Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 74 sonuç

Konu: [1.Lig] Eskişehirspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

abi ben demiştim bu abdullah' a dikkat diye deeeermişim:-))

şaka bi yana youla ile lorvek varken anca iyi bir yedek olur, ayrıca özellik olarak youla ile bazı benzer özellikleri (açık alan topçusu olması gibi...) olması oynama şansını azaltıyor bence...

bu sene özellikle iç saha maçlarında bülent kocabey ve ömer yalçın ın çıkış yapacağını düşünüyorum... önümüzdeki senin sonunda çok farklı yerlerde olabilirler bence...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Ömer Yalçın mutlaka oynatılmalı. Bu adam o fiziğie rağmen hızlı koşuyor. Denesinler Türk futbolunda böyle fizikli oyuncuları bulamıyoruz. Yetiştiremiyoruz da. Hale hazır da yaşı da gelmiş bir Ömer var mutlaka denenmeli. Boş adam değil kesinlikle. Bülent de yetenekli bir adam. Ama bu kadroyla Es Es' in süper ligde şansı çok az.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Ömer Yalçın mutlaka oynatılmalı. Bu adam o fiziğie rağmen hızlı koşuyor. Denesinler Türk futbolunda böyle fizikli oyuncuları bulamıyoruz. Yetiştiremiyoruz da. Hale hazır da yaşı da gelmiş bir Ömer var mutlaka denenmeli. Boş adam değil kesinlikle. Bülent de yetenekli bir adam. Ama bu kadroyla Es Es' in süper ligde şansı çok az.
    eskişehir banada gidici gözüküyor. transferlerde önemli isimler yok henüz (youla hariç). ama para var güç var (devlet).

lige kötü başlasalar bile geçen yılki ankaraspor gibi 2. yarıdaki transferlerle işi toparlayabilirler.

Mustafa kardeşim ben eylül ayının ilk haftası Eskişehir'de olacağım. Seninle beraber maça gidelimde görelim bakalım şu es es fırtınasını (inşallah o hafta deplasmana denk gelmez.)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence Oğuz'un PA'sının -9 olması lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by extensor View Post
    eskişehir banada gidici gözüküyor. transferlerde önemli isimler yok henüz (youla hariç). ama para var güç var (devlet).

lige kötü başlasalar bile geçen yılki ankaraspor gibi 2. yarıdaki transferlerle işi toparlayabilirler.

Mustafa kardeşim ben eylül ayının ilk haftası Eskişehir'de olacağım. Seninle beraber maça gidelimde görelim bakalım şu es es fırtınasını (inşallah o hafta deplasmana denk gelmez.)

Tamam abi gidelim. Ama ben takımdan çok umutluyum. Özellikle orta saha ve savunmamızdan.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

mustafa 3. hafta oradayım gençler deplasmanına denk geliyor
    trenle 3 saatte ordayız
    ben muhtemelen 11 de falan sınavdan çıkıcam yaz ayları diye maç saat 17 de falan olacaktır
    rahat rahat yetişiriz yani ailenden de izin alman zor olmaz gençlerli taraftar yok falan dersin.
    hiç olmadı bişey söylemezsin akşam 11 de evde olursun
    bende sonra gece çanakkaleye döneceğim
    gidersin dimi gençler deplasmanına sorun olmaz inşallah
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Abi izin koparabilirsem mutlaka gelirim. Hatta kafamı dağıtayım derim ölesine bir iki FM'ci arkadaşı da yanıma takar gelmeye çalışırım.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

tamam ya izin almaya gerek yok kız arkadaşlarla 222 e gidicez de ne olacak yani ben 10 yaşımdan beri izin almıyorum geçen bağ evinden geldik redbull votka sabah babam karşıladı adam uyanınca ben yatmaya geliyorum seninde yaş benden çok küçük değil eskişehir gibi yerde yaşıyon geç artık o fasılları

bak izin alamazsan babanla ben konuşurum o zaman hiç salmaz
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Yeni Sezon Forma Numaraları

2008-2009 sezonunda futbolcularımız giyecekleri forma numaralarını belirlediler.

Bu sezon Kırmızı Şimşeklerin giyeceği forma numaraları şöyle:

1 Vanja Ivesa

87 Sinan Ören

22 Kayacan Erdoğan

46 Murat Önür

99 Abdullah Halman

17 Özgür Öçal

27 Luka Vucko

13 Safet Nadarevic

25 M.Akif Tatlı

26 Mustafa Sevgi

81 Ahmet Sağlam

7 Anderson Ricardo

20 Doğa Kaya

10 Serdar Özbayraktar

9 Ömer Yalçın

75 Sezgin Coşkun

39 Serkan Özdemir

33 Tayfun Türkmen

38 Selçuk Alibaz

14 Oğuz Sabankay

51 Koray Arslan

5 Birol Hikmet

15 Stepjan Poljak

19 Kruno Lovrek

11 Souleymane Youla

55 Bülent Ertuğrul

21 Bülent Kocabey

En sevindiğim olay Serdar'ın 10 numarayı alması oldu.
    I'm back...

İBB - Eskişehir maçından notlar:

Eskişehir maça 4-1-3-2 sistemiyle çıktı. Kalede Ivesa, geri dörtlüde kaptan Sezgin - Nadarevic - Vucko - Murat, ön liberoda Bülent, orta üçlüde Serdar - Doğa - Poljak ve ileri uçta Anderson & Youla ikilisiyle başladı.

Genel olarak maç dengedeydi. Eskişehir, Rıza Çalımbay yönetiminde yeniden yapılanan bir takım. Fizik olarak yeterli seviyede değiller, çok eksiklikler var. Alınacak çok yol var. Olumlu bir tablo çizemiyorum malesef.

Ivesa pek alışık olmadığımız bir kaleci tipine sahip. 2.05'lik muazzam bir boyu var. İleri çıkışları neredeyse pek olmayan bir kaleci. Ama kicking'inin kuvvetli olduğunu söylemem gerek. Güven verme açısından biraz ortada olan bir kaleci.

Murat Önür, geriden çıkışları olan bir sol bek. Çalışma azmi yüksek, bu açıdan sol bek ona emanet edildiği gibi kalacak gibi. Orta açma konusunda becerisi düşük diyebilirim.

Vucka, takımın uzun boylu bir diğer oyuncusu. Bu nedenle gayet ağır bir stoper, kafa vuruşları vasatı geçmiyor pek. Bunun yanında soğukkanlı bir yapısı var.

Nadarevic, takım için iyi bir transfer görüntüsü çizdi. Boyu bir stopere göre kısa ama hızı fena değil, geri dönüşlerde açığını kapatabiliyor. Maçın başlarında uzaktan bir şut denedi, fena değildi.

Sezgin, sağ bekte fırsat olmadıkça pek ileriye çıkmayı tercih etmiyor. Bunun nedeni de teknik kapasitesinin çok düşük olmasından kaynaklandığını sanıyorum. Top sürmesi iyi değil.

Kendinen bu sene en çok söz ettirecek isim ise bana kalırsa Poljak olacak. Harika bir sol ayağı var. Hücuma dönük ve dikine oynayan bir oyuncu. AML/C mevkisi için çok ideal bir isim. Teknik açıdan gayet iyi. Sanırım takımın frikiklerini o kullanacak. Ayrıca son vuruşları etkili ve iyi de orta kesiyor. Eskişehir'i sırtalayacak en önemli isimlerden olacak.

Doğa, ortasahanın ortasında Bülent Ertuğrul'a çok yardım etti bugün. Topu alıp servis yapmaktan hiç çekinmedi. Çalışkan diyebilirim ancak maç içinde birbirine benzer iki pozisyonda topu dağlara taşlara vurunca Eskişehir'in elde ettiği en önemli gol pozisyonlarını harcamış oldu.

Takımın 10 numarası Serdar, ilk yarıda hızlanmasını çok iyi kullanarak etkili çıkışlar yaptı sağ tarafta. Sert savunmayla uğraşmak zorunda kaldı. Geçen sezona göre kıyasla, bana kalırsa, bu maçta oynadığı futbol iyi değildi. Eskişehir kendisinden çok daha fazla şey bekliyor.

Anderson, Sivas'tan beri takip ettiğim bir isim. Boyu dışında pek etkinliği olmayan bir forvet, yine maç boyunca pek bir şey yapmadı. Boyu iyi olmasına rağmen sıçrayamıyor ve kafa vuruşları isabetli değil. Ayrıca doğru kararlar veremiyor. Pivot santrfor olarak Youla'ya ne kadar yardımcı olabilecek, şüpheli.

Youla, Poljak'la beraber yeni transferlerden takımın hücum gücünü arttıran ve takımı tetikleyen diğer isim. Bildiğimiz, alıştığımız Youla. Hızını ve top sürmesini çok iyi kullanıp rakip savunma oyuncularını zor durumda bırakan Youla ceza sahasına girince son vuruşları yapıp yapmamada sıkıntı çekmeye devam ediyor. Takımı adına birçok gole imza atacaktır.

Maçın ikinci yarısında Serdar'ın yerine Özgür, Youla'nın yerine Lovrek ve Anderson'un yerine de Tayfun girdi.

Özgür, geçen sezon ikinci yarıda Kasımpaşa formasıyla çok iyi bir çıkış yapmıştı. Bu maçta Serdar'ın beklenen perfomansı vermemesi nedeniyle oyuna dahil oldu ama o da sönük kaldı. Biraz alışması gerek takıma.

Lovrek, Youla'ya nazaran çok hızlı değil ama nispeten teknik diyebiliriz. Çok fazla yorum yapacak kadar izlemeyedim.

Tayfun Türkmen ise bildiğimiz gibi. Anderson'un yerine ilk 11 başlasa takıma çok daha fazla katkısı olur. Hem ortasahaya dönerek inisiyatif alır, hem de forvet gibi gol top indirip, saklayarak gol arayabilir.

İBB'nin kadro yapısında çok fazla değişiklik yok, geçen seneki kadroyu hemen hemen koruyorlar. Oturmuş bir yapıları var ama hala bir şeyler eksik gibi. Atakları bilinçli, organize geliştiriyorlar ama sonuca ulaşmakta çok sıkıntı çekeceklerini düşünüyorum. Ayrıca daha fazla topu kontrollerinde tutmaları gerek.

İkinci yarı Okan'ın yerine oyuna giren genç oyuncu Zeki'nin gerçekten güzel bir kumaşı var. Oyuncu değişikliklerinden sonra Serhat, İlyas ve İbrahim Akın'ın oluşturduğu hücum hattının arkasında soluna Tjizikuzu ve sağlına Efe'yi alarak üçlü ortasahanın ortasında görev yaptı. İleriki haftalarda forma buldukça kendinden bahsettirmeye başlayacağını düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Sezgin'i oyunda DLC yapmıştık. Ama anlaşılan DRLC yapcaz mevkiisini. Çünkü gerek hazırlık maçlarında gerekse dünkü maçta sağbek olarak görev aldı...
    Last edited by Aşk-ı Şehir : 24.Ağustos.2008 at 12:14
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

es es 4-4-2 ile dizildi gibi...

ivesa

murat madareviç vucko sezgin

poljak bülent doğa özbayraktar

youla anderson
    Last edited by midfielder1912 : 24.Ağustos.2008 at 15:53 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Sezgin'i oyunda DLC yapmıştık. Ama anlaşılan DRLC yapcaz mevkiisini. Çünkü gerek hazırlık maçlarında gerekse dünkü maçta sağbek olarak görev aldı...
    yapın bir an önce dostum gemi kalkmadan.
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Yaptım abi. Sezgin Coşkun: DL:20 DC:17 DR:15
    I'm back...

Quote Originally Posted by midfielder1912 View Post
    es es 4-4-2 ile dizildi gibi...

ivesa

murat madareviç vucko sezgin

poljak bülent doğa özbayraktar

youla anderson
    Bülent biraz ön libero gibi oynadı başkan.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

4 - 1 - 3 - 2 gibi mi abi?
    puerta kalbimizde...

Evet, düşünürsek aslında çok fazla da önemli değil. Poljak ve Serdar zaman zaman ortaya yakın zaman zaman kanatlara doğru açıldılar. Aslında şöyle düşünmekte fayda var. Atak yaparken 4-4-2 şeklindeydiler, savunma yaparken 4-1-3-2'ye dönüp alan daralttılar.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Can Cumhur Bozacı Eskişehirspor'da. Oyuncunun sözleşme bilgileri henüz ortaya çıkmadı...

Doğa 3 yıl uzattı

Geçtiğimiz sezon G.B. Oftaşspor'dan transfer edilen ve iki yıllık sözleşme imzalayan Doğa Kaya, Eskişehirspor yönetiminden gelen talep doğrultusunda sözleşmesini 3 yıl daha uzattı. Eskişehirspor'u çok sevdiğini ve uzun yıllar formasını giymek istediğini belirten Kaya, "Yönetimden böyle bir teklif gelince seve seve sözleşmemi uzattım. Böylesine büyük bir camiada uzun yıllar kalacağım için mutluyum" dedi.

Sevindim bu habere Doğa bizim takımın önemli bir parçası...
    Last edited by Aşk-ı Şehir : 30.Ağustos.2008 at 12:03
    I'm back...

İvesa birebirde çok iyi.Uzun boyu bu konuda dez avantaj olur diye düşünüyordu herkes ama , 2 maçta da karşı karşıya bir çok pozisyon çıkardı.Oyuncunun ayağına yapışıp , hemen topu alıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Şu an için İvesa'da bir oynama yapamıyorum. Ancak 9.0.1 resmi yamasında düzeltme yapabilirim.Saygılar.
    I'm back...

Şu an için İvesa'da bir oynama yapamıyorum. Ancak 9.0.1 resmi yamasında düzeltme yapabilirim.Saygılar.
    Hmm anladım.Peki diğer futbolcularda ne gibi oynamalar oldu ? Bunları öğrenmek için FM 09'u mu beklicez , doğrusu çok merak ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by 1965 View Post
    Hmm anladım.Peki diğer futbolcularda ne gibi oynamalar oldu ? Bunları öğrenmek için FM 09'u mu beklicez , doğrusu çok merak ediyorum.

Değişiklikleri söyleme yetkim yok maalesef. Ama elimden gelenin en iyisini yaptım. Tamamen gerçekçi bir data olacak karşımızda. Eksiklikler muhakkak olacaktır. FM2009'da hep beraber göreceğiz iyi mi olmuş kötü mü olmuş diye.
    I'm back...

Değişiklikleri söyleme yetkim yok maalesef. Ama elimden gelenin en iyisini yaptım. Tamamen gerçekçi bir data olacak karşımızda. Eksiklikler muhakkak olacaktır. FM2009'da hep beraber göreceğiz iyi mi olmuş kötü mü olmuş diye.
    Anladım .. İlgin için teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by 1965 View Post
    Anladım .. İlgin için teşekkürler.
    Ne demek görevimiz.
    I'm back...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [1.Lig] Eskişehirspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Eskişehirspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Eskişehirspor'u beğendim. Emeği geçen herkese teşekkürler.Ama Sergen sanki biraz daha oynatılabilir duruma getirilebilirmiş.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Mustafa mevcut Ca' sıyla Sergen' in fiziksel özelliklerini gerçekçi hale getirmeye çalıştım ve kendi adıma memnun da kaldım. Güç ve dayanıklılığını artırdım ve 90 dakika sahada kalabilmesini sağladım. Mesela ne gibi değişiklikler olmalıydı daha başka.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Mustafa mevcut Ca' sıyla Sergen' in fiziksel özelliklerini gerçekçi hale getirmeye çalıştım ve kendi adıma memnun da kaldım. Güç ve dayanıklılığını artırdım ve 90 dakika sahada kalabilmesini sağladım. Mesela ne gibi değişiklikler olmalıydı daha başka.
    Konuştuk abi özel olarak ama burdada belirteyim. Sergen'in özellikleri eğer sen takımı yönetiyorsan çok iyi. Fakat takımı yönetmiyorsan Eskişehirspor'un başına geçen T.D.'ler bir türlü Sergen'i oynatmıyor.Bu yaştanda kaynaklanabilir.

Ama abi özellikle sana çok çok teşekkür ederim. Serdar ve Mustafa Sevgi'yi özellikle çok iyi analiz etmişsin.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Mustafa katkın için çok teşekkürler. Serdar' ın ca' sını 110-115 civarını çıkarmayı planlıyorum Süper ligde görev alabilecek bir oyuncu. Süzme santrafor olmadığı için forvet arkası veya sağ kanatta da görev yapabilir. Hem havadan hem yerden etkili. Yalnıuz Mustafa sence orta yapması nasıl Serdar' ın?

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Mustafa katkın için çok teşekkürler. Serdar' ın ca' sını 110-115 civarını çıkarmayı planlıyorum Süper ligde görev alabilecek bir oyuncu. Süzme santrafor olmadığı için forvet arkası veya sağ kanatta da görev yapabilir. Hem havadan hem yerden etkili. Yalnıuz Mustafa sence orta yapması nasıl Serdar' ın?
    Abi Serdar bildiğimiz gibi çok hızlı bir futbolcu. Bu hızlılığı ona avantajlar getirirken dezavantajlarda getiriryor. Mesela ortalar konusunda. Serdar kanatları etkili kullanabilen bir oyuncu olduğundan son zamanlarda kanatlarda görev alıyor. Buralardan topu hızlı bir şekilde getirdiği zaman ortalarını pek iyi yapamıyor nedense.Ya topu getirirken yoruluyor. Ya da topu önüne hızlı attığı için ayağındantopu açıp iyi bir orta yapamıyor. Yanlız bunu 1 maçta yapmıştı ve gol olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam Malatyaspor maçıydı. Yani sözün özü. Serdar'ın orta yapmaları üst düzey değil abi. 11-12-13 değerlerinden biri makuldür.
    I'm back...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri