Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 350 sonuç

Konu: [TSL] Trabzonspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Hybrid View

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL] Trabzonspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Trabzonspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

Hüseyin'in kafa 17, pas 14 eskisinden daha gerçekçi yapılmış ama kafa da 14-15 olabilirdi..

Hüseyin gibi bi futbolcunun pas yeteneği 14, Gökdeniz'in ki 12.Bu dikkatimi çekti.Hasan'ın tekniği 12, Gökdeniz'in ki 13.Bu oyunu oynayıp oyuncuları tanımayan bi adam Gökdeniz'in Hasan'dan sadece hızının iyi olduğunu düşünür.Heralde TS'yi az çok takip edenler iki oyuncu arasındaki farkın uçurum kadar olduğunu bilir.Bide Gökdeniz şuan TS'yi sırtlayan 2-3 isimden bir tanesi ve onlardan en iyisi.Bunlar göz önüne alınmalıydı.Gökdeniz'in ben genel olarak özelliklerini beğenmedim bu yamada da.Bence fiyasko bir Gökdeniz olmuş..

Umut normal yapılmış beklediğim gibi.Keza Yattara'da öyle.Barış beklediğim düzeyde değil.Jabi gerçekten çok iyi yapılmış.Ama Jabi TS'de 3-4 maç ya oynamıştır ya oynamamıştır.Ayman baya iyi..

Abdullah Karmir diye bi isim var kadroda.Böyle bi oyuncunun varlığından haberim yok.Ömer Rıza ile yollar ayrıldı..

Kısaca ilk izlenimlerim böyleydi.Ben zate TSL oynayan bir kişi değilim.Bu hataları gördüm ve yazmak istedim.Yeni bir yapılanma var zaten araştırma ekibinde.Sonraki FM serilerinde gerçeğe daha yakın olacağına inanıyorum.Saygılarımla..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Arkadaşlar çalışmaları etap etap yapıyoruz ilk etap çalışmalarında ben Barış,Abdullah(gerçekte var) gibi genç oyunculardan bikaçını kadroya ekledim.Fakat diger etap yapım aşamasındayken ufak bir kaza atlattım ve 1 bucuk hafta neredeyse hiç yataktan kalkmadım.Bu yüzden yapılması gereken diger işler aksadı ve olabildiği kadarıyla halledildi.Bu yüzden Trabzonspor'un bu durumunun tek suçlusu benim hepinizden özür diliyorum ileri ki serilerde daha gerçekçi bir Trabzonspor göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Not: PESkolik Ömer Rıza hale Trabzonspor'un sözleşmeli futbolcusu resmi bir ayrılık söz konusu degil...

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Arkadaşlar çalışmaları etap etap yapıyoruz ilk etap çalışmalarında ben Barış,Abdullah(gerçekte var) gibi genç oyunculardan bikaçını kadroya ekledim.Fakat diger etap yapım aşamasındayken ufak bir kaza atlattım ve 1 bucuk hafta neredeyse hiç yataktan kalkmadım.Bu yüzden yapılması gereken diger işler aksadı ve olabildiği kadarıyla halledildi.Bu yüzden Trabzonspor'un bu durumunun tek suçlusu benim hepinizden özür diliyorum ileri ki serilerde daha gerçekçi bir Trabzonspor göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Not: PESkolik Ömer Rıza hale Trabzonspor'un sözleşmeli futbolcusu resmi bir ayrılık söz konusu degil...
    geçmiş olsun...bende tam hüseyin çimşir'in bir çok özelliğinin ort.2 şer puan yüksek olduğunu söylicektim.ama gerek kalmadı önümüzdeki serilerde daha da güzel olacağını umuyorum

8.02 versiyonu yükledim yeni oyun açtım ama barış memiş trabzonsporda yok risp galan hala takımda yüklemedemi hata yaptım bulamadım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by leonXxX View Post
    8.02 versiyonu yükledim yeni oyun açtım ama barış memiş trabzonsporda yok risp galan hala takımda yüklemedemi hata yaptım bulamadım
    8.0.2'de Barış Trabzonspor'da Risp Ankaraspor'da...Tekrar yükle istersen.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

GENEL YORUMUM

Bana göre :
    jefferson 3 yıldır yedek neredeyse futbolu unuttu hala ca 130 hala pa 150 bu çok kötü
    cem demirin 85 lik ca sı 100 civarı olmalıydı o kadar yetersiz değil lig a da her takımda direk oynar
    ersun yanalında 140 a 155 lık beceri puanları bana fazla geldi
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    jefferson 3 yıldır yedek neredeyse futbolu unuttu hala ca 130 hala pa 150 bu çok kötü
    Yedek beklemesinin nedeni sadece kalite eksikligi degil.

Bir veya iki ay once Ersun Yanal Jefferson'un iyi bir kaleci oldugunu ve normalde kullanacagini ancak Jefferson'un kafasinda Trabzonspor'u bitirdigini ve transfer olmak istedigini acikladi.

Ne olursa olsun bence Jefferson hala iyi bir kaleci.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

onun için karşıyakadan onur kıvrak ikinci kaleci olduda jefferson üçüncü kaleci durumunamı düştü madem kafasında başka takım var neden gönderilmedi
    üstelik üçüncü kalecisi yabancı olan takım olurmu yaw
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ve jeffersonu bir çok maçta izlememe rağmen kaleye dolduramadığını pozisyon almada eksik olduğunu hava hakimiyetinin zayıf olduğunu gözlemledim
    Last edited by extensor : 16.Şubat.2008 at 02:12 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Ya arkadaşlar bilmeden yorum yapıyorsunuz. Jefferson şuan mevcut kalecilerinin en iyisidir. Ama Ziya Doğan yüzünden yedek bırakılmıştır. Jefferson bir kenara Ziya Doğan bu işi daha çok futbolcuya yaptı. Szymkowiak kötü bir oyuncumuydu ? Adama futbolu bıraktırdı 30 yaşında. Stepanov Risp'den kötümüydü de Stepanov yedek bırakıldı ,küstürüldü en sonunda satıldı. Yattara Ersun Yanal geldiğinden beri daha derli toplu şu an . Niye ? Çünkü 11'de başladığı zaman 50-60.dakikalarda yedek kulubesine bakmıyor . Acaba oyundan çıkacakmıyım diye. Onun için daha rahat oynuyor. Aradaki koskoca farkı Fm 07 Trabzonspor kadrosunu 8.0.2 deki ile karşılaştırırsak zaten sorular yanıt buluyor. Berbat. Bu arada Trabzonspor araştırcamız nekop kardeşimize geçmiş olsun.. Yeni öğrendik durumunu..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

şimdi shmur jefferson bu takıma alındığından beri teknik direktör olarak kimler geldi kimler geçti hangi teknik adam oynattıda ziya doğan oynatmadı diyorsun ziya dogan da oynattıda geçen sene 30 metreden kalenin ortasına gelen topu yemedimi uefa kupasında
    bizim orkun 123 bizim volkan 128 trabzonun 3. kalecisi brezilyalı 130 ca 150 pa
    adam 3 senedir hep yedek değil her gelen antrenör oynattı her gelen antrenörde yedeğe çekti kalenin neresinde duracağını bilmiyor zayıf kaleyi kaplayamıyor çizgiye yapışık oynuyor hava hakmiyeti zayıf özgüveni zayıf

bide bu cümle hoş değil "Ya arkadaşlar bilmeden yorum yapıyorsunuz"

sen yada ben neyi ne kadar biliyoruz muamma futbol kesin doğrulanmış gerçeklerin oyunu değildir sana göre vardır bana göre vardır ben sana bilmiyorsun demem çünkü yorumlar bilgi olarak ifade edilmez
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Jefferson son 2 senedir as oynuyordu . Neyse tmm tartısmaya giremem şimdi sizin Orkun en iyisi. Şu an da kafasında Trabzonspor'u bitirdiği için oynatılmıyor . Yoksa bu sene ilk kez oynadığı maçta penaltı kurtarmış , ondan soraki haftada iyi bir maç çıkarmıştı. Heralde Ersun Yanal Jefferson varken 3.kaleci Ahmet Şahin'i oynatacak kadar aptal değildir dimi.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Jefferson'la Orkun çok farklı kaleciler Jefferson Orkun kadar iyi yer alamaz belki ama refleksleri Orkun'un çok çok üstünde fiziksel olarakta daha atletik bir vicudu var buda bir kaleci için oldukça önemli...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben bizim orkun en iyisi demedim orkun karar vermede hava hakimiyetinde yer almada çok zayıf ben 122 ca yı hakettiğine inanıyorum ama jefferson kadar da kötü değil aynı şekilde volkan jeffersondan çok daha iyi kalecidir konsantrasyon eksikliği dışında hava hakimiyeti çok iyi olan bir kaleci neden bu milli takım kalecileri iyi değilde jefferson iyi

ayrıca shamur jeffersonun son iki senede as oynadığını söyleyemezsin tolga zengin alt yapıdamı oynuyordu o zaman veya ahmet şahin jeffersonun yedeğimiydi

jeffersonun as oyuncu olmadığını sende çok iyi biliyorsun düşünceni ispatlamak için yalan atmana gerek yok
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    jefferson penaltı kurtardığı maçta başka ne yapmıştı hatırladınmı shamur
    Last edited by extensor : 16.Şubat.2008 at 16:41 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Benı yalancı durumuna düşürüyosun ama acaba sen bu dediklerine inanıyormusn ? Jefferson bu sene hariç son 2 senede 44 lig maçına çıkmış hepside iLk 11 . Tolga Zengin ise bu dönemde 11 kez forma giymiş. Yani senin anlıyacağın Ziya Doğan gelene kadar bu takımın kalecisi Jefferson'dı.Malum Ziya Doğan'ın takımdan kestiği yabancılar arasında Stepanov,Szymkowiak,Yattara hiç oynatmadığı Musampa,Jun da vardı. Yani dedim ya birşeyleri iddaa etmek için bilmek gerekiyor . Ayrıca Üşündirmedin beni de bu rakamları aradım sen bilgilen diye.

Senin o çok iyi dediğin kaleci hatırlarsan en son küme düşen bir takımdan geldi ve yıllardır Anadolu'da kümeye oynayan takımlarda oynadı. Dediğin kadar iyi bir isim olsaydı Fatih Terim formsuz Rüştü'nün yerine Orkun'u oynatırdı. Ayrıca Volkan'ın da ne kadar komik goller yediğini biliyorsundur heralde. Iskalar, çalım atayım derken kaptırmalar,kapadığı köşeden içeri giren toplar vs. Ha bide Jefferson penaltı kurtardığı maçtan sora naptı sölermisin ? Gören de sanırkı kaç senedir Trabzonspor maçlarını hep sen izliyorsun benim hiçbirşeyden haberim yok.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

1- Kadir Keleş sol açık ve forvet oyuncusu değil , Defansif orta saha oyuncusu . Yani AML-ST yerine Dmc-Mc mevkisinde oynaması gerekiyordu.

2-Barış Memiş forvet arkası oynamıyor, açıkta oynuyor. Yani AMC yerine AML-R mevkisinde oynaması gerekiyordu , ve 2 ayağınıda kullanabiliyor.

3-Musa Büyük 1 ay önce sakatlıktan tamamen çıktı ve 2-3 maçtır yedek kulubesinde . Şubat ayında çıkan bir yamada Musa'nın 5-6 ay sakat gözükmesi bana göre bir hata. Madem bu güncellemelerde transferler fln yer alıyorsa Musa'nın bu çıkan güncellemede sakat olmaması gerekiyordu .

4-Sayed Moawad 6 aylığına kiralanmıştır ve eğer memnun kalınırsa belirli bir ücret karşılığında transfer opsiyonu Trabzonspor'da dır. Ama oyunda kiralık gözükmüyor normal kadro oyuncusu olarak gözüküyor.

Tomas Jun olayında ise evet Beşiktaş'ta oynadığı dönem gözükmüyor.2005-06 sezonunda Trabzonspor'da 22 maç oynamış 1 gol atmış gözüküyor. Ama Jun Trabzon formasıyla gol atamadı . O attığı tek golü Beşiktaş formasıyla atmıştı.

Futbolcular bakacak olursak içler acısı bir tablo çıkıyor ortaya . Çağdaş'ın şutları , Şu ligin en hızlı ve hızlanan oyuncusu Gökdeniz'in birçok oyuncaya göre daha yavaş olması , Yattara'nın frikikleri, Ömer rıza'nın teknik özelliklerinde nerdeyse 2 haneli rakamın olmayışı vb..

Özet olarak Trabzonspor araştırmacısı başına gelen olaydan dolayı ben ve benim gibi yıllardır Trabzonda yaşayan ve Trabzonspor'u A'dan Z'ye takip eden birinden yardım isteselerdi eminim ki bu hatalar ortaya çıkmazdı.. Avrupa'yı bırakın Türkiye liginde bile başarılı olmak çok zor. Bazı arkadaşlar Fenerbahçe ile ilk senede şampiyonlar ligi şampiyonu olmak çok zor derlerken , Trabzonspor ile ilk 10'a girmek başarıdır heralde bu oyunculara adanan rakamlarla..

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    1- Kadir Keleş sol açık ve forvet oyuncusu değil , Defansif orta saha oyuncusu . Yani AML-ST yerine Dmc-Mc mevkisinde oynaması gerekiyordu.

2-Barış Memiş forvet arkası oynamıyor, açıkta oynuyor. Yani AMC yerine AML-R mevkisinde oynaması gerekiyordu , ve 2 ayağınıda kullanabiliyor.

3-Musa Büyük 1 ay önce sakatlıktan tamamen çıktı ve 2-3 maçtır yedek kulubesinde . Şubat ayında çıkan bir yamada Musa'nın 5-6 ay sakat gözükmesi bana göre bir hata. Madem bu güncellemelerde transferler fln yer alıyorsa Musa'nın bu çıkan güncellemede sakat olmaması gerekiyordu .

4-Sayed Moawad 6 aylığına kiralanmıştır ve eğer memnun kalınırsa belirli bir ücret karşılığında transfer opsiyonu Trabzonspor'da dır. Ama oyunda kiralık gözükmüyor normal kadro oyuncusu olarak gözüküyor.

Tomas Jun olayında ise evet Beşiktaş'ta oynadığı dönem gözükmüyor.2005-06 sezonunda Trabzonspor'da 22 maç oynamış 1 gol atmış gözüküyor. Ama Jun Trabzon formasıyla gol atamadı . O attığı tek golü Beşiktaş formasıyla atmıştı.

Futbolcular bakacak olursak içler acısı bir tablo çıkıyor ortaya . Çağdaş'ın şutları , Şu ligin en hızlı ve hızlanan oyuncusu Gökdeniz'in birçok oyuncaya göre daha yavaş olması , Yattara'nın frikikleri, Ömer rıza'nın teknik özelliklerinde nerdeyse 2 haneli rakamın olmayışı vb..

Özet olarak Trabzonspor araştırmacısı başına gelen olaydan dolayı ben ve benim gibi yıllardır Trabzonda yaşayan ve Trabzonspor'u A'dan Z'ye takip eden birinden yardım isteselerdi eminim ki bu hatalar ortaya çıkmazdı.. Avrupa'yı bırakın Türkiye liginde bile başarılı olmak çok zor. Bazı arkadaşlar Fenerbahçe ile ilk senede şampiyonlar ligi şampiyonu olmak çok zor derlerken , Trabzonspor ile ilk 10'a girmek başarıdır heralde bu oyunculara adanan rakamlarla..
    abicim barış memiş hakkında fazla bilgin var mı:?
    kendi görüşlerin olursa daha iyi olur
    türkiyedeki yetenekli gençler için kendimce birer profil düzenlemeye çalışıyorum
    barış için şöyle profil çıkarttım

eksik ve fazla yönler neresi olmuş.tam bilmediim için oyuncuyu çok alakasız da olmuş olabilir.
    105 c.a. verdim 150 de p.a. verdim
    mevkisini am -rlc yaptım.bir tek ayağını düzeltmeyi unutmuşım sağ ayağına uygun ya da her ikisi yapmayı düşünüyorum.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    fc mevkisine 12 verdim.
    taç atışlarını da 4-5 e düşümeyi unutmuşum.
    Last edited by Lionel Andres Messi : 27.Şubat.2008 at 01:39 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ömer rıza'nın teknik özelliklerinde nerdeyse 2 haneli rakamın olmayışı vb..
    diğer bütün yazdıkların için teşekkür ederim gayet güzel bilgilerdi ancak ömer rıza konusunda ben öyle düşünmüyorum gerçektende ömer rıza ile teknik çok farklı iki şey
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Öncelikle Barış Memiş için yazılmış bir köşe yazısını paylaşayım ..

Barış Memiş ve Pato

Dünyanın en ünlü kulüplerinden Milan, Brezilyalı genç oyuncu 18 yaşındaki Aleksandr Pato'yu tam 20 milyon dolara transfer etti ve geçen hafta sonu ilk lig maçında da oynattı! Brezilyanın İnternational kulübünden alınan genç oyuncu, Kaka, Ronaldo gibi dünyanın en iyi futbolcuları ile yan yana oynadı. Ve başarılı da oldu. Pato'nun kısa geçmişi de hayli parlak...

Öte yandan Trabzonspor da Ersun Yanal'la birlikte Barış Memiş diye genç bir yeteneği sahaya sürdü. Elbette Barış'ı Yanal keşfetmedi. Ama, cesaretle önemli maçlarda oynatmaya başladı. Barış'ın da geçmişi başarılarla dolu. Genç milli takımlarda defalarca oynadı. Çok önemli maçlarda goller attı. Şu an yine 19 yaş altı milli takımına çağrıldı.

Benim anlamakta zorlandığım durum şu: Koskoca Milan takımı, 18 yaşında bir oyuncuyu inanılmaz rakamlarla transfer ediyor ve ilk maçta yer veriyor ama, Trabzonspor yıllarca elinin altında olan aynı türdeki oyuncu veya oyuncuları “Hazır değil, ezilir...” gerekçesiyle oynatmıyor. Pato'nun bir tam maçını izledim. Gerçekten yetenekli bir oyuncu... Ama Barış'ı uzun zamandır izliyorum. İnanın bence Barış Memiş'in artıları Pato'dan fazla... Pato, santrfor oynuyor. Barış ise kanat oyucusu ama, her iki kanadı da çok rahatça kullanıyor. Üstelik orta saha özelliği var. Top hakimiyetlerinde yine bana göre hiçbir fark yok. İkisi de cesur.

Pato'nun avantajı Milan gibi dünya takımında Ronaldo, Kaka gibi çoğu top cambazı olan yıldızlarla oynaması... Barış ise ne yazık ki çoğu zaman “kazma kürek” takımı ile oynuyor. Ne olursa olsun Barış Memiş gençlere güvenmemiz gerektiğini gösterdi. İstikbal geçlerdedir.

İşin özü: Trabzonspor Fatih Tekke ve Gökdeniz'den sonra büyük bir yıldız adayı yakaladı. Umarım onu çarçabuk tüketmez. Umarım, Barış gibi Kadir ve diğerleri de şans bulur. Ve yine umarım, Barış Memiş genç yaşında yakaladığı bu şansı iyi değerlendirir. Hem Trabzonspor'a, hem kendine, hem ailesine, hem de milli takımlara hizmet eder.

Barış için bundan sonra en büyük sorun, sürekli gözler önünde oluşudur. Her adımı takip edilecek, her yaptığı göze batacaktır. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak onun için... Kendisinden de çok şeyler beklenecek. Belki yapamayacağı şeyler bile!!! Artık başta ailesi ve Trabzonspor Barış'a çok daha dikkatli yaklaşmalı ve davranmalıdır. Kısa sürede kazanılan şöhret, onu kullanmayı bilmeyenler için felaket de olabilir. Artık tribünler de ona destek vermeli... Çünkü ne olursa olsun o, henüz bir çocuk! Ama geleceği çok parlak olan bir çocuk...

Sevgili Barış Memiş! Trabzonspor'a çok kötü bir durumda katıldın. Hangi “ahval ve şeraitte” olursa olsun spor ve futbol camiasına, daha doğrusu aramıza hoş geldin! Bundan sonra artık her şey senin beyninde ve ayaklarında olacak...

Gökdeniz'e de Barış Memiş konusunda önemli görevler düşüyor. Gökdeniz'in, Barış'ı biraz daha özgür oynamaya teşvik etmesi gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta bunun, her ikisine de, Trabzonspor'a da faydası olacaktır!

Sonuçta Trabzonspor bir sezonu kaybetti ama, Barış Memiş'i kazandı... Belki başkalarını da kazanacak...

İhsan Öksüz tarafından kaleme alınmış -Yeni Şafak Gazetesi..

Benim gözlemlediğim kadarıyla Barış Memiş , hem sağ kanatta hemde sol kanatta oynayabiliyor ve her iki ayağınıda aynı şekilde kullanabiliyor. Gerçekten çok seri ve hızlı bir oyuncu , çalım yeteneğini de baya yerinde . Yere sağlam basıyor , ayrıca mücadeleci ve çok hırslı bir oyuncu. Belki çok hırslı olması - yönü gibi gözükebilir ama Trabzon insanının en belirgin özelliği de hırslı ve mücadeleci bir yapıya sahip olmalarıdır. Tabi şu an daha çok genç olduğu için de olgunlaşınca bazı şeylerin farkına daha iyi varacaktır diye düşünüyorum..

Ayrıca çoğu genç oyuncularımızın aksine şımaracağını da sanmıyorum.

Pozisyon olarak AMR-L Verilebilir. AMR v AML 20 . Sol ayak 20 sağ ayak 15 olabilir.

Cola Turka Futbolcu Günlüğünden bir alıntı ..

Beni daha çok Fatih Tekke’ye benzetiyorlar. Topa vuruşum ve yaptığım hareketlerin O’na yakın olduğundan bahsediyorlar. O’nun gibi olmak ve benzemek çok güzel. Ancak ortada bir gerçek var ki O’nun gibi kimse olamaz. Fatih ağabey çok değişik bir oyuncu. Yine de O’na benzetilmek inanılmaz bir duygu.

Örnek aldığı oyuncular Morientes ve Hami Mandıralı imiş..

pa sı -8 veya -9 olabilir gerçekten de gelecek vaaden bir oyuncu .. Hızlı ,çevik ve saldırgan bir oyuncu . Topsuz alanda da nerde duracağını çok iyi biliyor . Eğer kendini biraz daha geliştirirse Yattara'nın o enfes çalımlarını Barış'tan da izleyebiliriz.. Kısa boylu olmasıda buna elverişli .. Bu yazdıklarıma göre umarım kafanda bir fikir oluşur.

Pazar günü oynanan maça son 10 dakika girmesine rağmen oyuna hareketlilik getirdi .. Bence gol atan bir Yattara olabilir ..

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Bende Trabzonspor taraftari olarak Baris hakinda biseyler soylemek isterim.

Onu ben ilk yazin Trabzondaki mini olimpiyat larda izledim. Milli takimin en iyisidi, hele kendi insani onune ciktigi icin ayri bi havasi vardi sanki. Ozguveni yuksek, cocuk yasina ragmen kimseyi kendinen ustun gormuyo ( futbol anlaminda )

O milli takimda profesyonel gibi oynayan sadece bi kac oyuncu vardi, Baris ise en cok goze batan. Okadar hizli ki, verilen isabetsiz paslara bile yetisiyodu. Golleri vardi, Assistleri vardi yane o turnuvanin en iyisidi.

Ve bu sezon kirikale ye karsi ilk macini oynadi sanirsam, sahanin en iyisidi (golunude atti ). Bi macta uyum sagladi, o baslangic dudugunden sonra birden buyudu sanki. Yillardir bu takimin icinde varmis gibi.

Bundan sonrasi Baris kardesimiz icin onemli, bizim yapabilecegimiz sadece tribunden destek vermek ama o takim icinde ona abilik yapilmasi gerekiyor. Gokdenize verilmesi gereken bi gorev cunku Gokdeniz bir cok sey gormus gecirmis bir insan, ve Barisa en iyi destegi o verecektir.

Benim tek dilegim Barisin ligde forma sansi bulmasi ve kendini gostermesi. Nasil Theo Walcott dunya kupasina cagrilmisti benimde Barisin TURKIYE milli takim kadrosunda olmasini istiyorum bu yaz, insallah bu dilegim kabul olur

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

İnsaf ya .. Tamam Ömer Rıza belki çok iyi bir oyuncu olmayabilir ama bu seride o kadar çok abartılan oyuncu var ki onlara nazaran bu kadar kötü olmamalıydı. Ne demek ya bir futbolcunun bütün teknik özelliklerinde 2 haneli rakamların olmaması. Regen oyuncularda bile var. İngiltere alt yapısından yetişmiş bir oyuncu üstelik Süper ligde belli bir piyasasıda vardı , ama Trabzonspor'a uyum sağlıyamadı o başka.. Kısacası ligin en rezil oyuncusu olmuş.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    edittt + Ligde doğru dürüst maça çıkmamış , sadece Fm serilerinden adı duyulan oyuncuları nasıl izleyip te bu hale getiriyorlar o da ayrı bir tartışma konusu.

Sigames falan diyor herkes ama bu dataları temin edenlerde ne yazık ki bizim insanlarımız. Hepsi için geçerli olmayabilir ama daha tarafsız incelenmesi lazım , örneğin araştırmacılar gerçekte tuttukları takımın araştırmasını yapıyorlarsa daha gerçekci bir şekilde yansıtmaları gerekiyor. Süper Lig o kadar dengesiz yapılmış ki insanın oynayası gelmez.
    Last edited by shamur1 : 27.Şubat.2008 at 18:16 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ne demek ya bir futbolcunun bütün teknik özelliklerinde 2 haneli rakamların olmaması.
    şu özelliği iki rakkamlı bir sayı eder diyebileceğin birr teknik özelliği varmı

bak ömer rıza yı denizlispordayken çok izledim o takımda as oyuncuydu ömer rıza bu oyuna yansıtılan en gerçekçi oyunculardan birisi

ömer rızanın hızı 18 hızlanması 18 olur dayanıklılığı 18 olur ama hiç bir teknik özelliği 10 geçmez özellikle hayatımda gördüğüm en kötü son vuruş özellikli forvettir kendisi bence ca 115 pa sı 125 i geçmez

bu oyunda türk olarak gerçekçi yansıtılan
    1-sabri sarıoğlu
    2-tayfun türkmen
    3-ömer rıza dır
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ewet bencede midfielder1912 19 olabilir o özelliliği ama ben midfielder ı çok severim oyunun doğru aksedilmesine çok yardımı olan bir arkadaştır keşke herkes onun gibi formasını bir tarafa koyabilsede böyle espirili yaklaşabilse

neyse shamur sen bana ömerin bir tane 2 haneli teknik özelliğini söyle bakalım şunda çok haksızlık yapılmış de mesela

bence ömerin ca 110 pa 130 olmalı

ayrıca messi gökdenizn bitiricilik 12 yi geçmez teknik uzun şut ve bitiricilikten 2 şer rakkam düşersen daha mantıklı olur
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Yahu Gökdeniz dediğin adam ortasaha oynamasına rağmen şu an ligin gol krallarından. Hiçbir maçta oynamayan ve izlenmeyen oyuncuların bitiriciliği 14-15 yapılırken Gökdeniz'in bitiriciliği nasıl olurda 12 yi geçmez diyorsun ? Hemde bu adam forvet de değil yani öncelikli işi gol atmak değil .

Ömer Rıza olayını çok geriyorsun. Ömer Rıza kazma bir oyuncu değil. Sadece bitirici özellikleri yok. Hiç gördün mü çok hızlı bir oyuncunun kazma olduğunu ? Genelde teknik özellikleri olmayan oyuncular ağır ve uzun boylu oyunculardır. Anlamıyorsun hala Ömer rıza tekniği çok iyi değil ama bütün özellikleri de 3-4 olurmu yahu ! ne bu afyonkarahisarın'ın oyuncusumu .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu Gökdeniz dediğin adam ortasaha oynamasına rağmen şu an ligin gol krallarından. Hiçbir maçta oynamayan ve izlenmeyen oyuncuların bitiriciliği 14-15 yapılırken Gökdeniz'in bitiriciliği nasıl olurda 12 yi geçmez diyorsun ? Hemde bu adam forvet de değil yani öncelikli işi gol atmak değil .

Ömer Rıza olayını çok geriyorsun. Ömer Rıza kazma bir oyuncu değil. Sadece bitirici özellikleri yok. Hiç gördün mü çok hızlı bir oyuncunun kazma olduğunu ? Genelde teknik özellikleri olmayan oyuncular ağır ve uzun boylu oyunculardır. Anlamıyorsun hala Ömer rıza tekniği çok iyi değil ama bütün özellikleri de 3-4 olurmu yahu ! ne bu afyonkarahisarın'ın oyuncusumu .
    yahu samur asıl hızlı oyuncular teknik olmaz sebebi ise çok hızlı oldukları için dengesiz paslar şutlar atarlar
    al sana ağır teknik
    alex , hagi , lincoln , marcelinho, ricardinho, zidane, deco , delgado, ceyhun, tümer, felipe, iliç, rapaiç, revivo , sergen, beckham, rui costa , ergün , popescu

al sana hızlı ama top tekniği iyi olmayan oyuncular: tuncay lennon gökdeniz romedalh , lazetiç, ömer rıza , SABRİ , bratu , pennant , ugur boral , ibrahim üzülmez , serkan çalık , ali tandoğan hakan ünsal, bülent korkmaz

gökdeniz attığı kadar çok kaçırıyor aynı zamanda son vuruş tercihleri bence çok kötü

ömer rıza da inanılmaz paslar şutlar son vuruşlar yapan bir oyuncu hepsi berbat ama dayanıklılığı yüksek hızı yüksek contra atak futbolcusu dediğim gibi ca 115 pa 125 olur gökdenizin hızlanması hızı driblingi vs çok yüksek oda 140 ca ya 150 pa olmalı
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

Quote Originally Posted by extensor View Post
    yahu samur asıl hızlı oyuncular teknik olmaz sebebi ise çok hızlı oldukları için dengesiz paslar şutlar atarlar
    al sana ağır teknik
    alex , hagi , lincoln , marcelinho, ricardinho, zidane, deco , delgado, ceyhun, tümer, felipe, iliç, rapaiç, revivo , sergen, beckham, rui costa , ergün , popescu

al sana hızlı ama top tekniği iyi olmayan oyuncular: tuncay lennon gökdeniz romedalh , lazetiç, ömer rıza , SABRİ , bratu , pennant , ugur boral , ibrahim üzülmez , serkan çalık , ali tandoğan hakan ünsal, bülent korkmaz
    Pennant ve Lennon'a teknik değil demişsin hiç izlemedin galiba.Diğer hızlı dediğin adamlar zaten hızları sayesinde iyi oynayan adamlardır.

Hızlı oyuncular teknik olmaz demişsin.Roberto Carlos, Quaresma, Ronaldo, Joe Cole, Ronaldinho, Navas, Capel, Jo**uin, Silva, Yattara bu adamlar teknik değil mi

Nesil
    2003

Ömer Rıza olayını çok geriyorsun. Ömer Rıza kazma bir oyuncu değil. Sadece bitirici özellikleri yok. Hiç gördün mü çok hızlı bir oyuncunun kazma olduğunu ? Genelde teknik özellikleri olmayan oyuncular ağır ve uzun boylu oyunculardır.

Cok, ama cok kotu bir genelleme.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Benim o hızlı kategorisine soktuğum oyuncular forvet oyuncuları . Gereksiz yere tartışıyorsun şuan benle..

Zigic,Koller,Flo,Hakan Şükür, Palermo,Crouch gbi forvetler ağır ve uzun boylu oyuncuların teknikleri yoktur.

Eto'o,Henry,Anelka,Ronaldo,Messi vs.. gbi oyuncularda hem çok hızlılardır hemde teknikleri mükemmeldir..

Sen gitmişin Sabri,Bratu,İbrahim Üzülmez,Ali Tandoğan demişssin..

Hatta insan utanır ya Bülent Korkmaz demişsin

Senin teknik dediğin neyden ibaret acaba .. Ben Ömer rıza teknik bir oyuncu demedim ki ama sen inanılmaz şeylerle karşıma geliyorsun yinede..
    Tamam abi uzatmayalım daha

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Gökdeniz'in bitiriciliği 12 etmez 11 dir.Bu sezon gol krallığında attığı neredeyse hiçbir golüde bitiriciliği sayesinde atmamıştır.Gökdeniz bitiricilikten öte topun nereye düşeceğini iyi biliyor ve iyi pozisyon alıyor.(antipacion,off the ball) özellikleri yüksek bir oyuncu bu sayede gollerini atıyor.Ömer Rıza konusuna gelince çok bir yükseliş beklenmesin bence Ömer Rıza süper ligde kalburun altında olamayacak kadar kötü bir futbolcu teknik özelliklerinden maksimum 2-3 özelliği 11-12 seviyesine çıkar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Gökdeniz'in bitiriciliği 12 etmez 11 dir.Bu sezon gol krallığında attığı neredeyse hiçbir golüde bitiriciliği sayesinde atmamıştır.Gökdeniz bitiricilikten öte topun nereye düşeceğini iyi biliyor ve iyi pozisyon alıyor.(antipacion,off the ball) özellikleri yüksek bir oyuncu bu sayede gollerini atıyor.Ömer Rıza konusuna gelince çok bir yükseliş beklenmesin bence Ömer Rıza süper ligde kalburun altında olamayacak kadar kötü bir futbolcu teknik özelliklerinden maksimum 2-3 özelliği 11-12 seviyesine çıkar.
    heh işte bende onu diyorum hay ağzına sağlık işte tarafsızlık bu oluyor shamurda eminim benim kadar trabzonu izliyor ama üzerindeki formayı çıkaramadığı için doğru yorumlayamıyor bu arada ağır forvet oyuncuları teknik değildir diyorsanda ve ii bitiricilik yapamıyorlar diyorsanda shamur buyur burdan:

ağır uzun boylu son vuruşu ve tekniği iyi olan santraforlar : van nistelrooy, van hooijdonk, KLOSE , ibrahimoviç , crespo ,inzaghi ,morientes , julio ricardo cruz , berbatov ,dennis berghamp , kounute , luis fabiano bu oyuncuların hangisinin son vuruşu 17 nin altındadır ve teknik kapasitesi kimin düşüktür
    bide kısa hızlı teknik becerisi düşük forvetlere bakalım : martins , bratu, serkan çalık, ömer rıza , balili , tuncay, alliedier, shaun wright philips

bu arada ben popescu ve bülent örneğini şundan verdim ağır oyuncu her zaman yere daha saglam basar ayakta daha dengeli durur buda onun pas atmada oyunu görmede şut atmada avantajlı olmasını sağlar ama mesela bülent gibi çeviklikliğiyle ünlü oyuncular ise tomas song gibi topu oyuna sürerken hatalar yapabilirler çünkü hızlı hareket ettikleri için dengeleri bozuk bir şekilde pas atmaya topu uzaklaştırmaya çalışırlar
    keza çevik kalecimiz rüştü her degajı taça atarken uyuşuk kaleci tafferel ortasahada oynasa oyunkuruculuk yapar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bu arada crouchun tekniği ortalama seviyelerede dir ama flo çok tekniktir palermonun tekniği ise tartışılamaz boyuttadır flo nunda palermonunda bitiriciliği 19 altına inmez
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bu arada hakan şüküründe son derece teknik olduğunu düşünüyorum yıllardır izlerim güzel ortalar keser güzel paslar atar mesela leverkusen maçında ümitin önüne milimetrik pası konya maçı carruscaya yaptı orta son vuruşlarıda kötü değildir aslında ama inanılmaz düşük boyutlar olan soğukkanlılığı yüzünden çok gol kaçırıyor ve karar vermekte gecikiyor

tabi senin teknikten kastın sadece çalım atmaksa o zaman zidane da teknik değil
    Last edited by extensor : 28.Şubat.2008 at 19:42 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri