Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 89 sonuç

Konu: [2.Lig] 1.Grup Takımları Araştırması FM2008 - 8.0.2

Hybrid View

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [2.Lig] 1.Grup Takımları Araştırması FM2008 - 8.0.2

2. Lig 1. Grup oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Takımlar:

Bozüyükspor
    Dardanelspor
    Eyüpspor
    F. Karagümrük
    Gaziosmanpaşa
    Gebzespor
    Güngören Belediyespor
    İnegölspor
    Sarıyer
    Zeytinburnuspor
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Sarıyer:
    Mustafa'nın, Tayfun'un ve İlker'in PA'sı ve CA'sı daha ii olmalı. Ertan sol ayaklı ve long shots ı daha iyi olmalı. Yusuf Ziya öniş'e taşınmıo gibi takım. Ama genel olarak iyi olmuş Hakan naldemirci ve ömer demiröz sarıyer de değiller. Daha iyi olmuş eskisine nazaran ama hala düzeltme istiyor

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Bozüyükspor için çok çok teşekkürlerimi sunarım. Bütün transferleri oyuna aktarılmış vaziyette. Ayrıca oyuncu özellikleride uygun seviyede.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Sarıyer'de Y.Ziya Öniş'e geçeceğine dair bir ibare yok...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Şu an biraz vaktim oldu o yüzden Sarıyer hakkında tam bir geribildirim olacak bu...
    Önce Y.Ziya Öniş stadıyla başlıorum başkan ve yönetimden aldığım bilgiye göre biraz daha büyük olacak yeni yapılan stad 9000 ve ful oturmalı...
    Training'in 6 olması iyi yalnız youth setupına kanımca 10 üstü bi rakkam verilmeli yetiştirdiği gençler düşünülünce...
    Orhan Yüce Hoca'nın PA'sı en azından yüzün üstüne çıkartılabilir ve working with youngsters ı 15 üstü olabilir özellikle Kartal'da yetişen Servet ve Volkan gibi oyuncuları hesaba katarsak Favorite Club'ı da Kartal ve Galatasaray olabilir

Bursa'yı yendikten sonra kupada biraz yatıştı sinirler bence üç rivalda 70 olabilir

Favorite People'a da Rıdvan kesinlikle seferle beraber 100 olarak eklenmeli

Scout olan kişiyi silip yerine Sercan Görgülü ve Alihan L. (aha! ben) eklenmeli

Oyunculara gelince:
    Murat ve Erhan serbest bırakıldı (Erhan hayatımda seyrettiğim en kötü profesyonel futbolcu)

Musa Sinan Yılmazer MR,AMR, FC olmalı (Maviş nickname'i de olabilir) Pa'sı -7 olmalı kanaatindeyim Konyaspor peşinde şu an

(Tırpan) Erol'un PA'sı biraz düşük gibi geldi İstanbulspor'da kötü bir ilk devre geçirmiş olabilir ama o defansın arkasında Buffon oynasa biraz hikaye galiba...

Tayfun Karadağ genç milli takımın sol beki olduğuna göre en azından bir -7 almalı diye düşünüyorum

Ertan genel olarak çok iyi yalnız Long shots ve dribbling'i 2 ya da 3 er puan yükseltilebilir diye düşünüyorum

Ethem'im isminde aslında H yok Etem olacak

Ferdi'ye de biraz ayıp edilmiş sanki tamam sakatlık ve formsuzluklarla boğuşt ama bu PA'sını bu kadar düşük tutmak için yeterli bi neden değil 110'dan aşşağı olmamalı

Çağdaş'ın PA'sı da 110'a çekilebilir

Emre Kart şu anda Türkiye Süper Gençler ligi gol kralı ona göre bir PA layıktır diye düşünüyorum

Son olarakta Mustafa Çakır'ın için birşeyler yazmak istiorum... Gerçekten çok büyük bir yetenek kendisi Amatörden çıkıp buralara gelmesi Herve Tum gibi bir devi bile hatasıza yakın denilecek bir şekilde savunması ve tecrübeli kaptan Birandla kurduğu güzel ikiliyle gerçekten inanılmaz gelecek vaadeden bir oyuncu şu anda Fatih Terim tarafından izlenilmekte ümit milli takım için... biliorum -8 kolay vermiosunuz ama bence hakeden bir oyuncu varsa o da Mustafadır

Teşekkürler sürç-ü lisan ettiysek affola
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Zeki'nin ve Niyazi'nin PA ları aynı kalmak koşuluyla CAları biraz düşürülebilir
    Last edited by Han12 : 20.Şubat.2008 at 15:00 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Ertan' ı daha da artırmak istedim ama möalum ca ve kriterler zaten şimdilik pas' sı -7 iyi bir idman programıyla çok hızlı bir forvet olarak ün yapabilir.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Ertan' ı daha da artırmak istedim ama möalum ca ve kriterler zaten şimdilik pas' sı -7 iyi bir idman programıyla çok hızlı bir forvet olarak ün yapabilir.
    Şu an için -7 bence Ertan için oldukça yeterli ama dediğim gibi -7yi geçmesi gereken birisi varsa o da Mustafa Çakır... Ben teşekkür ederim ne demek

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Mustafa Çakır hiç dikkatimi çekmedi. Birand abiyi msn' de bir yakalarsam davetiye ayarlayıp geleceğim bir maça orada seyrederim. Burada görüşlermizi paylaşırız.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Dikkatimi çekmedi demişim ama adam zaten yeni geldi amatörden doğru ya

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Yani kaptanla mükemmel bir ikili oluşturdular... Zaten Kaptan bu ligin üstünde seviyesi olan bir futbolcu geçen sene yaşadığı sakatlık problemi ancak bu sene tam olarak geçtiği için tam randıma gösterebildi bu sene...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

eyt be birand a bak gene kaptan olmus... yirticakti ama bir türlü yırtamadı ama formanın hakkını verir her zaman nerde olursa olsun... ksk unutmadı dersiniz görürseniz...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Kaptana laf yok tabii ki klas bir futbolcu...
    Bir de Bozüyük'te Faruk Sarman da gene bu lig seviyesinin üstünde olan oyunculardan...
    Bir de son olarak Sarıyer'in other rivalsına Zeytinburnu'da eklenebilir

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

8.0.1 datasında Dardanelsporla alakalı konusmustum. Simdi düzeltilen data sonrası emegi gecenlere cok tesekkür ediyorum. İstanbulda oturan bir Çanakkaleli olarak izleme sansım olmadıgı icin oyuncular hakkında bir yorumda bulunamayacagım. Ama Gaziosmanpasaspor macına gitmek istiyorum. Gidebilirsem o konu hakkında da konusurum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

bu sene ilk devrede dardanel en aşşağı 5 kez geldi istanbul'a istediğin zaman gidip görebilirsin...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    bu sene ilk devrede dardanel en aşşağı 5 kez geldi istanbul'a istediğin zaman gidip görebilirsin...
    Biraz gec farkettim onu ne yazıkki.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bu hafta sonu Gebzespor-K. Gümrük maçındaydım. İki takımda inanılmaz kötü oyndılar. Bu sene izledğim 20' yi aşkın maçta bu kadar kötü futbol izlemedim açıkcası. Gebzespor 4-1-4-1 oynuyor. Karagümrük' de bir 9 numara vardı ama kim oldugunu öğrenemedim. Bir FM efsanesi olan Murat İsmailoğlu ikinci devre Gebze' de oyuna girdi. Boyu bizim fm bilgilerindeki kadar kısa değil. O da hiç bir varlık gösteremedi. Gebzespor' da Abdurrahman Çubukçu ML oynuyor. Kasımpaşa' dan kiralık. Hızlı ve dayanıklı bir oyuncu takımın en iyisiydi. Bunun yanı sıra 11 numara Salih yine Gebzespor' un en iyi oyuncularından biriydi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Ben de Güngören-Sarıyer maçındaydım... Kalecisi ve Kaptanı eksik Sarıyer... karşısında grup birincisi Güngören vardı iki takım açısından eşit geçti maç ama 92. dakkada Zeki'nin şutu iki direğin buluştuğu yerden dönünce tüm Sarıyer'i destekleyenler gibi benim de içimde kaldı açıkçası karşılaşmadaki bir puanlık sonuç...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bugün Gebzespor - Eyüpspor maçındaydım. Bir kaç oyuncuyla ilgili bilgi vermek istiyorum.

Gebzespor:

Ünal Danışıkkaya: DR/WBR Ortaları zayıf ama hızı hızlanması iyi ve dayanıklı bir oyuncu. Stamina: 10, Acc: 14 agility: 12 Pace: 12 Strength: 7 uygun olur. Seyretmeye devam ettikçe daha çok bilgi vereceğim. Ca: 70 olabilir

Özkan Yılmaz: DC: 20 , Lig b için gerçekten iyi stoper. 2 Maçtır istikrarlı bir şekilde oynuyor. Ca: 80 olabilir. Jumping: 14, Strength: 13 positioning: 11

Salih Sefercik: DM: 15, MC: 20, AMC: 12 olur. Gerçekten çok ilginç bir oyuncu 80 ca 115 pa uygun olabilir. Top kapması gayet iyi 12, pası: 11 agility: 12 acc: 10 pace: 10 teknik: 11, teamwork: 13, work rate: 14 positioning: 12 agression: 14, bravery: 15, anticipation: 12.

Murat Dilek: AMC: 13 / ST: 20 Hızı hızlanması ve driblingi iyi. Yüzü dönük topla oynuyor ama sıçraması pek iyi değil hiç bir kafa topunu alamadı. Ama gelen tek ortaya çok klas bir kafa vuruşuyla gol yaptı. Takımın en önemli oyuncularından 2. kaptan. Ca' sı 80 olur Pa: 110

Abdurrahman Çubukçu: AML: 20 / ML: 15 Kasımpaşa' dan kiralık gelen bir oyuncu. Seneye büyük ihtimal lig a' da oynayacak. Topla çok seri ve ortaları pek etkili değil.

Eyüpspor:

Alaattin Tosun: dm/mc oynuyor skatlanıp çıktı ama aldığım bilgilere göre takımın en iyisiymiş. Kaptan olarak başladı maça.

Ali Tuna Tanyıldız: AMC: 20 / FC: 17 / Mc: 15 olur. Ligin üzerinde bir oyuncu. Sağ ayağını kullanıyor. Acc: 13 , Agility: 10 pace: 12 dribling:13, teknik: 13 stamina: 9, güç : 12, passing:12 şimdilik bu kadar. Ama Ali' nin ca 87 falan olabilir. Klas bir adam.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bugün çanakkale dardanal karabürk maçındaydım dardanal yine kaybetti

sahanın en iyisi yine ismail di

ismail dardanalin sol beki 187-190 arası boyu olan hem hucuma çıkan hemde savunmayı iyi yapan bir oyuncu fiziği çok iyi dayanıklılığı çok iyi ca sı 100 105 arası olabilir ismail çanakkalenin üstünde bir oyuncu

bunun dışında 10 numara deniz ölmek üzere kaptan stoper gökmenin de ondan farkı yok
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Sinan ne yaptın yahu.

CA : 100-105 arası diyorsunda bu kritere göre bu dediğin aralık TFF 1.Lig'de ligin üstünde bir oyuncu demek.Hatta Süper Lig'de yedek demek.

Bana kalırsa 2.Lig'in en iyi oyuncusu bile CA : 90'ı geçmez diyorum.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by Murat Özdemir View Post
    Sinan ne yaptın yahu.

CA : 100-105 arası diyorsunda bu kritere göre bu dediğin aralık TFF 1.Lig'de ligin üstünde bir oyuncu demek.Hatta Süper Lig'de yedek demek.

2. ligde ortalamanın birazcık üstünde olan herhangi bir oyuncu rahatlıklar birinci ligde oynar iki lig arasındaki kalite farkı bence o kadar da değil...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Murat Özdemir View Post
    Sinan ne yaptın yahu.

valla bilmiyorum ama ca uçurumları yaratmamak lazım ben ismaili çok kez izledim hakikatten lig b nin çok üzerinde bir bek
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Şimdi Sinan haklı olabilirsin ligin çok üzerinde olabilir ancak şu da var.

Lig B'nin çok üzerinde olan bir takım/oyuncu Lig A'ya çıkınca o ligin vasat takımlarından/oyuncularından oluyor.

Rakipler değişiyor çünkü.

Bu konuda sana Giresunspor örneğini verebilirim.Geçen sene Giresunspor Klasman Gruplarında daha 8.hafta sonunda Liderliğini garantilemişti.O kadar rahattı.Sonuna kadar da gitti Lig'A ya çıktı.Ama görüyoruz ki Lig'A da kümede kalmaya oynuyor.

Lig B'de leblebi gibi gol atan Ümit Teke Lig'A da 1 yada 2 gol atmıştır.

O yüzden O dediğin isimdeki oyuncuya LİG B oyuncuları için verilebilecek maximum kriter değeri verilebilir.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

haklısın dostum lig a takımlarına karşı yada süper takımlarına karşı bu kadar hücuma çıkabilirmi bilmiyorum
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Çanakkale-karabÜrk MaÇi İle İlgİlİ

çanakkale dardanalin teknik direktörü cem pamiroğlu sistemi 4-4-2 baklava dilimi ortasaha

1-HALUK TANRISEVEN: Evet ankarasporun kalecisiydi bu yılın ilk yarısında süper ligde bir çok maçta forma giydi 30 yaşlarında tecrübeli olmasını beklediğim bir kaleciydi maç boyunca bütün değazlarını taça dikti hava hakimiyeti zayıftı
    2-HACI ARİF DURGUT: Geçen yıl elazığspordan gelmiş 33 yaşında bir sağ bek takımın en iyilerinden biri ama düşüş içerisinde olduğu belli oluyor son yıllarını yaşıyor
    3-İSMAİL ÖZEREN: İşte bu isme dikkat edilmeli 20 yaşındayken hatayspordan transfer edilmiş şu an 23 yaşında dayanıklılığı çok yüksek hem huıcumu hem sovunmayı biliyor boyu 188 civarı falan bir sol bek için uzun sayılır ama hiç dc oyantılmadı grosso gibi düşünmek lazım yada zebina gibi bu boyla ne bekliği diyorsunuz ama inanılmaz işler yapıyor
    4-SELÇUK BİCE: 23 Yaşında gelecek vaadeden bir stoper boyu ve fiziği çok müsait hızlı ve çevik yanlız pozisyon hatası vs yapıyor ama tecrübe edenip iyi bir stoper olabilir 1-92 boylarında 78-83 kilo civarlarında uzun ince stoper
    5-GÖKMEN BARIŞ: Fenerbahçe patantli bir oyuncu yaşı 34 e gelmiş durumda soğukkanlı ve kendine güveni yerinde geriden oyunu kurabilen tekniği fena olmayan bir stoper 1-86 boylarında kısa stoper sayılabilir yaşının verdiği bir çöküş dönemi içine girmiş ağırlaşmış bir oyuncu
    6-UĞUR PARLAK: 1990 doğumlu ön libero mevkiinde oynatılan bir oyuncu profiline baktığımda çok şaşırdım çünkü doğum yerimiz aynı ve ben onun abisi sayılırım lüleburgazın alt yapısından alınmış bir genç çanakkale dardanalspor bundan beş sene önce lüleburgazspora el attı lüleburgaz kuluplerinde bulunan genç yetenekleri kadrolarına kattılar bunlardan biriside mehmet şen di mehmet şu anda çaykur rizesporda oynuyor uğura gelecek olursak top tekniği iyi ancak ben tek önlibero oynayamam diye bağırıyor zaten 18 yaşında bile sayılmaz yeterince top çalamayan ve yaşından dolayıda pek kendine güvenmeen bir oyuncu maç içinde çok dikkatımi çekti hiç bir taç atışında taç atan oyuncuya yönelip oyun kurmak girişiminde bulunmadı yine top dardanal savunmasındayken savunma baskı yerken hiç stoperlere gidip top istemedi kendine güveni yoktu ama kaliteli bir kumaşı olduğunu gözlemledim
    7-AHMET BUĞRA ERDOĞAN: Forvette oynuyor sağ forvet oyuncusu 23 yaşında şağa ve sola iyi çalım atabilen hızlı bir forvet sonvuruşları pek iyi değil boyuda 1-84 falan
    8-SAMET ALBAYRAK: MRC Gibi oynadı 24 yaşında geçen yıl yalovaspordan alınmış pek etkili değildi
    9-KORAY KURT: Diğer forvet elemanı sol forvet oynadı ama sağ ayaklı 1-86 boylarında ama pivot santrafor olamaz kaleye arkası dönük oynayamaz
    10-ÖNDER DENİZ KOLGU:AMC de oynadı 34 yaşında daha önce sakaryaspor istanbulsporda falan oynamış tecrübeli ama düşüşte bir oyuncu ağır hareket ediyor boyu uzun sayılır 183-4 olabilir uzaktan şutatıyor dribling yapamıyor
    11-MESUT SARAY:21 Yaşında teknik sarı kramponlu bir istanbul çocuğu kendini belli ediyor carrusca gibi üfleseniz düşecek geçen yıl zeytinburnu takımından transfer edilmiş iyi ortalar kesiyor iyi paslar atıyor savunma özelliği "0"
    GİRENLER: 17-MUSTAFA VARGEL: 21 Yaşında stoper 1-86 boylarında gökmenin yedği devamlı gökmenin yerine oyuna giriyor gömen gibi oynuyor
    diğer girenler hakkında pek bilgim yok

Karabürksporda ise 10 numara murat baytaroğlu iyi oynadı 1980 doğumlu bir oyuncu daha önce eyüpsporda falan oynamış sadece 1 maçta izlemiş bulundup,ğum için onun hakkında kesin müheyyidelerden kaçınıyorum
    Last edited by perpetua : 07.Mart.2008 at 09:33 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Gene garabetlerle dolu bir hafta oldu bugün de, Sarıyer Bursa'da 4 tane yerken Gebze lider güngören'i 1-0 la geçti Eyüp kendi evinde yenildi... Zeytinburnu ise borca harca rağmen birer birer herkesi yeniyor gariplikler diz boyu

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

ümit teke örneğinin tam tersi örneklerde var, iskender alın lig a da da gollerini leblebi gibi olmasa da gayet başarılı performans sergiliyor. lig ler arasında çok büyük fark olduğunu düşünmeyenlerdenim bende, oftaş ve kasımpaşa bence bunların en önemli örneği ha keza dardanel den gelen selçuk inan ve mehmet topal örnekleri de ortada...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Vallahi ben her zaman söyledim sonuç olarak Türkiye' de yetişen ve temel futbol eğitimini burada alan topçular birbirine denk durumdalar. Ligler arasında çok büyük farklar yok. Ama şu bir gerçek ki Lig B klasman gruplarında oynanan futbol tam bir rezalet. Süper ligde ne oynanıyor ki lig b de ne oynansın diyenleri duyar gibiyim. Kendilerine ben de katılıyorum. Yalnz Lig B' den çıkan oyunculardan sadece bazıları, Lig A' da çok azı da TSL' de banko oynuyorlar. Lig A ile TSL' deki türk oyuncular arasında çok büyük bir fark yok. Çünkü Türkiye' nin en kaliteli Türk oyuncuları TSL' de onların bir kademe altı da Lig A' da. Bakınız Gökhan Emrreciksin Ankaraagücün' de banko oynuyor. Kocaeli' den giden Koray KAyseri' nin vazgeçilmezi oldu. Yine Ankaragüc' lü Elyasa, Sivas' lı Mohamed Ali, İBB' nin istikrar abidesi ömrünü alt liglerde geçirmiş sol bek Ekrem ve Oftaş takımının hemen hemen hepsi. Bir de Lig B' den çıkıp gelen İ. Şahin örneği var. Oftaş' da gerçekten çok başarılı maçlar çıkarıyor. Ama Lig A ile Lig B arasında büyük farklar var Lig B' de 50 takım var bunlardan sadece 10-15 i nispeten kaliteli kadrolar kurabiliyor. Ama oyuncuları bireysel olarak incelemek lazım. Lig B' de oynayan 105 CA' lı bir oyuncu olamaz mı ? Tabi ki olabilir. En az 3 maçını izlemişsinizdir sağlam delilleriniz vardır bunun ispatlarsınız ve oyuna aktarılmasını sağlarsınız.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Abilerim çok fazla fark olmayabilir ancak şu da bir gerçek ki üst lige çıkan oyuncuların %90'ı o ligde zor tutunuyor.Çok az sayıda olanları başarısını devam ettiriyor.

Lig B 'de başarılı bir oyuncuyu direkt %10'luk kısıma ben sokmuyorum malesef.Kendisni kanıtlaması gerekiyor.

2 Sene önce Giresunspor'da 1 sezon oynayan Merthan ise Kasımpaşa'da banko oynuyor 2 senedir.Bu da bir örnek olabilir.Ama örnekler çok az.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

murat bide benim oyunda giresunspor 2 kere süper lige çıktı 2 kere düştü arkadaşların oyunda da giresunspor süper lige çıkıyormuş

seninle bir bağlantısı olmasın
    Fikirlerim burada

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri