumuzun avrupaya gidicegini dusunuyorum ozellikle genc yasta giden oyuncularimiz cogaldikca bizim de artik ciddi bi sekilde avrupa'ya oyuncu "export" yapmaya baslicagimizi dusunuyorum. Bu iste elbette alt yapilarimizin saglamlastirilip belli bi standarta getirilmesi ve duzgun marketing rol alicaktir.

Son olarak eklemek istedigim Nihat Villareal'de oldukca onemli bi oyuncudur ama Villareal'de de cok saglam forvetler var oldugu icin squad rotation yapilmak zorundadir ama su anda takimin en skorer ismi Nihat. Su anda 11 gol ile ispanya genelinde gol kraliginda 7. sirada.

Tugay Blackburn Rovers'da resmen efsane oldu daha fazla bisey solemeye gerek yok.

Emre ise Inter'deyken kesinlikle rotasyon oyuncusu idi hatda zaman zaman first team bile diyebiliriz. Emre'nin en buyuk derdi her zaman sakatliklari olmustur cok asiri derecede sik sakatlanan bir oyuncu o yuzden bir turlu hak ettigi yerlere gelemiyor yoksa sakat olmadigi cogu zaman Inter'de sevilen ve tercih edilen bi isim di ve oldukca da basarili idi ama zamanla artik Inter gibi sabirsiz bi kulup (bir tek nedense Recoba gibi bi deliye sabreden bir klup) teklifler gelince kontrati biten bi Emre'yi satarak kar yapti. Newcastle'de ise inisli cikisli bi performans sergiledi gene sakat olmadigi cogu zaman first team di ama gecen sene karistigi skandal onu baya kotu etkiledi tahminim Euro 2008 baya iyi bi performans gosterip oradan ayrilmaktir hedefi.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    söylediklerinin tam tersini düşünüyorum..
    söylediklerinin tam tersine FM 2008 in 8.02 yamasında türk oyuncuları bayağı bir makas yemiş...
    Bu cümleyi 2 dir görüyorum. Bana 8.00' dan sonra çıkan 802 yamasında bizim tarafmımızdan makaslanan oyuncuların listesini yapabilirmisin? Aksine 802' de genel ortalamaları artırmak için Ca' sının artması gerektiğine inandığımız oyuncuların Ca' larını arttırdık. Siz sadece 3 büyüklere bakarak yorum yapıyorsunuz bu yüzden de ne araştırmata ne de kendinize faydanızı oluyor. Anadolu takımlarına da bakın 3 büyüklere de bakın ardından ortaya attığınız iddiaları lütfen ispatlayın ona göre konuşalım.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yani onu bunu geçelimde isim olarak en gelişmiş türk futrbolcu hamit oldu oda bayern münich in rotationu ben hiç bir zaman o elit 8-10 kulup arasında bir türk kaledze olacağını sanmıyorum

bakın gürcistan çıkarıyor milanda oynuyor biz oynatamıyoruz

hiç bir türk ister türkiyede ister avrupada yetişsin hiç bir zaman 165 li caların üzerine çıkamadı ve büyük takımlarda oynayamadı

bizim ligimiz 1960 larda kuruldu 50 senelik lig neredeyse ne starlar yetişti ama sadece bizim star sandığımız starlar olmaktan ileri gidemediler

ben si yerinde olsaydım türk futbolculara -10 pa verme yasağı getirirdim eğri oturup doğru konuşalım 5 adet -9 pa lı türk oyuncusununda 3 ü o değerli haketmiyor

bana ilerde kim -9 olur derseniz batuhan ve arda derim gerisi faso fiso
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

yani onu bunu geçelimde isim olarak en gelişmiş türk futrbolcu hamit oldu oda bayern münich in rotationu ben hiç bir zaman o elit 8-10 kulup arasında bir türk kaledze olacağını sanmıyorum

bakın gürcistan çıkarıyor milanda oynuyor biz oynatamıyoruz

hiç bir türk ister türkiyede ister avrupada yetişsin hiç bir zaman 165 li caların üzerine çıkamadı ve büyük takımlarda oynayamadı

bizim ligimiz 1960 larda kuruldu 50 senelik lig neredeyse ne starlar yetişti ama sadece bizim star sandığımız starlar olmaktan ileri gidemediler

ben si yerinde olsaydım türk futbolculara -10 pa verme yasağı getirirdim eğri oturup doğru konuşalım 5 adet -9 pa lı türk oyuncusununda 3 ü o değerli haketmiyor

bana ilerde kim -9 olur derseniz batuhan ve arda derim gerisi faso fiso
    bizim oyuncularımızın sorunu profesyonellik.Sergen dünya starı olabilecek bir oyuncuydu.Kilolu haliyle bile oynadığı zaman Chelsea'ye ne yaptığını görmüşsündür.Onun dışında İbrahim Akın var.Bi ara Sergen'in veliahtı dediler o da kendini saldı şimdi B.Ş.B de oynuyo.Burak Yılmaz var fiziği süper bi adam.Disiplinli çalışşa Avrupa'da banko oynar ama o da kendini bitirdi.Fener'de Colin-Kazım harcanmazsa iyi eğitilirse tam bi star olur.Benim bu verdiklerim güncel örnekler.5-10 yıl öncesini siz daha iyi bilirsiniz.Yani bizim derdimiz pa değil profesyonellik

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bence bizim derdimiz medya abartısı ne iakın ne burak nede sergen dünya çapında bi oyuncu olamazlardı.Sadece türkiye içinde bir yıldız olabilir oda sadece sergen..

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Bence bizim derdimiz medya abartısı ne iakın ne burak nede sergen dünya çapında bi oyuncu olamazlardı.Sadece türkiye içinde bir yıldız olabilir oda sadece sergen..
    ben zaten sadece Sergen'e dünya çapında dedim diğerleri Avrupa'da Fiorentina Everton Marsilya gibi takımlarda oynardı dedim

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Millet olarak ne yazık ki pofpoflanmayı seviyoruz. Ama şuna katılmıyorum. Türkiye'de gerçekten de çok iyi oyuncular çıktı , kendilerini geliştirebilselerdi Avrupa'nın en güçlü takımlarında oynuyabilirlerdi. Elin Gürcüsü,Rusu,İzlandalısı,Macarı kadar yeteneksiz değil ki bizim oyuncularımız. Duygusallık + Şımarıklık ve profesyonelsizlik..

Şu an Trabzonspor'da oynayan Ergin Keleş. Paftan beri biliyorum nasıl bir golcü olduğunu. Trabzon Lisesinin dünya şampiyonu olduğu sene gol kralı olmuştu. Ayrıca milli takımlardada sürekli oynuyordu. Ama ne zaman yıldızı parlamaya başlayınca kendini boşladı. Ben oldum havasına girdi. Şu an ki halinide görüyoruz zaten.

Yabancı oyuncular kadar profesyonel olsak, işimize bağlı olsak eminim şu an birçok üst düzey takımda oyuncumuz olurdu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ewet bende bunları söyledim işte çoğumuz benim söylediklerime katılıyorsunuz ama yine duygusal davranıp türkiye ligini hançerlemişsiniz türkiye ligini makaslamışsınız vs vs diyorsunuz atıyorum neden mehmet topal 120 ca diyoruz mehmet topal leverkusen maçında marsilla maçında da oynadı bide o maçlara bakalım
    nihayetinde hem biliyoruz 1 maçla adam bitirip bir maçla kral ilan ediyoruz herkesi ve yaptığımız yanlışın bilincindeyiz
    ama yinede diyoruz ki türkiye ligi ca ları çok kötü hiç te kötü değil fazla bile
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

ewet bende bunları söyledim işte çoğumuz benim söylediklerime katılıyorsunuz ama yine duygusal davranıp türkiye ligini hançerlemişsiniz türkiye ligini makaslamışsınız vs vs diyorsunuz atıyorum neden mehmet topal 120 ca diyoruz mehmet topal leverkusen maçında marsilla maçında da oynadı bide o maçlara bakalım
    nihayetinde hem biliyoruz 1 maçla adam bitirip bir maçla kral ilan ediyoruz herkesi ve yaptığımız yanlışın bilincindeyiz
    ama yinede diyoruz ki türkiye ligi ca ları çok kötü hiç te kötü değil fazla bile
    bizi yanlış anladın galiba.Biz demek istedik ki ca ve pa'lar yerinde.Oyuncularımız yeteri kadar profesyonel olmadığından oyuncu yetişmiyor demek istedik.

Ayrıca bana göre ca pa'lar az bile

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bence ca lar normal pa lar çok fazla hatta türkiye ligindeki hergenç gelecekte büyük futbolcu olacak işte bu çok komik

oyun türkleri karaktersiz parayı görünce şımaran profesyonallik düşmanı futbolcular yapabiliyormu yapabiliyorsa yapsın adam ne kadar yetenekli olursa olsun yinede edirneden öteye gidemesin

hatta inbox ta x adlı türk futbolcu dün geceki galibiyetten sonra sabaha kadar içti vs vs yazsın
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

bence ca lar normal pa lar çok fazla hatta türkiye ligindeki hergenç gelecekte büyük futbolcu olacak işte bu çok komik

oyun türkleri karaktersiz parayı görünce şımaran profesyonallik düşmanı futbolcular yapabiliyormu yapabiliyorsa yapsın adam ne kadar yetenekli olursa olsun yinede edirneden öteye gidemesin

hatta inbox ta x adlı türk futbolcu dün geceki galibiyetten sonra sabaha kadar içti vs vs yazsın
    oyunda özellikler girilirken bi oyuncuya profesyonellik değerini ne kadar düşük girersen pa sına ulaşması o kadar zor olur umarım anlamışsındır saçma sapan cevaplar vermezsin
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ha bir de ben Türkiye ligindeki her genç gelecekte büyük futbolcu olacak demedim böyle birşey dediysem göster
    Last edited by Sir FRD : 14.Mart.2008 at 23:59 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben senin için söylemedim onu "neredeyse bütün genç futbolcuların hepsi star oluyor" dedim oyunda

seninle ne alakası var

bide oyunda profesyonallik derecesi düşük verilen oyuncuların pa sına geç ulaştığını bilmiyordum
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Nereden biliyorsun olamacaklarını?Kahin misin?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bjk_melo_151 View Post
    Nereden biliyorsun olamacaklarını?Kahin misin?
    60senelik türkiye liginden daha şimdiye kadar 165 leri geçen bir türk çıkmadı kimse real madridlerde milanlarda liverpoollarda mancesterlarda oynayamadı

onun için 60 senedir bir tane bile çıkaramıyoruz
    galler çıkarıyor , gürcüstan çıkarıyor ,bulgaristan çıkarıyor, romanya çıkarıyor

biz çıkaramıyoruz avrupa da futbol kalitesine rağmen en kötü futbolcu yetiştiren ülkeyiz

nedenleri çok uzun sayfalar alır ama;
    belki geçen yıl appiah sakatlandıktan sonra berbat bir hale düşen fenerbahçe defans ve orta saha arasına denizin gelişiyle fenerbahçenin toparlanıp şampiyon olmasında denizin payını anlayamayışımız yabancı kuralını getirip illede maldonadonun yedeği olmak zorunda bırakmamız olabilir
    belki geçen yıl çok iyi bir futbol oynamasına rağmen sakatlanıp 4 ay futbol oynamayan futbolcuyu oyuna alıp hadi gir maçı çevir dememizden ve onu ondan çok fazlası olmayan holoskoya garnitür etmemizden
    belki:selçuğun fenerbahçeye yararlarını göremememizden hatta onu göremeyenler aramızda bile var
    belki:11 kişinin de türk olduğu bir galatasarayın sevillayı eleyen fenerbahçeye her iki maçtada 1 pozisyona sokmadan elemesini göremememizdendir

belki kendimize değer vermeyip brezilyalı türk yapmamızdan
    belki de 2 maç iyi oynayan türk oyuncuyu göklere çıkarıp ardından kötü oyunca çıkardığımız yerden yere bırakmamızdan olabilir

ancak her ne olursa olsun 60 senedir 1 tane büyük futbolcu yetiştiremedik ve yetiştirememeye devam ediyoruz

tuncay şanlıyı sattığımızda tuncay middlesbourg un üzerinde bir futbolcu dedi bazı aklı bi tarafına kaçmış yazarlarımız
    öyleki mido gelince tuncay takımda 5-6 hafta yedek bile kaldı şimdide takımın rotasyon oyunucusu konumunda

kendimizi kaf dağında görmeyelim fenerbahçeyi çeyrek finale yabancıları getirdi
    galatasaraya uefa kupasını yabancıları aldırdı
    milli takıma dünya üçüncülüğünü sadece TÜRK hırsıyla oynama gücü aldırdı

yoksa bizde hiç bir zaman kaladze-chivu-giggs-yorke-berbatov bile olmadı
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

60senelik türkiye liginden daha şimdiye kadar 165 leri geçen bir türk çıkmadı kimse real madridlerde milanlarda liverpoollarda mancesterlarda oynayamadı

onun için 60 senedir bir tane bile çıkaramıyoruz
    galler çıkarıyor , gürcüstan çıkarıyor ,bulgaristan çıkarıyor, romanya çıkarıyor

biz çıkaramıyoruz avrupa da futbol kalitesine rağmen en kötü futbolcu yetiştiren ülkeyiz

nedenleri çok uzun sayfalar alır ama;
    belki geçen yıl appiah sakatlandıktan sonra berbat bir hale düşen fenerbahçe defans ve orta saha arasına denizin gelişiyle fenerbahçenin toparlanıp şampiyon olmasında denizin payını anlayamayışımız yabancı kuralını getirip illede maldonadonun yedeği olmak zorunda bırakmamız olabilir
    belki geçen yıl çok iyi bir futbol oynamasına rağmen sakatlanıp 4 ay futbol oynamayan futbolcuyu oyuna alıp hadi gir maçı çevir dememizden ve onu ondan çok fazlası olmayan holoskoya garnitür etmemizden
    belki:selçuğun fenerbahçeye yararlarını göremememizden hatta onu göremeyenler aramızda bile var
    belki:11 kişinin de türk olduğu bir galatasarayın sevillayı eleyen fenerbahçeye her iki maçtada 1 pozisyona sokmadan elemesini göremememizdendir

belki kendimize değer vermeyip brezilyalı türk yapmamızdan
    belki de 2 maç iyi oynayan türk oyuncuyu göklere çıkarıp ardından kötü oyunca çıkardığımız yerden yere bırakmamızdan olabilir

ancak her ne olursa olsun 60 senedir 1 tane büyük futbolcu yetiştiremedik ve yetiştirememeye devam ediyoruz

tuncay şanlıyı sattığımızda tuncay middlesbourg un üzerinde bir futbolcu dedi bazı aklı bi tarafına kaçmış yazarlarımız
    öyleki mido gelince tuncay takımda 5-6 hafta yedek bile kaldı şimdide takımın rotasyon oyunucusu konumunda

kendimizi kaf dağında görmeyelim fenerbahçeyi çeyrek finale yabancıları getirdi
    galatasaraya uefa kupasını yabancıları aldırdı
    milli takıma dünya üçüncülüğünü sadece TÜRK hırsıyla oynama gücü aldırdı

yoksa bizde hiç bir zaman kaladze-chivu-giggs-yorke-berbatov bile olmadı
    2 maçta göklere çıkarma dünyanın her yerinde var.Mesela James Milner premier ligde en genç gol atan oyuncu olmuştu bi ara herkes yıldız olacağını düşünmüştü ama şuan newcastle'da ortalama bir oyuncu. Ya da Nuri Şahin o da Almanya'da en erken golü attı.Hatta 17 yaşındayken milli oldu ama medyanın o kadar ilgisine rağmen kendini geliştirmeye devam etti şuanda Feyenoord'un önemli oyuncularından.Şimdi Hollanda ligi çok iyi bir lig değil diyebilirsin.Ama Nuri Dortmund'da da as oynuyordu Dortmund'un hocası Feyenoord'a gidince Nuri'yi kiraladı. Bak şimdi Batuhan'ı Man City istedi kampa aldı sonra Bjk satmadı.Sercan Yıldırım ve Eren Albayrak'ı o saydığın takımlardan izleyenler var.Caner Erkin 18 yaşındayken Manisa'dan CSKA Moskova'ya gitti.Demekki bizden de böyle adamlar çıkabilirmiş.Ama şımarınca futbolla değil de başka şeylerle ilgilenince olmuyormuş
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Zaten bizim genç milli takımlarımız u17 u19 felan hep turnuvalarda yarı final final oynuyor yani gençlerimiz yetenekli ama kendilerini geliştirmiyorlar
    Last edited by Sir FRD : 15.Mart.2008 at 15:40 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

trabzon araştırmacısı barış memiş için neler düşünüyor acaba ben kendime bir data hazırladım 160 p.a. verdim.ama -9 p.a. vermeyide düşündüm bir ara.bir sonraki seri için kesin bir kararınız var mı.
    mevki am rlc yaptım her iki ayağını kullanabiliyor.-9 olmasa bile 160 civarı bir p.a. verilmesi gerektiğini düşünüyorum hiç yoktan 160 iyidir.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

@Messi
    17 yaşındaki bir oyuncuya reel pa verilmemeli, -8 yada araştırmacının görüşüne göre -9 uygundur, araştırmacı derse ki çok büyük yetenek -10 bile verilir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

şöylede birşey var 1 yıldır izlediğimiz gökhan gönülün pa sı 145 te 2 maç izlediğimiz barış memişin neye dayanarak 160 sezon sonuna kadar kendini gösterecek çok maç oynayacak sezon sonu tekrar düşünülür ama -8 i geçmesi doğru olmaz
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

şöylede birşey var 1 yıldır izlediğimiz gökhan gönülün pa sı 145 te 2 maç izlediğimiz barış memişin neye dayanarak 160 sezon sonuna kadar kendini gösterecek çok maç oynayacak sezon sonu tekrar düşünülür ama -8 i geçmesi doğru olmaz
    g.gönül 23 barış 17 yaşında..u-17 de çok iyi maçlar çıkarmış bir oyuncu..Sonra mevki farklarıda var gökhan bir sağbek barış ofansif bi oyuncu onun için gökhan kadar izlemeye gerek yok mevkisini özellikleri yetenekleri daha açık belli olur..Barış a -9 vermeyeceksek kime verelim?-9 uygun bence..

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    @Messi
    17 yaşındaki bir oyuncuya reel pa verilmemeli, -8 yada araştırmacının görüşüne göre -9 uygundur, araştırmacı derse ki çok büyük yetenek -10 bile verilir.
    haklısın abi çocuk daha ocak ayında yeni 18 yaşına girmiş.bence -9 çok uygun olur.-8 biraz az gibi(140 çıkma ihtimali var) -10 ise aşırıya kaçar(190+ p.a. çıkar skandal olur.)

araştırmacımızdan -9 için ümitliyim.ayrıca fc mevkinede 12-13 verilmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

bence Barış'a -8 şuanlık uygundur..zaten -8'i hakedip haketmediği bidahaki oyuna kadar belli olur..-9 bence şu durumda abartı olur..en azından 1 sene izlemek gerekir..

-9 olmamalı bence -8 gayet uygun bi değer.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

batuhan,sercan yıldırım,ilhan parlağa -9 verildiği yerde ben barışa -10 bile verirdim ama neyse.
    -9 da ısrarcıyım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

nickinin messi olmasıyla bir alakası olabilir mi mesela nickin hakan şükür olsaydıda batuhana -10 vermek istermiydin

yani senin sevdiğin veya beğendiğin stil bir futbolcu olduğu için mi -10 verirsin
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Barış Memiş'i izlediğim kadarıyla bence şuanda -8 değer almalı.

-9 için daha çok erken -10 için ise hayal...Şu anki durumu.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

nickinin messi olmasıyla bir alakası olabilir mi mesela nickin hakan şükür olsaydıda batuhana -10 vermek istermiydin

yani senin sevdiğin veya beğendiğin stil bir futbolcu olduğu için mi -10 verirsin
    isterdim isterdim...
    bu kadar saçmalamak için çok düşündün mü?

-10 tabi ki verilmez lafın gelişi öyle dedim.

-8 ya da -9 verilcek ama ben -9 verilmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

öncelikle keşke yüz yüze olsakta benimle yüzyüze konuşabileceğin gibi hitap edebilsen...

sonrada memişe -10 verilmesini neden talep ettiğini bana açıklasanda bende senin psikolojik sağlığında bir sorun mu var acaba diye düşünmesem
    Fikirlerim burada

Sayfa 3 / 12 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri