Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 350 sonuç

Konu: [TSL] Trabzonspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

1- Kadir Keleş sol açık ve forvet oyuncusu değil , Defansif orta saha oyuncusu . Yani AML-ST yerine Dmc-Mc mevkisinde oynaması gerekiyordu.

2-Barış Memiş forvet arkası oynamıyor, açıkta oynuyor. Yani AMC yerine AML-R mevkisinde oynaması gerekiyordu , ve 2 ayağınıda kullanabiliyor.

3-Musa Büyük 1 ay önce sakatlıktan tamamen çıktı ve 2-3 maçtır yedek kulubesinde . Şubat ayında çıkan bir yamada Musa'nın 5-6 ay sakat gözükmesi bana göre bir hata. Madem bu güncellemelerde transferler fln yer alıyorsa Musa'nın bu çıkan güncellemede sakat olmaması gerekiyordu .

4-Sayed Moawad 6 aylığına kiralanmıştır ve eğer memnun kalınırsa belirli bir ücret karşılığında transfer opsiyonu Trabzonspor'da dır. Ama oyunda kiralık gözükmüyor normal kadro oyuncusu olarak gözüküyor.

Tomas Jun olayında ise evet Beşiktaş'ta oynadığı dönem gözükmüyor.2005-06 sezonunda Trabzonspor'da 22 maç oynamış 1 gol atmış gözüküyor. Ama Jun Trabzon formasıyla gol atamadı . O attığı tek golü Beşiktaş formasıyla atmıştı.

Futbolcular bakacak olursak içler acısı bir tablo çıkıyor ortaya . Çağdaş'ın şutları , Şu ligin en hızlı ve hızlanan oyuncusu Gökdeniz'in birçok oyuncaya göre daha yavaş olması , Yattara'nın frikikleri, Ömer rıza'nın teknik özelliklerinde nerdeyse 2 haneli rakamın olmayışı vb..

Özet olarak Trabzonspor araştırmacısı başına gelen olaydan dolayı ben ve benim gibi yıllardır Trabzonda yaşayan ve Trabzonspor'u A'dan Z'ye takip eden birinden yardım isteselerdi eminim ki bu hatalar ortaya çıkmazdı.. Avrupa'yı bırakın Türkiye liginde bile başarılı olmak çok zor. Bazı arkadaşlar Fenerbahçe ile ilk senede şampiyonlar ligi şampiyonu olmak çok zor derlerken , Trabzonspor ile ilk 10'a girmek başarıdır heralde bu oyunculara adanan rakamlarla..

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    1- Kadir Keleş sol açık ve forvet oyuncusu değil , Defansif orta saha oyuncusu . Yani AML-ST yerine Dmc-Mc mevkisinde oynaması gerekiyordu.

2-Barış Memiş forvet arkası oynamıyor, açıkta oynuyor. Yani AMC yerine AML-R mevkisinde oynaması gerekiyordu , ve 2 ayağınıda kullanabiliyor.

3-Musa Büyük 1 ay önce sakatlıktan tamamen çıktı ve 2-3 maçtır yedek kulubesinde . Şubat ayında çıkan bir yamada Musa'nın 5-6 ay sakat gözükmesi bana göre bir hata. Madem bu güncellemelerde transferler fln yer alıyorsa Musa'nın bu çıkan güncellemede sakat olmaması gerekiyordu .

4-Sayed Moawad 6 aylığına kiralanmıştır ve eğer memnun kalınırsa belirli bir ücret karşılığında transfer opsiyonu Trabzonspor'da dır. Ama oyunda kiralık gözükmüyor normal kadro oyuncusu olarak gözüküyor.

Tomas Jun olayında ise evet Beşiktaş'ta oynadığı dönem gözükmüyor.2005-06 sezonunda Trabzonspor'da 22 maç oynamış 1 gol atmış gözüküyor. Ama Jun Trabzon formasıyla gol atamadı . O attığı tek golü Beşiktaş formasıyla atmıştı.

Futbolcular bakacak olursak içler acısı bir tablo çıkıyor ortaya . Çağdaş'ın şutları , Şu ligin en hızlı ve hızlanan oyuncusu Gökdeniz'in birçok oyuncaya göre daha yavaş olması , Yattara'nın frikikleri, Ömer rıza'nın teknik özelliklerinde nerdeyse 2 haneli rakamın olmayışı vb..

Özet olarak Trabzonspor araştırmacısı başına gelen olaydan dolayı ben ve benim gibi yıllardır Trabzonda yaşayan ve Trabzonspor'u A'dan Z'ye takip eden birinden yardım isteselerdi eminim ki bu hatalar ortaya çıkmazdı.. Avrupa'yı bırakın Türkiye liginde bile başarılı olmak çok zor. Bazı arkadaşlar Fenerbahçe ile ilk senede şampiyonlar ligi şampiyonu olmak çok zor derlerken , Trabzonspor ile ilk 10'a girmek başarıdır heralde bu oyunculara adanan rakamlarla..
    abicim barış memiş hakkında fazla bilgin var mı:?
    kendi görüşlerin olursa daha iyi olur
    türkiyedeki yetenekli gençler için kendimce birer profil düzenlemeye çalışıyorum
    barış için şöyle profil çıkarttım

eksik ve fazla yönler neresi olmuş.tam bilmediim için oyuncuyu çok alakasız da olmuş olabilir.
    105 c.a. verdim 150 de p.a. verdim
    mevkisini am -rlc yaptım.bir tek ayağını düzeltmeyi unutmuşım sağ ayağına uygun ya da her ikisi yapmayı düşünüyorum.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    fc mevkisine 12 verdim.
    taç atışlarını da 4-5 e düşümeyi unutmuşum.
    Last edited by Lionel Andres Messi : 27.Şubat.2008 at 01:39 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Öncelikle Barış Memiş için yazılmış bir köşe yazısını paylaşayım ..

Barış Memiş ve Pato

Dünyanın en ünlü kulüplerinden Milan, Brezilyalı genç oyuncu 18 yaşındaki Aleksandr Pato'yu tam 20 milyon dolara transfer etti ve geçen hafta sonu ilk lig maçında da oynattı! Brezilyanın İnternational kulübünden alınan genç oyuncu, Kaka, Ronaldo gibi dünyanın en iyi futbolcuları ile yan yana oynadı. Ve başarılı da oldu. Pato'nun kısa geçmişi de hayli parlak...

Öte yandan Trabzonspor da Ersun Yanal'la birlikte Barış Memiş diye genç bir yeteneği sahaya sürdü. Elbette Barış'ı Yanal keşfetmedi. Ama, cesaretle önemli maçlarda oynatmaya başladı. Barış'ın da geçmişi başarılarla dolu. Genç milli takımlarda defalarca oynadı. Çok önemli maçlarda goller attı. Şu an yine 19 yaş altı milli takımına çağrıldı.

Benim anlamakta zorlandığım durum şu: Koskoca Milan takımı, 18 yaşında bir oyuncuyu inanılmaz rakamlarla transfer ediyor ve ilk maçta yer veriyor ama, Trabzonspor yıllarca elinin altında olan aynı türdeki oyuncu veya oyuncuları “Hazır değil, ezilir...” gerekçesiyle oynatmıyor. Pato'nun bir tam maçını izledim. Gerçekten yetenekli bir oyuncu... Ama Barış'ı uzun zamandır izliyorum. İnanın bence Barış Memiş'in artıları Pato'dan fazla... Pato, santrfor oynuyor. Barış ise kanat oyucusu ama, her iki kanadı da çok rahatça kullanıyor. Üstelik orta saha özelliği var. Top hakimiyetlerinde yine bana göre hiçbir fark yok. İkisi de cesur.

Pato'nun avantajı Milan gibi dünya takımında Ronaldo, Kaka gibi çoğu top cambazı olan yıldızlarla oynaması... Barış ise ne yazık ki çoğu zaman “kazma kürek” takımı ile oynuyor. Ne olursa olsun Barış Memiş gençlere güvenmemiz gerektiğini gösterdi. İstikbal geçlerdedir.

İşin özü: Trabzonspor Fatih Tekke ve Gökdeniz'den sonra büyük bir yıldız adayı yakaladı. Umarım onu çarçabuk tüketmez. Umarım, Barış gibi Kadir ve diğerleri de şans bulur. Ve yine umarım, Barış Memiş genç yaşında yakaladığı bu şansı iyi değerlendirir. Hem Trabzonspor'a, hem kendine, hem ailesine, hem de milli takımlara hizmet eder.

Barış için bundan sonra en büyük sorun, sürekli gözler önünde oluşudur. Her adımı takip edilecek, her yaptığı göze batacaktır. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak onun için... Kendisinden de çok şeyler beklenecek. Belki yapamayacağı şeyler bile!!! Artık başta ailesi ve Trabzonspor Barış'a çok daha dikkatli yaklaşmalı ve davranmalıdır. Kısa sürede kazanılan şöhret, onu kullanmayı bilmeyenler için felaket de olabilir. Artık tribünler de ona destek vermeli... Çünkü ne olursa olsun o, henüz bir çocuk! Ama geleceği çok parlak olan bir çocuk...

Sevgili Barış Memiş! Trabzonspor'a çok kötü bir durumda katıldın. Hangi “ahval ve şeraitte” olursa olsun spor ve futbol camiasına, daha doğrusu aramıza hoş geldin! Bundan sonra artık her şey senin beyninde ve ayaklarında olacak...

Gökdeniz'e de Barış Memiş konusunda önemli görevler düşüyor. Gökdeniz'in, Barış'ı biraz daha özgür oynamaya teşvik etmesi gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta bunun, her ikisine de, Trabzonspor'a da faydası olacaktır!

Sonuçta Trabzonspor bir sezonu kaybetti ama, Barış Memiş'i kazandı... Belki başkalarını da kazanacak...

İhsan Öksüz tarafından kaleme alınmış -Yeni Şafak Gazetesi..

Benim gözlemlediğim kadarıyla Barış Memiş , hem sağ kanatta hemde sol kanatta oynayabiliyor ve her iki ayağınıda aynı şekilde kullanabiliyor. Gerçekten çok seri ve hızlı bir oyuncu , çalım yeteneğini de baya yerinde . Yere sağlam basıyor , ayrıca mücadeleci ve çok hırslı bir oyuncu. Belki çok hırslı olması - yönü gibi gözükebilir ama Trabzon insanının en belirgin özelliği de hırslı ve mücadeleci bir yapıya sahip olmalarıdır. Tabi şu an daha çok genç olduğu için de olgunlaşınca bazı şeylerin farkına daha iyi varacaktır diye düşünüyorum..

Ayrıca çoğu genç oyuncularımızın aksine şımaracağını da sanmıyorum.

Pozisyon olarak AMR-L Verilebilir. AMR v AML 20 . Sol ayak 20 sağ ayak 15 olabilir.

Cola Turka Futbolcu Günlüğünden bir alıntı ..

Beni daha çok Fatih Tekke’ye benzetiyorlar. Topa vuruşum ve yaptığım hareketlerin O’na yakın olduğundan bahsediyorlar. O’nun gibi olmak ve benzemek çok güzel. Ancak ortada bir gerçek var ki O’nun gibi kimse olamaz. Fatih ağabey çok değişik bir oyuncu. Yine de O’na benzetilmek inanılmaz bir duygu.

Örnek aldığı oyuncular Morientes ve Hami Mandıralı imiş..

pa sı -8 veya -9 olabilir gerçekten de gelecek vaaden bir oyuncu .. Hızlı ,çevik ve saldırgan bir oyuncu . Topsuz alanda da nerde duracağını çok iyi biliyor . Eğer kendini biraz daha geliştirirse Yattara'nın o enfes çalımlarını Barış'tan da izleyebiliriz.. Kısa boylu olmasıda buna elverişli .. Bu yazdıklarıma göre umarım kafanda bir fikir oluşur.

Pazar günü oynanan maça son 10 dakika girmesine rağmen oyuna hareketlilik getirdi .. Bence gol atan bir Yattara olabilir ..

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Bende Trabzonspor taraftari olarak Baris hakinda biseyler soylemek isterim.

Onu ben ilk yazin Trabzondaki mini olimpiyat larda izledim. Milli takimin en iyisidi, hele kendi insani onune ciktigi icin ayri bi havasi vardi sanki. Ozguveni yuksek, cocuk yasina ragmen kimseyi kendinen ustun gormuyo ( futbol anlaminda )

O milli takimda profesyonel gibi oynayan sadece bi kac oyuncu vardi, Baris ise en cok goze batan. Okadar hizli ki, verilen isabetsiz paslara bile yetisiyodu. Golleri vardi, Assistleri vardi yane o turnuvanin en iyisidi.

Ve bu sezon kirikale ye karsi ilk macini oynadi sanirsam, sahanin en iyisidi (golunude atti ). Bi macta uyum sagladi, o baslangic dudugunden sonra birden buyudu sanki. Yillardir bu takimin icinde varmis gibi.

Bundan sonrasi Baris kardesimiz icin onemli, bizim yapabilecegimiz sadece tribunden destek vermek ama o takim icinde ona abilik yapilmasi gerekiyor. Gokdenize verilmesi gereken bi gorev cunku Gokdeniz bir cok sey gormus gecirmis bir insan, ve Barisa en iyi destegi o verecektir.

Benim tek dilegim Barisin ligde forma sansi bulmasi ve kendini gostermesi. Nasil Theo Walcott dunya kupasina cagrilmisti benimde Barisin TURKIYE milli takim kadrosunda olmasini istiyorum bu yaz, insallah bu dilegim kabul olur

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ömer rıza'nın teknik özelliklerinde nerdeyse 2 haneli rakamın olmayışı vb..
    diğer bütün yazdıkların için teşekkür ederim gayet güzel bilgilerdi ancak ömer rıza konusunda ben öyle düşünmüyorum gerçektende ömer rıza ile teknik çok farklı iki şey
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

İnsaf ya .. Tamam Ömer Rıza belki çok iyi bir oyuncu olmayabilir ama bu seride o kadar çok abartılan oyuncu var ki onlara nazaran bu kadar kötü olmamalıydı. Ne demek ya bir futbolcunun bütün teknik özelliklerinde 2 haneli rakamların olmaması. Regen oyuncularda bile var. İngiltere alt yapısından yetişmiş bir oyuncu üstelik Süper ligde belli bir piyasasıda vardı , ama Trabzonspor'a uyum sağlıyamadı o başka.. Kısacası ligin en rezil oyuncusu olmuş.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    edittt + Ligde doğru dürüst maça çıkmamış , sadece Fm serilerinden adı duyulan oyuncuları nasıl izleyip te bu hale getiriyorlar o da ayrı bir tartışma konusu.

Sigames falan diyor herkes ama bu dataları temin edenlerde ne yazık ki bizim insanlarımız. Hepsi için geçerli olmayabilir ama daha tarafsız incelenmesi lazım , örneğin araştırmacılar gerçekte tuttukları takımın araştırmasını yapıyorlarsa daha gerçekci bir şekilde yansıtmaları gerekiyor. Süper Lig o kadar dengesiz yapılmış ki insanın oynayası gelmez.
    Last edited by shamur1 : 27.Şubat.2008 at 18:16 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ne demek ya bir futbolcunun bütün teknik özelliklerinde 2 haneli rakamların olmaması.
    şu özelliği iki rakkamlı bir sayı eder diyebileceğin birr teknik özelliği varmı

bak ömer rıza yı denizlispordayken çok izledim o takımda as oyuncuydu ömer rıza bu oyuna yansıtılan en gerçekçi oyunculardan birisi

ömer rızanın hızı 18 hızlanması 18 olur dayanıklılığı 18 olur ama hiç bir teknik özelliği 10 geçmez özellikle hayatımda gördüğüm en kötü son vuruş özellikli forvettir kendisi bence ca 115 pa sı 125 i geçmez

bu oyunda türk olarak gerçekçi yansıtılan
    1-sabri sarıoğlu
    2-tayfun türkmen
    3-ömer rıza dır
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

hehe haklısın
    şaka bir yana.gökdenizin hızlanamsı 18 özel yetenek 14 teknik 15 bitiriclik 14 uzun şut 13 olabilirdi şahsen ben öyle yaptım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ewet bencede midfielder1912 19 olabilir o özelliliği ama ben midfielder ı çok severim oyunun doğru aksedilmesine çok yardımı olan bir arkadaştır keşke herkes onun gibi formasını bir tarafa koyabilsede böyle espirili yaklaşabilse

neyse shamur sen bana ömerin bir tane 2 haneli teknik özelliğini söyle bakalım şunda çok haksızlık yapılmış de mesela

bence ömerin ca 110 pa 130 olmalı

ayrıca messi gökdenizn bitiricilik 12 yi geçmez teknik uzun şut ve bitiricilikten 2 şer rakkam düşersen daha mantıklı olur
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Yahu Gökdeniz dediğin adam ortasaha oynamasına rağmen şu an ligin gol krallarından. Hiçbir maçta oynamayan ve izlenmeyen oyuncuların bitiriciliği 14-15 yapılırken Gökdeniz'in bitiriciliği nasıl olurda 12 yi geçmez diyorsun ? Hemde bu adam forvet de değil yani öncelikli işi gol atmak değil .

Ömer Rıza olayını çok geriyorsun. Ömer Rıza kazma bir oyuncu değil. Sadece bitirici özellikleri yok. Hiç gördün mü çok hızlı bir oyuncunun kazma olduğunu ? Genelde teknik özellikleri olmayan oyuncular ağır ve uzun boylu oyunculardır. Anlamıyorsun hala Ömer rıza tekniği çok iyi değil ama bütün özellikleri de 3-4 olurmu yahu ! ne bu afyonkarahisarın'ın oyuncusumu .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu Gökdeniz dediğin adam ortasaha oynamasına rağmen şu an ligin gol krallarından. Hiçbir maçta oynamayan ve izlenmeyen oyuncuların bitiriciliği 14-15 yapılırken Gökdeniz'in bitiriciliği nasıl olurda 12 yi geçmez diyorsun ? Hemde bu adam forvet de değil yani öncelikli işi gol atmak değil .

Ömer Rıza olayını çok geriyorsun. Ömer Rıza kazma bir oyuncu değil. Sadece bitirici özellikleri yok. Hiç gördün mü çok hızlı bir oyuncunun kazma olduğunu ? Genelde teknik özellikleri olmayan oyuncular ağır ve uzun boylu oyunculardır. Anlamıyorsun hala Ömer rıza tekniği çok iyi değil ama bütün özellikleri de 3-4 olurmu yahu ! ne bu afyonkarahisarın'ın oyuncusumu .
    yahu samur asıl hızlı oyuncular teknik olmaz sebebi ise çok hızlı oldukları için dengesiz paslar şutlar atarlar
    al sana ağır teknik
    alex , hagi , lincoln , marcelinho, ricardinho, zidane, deco , delgado, ceyhun, tümer, felipe, iliç, rapaiç, revivo , sergen, beckham, rui costa , ergün , popescu

al sana hızlı ama top tekniği iyi olmayan oyuncular: tuncay lennon gökdeniz romedalh , lazetiç, ömer rıza , SABRİ , bratu , pennant , ugur boral , ibrahim üzülmez , serkan çalık , ali tandoğan hakan ünsal, bülent korkmaz

gökdeniz attığı kadar çok kaçırıyor aynı zamanda son vuruş tercihleri bence çok kötü

ömer rıza da inanılmaz paslar şutlar son vuruşlar yapan bir oyuncu hepsi berbat ama dayanıklılığı yüksek hızı yüksek contra atak futbolcusu dediğim gibi ca 115 pa 125 olur gökdenizin hızlanması hızı driblingi vs çok yüksek oda 140 ca ya 150 pa olmalı
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Benim o hızlı kategorisine soktuğum oyuncular forvet oyuncuları . Gereksiz yere tartışıyorsun şuan benle..

Zigic,Koller,Flo,Hakan Şükür, Palermo,Crouch gbi forvetler ağır ve uzun boylu oyuncuların teknikleri yoktur.

Eto'o,Henry,Anelka,Ronaldo,Messi vs.. gbi oyuncularda hem çok hızlılardır hemde teknikleri mükemmeldir..

Sen gitmişin Sabri,Bratu,İbrahim Üzülmez,Ali Tandoğan demişssin..

Hatta insan utanır ya Bülent Korkmaz demişsin

Senin teknik dediğin neyden ibaret acaba .. Ben Ömer rıza teknik bir oyuncu demedim ki ama sen inanılmaz şeylerle karşıma geliyorsun yinede..
    Tamam abi uzatmayalım daha

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Gökdeniz'in bitiriciliği 12 etmez 11 dir.Bu sezon gol krallığında attığı neredeyse hiçbir golüde bitiriciliği sayesinde atmamıştır.Gökdeniz bitiricilikten öte topun nereye düşeceğini iyi biliyor ve iyi pozisyon alıyor.(antipacion,off the ball) özellikleri yüksek bir oyuncu bu sayede gollerini atıyor.Ömer Rıza konusuna gelince çok bir yükseliş beklenmesin bence Ömer Rıza süper ligde kalburun altında olamayacak kadar kötü bir futbolcu teknik özelliklerinden maksimum 2-3 özelliği 11-12 seviyesine çıkar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Gökdeniz'in bitiriciliği 12 etmez 11 dir.Bu sezon gol krallığında attığı neredeyse hiçbir golüde bitiriciliği sayesinde atmamıştır.Gökdeniz bitiricilikten öte topun nereye düşeceğini iyi biliyor ve iyi pozisyon alıyor.(antipacion,off the ball) özellikleri yüksek bir oyuncu bu sayede gollerini atıyor.Ömer Rıza konusuna gelince çok bir yükseliş beklenmesin bence Ömer Rıza süper ligde kalburun altında olamayacak kadar kötü bir futbolcu teknik özelliklerinden maksimum 2-3 özelliği 11-12 seviyesine çıkar.
    heh işte bende onu diyorum hay ağzına sağlık işte tarafsızlık bu oluyor shamurda eminim benim kadar trabzonu izliyor ama üzerindeki formayı çıkaramadığı için doğru yorumlayamıyor bu arada ağır forvet oyuncuları teknik değildir diyorsanda ve ii bitiricilik yapamıyorlar diyorsanda shamur buyur burdan:

ağır uzun boylu son vuruşu ve tekniği iyi olan santraforlar : van nistelrooy, van hooijdonk, KLOSE , ibrahimoviç , crespo ,inzaghi ,morientes , julio ricardo cruz , berbatov ,dennis berghamp , kounute , luis fabiano bu oyuncuların hangisinin son vuruşu 17 nin altındadır ve teknik kapasitesi kimin düşüktür
    bide kısa hızlı teknik becerisi düşük forvetlere bakalım : martins , bratu, serkan çalık, ömer rıza , balili , tuncay, alliedier, shaun wright philips

bu arada ben popescu ve bülent örneğini şundan verdim ağır oyuncu her zaman yere daha saglam basar ayakta daha dengeli durur buda onun pas atmada oyunu görmede şut atmada avantajlı olmasını sağlar ama mesela bülent gibi çeviklikliğiyle ünlü oyuncular ise tomas song gibi topu oyuna sürerken hatalar yapabilirler çünkü hızlı hareket ettikleri için dengeleri bozuk bir şekilde pas atmaya topu uzaklaştırmaya çalışırlar
    keza çevik kalecimiz rüştü her degajı taça atarken uyuşuk kaleci tafferel ortasahada oynasa oyunkuruculuk yapar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bu arada crouchun tekniği ortalama seviyelerede dir ama flo çok tekniktir palermonun tekniği ise tartışılamaz boyuttadır flo nunda palermonunda bitiriciliği 19 altına inmez
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bu arada hakan şüküründe son derece teknik olduğunu düşünüyorum yıllardır izlerim güzel ortalar keser güzel paslar atar mesela leverkusen maçında ümitin önüne milimetrik pası konya maçı carruscaya yaptı orta son vuruşlarıda kötü değildir aslında ama inanılmaz düşük boyutlar olan soğukkanlılığı yüzünden çok gol kaçırıyor ve karar vermekte gecikiyor

tabi senin teknikten kastın sadece çalım atmaksa o zaman zidane da teknik değil
    Last edited by extensor : 28.Şubat.2008 at 19:42 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

Quote Originally Posted by extensor View Post
    yahu samur asıl hızlı oyuncular teknik olmaz sebebi ise çok hızlı oldukları için dengesiz paslar şutlar atarlar
    al sana ağır teknik
    alex , hagi , lincoln , marcelinho, ricardinho, zidane, deco , delgado, ceyhun, tümer, felipe, iliç, rapaiç, revivo , sergen, beckham, rui costa , ergün , popescu

al sana hızlı ama top tekniği iyi olmayan oyuncular: tuncay lennon gökdeniz romedalh , lazetiç, ömer rıza , SABRİ , bratu , pennant , ugur boral , ibrahim üzülmez , serkan çalık , ali tandoğan hakan ünsal, bülent korkmaz
    Pennant ve Lennon'a teknik değil demişsin hiç izlemedin galiba.Diğer hızlı dediğin adamlar zaten hızları sayesinde iyi oynayan adamlardır.

Hızlı oyuncular teknik olmaz demişsin.Roberto Carlos, Quaresma, Ronaldo, Joe Cole, Ronaldinho, Navas, Capel, Jo**uin, Silva, Yattara bu adamlar teknik değil mi

Nesil
    2003

Ömer Rıza olayını çok geriyorsun. Ömer Rıza kazma bir oyuncu değil. Sadece bitirici özellikleri yok. Hiç gördün mü çok hızlı bir oyuncunun kazma olduğunu ? Genelde teknik özellikleri olmayan oyuncular ağır ve uzun boylu oyunculardır.

Cok, ama cok kotu bir genelleme.

Sheriff Misafir

Ağır uzun boylu ve tekniği en üst seviyelerde, çok iyi çalım atan bir oyuncu örnek vereyim Kanu..

Ömer Rıza malesefki hızı iyi ancak bunun dışında pekte bir özelliği olmayan bir oyuncu..

Ayrıca extensor verdiğin örneklerin bir çoğuna katılmıyorum.. Hakan Şükür'e teknik diyipte Lennon'a, Bratu'ya, Gökdeniz'e, Pennat'a teknik değil demek skandaldır.. Ayrıca; Klose, Cruz, Crespo, Nistelrooy, Berbatov'da bana göre tekniği oldukça alt seviyelerde olan oyuncular..
    Son olarakta Uğur Boral'da teknik eksiklik yok eksiklik denge özelliğinde..
    Ömer Rıza ile tüm bunların alakası ne tam olarak çözemedim ama neyse..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Hızlı oyuncuların teknik olmamasına bir çok örnek sayabilirim. Bakınız Serkan Balcı, Lazetic, Erman Kılıç. Sanırım yeterli olmuştur. Gökdeniz de pek teknik değil bence ama tartışabiliriz. Hızlı oyuncular daha iyi dribling yapabildiklerinden adam geçebiliyorlar biz de bunu aa ne teknik oyuncuymuş diye algılayabiliyoruz. Bu yüzden oyuncuları daha fazla izlemeliyiz. Bu da demek değildir ki her hızlı oyuncunun tekniği kötüdür. Oyuncular için genelleme yapmak çok mantıklı değil.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Gökdeniz tekniği 16 dan az olursa çok yanlış olur.Hele türkiye liginde haketmeyen bir sürü oyuncu varken.Yunanistan maçına atılan golü unuttunuz sanırım

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Gökdeniz'e 16 fazla bence maksimum 15 olur Gökdeniz hızı sayesinde adam geçer direk bir Yattara tarzında önünde 2-3 kişi varken direk üstlerine gidip onları geçmesi çok zordur.Tabi arada olur ki oyundada bu aradalar 15 teknikle çok rahat bir şekilde gerçekleşir.Sözün kısası Gökdeniz'e 15 daha uygun driplinginide 14-15 arası düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Extensor hariç bütün arkadaşlara cevap veriyorum . Taraflı yorum yapıyormuşum .. Keşke benim kadar eleştiri getirebilsen kendi takımına artık hangi takımın taraftarıysan . Ayrıca verdiği örnekler de çok saçma ..

Şimdi arkadaşlar ben burda Ömer Rıza şöyle böyle demedim ki.. Hiçbir yanınıda savunmam. Ne futbolunu ne de kendisini severim . Benim burda belirtmek istediğim gerçekten kötününde kötüsü gibi yapılmış . Hiçbir maçta forma giymeyen oyunculardan bile kötü olmuş bunu dile getirdim ..

Uzun yani hedef oyuncuların tekniği zayıf olur dedim örnekleri de verdim .

Teknik sadece gol atmak yada kaleye isabetli şut yollayabilmek mi ? extensor buna göre örnek vermiş . Bunun adı bitiricilik bence.

Yattara çok hızlı bir oyuncu ve tekniğide mükemmele yakın. C.Ronaldo'da da buna örnek.

Genelde teknik olmayan oyuncular ağır ve uzun boylu oyunculardır dedim ? Yanlış mı ? Koller o gövdesiyle nasıl teknik olabilsin , keza Hakan Şükür .

Hızlı ve seri oyuncular bilek hareketlerini daha iyi yapabildikleri için daha teknik oyunculardır. Örneğin Ronaldinho ..

Bu konudada son mesajımdı bu . Adam gelmiş Hakan Şükür'e teknik diyorsa boşuna parmaklarımızı yormayalım . . Belkide cimbomlusundur bilmiyorum ama Hakan Şükür'e teknik bir oyuncu demek harbiden akıl işi değil.

Nesil
    2003

Bu konudada son mesajımdı bu . Adam gelmiş Hakan Şükür'e teknik diyorsa boşuna parmaklarımızı yormayalım . . Belkide cimbomlusundur bilmiyorum ama Hakan Şükür'e teknik bir oyuncu demek harbiden akıl işi değil.

Sorun sanirim "teknik" kelimesinin anlamini cozmekte.

1. Top kontrolunun kalitesi
    2. Top ayaginda oldugu zaman oyuncunun ne kadar rahat oldugu, hareket edebildigi.

Ancak saniyorum ki sen teknik ozelliginden degil, teknik ozelliklerden bahsediyorsun (kume olarak hepsinden).

Omer Riza hakkinda cok kotu olduguna dair bir cok soz sarf etmissin.

Editor'den bakiyorum:

Bir forvet/kanat oyuncusu icin onemli ozellikler:
    Crossing: 10
    Dribbling: 13
    Finishing: 12
    First Touch: 9
    Heading: 10
    Passing: 10
    Technique: 10

Anticipation: 10
    Composure: 10
    Off the Ball: 12

Acceleration: 16
    Agility: 14
    Pace: 17

Yani hizli ancak cok ustun teknik ozellikleri olmayan bir oyuncu. Zihinsel ozellikleri de ayni zamanda vasat.

Iki haneli olmayan tek onemli ozellik first touch, yani ilk temas.

Diger ozelliklerinden free kicks 1, marking 2, penalties 8, tackling 4 verildi diye mi kiyamet kopuyor? Anlayamadim gitti.

Dediklerine gore de Omer Riza'nin bitiricilik ozelligi dusebilir, hatta buyuk miktarda dusebilir. Varsayalim ki 3-4 puan dustu. Hangi ozelliklerine ekleme yapilmasi dogru olur sence?

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Ben editörden bakmadım ama ..

Bunu görünce yaptım yorumumu. Regen oyuncudan farkı varmı acaba ? En azından süper ligde oynayan ve belirli sayıda golleri olan bir oyuncu profili . Neyse uzatmaya gerek yok önemli bir konu değil zaten . Ömer rızadan bizene .

Nesil
    2003

Ben editörden bakmadım ama ..
    Daha once bir cok yerde yazildigi gibi, bu SI games'in arastirmacilara verdigi editor'den kaynaklanan bir sorun. Oyun otomatik olarak bazi oyuncularin ozelliklerini dusuruyor. Omer Riza bu ozellik dusmesinden nasibini almis. Tipki Huseyin Cimsir'in ozelliklerinin Editor'de bizim yaptigimizdan daha yuksek cikmasi gibi.

Bu nedenle oyuncular hakkinda yorum yaparken editor'den bakip yaparsaniz, en azindan oyunda zayif veya abartili gorunen oyunculari once editor'de kontrol edip sorunun arastirma'da yapilan bir hata olup olmadigina bakmak ve ondan sonra sorunleri belirtmek en dogrusu olacaktir..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Hızlı oyuncuların teknik olmamasına bir çok örnek sayabilirim. Bakınız Serkan Balcı, Lazetic, Erman Kılıç. Sanırım yeterli olmuştur. Gökdeniz de pek teknik değil bence ama tartışabiliriz. Hızlı oyuncular daha iyi dribling yapabildiklerinden adam geçebiliyorlar biz de bunu aa ne teknik oyuncuymuş diye algılayabiliyoruz. Bu yüzden oyuncuları daha fazla izlemeliyiz. Bu da demek değildir ki her hızlı oyuncunun tekniği kötüdür. Oyuncular için genelleme yapmak çok mantıklı değil.
    aynen bunları söylemek istedim hayatımda hızlı oyuncular ağır oyunculara göre daha teknik olur diye bir mantık duymamıştım ve belkide şu ana kadar duyduğum en acayip şey

ağır oyuncu her zaman yere sağlam basar daha iyi oyunu görür yönlendirir daha iyi pas alır atar örnek mi istiyorsunuz

kaleci : tafferael çok ağırdır çok tekniktir soğukkanlıdır pres altındayken bir kez olsun top kaptırdığını görmedim
    rüştü: çok çeviktir hızlıdır pres altında olmayı bırak her geri topu ya taça atar yada 2002 dünya kupasında olduğu gibi rivaldonun önüne

stoper: de boer popescu: ağır futbolculardır isimlerini geriden oyun kurabilme yetenekleri sayesinde yüceltmişlerdir büyük takım stoperleridir
    bülent emre güngör ibrahim toraman: teknik kapasiteleri düşük çevik stoperlerdir. top onlara geldiğinde genelde uzun pas denerler türkçesi şişirirler
    bekler: ergün ,zanetti : ağır beklerdir daha soğukkanlıdırlar iyi orta keserler
    hakan ünsal, ibrahim üzülmez: hızlı futbolculardır çeviklerdir ama iyi orta kesemezler iyi pas varyasyonu yapamazlar
    ön liberolar: tugay guinti : oyunu kurmayı iyi bilirler ağırdırlar müthiş pas özellikleri vardır
    conceiçao , batista: sadece top çalmak için oynarlar hızlı ve çeviktirler çok kötü pas yüzdeleri vardır
    kanatlar: baliç heinz carrusca: ağır oyunculardır çok iyi orta keser şut atarlar
    sabri pennant lennon wright philips: hızlı oyunculardır iyi dribling yapabilirler ama kötü orta keserler kötü son vuruş yaparlar kötü pas yaparlar
    forvet arkaları : neredeyse bütün forvet arkası oyuncusu ağır ve çok tekniktir örnek vermeyebile gerek yok alex hagi ricarinho zidane
    forvetler: ibrahimoviç van hoijdonk nwankwu kanu inzaghi morientes van nistelrooy son vuruşları harikadır pas alıp verişleri harikadır
    martins bratu ömer rıza balili serkan çalık youla : sadece önüne atılan topa koşarlar
    berbat son vuruş özellikleri vardır10 pozisyona girip biirini atarlar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bu arada teknik demek sizin mantığınıza göre sirk maymunu gibi çalım atmaktan ibaretse zidane, alex , hagi de teknik değil

çünkü onlar sadece gerektiğinde çalım atıyor

lennon pannant wright philips neden teknik değil çünkü bir kanat oyuncusu olarak berbat orta kesiyorlar
    Last edited by extensor : 29.Şubat.2008 at 09:22 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Daha once bir cok yerde yazildigi gibi, bu SI games'in arastirmacilara verdigi editor'den kaynaklanan bir sorun. Oyun otomatik olarak bazi oyuncularin ozelliklerini dusuruyor. Omer Riza bu ozellik dusmesinden nasibini almis. Tipki Huseyin Cimsir'in ozelliklerinin Editor'de bizim yaptigimizdan daha yuksek cikmasi gibi.

Bu nedenle oyuncular hakkinda yorum yaparken editor'den bakip yaparsaniz, en azindan oyunda zayif veya abartili gorunen oyunculari once editor'de kontrol edip sorunun arastirma'da yapilan bir hata olup olmadigina bakmak ve ondan sonra sorunleri belirtmek en dogrusu olacaktir..
    abi ben şöyle biliyorum.editörde verilen değerler oyuna yansıtılabilir diye biliyorum.editörde iyi değer verilmiş ama oyunda kötü çıkıyorsa c.a sının editörde verilen değerleri karşlamadığı içindir.c.a. biraz yukarı çekilirse editördeki değerlere ulaşıyor oyuncular.sanırım bu bir çok oyuncuda var bence si de sorun olamaz.araştırmacıların özelliklere göre uygun c.a. veremesinden dolayıdır diyorum.en azından ben böyle düşünüyorum.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    özelliklerin yüksek çıkmasını ise bilmiyorum bir fikrim yok ama onda da.c.a. nın fazla verilmesi olabilir.
    Last edited by Lionel Andres Messi : 29.Şubat.2008 at 09:29 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

@extensor:Bilgin Gökberk'in yolundan gidiyorsun.Konuyla ilgisi olmayan örnekler veriyorsun.
    __________________________________________________ _____________
    Bana göre teknik oyuncu topu çok iyi kullanan oyuncudur.Başka bir deyişle atacağı yere en çabuk ve rakibin alamayacağı bir şekilde topu atan oyuncudur.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Yahu burdaki konu bir forvet oyuncusunun tekniği. Sen ise kaleciden tut defans bekler falan örnek verip duruyorsun , hayır bir yere de vardığın yok

Javier zanetti ağır bek öylemi ?

Hızlı oyuncular çeviktir iyi orta yapamazlar demişsin . Sen hiç Yattara'nın adrese teslim ortalarını izlemedin mi ? Şu an Umut Bulut beceripte vuramıyor ama Fatih Tekke'ye attırdığı mükemmel kafa gollerini de izlemediysen M.United'den C.Ronaldo'nun mükemmel orta yaptığını bilirsin belki .

Artık takımını belli ettin zaten Galatasaray. Bir de bana diyorsun taraflı yorum yapıyorsun diye . Heinz'i ne kadar izledin süper orta yaptığını ? Batista'lar , Sabri'ler , Hele Bratu da diyorsun.. Ama doğru şu an tartıştığımız kişi Hakan Şükür için mükemmel tekniği var diyen birisi .. ee normal yani

Avrupa futbolunu izliyorsun öyle artık forvet arkası kalmadı cnm .. Alex gibi. Bütün takımlar hızlı ve teknik oyuncuları kullanıyor. Diego gibi ,Kaka gibi

Kanat oyuncuları berbat orta keserler diye örnek vermişsin. Ama kanat ve bek oyuncularının en büyük görevinin forveti sağdan soldan besleyip , orta yapmak olduğunu bilmiyorsun heralde. Verdiğin örneğe bakılırsa İbrahim Üzülmez diyorsun , Hakan Ünsal diyorsun hayal dünyan çok küçük

Artık lütfen frenle kendini extensor. Ömer Rıza'dan konuyu nelere getirdin. Keşke demeseydim kötü olmuş diye. İçinde ne var ne yok hepsini döküyorsun o engin bilginle

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Çoğu kişinin amacı gibi onun amacı da rakiplerin güçsüz yapılmasıÇocukca bence bu tepkiler.Editör var zaten herkes istediği gibi şişirsin yada rakibi zayıflatsın.shamur1 çok haklısın.Fanatizm oyunda da var ne yazıkki.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Quote Originally Posted by bjk_melo_151 View Post
    Çoğu kişinin amacı gibi onun amacı da rakiplerin güçsüz yapılmasıÇocukca bence bu tepkiler.Editör var zaten herkes istediği gibi şişirsin yada rakibi zayıflatsın.shamur1 çok haklısın.Fanatizm oyunda da var ne yazıkki.
    Ee yani.. Ben şimdi Trabzonspor araştırmacısı olsam. Umut'a 17 bitiricilik , Erdinç'e 17 Markaj , Yattara 18 uzun şut , Gökdeniz 19 Frikik versem yada sürekli araştırmacıların aklını karıştırıp bu adam şöyle yapılmalı , arttırılmalı desem ve de bunları yapsam o oyundan ne zevk alıcam ki. Bütün takımlar kötü sadece benim takımım iyi olursa oyunun zevki ve gerçekciliğinden bahsedebilirmiyiz.

Zaten bunu isteyen editörden yapıyor . Herkesin zevk ve oyun anlayışı başka tabi..

Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri