Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 101 sonuç

Konu: Hadi Gelin FM 2008'i Bırakıyoruz :)

Kardeş sen fena dolmuşsun

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

dolmuştu boşalttık sanırsam...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Oyunun transfer motorunu kesinlikle hatalı buluyorum?

1) Porsmouth Downing için soruşturma yaptı bende 50 trilyon istedim vermediler tamam dedim fazla abarttım ama sonra birde ne görüyim porsmouth 46 trilyona readingden nicky shoreyi almış hemde adam sol bek. tabiki sinirden küplere bindim ama ne yapabilirimki

2) Mesela bi futbolcuyu transfer listesine koydunuz genellikle satmanız imkansız 0 ytl isteseniz bile bi takım o parayı bile fazla buluyo ve düşürmenizi istiyo kardeşim bi de paramı verelim üstüne??

Birde adamı sinir eden scoutlar var nasılmı?

1) bende fm modifier var baktım adamın PA sı 169 transfer ediyim dedim ettim oyuncunun raporuna baktığımda şöyle birşey gördüm en yakın zamanda kurtul bu oyuncudan lan adam ilerde casillas olcak sen bana sat diyosun tam tersine sanki kasıtlı yapmış gibi PA sı 130 u geçmeyen futbolcularada ilerde iyi futbolcu olcak demezmi gel döv adamı...

Oyuncu bonservisleri ne öyle??

1) Bu oyunda en abartılı bulduğum şey mesela sene başında 1 trilyona aldığınız adamın değeri sene sonu 25-30 trilyon olabiliyor. Şahsen şahit oldum a'aritalo her attığı golden sonra bonservisi 500 milyar falan artıyordu ayrıca 2. sezondan sonra gerçekten transferi çok zorlaştıran bir etken bence.

Ayrıca şu olayada çok kızgınım!!

1) Her oyuna başladığımızda aynı takımlar hep aynı oyuncuları alıyolar ve belli bi zamandan sonra bu insanı feci şekilde sıkıyor... mesela herzaman obafemi martins aynı paraya arsenale gidiyor. ve en sinir olduğum olay goran pandev sürekli 35 trilyona chelseade.

NOT: Bu anlattıklarım 8.0.0 için geçerlidir eğer yeni sürümlerde düzeltildiyse özür dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ohoooo en hatalı sürüm senin kullandığın...

biraz gereksizde olsa ben bişey anlatayım . hepimizin başına gelmiştir bu olay . Arkadaşım geçen söyledi aynıı benidme başıma geldi bi kaç kere.

olaya gelince olay şu 3 şekilde gerçekleşir 1. si internet kesilince yada sorun çıkınca . 2. si bilgisayara bişey olunca (mazallah allah göstermesin ) 3. süde klasik elektrikler kesilince

arkadaşla yaptığımız muhabette şöyle demişti . Onun monitörü yanmıştı .Normal olarak bi süre bilgisayarsız kaldı . bana dediği olay .

İçeri gittim annemgilin yanına ve sohbet ettik annemle . Bir sürü dedikodu yaptık . güldük eylendik .Anneme yardım ettim yemek yaparken bulaşık yıkarken. Ben içerdeyken kuzenim evlenmiş . Akrabalarım ölmüş haberim yok onları öğrendim üzüldüm . Bende dedim ee sora ne oldu yeni ekran aldım geri kaldımız yerden devam

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by galatasaray12 View Post
    Oyunun transfer motorunu kesinlikle hatalı buluyorum?

1) Porsmouth Downing için soruşturma yaptı bende 50 trilyon istedim vermediler tamam dedim fazla abarttım ama sonra birde ne görüyim porsmouth 46 trilyona readingden nicky shoreyi almış hemde adam sol bek. tabiki sinirden küplere bindim ama ne yapabilirimki
    Yani demek istediğim bu zaten, bu örnek bile yeter.
    Bi yandan başka bir kariyer aç hemen, bu defa nicky shorey sende olsun 46 iste, adamlar küfür eder belki sana =)
    O kariyerdede gözünün önünde downing'i satarlar o yüksek paralara..

Disco arkadaşımızda uzun uzun yazmış anlatmış ama, bence malesef transferde sistemin kullandığı işleyiş çok saçma.
    İstersen 2sayfa dolusu daha haklı yanlarını bul, transfer işleyişinin. Buna inanmam, çünkü sırf şu yukarıdaki alıntımdaki örnek bile yeter. Zaten transferin can noktası, yok futbolcunun ruh hali, yok şu hikaye.

Doğruluk payı yok demiyorum, var ama; ufak etkenler.

Quote Originally Posted by kocari View Post
    biraz gereksizde olsa ben bişey anlatayım . hepimizin başına gelmiştir bu olay . Arkadaşım geçen söyledi aynıı benidme başıma geldi bi kaç kere.

olaya gelince olay şu 3 şekilde gerçekleşir 1. si internet kesilince yada sorun çıkınca . 2. si bilgisayara bişey olunca (mazallah allah göstermesin ) 3. süde klasik elektrikler kesilince

arkadaşla yaptığımız muhabette şöyle demişti . Onun monitörü yanmıştı .Normal olarak bi süre bilgisayarsız kaldı . bana dediği olay .

İçeri gittim annemgilin yanına ve sohbet ettik annemle . Bir sürü dedikodu yaptık . güldük eylendik .Anneme yardım ettim yemek yaparken bulaşık yıkarken. Ben içerdeyken kuzenim evlenmiş . Akrabalarım ölmüş haberim yok onları öğrendim üzüldüm . Bende dedim ee sora ne oldu yeni ekran aldım geri kaldımız yerden devam
    Yok ben o kadarda değilim çok şükür
    Ama hikaye güzel
    Zaten yazım yarı espri yarıda o anki sinirle bu şekilde agresif bir yazı olarak gözüküyor..

Bu arada 8.02 ile oyuna yeniden başladım
    duramadım
    Last edited by goosfraba : 15.Mart.2008 at 10:23 Reason: no korsan

"atak yapıyorum yapıyorum adamlar bi geliyo gol.." Yunanistan avrupa kupasını nasıl aldı?? bir değil iki değil HER maçta böyle oynayarak.. bu konu biraz normal aslında.. benim asıl takıldığım olay transfer.. yaw ben Nistelrooyu hiç sevmiyorum sevmek zorundada değilim satmak istiyorum takımı alır almaz, herkes sorgulama yapıyo bende fiyatı neyse onu istiyorum olmadı düz hesap yapıyorum 20 m $ fln.. yok... nistelrooy u madrid şu an satışa çıkarsa klüpler peşine dizilir.. bide "rakip takıma gitmem" olayınıda sevmiyorum figo madride nasıl gitti? Revivo? ronaldo? giden nasıl gidiyo.. bi konuda daha haklısın, ben mesela torino yu aldım rosina için 30 m $ istedim vermediler ama diğer oynumda barça 35 m $ a aldı gelde kafayı yeme.. ben o adamı o fiyata satıp yeni bir torino kurmak istiyorum ama çok geliyo para.. aynı şey montolivo için de geçerli.. neyse... güzel oldu bu konu hem stres atmak için, hemde oyunun hatalarımı neyse artık bunların bilinmesi için.. gerçi herkes biliyordur
    öyle işte.. herkese iyi fmler. kafası bozulan buraya yazsın yalnız olmadığımızı anlayalım

Oyuncuyu almanın zorluğu bu oyunda çok hoş ama satmak tam bi işkence.Benim oyunda ben sergio **uero 'yu 45 Mn 'a aldım.Çok para harcadım diyordum.(Şimdi satmak istesem hayatta para vermezler.)fakat paralar havada uçuyor.125 M $ 'a kadar çıkan fiyatlar var.Yapay zekanın garezi bize mi?Bizim oyuncularımız nerdeyse bedavaya satılacak.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

kaleci sorunu ve transfer sorununa aynen katılıyorum..
    -maç ortalaması yediği gol 2 olan bi kaleci benim kaleyi bulan tabiri caizse %100lük 7-8 pozisyonu kurtarıyor ertesi hafta bi bakıyorum 3 gol yemiş..:S
    -oynatılan öyla yada böyle az çok katkısı olan bir futbolcunuz var yerina daha kaliteli bi oyuncu alacaksınız izleyen filan olmadığı için mecbur transfer listesine koyuyosunuz acil satmanız gerekirse takımlara öner diyosunuz.. buraya kadar her şey normal bundan sonra anormallikler başlıyo.. gerçek hayatta değeri 4-5 milyon£ olan bi futbolcuyu takımlara 2.5 milyona önerirseniz kesinlikle 3-4 tane takım çıkar yav ama nedendir FM de satamıyorum ne izleyen var nede şöle yan gözle bakan.. örnek hasan şaş.. ilk sezonumun yarısında hep oynattım iyide oynadı.. finansa katkısı olsun dedim değeri 2.6 mil. £ ken tranfer listesine koydum izleyen yok istenilen fiyatı düşürdüm yine yok.. 500 yaptım önerdim kimse ilgilenmiyo.. bedavaya verdim hala kimse almıyo yuh dedim

nede olsa yapay zeka ne yapsa yeridir

Nesil
    2007
    Yer
    East Unbool

8.0.2'de ben bir şey fark ettim, yediğim 20 golün 9 tanesi kornerden ve kafayla atılmış. bir an herhalde dizilişi yanlış yaptım uzun boylu oyuncuları yanlış konuşlandırdım filan dedim, baktım 8.0.0 ve 8.0.1 ile bir farkı yok ve her ikisinde de kornerden gol yemezdim. merak ettim kim atmış bu golleri diye, daha da şaka gibi bir sonuç çıktı. bakabildiğim 4 golün üçünün sahibi, boyu ve kafa özelliği sırasıyla şöyle benim oyunumda: Ricardinho, 1.76m, 9; Oğuz Sabankay, 1.71m, 6; Gökhan Gönül, 1.74, 10. Yahu benim defansımda Servet var deve kadar, yeni aldığım 1,85 boyunda ve 18 kafa özelliği olan Caceres diye bir defans oyuncum var, forvetten kornerlerde yardımcı olsun diye defans verdiğim Hakan Şükür var, yahu Lincoln bile 1.77m boyunda ve kafa özelliği 12, kalecinin boyunu ve elle çıkabilme şansını hiç saymıyorum bile. Nasıl vuruyorsunuz o toplara o kafayı da gol oluyor yahu? Birisi bana izah etsin şu durumu rica edeceğim...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

demekki 802 nin zayıf noktası kornerlerden yenilen goller...bende yediğim gollerin çoğunu kornerden yedim...800 de hep faul olurdu...802 de hep gol oluyor...

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

8.02 nin korner taktiği...zıplaması ve kafa vuruşları en iyi oyuncunuza Challenge GK komutu verin, kornerleri de 6 yard box'a açılsın...geriye gollerinizi izlemek kalır takımımda Zarate'nin 18 golü var(forvet), Legrottaglie'nin 14 (defans )

birde oyuncularınızı pahalıya satamamaktan bahsetmişsiniz. doğrudur çoğunlukla satılamayabiliyor hakeden oyuncular ama oyuncunun ayarlarından istenilen fiyatı ayarlasanız tekliflerde ona göre gelir büyük ihtimalle. Sorgulama yaptıklarında cewap vermek yerine bunu ayarlamanız belki yardımcı olabilir.
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by shadowrefree View Post
    demekki 802 nin zayıf noktası kornerlerden yenilen goller...bende yediğim gollerin çoğunu kornerden yedim...800 de hep faul olurdu...802 de hep gol oluyor...
    8.02 sen yüklettin işte banada

bir tane dahi gol yemedim kornerden, kısaca korner savunmamı göstereyim.
    gk: standart
    dr: yakın direk
    dl: uzak direk
    dc-dc: uzun adam tut
    dmc: adam al
    mc: adam al
    mc: kapan
    amr: adaml al
    aml: adam al
    fc: ileride kal...

Kornerlerde nasıl savunma yapıyorsun şu anki anlayışınıda merak ettim kornerlerdeki ?
    İnşAllah o dominasyon taktiklerinden indirdiğin gibi; bendeki "adam al" seçeneklerinin yerine " geri " seçeneği değildir (:

ki korner(hucum anlayışımda gayet iyi :d)

Ortalama iki maçta bir kornerden gol, istatistik 23 maç için..

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

valla ben hazırcıyım...

dominasyonu ellemeden kullanıyorum...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

valla ben hazırcıyım...

dominasyonu ellemeden kullanıyorum...
    Yok yav olur mu, yapma öyle
    En kaliteli taktikte olsa,takıma göre düzenlenmesi bazı yerlerinde oynanması şart yav.
    Ki sen kornerleri düzelt en azından;o geri seçeneklerini adam al yap,korner savunmasında..
    Gol yemeyeceğini taahhüt edebilirim. Yani çok aza ineceğini.

Nesil
    2005
    Yer
    ev

valla kardeşler FM serilerinin saçmalıkları hayatın acı gerçeği gibi o bakımdan haklısınız ama ben hiç FM2008 tadı yaşayamadım niyemi ?
    çünkü FM2007'yi herşeyine rağmen bırakamıyorum inat ettim oyunu bitirmeye gidiyorum şu ana kadar gerçek zamanlı olarak oyunun başında 70'den fazla gün geçiridm Allah sonumu hayır etsin bakalım ne zaman kafayı sıyırıcam da otomatiğe bağlıycam hayatı (burada görecek birşey yok devam et)

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

arkaaş mantıksızlık yok değil konu başlığını açan arkadaşa bile ekleyeceğimiz o kadar şey varkiii..

kimi maç içerisindeki mantıksızlıklara sinir oluyor..aslında doğru bende az saç baş yolmadım ama sonunda futboldur olur böyle şeyler diye avutuyorum kendimi

ama ben en çok transfer konusunda sinirleniyorum ya..

dikkat edin türkiye birinci liginden ikinci lige düşen takımların bile bir çok oyuncusu birinci lig takımlarına transfer oluyor..yani küme düşmüş takımların oyuncuları bile transfer öneminde kapış kapış gidiyor..ama sen fenerbahçe oyuncusunu satamıyorsun ya..varmı böle bişeyy..

ben diyorumki..şuan üç büyüklerin a takımındaki ouncuların hepsi ama hepsi tabi fiyatı kırmaya göre oynayacak onları istiyen bir takım muhakkak bulur gerçekte yok abi yok......

şimdi fenerbahçe çeyrek finalist gazeteler hergün fenerli oyuncuları hangi takımların istediğini teklifleri falan daha çeyrek finaldeyken yazıyor...

ben hem lig hem kupa şampiyonu olduğum sezon şampiyonlar liginde finalde milana elenmişim..hah tam oyuncularıma talip gelir finansı düzeltirim diyorum..en iyi oyuncum gökhan ünal (şampiyonlar ligi gol kralı) hiç kimse istemiyor...bu sefer talipli artar diye satılık yapıyorum...koskoca şampiyonlar ligi gol kralına talip olan takım Napoli ve empoli .onlar 3 kuruş veriyor...yuh artık ya...diyim malesef..oyuna sinirli bie şekilde ara veriyorum...

ama bugünne kadar hiç oyun silmedim...arkadaşı çok kızdırmış ...ama televizyonu açıp bişey olmadğını görüp canınının fena halde sıkıldığı bir anda yeniden kuracaktır..

Nesil
    2007
    Yer
    East Unbool

ben transfer konusunda en şanslılarınızdan birisiyim sanırım okuduklarıma bakarak. 3,2 milyon YTL'ye aldığım Lubos Kalouda'yı bir sonraki sene 50 milyon YTL'ye Barcelona'ya sattım ki o da minimum serbest kalma fiyatıydı. 10 takım talipti kendisine, sorduklarında minimum serbest kalma değeri olan 50 milyon YTL'yi seçtim "nasılsa vermezler" diye düşünerek, Barcelona ve Manchester United verdi, tabi bende sözleşme yenileme önerdim Kalouda'ya ama Barcelona'nın teklifini kabul etti. yani 1 yılda 46,8 milyon YTL kâra geçtim tek oyuncudan

yani benim anladığım, sen satışa çıkarmayacaksın ya da önermeyeceksin, kendileri isteyecekler. öyle olduğunda hiç düşünmediğin ücretlere satabiliyorsun oyuncunu.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

kalouda yı istiyolar genelde ilk sezon sonu.. şimdi bende servet var yaşı 29 yerine iyi bir oyuncu buldum onu alıp serveti göndereyim dedim kalabalık olmasın maksat.. ilk önce satılık listesine koydum izleyen olmayınca değeri 4M£ tan aşağı doğru yavaş yavaş inerek takımlara önerdim.. şimdi 0 yaptım yine izleyen yok yav 4milyonluk adamı satışa sunup alın bedava desen en azından anadolu klüplerinin hepsi peşinde olur
    yine servete talim

Default herkes bi bakabilir mi??

arkadaşlar tüm yazdıklarınızı okuyamadım ancak fm 2008 in saçmalıkları ile ilgili bi konu görünce çok sevinfim ve hemen atladım
    fm yi bana neredeyse bıraktıracak saçmalıklar şunlar:
    -bir oyuncunun serbest vuruşu 9 iken bana nasıl 25-30 metreden 90'a gol atabilir?
    -bir oyuncunun kafa vuruşu 10,zıplaması 9, benim iki defansımın kafa vuruşları 15-16 zıplamalrı 13-14 iken nasıl bu iki oyuncunun arasından kafa gölü atar bu adam?
    -bi oyuncunun uzun şut özelliği 10 iken sağ kanattan aldığı pası hiç bekletmeden 25 metreden karşısında 3 defans oyuncusu kapatırken kalecinin uzanamayacağı en köşeye çok sert bi şekilde atabilir??
    -ve daha bunun gibi birçok saçmalık.. yani anlayacağınız oyuncu özelliklerinin hiç sahaya yansıtılamamasından çoook şikayetçiyim. hiçbir taktik hiçbir oyuncu kar etmiyor. emeğim boşa gidiyor. oyun AŞIRI zor hazırlanmış.

evet yav kim kıl olmaz ki bole olaylara
    ama 08 v 02 de bunların (ozellıle sızın 20 pozısynda gol atamıyoken long shot u max 10 olan rakıp oyuncunun macın 85. dakikası gıbı bı zamanda takımı adına cektıı ılk 30 metrelık sutun gol olması ve yenılmenız) bır nebze olsun duzeltılmesı umut verıci

ancak bu oyundada mac kötu gıderken full attack dedıınızde son yarım satte bır atak bıle yapamamnız var o benı cıldırtıyo hanı bıraksanız belkı eskı halınızle gol atıcaksınız :-)
    Last edited by 14perseus04 : 04.Temmuz.2008 at 17:13

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

haklısın haklı ama futbolun içinde kaleci kurtarışlarının sana denk gelmesi normal çünkü sen büyük takım ya da şampiyonluga oynuyosundur. saldı saldır atamıosun tak 1 gol yenildin bu tip maçlar çok var. ama transfer konularında çok haklısın buna bişe denilemez?
    umarım 2009 da degişir birazcık bunun yanında akislik olmazsa oyunda zevk almazsın hile yapılan oyun gibi olur bence

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Bakın size bir örnek vereyim. Servet Çetin'i bilirsiniz. Peki Servet Çetin'in bana 35 metreden frikikten gol attığını bilirmisiniz? O anı görseydiniz delirirdiniz heralde.

snnki iyi yinede bana fm 06'da zdrakov frikiten gol attı

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Bence çok gerekli bir konu.Benim de gıcık olduğum noktalar pazarlık yapıyom adamlar 40 mn ye satacağım adamı başkan 20 mn ye veriyor.Sen hiç bir şey yapamıyorsun.

Ayrıca başka bir şey daha söyleyeyim.Mesela A kişisi ve B kişisi gole gidiyorlar.Tek karşılarında kaleci var.Top kimin ayağındaysa o kaleye çekiyor.Ya diğer arkadaşın bomboş ona versene...

Ayrıca o tek kale oynayıp 1-0 yenilmeyi ben de çok yaşadım.En sinir olduğum şeylerden birisidir..

Bir de mesela ben Ajax düzeyinde bir takımım rakip Barcelona düzeyinde.Mutlaka ilk 5 dakika ve son 5 dakikada gol yiyorum.Arada da hep atak yapıyorum. 2-1 yeniliyorum.Olacak iş değil...

Ayrıca yakın direk taktiği fm de çok işe yarıyor.O da saçmalık ama gerçekten fmnin güzelliği diyebilirim.Servet milli takımı taşıyordu yakın direk taktiğiyle.40 maçta 22 gol atmıştı.

Bir de 801 de ve özellikle orjinal oyunda 2 defans 2 santraforu tutuyor.Arkasına 10 numara koyduğunuzda bomboş alan bulup gol atıyor.Ben en çok ona sinir oluyordum...

Bir de bu kadar teke tek hiçbir maçta kaçırılmaz.Agüero veya Villa 10 teketek ten 1ini en fazla 2sini atıyo.Gerçek maçta bu kadar pozisyon bulsa tarihi fark olur...

Nesil
    2008
    Yer
    fm

aslında ben bırakmıştım fm 2008'i ama tekrar başlayacağım heralde. fakat bu sefer sadece Türkiye liglerini açacağım. öbür ligler açık olunca hemen öbür liglere çağırıyorlar. bunun düzeltilmesi lazım. yani ben Türk isem bana daha çok Türk takımları talip olsun, eğer ki başarı sağlarsam yabancı takımlar ilgilensin benimle.

son dk gollerine uyuz oluyom bazen küfür ediyom

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

maç boyunca üstünüm kesin goL pozisyonLarı kaçıyor kakip pis bir frikik goLüyLe kazanıyorya deLi oLuyorum buna

Nesil
    2007
    Yer
    Gaziantep

eweT örNek kalecinin refkleksi 18 oluyor panter oluo mçta 10 şut çekiorm 5 i isabetli onlarıda kurtarmış bu ne yani :S

haklısın aslında

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

offf çok fena dolmuşsun sen...

konuşmaya ihtiyacın var senin...ama dediklerine katılmamak elde değil...bu dediğin 801 de çok oluyordu da...ama 802 de pek fazla karşılaşmadım...

benim derdim kazandığım paraları yönetimin çarçur etmesi...

sen kariyerlerinide yedeklemişsindir...

sinirin geçsin kurarsın yine...

al işte ben o kadar oyuncu yetiştirip transferden para kazandım...1.9 milyar $ ı geçince yönetim yatırım yapıyor...getirisi 0...şu anda 2021-2022 yılındayım ve bırakmayı düşündüm bir an için...
    Külübü batırmayı dene bakalım.

Şu kadar arazi, mekan satıldı, borçlar kapatıldı diyecekler mi?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri