Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 31 sonuç

Konu: 4-1-3-2 MostapHa versiyon

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Default 4-1-3-2 MostapHa versiyon

Evet arkadaşlar. Yakaladığım başarılar sonucu kendime ait bu taktiği yayınlamaya karar verdim. Aşağıda belirtilmiş olan taktik hiçbir yerden alınmamış, Kendim tarafından FM2008’in kayıtlı taktikleri arasında bulunan 4-1-3-2’nin üzerinde çalışma yapılarak elde edilmiş. Denenmiş ve onaylanmıştır.Şimdi taktiğimizin mevkilerini teker teker ele alalım:

GK: ( 1) Kalecimizin tabiî ki önemi var. Ama stoperlerimizin durumuna göre kalecilerimizinde önemi yüksek. Stoperlerimiz iyi ise kalecimiz orta düzeyde bir kaleci olabilir. Ama stoperlerimiz kötü ise kalecimiz Buffon-Casillias tarzında kaleci olmalıdır.

DL: (2 ) Sol bekimizin defansif özellikleri iyi olmalıdır. Bunu yanı sıra arada sırada ileriye bindirmeler yapacağı için top sürme ve orta yapma özellikler 12 ve üstü olması yeterlidir.

DR: (5 ) Sağ bekte tıpkı sol bek gibi olmalıdır.

DC’ler: ( 3-4) Top kapma, pozisyon alma, markaj özellikleri üst seviyede olan stoperleriniz varsa gol yemeniz imkansız gibi diyebilirim. Ayrıca aralarındaki uyumda önemli. Taktiğimi Hamburg üzerinde denediğim için size örnek olarak Mathijsen ve Kompany’i gösterebilirim.
    Ayrıca hava toplarında etkili stoperleriniz varsa kornerlerde atacakları gollerle size çok maç kazandırabilirler.

DM: ( 6) Ön liberomuz çok önemli bir parça burada. Top kapabilen, baskı yapan, defansına yardımcı olabilecek bir ön libero işinizi görecektir. Ayrıca duran toplarda ön libero hep dışarıda kalacağından uzun şutlar özelliği iyi olursa sizin kârınıza.

MC: ( 7) Buradaki oyuncumuz top sürme özelliği çok önemli. Ayrıca teknik özelliği yüksek bir oyuncu olursa oradan çok iyi ataklar geliştirebilirsiniz.

MC: ( 8) Taktiğimizin en önemli ismi. Top sürme, uzun şu, bitiricilik, teknik özellikleri iyi bir oyuncu size çok katkı sağlayacaktır. Hatta öyle fazla katkı yapar ki forvetlerinizden bile fazla gol atabilir. Örnek verebileceğim oyuncu Rafael Van Der Vaart.

MC: ( 9) Bu isimde çok önemli. Top sürme, uzun şutlar, teknik özellikleri 13’ün üstünde olan oyuncular burada size müthiş bir katkı sağlar.

FC’ler: ( 10-11) Bu iki forvetimizin bitiricilik, kafa, top sürme özellikleri iyiyse sorun yok. Ayrıca rakip takımın stoperlerini rahatsız edebilecek bir forvetse rakip takımın hatalarından çok gol bulursunuz.

Taktiği 1-2 maçla deneyip lütfen eleştiri yapmayınız. Zira ben ilk maçımda çok kötü bir takım olan AaB’a yenilmiştim. Eğer 20 ve üstü maçta deneyip başarı yakalayamazsanız o zaman boynum kıldan incedir.

Takım komutları:

Fikstür:

Linki koymayı unutmuşum.

http://rapidshare.com/files/96205315...2007_.tac.html
    Last edited by Aşk-ı Şehir : 01.Mart.2008 at 19:10 Reason: Link eklendi
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Linki de eklersen seviniriz.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Atak oyuncu kullanmak hücüm organizasyonlarını etkilemiyor mu ?

Ve atak oyuncuyu hangi mevkideki oyuncuya vermişsin ?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Link vermeyi sevmiyorsun heralde
    Last edited by shamur1 : 01.Mart.2008 at 18:55 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

"Target man" olayına girmedim. Ama yukarıdada belirttiğim gibi 8 NO'lu MC çok önemli.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İyi de Musti Atak oyuncu zaten Target Man oluyor

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

11 numaradan iyi target man olur gibi.

Deneyelim bakalım neye benzemiş.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Taktiğinde atak oyuncu kullan demişssin ama ?

Mustafa Abi süper bir taktik yapmışsın.Ben denemiştim zaten sen foruma göndermeden önce başarıyı yakalamıştık.Herkeze öneririm.8 NO'lu MC gerçekten çok önemli.Diego,Van der Vaart gibi oyuncular işi bitiriyor.Bu oyuncular gol kralı bile olabiliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    İyi de Musti Atak oyuncu zaten Target Man oluyor
    8 nolu oyuncudur o şahıs.
    I'm back...

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    Taktiğinde atak oyuncu kullan demişssin ama ?
    Van Der Vaart'tan bahsediyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

O adamdan target man mi olur ne yaptın sende Mustafa. Diyorum sana gel 11'i yapalım target man.

Bende deneyeceğimde Ajax'a gider mi bu taktik abi?

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by 1502005 View Post
    O adamdan target man mi olur ne yaptın sende Mustafa. Diyorum sana gel 11'i yapalım target man.

Hemde nasıl oluyor abi. Alayına gider abi.
    I'm back...

Quote Originally Posted by 1502005 View Post

Bence deneme Ajax'ta Emre Abi

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

target man geneLde hava topLarınının falan topLandıgı oyuncu benim biLdiğim yani pivot santrafor diye tabir ediLen oyuncu,8 oLsa oLsa pLaymaker oLur bence..

ama ben oynattım tutuyor diosan bi denemek lazım tabi..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Galatasaray'a süper olur gibi deneyeceğim , sağlam taktiğe benzio

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Sadece forvetler atak oyuncu seçilir diye bir durum söz konusu değil. Ofansif orta saha oyuncuları da atak oyuncu seçilebilir.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Hangi versiyonda elde ettin bu başarıları ? 8.0.1 mi 8.0.2 mi ?
    Last edited by shamur1 : 01.Mart.2008 at 20:51 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by shamur1 View Post
    Sadece forvetler atak oyuncu seçilir diye bir durum söz konusu değil. Ofansif orta saha oyuncuları da atak oyuncu seçilebilir.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Hangi versiyonda elde ettin bu başarıları ? 8.0.1 mi 8.0.2 mi ?
    8.0.2'de elde ettim.
    I'm back...

herşeyden önce taktik için sağol... ama bir şey söylemek istiyorum taktik güzel bir taktik ama atak oyuncu(targetmen) özelliğini pek tavsiye etmiyorum kendimde kullanmıyorum bence bu taktikte atakoyuncu özelliğini kapatın bir de öyle deneyin çünkü fm 2007 deki gibi atak oyuncu özelliği çok büyük yarar sağlamıyor. kullanmış olduğunuz atak oyuncu oyunda pres altında kalabiliyor ve bu da taktiği olumsuz yönden etkileyebiliyor ben şuan atak oyuncu özelliğini kapadım ilk maçta 3-0 gibi güzel bir sonuç aldım(deplasman maçı) bakalım sonraki maçlarda ne olacak....

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by emrebeyhan11 View Post
    herşeyden önce taktik için sağol... ama bir şey söylemek istiyorum taktik güzel bir taktik ama atak oyuncu(targetmen) özelliğini pek tavsiye etmiyorum kendimde kullanmıyorum bence bu taktikte atakoyuncu özelliğini kapatın bir de öyle deneyin çünkü fm 2007 deki gibi atak oyuncu özelliği çok büyük yarar sağlamıyor. kullanmış olduğunuz atak oyuncu oyunda pres altında kalabiliyor ve bu da taktiği olumsuz yönden etkileyebiliyor ben şuan atak oyuncu özelliğini kapadım ilk maçta 3-0 gibi güzel bir sonuç aldım(deplasman maçı) bakalım sonraki maçlarda ne olacak....
    İşinize yaradıysa ne mutlu bana. Tabi ki taktiğin üzerinde kendi istediğiniz gibi oynamalar yapabilirsiniz. Bir anektot daha. Az önce oynadığım Zenit maçınıda 2-0 kazandım. Ve takımda Van Der Vaart, Olic gibi isimler oynamadı.
    I'm back...

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Gayet hoş bir taktik emegine sağlık saten kariyerinide takip ediyordum denerim inş...
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Hemen Deniyeceğim Mustafa...Teşekkürler...

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Bu dizilişi pek sevmem ama bir deneyeyim, sağol Mustafa.

bence gayet başarılı bir taktik.galatasaray'da deniyorum.çok hoşuma gitti.ama lincoln pek oraya olmadi gibi onun yerine kimi alsam diye dusunmeye basladim simdiden (:

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Gayet hoş bir taktik emegine sağlık saten kariyerinide takip ediyordum denerim inş...
    Teşekkür ederim. Denemeni öneririm.

Quote Originally Posted by Karizma_Aykut View Post
    Hemen Deniyeceğim Mustafa...Teşekkürler...
    Konuştuğumuza göre işine yaramış Aykut. Bişey değil ne demek.

Quote Originally Posted by Wesley Sneijder View Post
    Bu dizilişi pek sevmem ama bir deneyeyim, sağol Mustafa.
    Dene Cumhurcuğum dene. Dizilişe değil sonuca bak.

Quote Originally Posted by pogobass View Post
    bence gayet başarılı bir taktik.galatasaray'da deniyorum.çok hoşuma gitti.ama lincoln pek oraya olmadi gibi onun yerine kimi alsam diye dusunmeye basladim simdiden (:
    Teşekkür ederim. Lincoln'de bence ısrar et. Eğer olmazsa satıp genç bir yetenek alabilirsin.
    I'm back...

TAKTİĞİ İNDİRDİM OYUNA GİRDİM TAKTİĞE TIKLADIM "Dosya Aktarılamadı" diye bişi çıktı yardım ltfn....

Denemek Lazım Saolasın.

@pogobass:
    Lincoln yerine Luis Jimenez'e bak istersen. Teknik özellikleri gerçekten "8" numara tanımına uyuyor. Biraz pahalı ama değecektir.

Nesil
    2008
    Yer
    fm

bence 4-1-3-2 üzerinde çalışarak güzel şeyler ortaya çıkıyor. ben de bu taktiğin bir değişiği ile (orta sahaları göndermek yerine defansın sağı ve solundan çıkan adamlarla bindirme yaparak) iyi işler yapmıştım. şimdi bu taktiği de indiriyorum.

Taktik ""bilgisayarın "total dominasyon" formasyonuna"" karşı dengeyi sağlıyor.

Şu anda Beşiktaş ile Süper Kupa maçı yapıyorum. Dengeli ve sıkıcı bir oyun var. Aha, gol attım

Edit : Aldım maçı

Rizesporda denicem birazdan

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri