Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 89 sonuç

Konu: [2.Lig] 1.Grup Takımları Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Şef bence Lig A gayet gerçekçi. Baya oynadım eksiklerimiz tabi ki var ama genel olarak iyi hatta çok iyi durumda.
    asıl problem bu ligte yer alan takımların durumlarının istisnalar dışında öngörülemez olması, ve buna ek olarak sezon içinde yaşanan çalkantılarla birlikte dengesiz sonuçların ortaya çıkması. ki nispeten bu sene zirve mücadelesi beklendik şekilde geçiyor ancak geçen seneyi düşünürsek ligin ne kadar süprizli olduğunu hatırlayabiliriz (oftaş ve kasımpaşa nın çıkması). ama bu ligin anlamak için bu sezondan 4 çarpıcı örnek var önümüzde, malatya sakarya, altay ve istanbulspor... bu ligin başında kimse istanbulspor un bu kadar çabuk düşeceğini öngörmüyordu (bende dahil), sene başında malatya ve özellikle de altay ın zirve mücadelesi vermesini bekliyordu, malatyanın kadrosu daha 8-9. haftada maddi kriz ile dağıldı takım birden tepe taklak gitti, geçen sene süperligi son saniyelerde 2 kez avucundan kaçıran kadrosuna 3-4 önemli takviye(cem baki, kaleci süleyman, murat bölükbaş, adem büyük gibi) yapan altay ın bir anda ortasıra takımına dönüşmesini kimse beklemiyordu sanırım, ha keza sene başındaki kadrosunda erman ergin, ferdi, formsuz burak akdiş ve sakat martinez dışında sıradan oyunculardan kurulu sakarya nın tribün desteğine rağmen anca play off savaşı vermesi bekleniyordu. ligin içinde takımlar arasındaki fark o kadar ufakki maçların sonuçlarını hep ufak ayrıntılar (hakem kararları, kaleci hataları) belirliyor, eze eze, rahat rahat kazanılan maç sayısı hafta başına 1-2 yi geçmez (mardin ve istanbulspor maçları oluyor bunlarda genelde)...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bugün Gebze-İnegöl maçındaydım. Gebze 3-0 galip geldi.. Golleri Ünal, Murat Dilek ve Penaltıdan Murat Türkkan attı. Maç 3-0 bitti ama 1-0 iken İnegöl gayat iyi oynadı. Gebzespor kalecisi Cihan 1 penaltı kurtarırken 1 de asist yaparak yıldızlaştı. Gebzespor' da Ünal ve Abdurrahman çok iyi performans gösterdiler. Abdurrahman' ı izlediğim 3. maç gerçekten lig b' nin üstünde bir oyuncu. Çok süratli ve dayanıklı bir isim. İnegölspor' da ise kalecinin ayaklarına hayran kaldım. Kaleci Abdurrahman biri penaltıdan 3 gol yedi ama gollerde yapacak pek bir şeyi yoktu. Ayaklarıyla topu oyuna çok iyi sokuyor. Gerçekten çok etkili ayaklara sahip.

İnegölspor:
    Aydın Taşkın: DR/ WBR sağ ayağını kullanıyor bilekleri iyi. Fena oyuncu değil. Wbr 15 olabilir.
    İsmail temur: MC/ AMC Sağ ayağnı kullanıyor. AMC: 20. Çok hırslı bir oyuncu dirtiness yüksek. Süratli topla çok çabuk hareketleniyor. Kalbur üstüb bir oyuncu. Ca: 75 olabilir.
    Abdurrahman bozkurt: (GK) ca' sı 70 uygundur.
    Ramazan Erarslan: DRC Ramazan takımın en iyi oyuncusuydu. DC oynadı. Öncelikle çok fit bir fiziği var. Tam stoper fiziği. Uzun boylu. Kafa toplarında hakim ve yerden de hızlı. Henüz 87 doğumlu ve 53 e yakın a takım maçına çıkmış. Ca' sı 85 pa' sı -7 uygun olur. Vallahi çok beğendim bu adam da iş var.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Bugün bozüyük'teydim (sonrada kadıköydeydim iki maçtada aynı skorla iki galibiyet ve hatta iki maç ta ilk yarı 1-0 ikinci yarı 2-1) (Garip bi gündü evet)
    Valla bozüyük ya çok günündeydi ya da buraya kadar şansının yardımıyla gelmiş iki orta saha oyuncusu cezalıydı ama Sarıyer'de de İlker cezalıydı... Sarıyer baştan sona üstün oynadığı maçta önce genç Mustafa'nın inanılmaz hatasıyla yenik duruma düştü ama bir türlü üstünlüğü ele geçiremeyen Bozüyüklü oyuncular manasız itirazları sonucu sürekli kart görüp en sonunda 10 kişi kaldılar. Bununla beraber takıma yerinde ve doğru müdahaleler yapan Orhan Yüce sayesinde Sarıyer 3 puanı aldı ve kefeni yırttı diyebiliriz haftaya Güngören gelecek Sarıyer'e ki bence bu grupta Sarıyer'in ne kadar yükselebileceğini gösterecek ve de bu grupta tartışmasız haftanın maçı Elhadji ile beraber seyredeceğiz... Bu arada özel olarak Sarıyer'de iyi oynayan oyuncular Kaptan Birand (Her zamanki gibi) ve de Çağdaş Topal'dı. Çok kötü olan Bozüyük'te ise golü atan Taylan Uzunoğlu nispeten daha çalışkan gözüktü, Ali Öztürk ise (vaktinde) vaad ettiği umut düşünüldüğünde beni sadece üzdü diyebilecem...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

geçen hafta ki çanakkale dardanalspor- karabürk maçından bir kaç ayrıntı anlatayım;
    stoper mustafa vargel dr de oynadı daha öncede 1-2 maçta oynatılmıştı ve iyide oynuyor yadırgamıyor yerini bununla beraber mustafa vargele dr 13 dc için 20 verilebilir
    yine asıl yeri sağ bek olan hacı arif te stoperde oynadı tabi onu bu yaştan sonra maurinho stoper oynatsa stoper yapılması gerektiğini düşünmem çünkü o boyla stoper olması da oynatılmasıda çok saçma
    yine deniz kolgu yokları oynadı ve dardanal tamamen etkisizdi
    teknik direktörünün yanlış taktiğinin bu çaresizlikte büyük etkisi olduğunu düşünüyorum maçın başında adana demir spor golü bulup sonra rakibini oynatmamak üzere oynadığı için adanademirspor hakkında sağlıklı yorumlar yapamayacağım (maçın 80 dk sının çok kalitesiz ileri geri şişirmelerle geçtiğini belirtmek isterim
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Bugün Sarıyer-Güngören maçındaydım...
    Genelde orta saha mücadelesi şeklinde geçen ilk yarıya 10. dakikada yetişebildim ancak (malum İstanbul trafiği), İkinci yarıda ise Güngören kalecisi Erhan'ın başına güneş geçti ve bayıldı... İşte TFF ikinci lig bu! demekten kendimi alamadım doğrusu ilerleyen dakikalarda Sarıyer bastırdıkça bastırdı Salim her zamanki gibi istekliydi. Güngören'i bu sezon ikinci defa seyrediyorum ve gene hiç beğenmedim nasıl lider olduklarını çok merak ediyorum doğrusu, son dakikalara doğru Ferdi Yanık'ın oyuna girmesiyle ve de Muzo'nun sazı eline almasıyla Sarıyer gol üstüne gol kaçırdı Ferdi biraz kabaca olacak galba ama Hulk gibi Birand abi'den uzun ve oldukça kalıplı ancak atlatabilmesi sakatlığını Sarıyer açısından üzücü ama çok iş yapabilir sezon sonuna kadar... Sürekli baskı yiyen Güngören'de stoper Güray iyiydi, ama yani gerçekten nası bu kadar çok puan toplamış bu takım bilemiyorum doğrusu gerçekten zayıf bir takım görüntüsündeler di, zaten sürekli topu taca ve kornere atarak zaman geçirmeye çalıştılar 60. dakikadan sonra... öyle geçti gitti maç çok iyi oynayan ya da göze çarpan bir oyuncu olmadı

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

10 Nisan tarihi itibariyle Eyüpspor deplasmanda çok tuttuğum oyuncusu Ali tuna' nın golüyle kazanmış. Gebzespor yine kazanmış. Bu maçta Engin ilk golü atmış. 4 Maçtır gidiyorum izlemeye pek varlık göstermedi bir maçlarına gitmedim gol atmış yine göremedik. Gebze' nin 2. golünü Recep Serkan atmış ki Recep gerçekten Lig B' nin en iyi oyuncularından. Bozüüyük inegöl de 1-1 bitmiş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    10 Nisan tarihi itibariyle Eyüpspor deplasmanda çok tuttuğum oyuncusu Ali tuna' nın golüyle kazanmış. Gebzespor yine kazanmış. Bu maçta Engin ilk golü atmış. 4 Maçtır gidiyorum izlemeye pek varlık göstermedi bir maçlarına gitmedim gol atmış yine göremedik. Gebze' nin 2. golünü Recep Serkan atmış ki Recep gerçekten Lig B' nin en iyi oyuncularından. Bozüüyük inegöl de 1-1 bitmiş.
    50 dakka 10 kişi oynayan karagümrüğü ancak 90+ atılan bi golle yenmesi gebze'nin beni şaşırttı gebze de kötü galiba ya :S

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ç. Dardanalspor- Pendikspor: 4-0

dardanalspor sistemini değiştirmesinin yararlarını gördü önceki taktiğinin zıttı olarak artık savunmayı ve ortasahayı kalabalık tutup uzun toplarla gol arayan bir takım hüvviyetine girdi 2 maçtır ve iki maçtada galip geldi ama yendiği takımlar klasman grubunun en güçsüz iki takımı bu sistem bu maçlarla nasıl değerlendirilir nasıl doğruluğu kanıtlanır bence henüz şüpheli

taktik 5-3-2 veya 3-5-2 gibi bir sistem dardanalsporun en büyük avantajı gol yollarındaki iki forveti koray kurt ve buğra çok yetenekli oyuncular ve çok iyi kontra atağa kalkıyorlar zaten ikisininde özelliği kontra atak yapmak
    arkalarında da bunları besleyecek önder deniz kolgu oynuyor bu adamda çok tecrübeli ve iyi ara pasları atan bir oyuncu

bu arada takımda yeni yeni forma giyen adem alkaşı sağ bek ve sağ açık arası çok iyi bir performans gösterdi

maçın en ilginç yanı üçlü stoperin ortasında hacı arif durgutun oyanamasıydı

hacının orda ne işi var diye düşünmeyin nefis oynadı

pendik adına söylenebilecek hiç bir şey yok çok kötüydüler
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Ya bu arada extensor kardeşim bence playoff grubu için ayrı bir topic açılmalı diye düşünüyorum bunu ilet istersen açılsın oraya açılırsa senin yaptığın yorumlar daha verimli olur diye düşünüyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Ya bu arada extensor kardeşim bence playoff grubu için ayrı bir topic açılmalı diye düşünüyorum bunu ilet istersen açılsın oraya açılırsa senin yaptığın yorumlar daha verimli olur diye düşünüyorum...
    Bana düşmez ama abicim biz maçlardan ziyade takımları yorumlamalıyız.

Tabii ki bunun için maçları irdeleyeceğiz ama hangi takım hangi grup içerisine giriyorsa oraya yazmalıyız bence.

Naçizane görüşümdür.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by Murat Özdemir View Post
    Bana düşmez ama abicim biz maçlardan ziyade takımları yorumlamalıyız.

Tabii ki bunun için maçları irdeleyeceğiz ama hangi takım hangi grup içerisine giriyorsa oraya yazmalıyız bence.

Naçizane görüşümdür.
    Ama çanakkale maçlarına gittiği için arkadaş sanki bu grupta 18 takım varmış gibi oluo biraz kafa karıştırıcı değil mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Vallahi Sinan bu ne yapacağı belli olmaz O anca benden korkar beni gördümü kaçar Neyse...

Biz bence takımları neredeyse orada yorumlayalım

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Vallahi Sinan bu ne yapacağı belli olmaz O anca benden korkar beni gördümü kaçar Neyse...

işte o karmaşa olmasın diye açılsın dedim play of grubu yoksa kardeşimiz önce çanakkaleyi buraya yazıp sonra ayrıca oynadığı takımı kendi geldiği grubuna yazmasından daha kolay olur diye dedim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

senden kim kaçmaz murat koca yusuf gibisin ayıyla güreşsen ayı kaçar

ya beyler maç maç yorumluyoruz yazıyoruzda mesela dardanalsporu daha dikkatli izlerken atıyorum etimesgut şekerden de iyi oynayan oyuncular gözüme çarpıyor yazıyorum buraya

konuyu ikiye ayırıp takımları hem oraya hem buraya yazmak hem yazıyı böler hem zor olur
    zaten rrakibler hakkında hiç yorum yapmıyorum hangi sistemde oynadıklarını hangi futbolcunun dardanal maçında iyi oynadığını yazıyorum çünkü hiç kimse için bir maç üzerinden yorum yapamam bir yargıda bulunamam bir futbolcunun bir maç üzerinden değerlendirilemeyeceğini bilecek kadar iyi bir futbol bilgim olduğunu düşünüyorum
    zaten benim diğer takımlar hakkında yazdıklarımda 2 cümleyi geçmiyor

son olarak han 12 gibi düşünüyorum klasman grubu takımları başlığı açılsa daha derli toplu bilgiler olur takımlar açısından çünkü benim 2. lig 1 grup takımları bölümüne yazdığım yazı dardanale hitaben olmuyor nedeni ise dardanalspor 2. lig 1. grup takımı değil 2. lig 1. grup takımı idi. şimdi klasman grubu takımı

saygılar
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Playoff grubu takımı dicektin klasman grubu takımları 8er li olan 5 gruptaki takımlar karışıklık olmasın diye yazdım...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Yani sonuçta arkadaşlar bir tane daha başlık açılsın 2. lig playoff grubu için
    Last edited by Han12 : 14.Nisan.2008 at 11:29 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

eweet dostum uykusuz yazınca böyle piyasa karışırıyor
    yükselme gurubu veya playoff grubu açılsa daha iyi olur
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Dün öğlen dünyanın sayılı stadlarından biri olan Vefa Stadındaydım... Surların içine oturtulmuş olan bu stadı her futbol meraklısının görmesi gerekir kanaatindeyim...
    Karagümrük-Sarıyer maçı sezon sonununda verdiği rehavetle çok düşük tempoda oynandı maçta son haftalarda yükselen formuyla dikkat çeken iki futbolcu attı Sarıyer'in gollerini Atahan ve Gökhan... Bu arada Karagümrük'ün 17 yaşındaki kalecisi Sertaç fiziğiyle dikkatimi çekti eğer kendini geliştirirse üst kümelerde rahatlıkla oynayabilir ileride...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

dün dardanalsporda önder deniz kolgu futbolu bıraktı. maçı mersin 1-0 aldı
    onun dışında dardanalspor yedek kadroyla maça çıktı 2 tane u19 altı futbolcumuzu seyrettim biri kalecimiz biri stoperimiz stoperimizin ismi oyunda yok eklenmesi gerekir.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Gaziosmanpaşa'nın Karagümrük'ten sonra Sevmediği kulup Eyüpspor..

Kulubun en önemli oyuncuları;
    Ali Kuleli
    Burak Kapan
    Yücel

Stadın Seyirci Kapasitesi :3100

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

aykut avatarından dolayı seni kutlarım
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by Karizma_Aykut View Post
    Gaziosmanpaşa'nın Karagümrük'ten sonra Sevmediği kulup Eyüpspor..

Kulubun en önemli oyuncuları;
    Ali Kuleli
    Burak Kapan
    Yücel

Stadın Seyirci Kapasitesi :3100

Gaziosman da herkese düşman galiba aynı anda hem eyüp'e hem gümrüğe düşman olmak... Valla heralde gaziosmanpaşalısın, işin doğrusu ben sizin takımı iki kere seyrettim bu sene pek bi numara yok gibi geldi ama ekstra playofta isterim birinci lige çıkmasını...

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Valla bizim taraftar heryeri basıyor..

Taraftar olmasa takımın durumu içler açısı..Golü resmen biz attırıyoruz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by Karizma_Aykut View Post
    Valla bizim taraftar heryeri basıyor..

Taraftar olmasa takımın durumu içler açısı..Golü resmen biz attırıyoruz..
    Bu doğru yaş ortalaması biraz düşükte olsa, 2. lig için iyi sayılabilecek bir taraftara sahip gaziosmanpaşa...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Sarıyer'in son maçındaydım
    Sarıyer genç ağırlıklı bir Gebze'yi 4-1 yendi ve son 5 maçta 12 puan toplayarak ligi bitirdi...
    Ferdi ve Ertan yıldızlaştılar Ertan 2 gol Ferdi de 1 gol 1 asist yaptı...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Zeytinburnu'nda Murat Gürbüzerol hakkında biraz bilgi vereyim.

Murat , Aydın / Söke doğumlu. Aydın Belediye spor'dan V.Manisaspor'a transfer oldu. V.Manisa Paf takımında oynadığı oyunla kaptanlığa kadar yükseldi. Genel olarak hareketli santrafor özellikleri var.Devre arasında Zeytinburnu spor'a kiralık olarak verildi. Genel özellikleri güçlü ve hızlı olması, 1.80 boyu olmasına rağmen attığı gollerin çoğu Ayakla olmştur.. 12 Maçta 5 gol attı Zeytinburnuspor'da. İlk gittiği dönemde tam kendini blmştuki sakatlandı ve maçları kaçırdı. Manisa Paf takımı ilk devreyi lider bitirdiğinde Murat takımın kaptanı ve önemli oyuncusuydu Paf takımla oynadığı 76 maçta 23 gol attı. Gelecek sene Manisaspor'a dönecek büyük ihtimalle ve 11 oyuncusu olabilir. Bank Asya 1. Lig başladığında dikkatle izlenmesi gereken bir oyuncu. Daha önce Zeytinburnu maçlarını izleyenler arkadaşlarda dediklerime katılacaklardır mutlaka.

Karabüğün tam araştırmasını çıkarabilecek var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

tam anlamadim ne demek istediğini? http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=56668 bu linkte karabük ile ilgili bir şeyler var, 2009 da büyük ihtimalle karabükten bazı arkadaşlarımın desteği ile gerçekçi bir araştırma ortaya koyucaz... şimdilik bu linkteki genel bilgiler var...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by midfielder1912 View Post
    tam anlamadim ne demek istediğini? http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=56668 bu linkte karabük ile ilgili bir şeyler var, 2009 da büyük ihtimalle karabükten bazı arkadaşlarımın desteği ile gerçekçi bir araştırma ortaya koyucaz... şimdilik bu linkteki genel bilgiler var...
    Buradaki bilgilere ek olarak kendi araştırmalarımla gerçeğe en yakın KArabükspor' u oluşturmaya çalıştım. 2009' da Karabük gerçeğe braz da olsa yakın olack.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

2 lıg play off un da ilk gün tamamlandı,

A.demirspor:1 İskenderun:0

Alanyaspor:0 Çankırı Beld.:3

Ads ve çankırı tur atladı, salı günü saat 18:00'de karşılacaklar.

Bugün:

Etimesgut Şeker-Güngören Bld.

Gaziosmanpaşa-Buğsaş Spor maçları oynanacak.
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

2. Ligın yenı takımlarından Beylerbeyi , anlaşmaya vardığı çoğu G.S. PAF takımından 10 yeni futbolcuyla sözleşme imzaladı. Mehmet Düz, Serdar Keşçi, Soner Cihan, İlker Cihan, Volkan Bekçi, Gür Ege Gürel, Eray Fırat, Fatih Sercan Ekinci, İskender Genç ve İbrahim Akyüz resmi sözleşme imzaladılar.
    puerta kalbimizde...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri