Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 101 sonuç

Konu: Hadi Gelin FM 2008'i Bırakıyoruz :)

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

2. haftadır oynuyorum, pek bir zevk alamadım açıkçası serinin diğer oyunları kadar, şu ana kadar sadece Türkiye liglerinde kapsamlı oynayabildim, bence çok saçmalama mevcut özellikle 8.0.0 da, 8.0.2 kuralı 2 gün oldu bakalım yine aynıları olacak mı?, Manisa 6m pounda Diarra'yı aldı. Bjk 7.5 m pounda Tuncay'ı aldı . hem de ilk sezonda, tamam bu takımların parayı, oyuncularını satarak kazanabilir, fakat anlaştıkları kulupler ve oyuncular nasıl ikna oluyorlar, ya da vasatın altında bir kulüp tek bir oyuncu transferi için 6m poundu gözden çıkarması nasıl gerçekleşiyor anlamadım

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

son dakika goleriile mağlubiyet gerçekten korkunç derecede sinir bir durum veya 90 dakika bastırıp gol atamamak ve bir golle mağlup olmak ama gerceğe aykırı bir durum değil galatasarayın uefa kupasını aldığı sene iki maçı size hatırlatırsam hak vericeksiniz
    1. galatasaray - fenerbahçe maçı galatasaray maç öncesi yorumlarında fenerbahçeye 5-10 tane atar deniyordu GS nin formu süperdi FB de gayet kötü bir formdaydı FB maçta gayet dikkatli oynadı ve bizi 1-0 yendi
    2. GS- samsunsunspor kupa maçı samsun öle bi kapandıki 65. dakkaya kadar GS belki 100 tane şut çekti gol atamadı 65. dakkada hagi oyuna girdi ve uzaktan çok güzel bi gol attı belki o maçta hagi olmasaydı samsun bi kontra atakla bizi yenicekti
    sinirlenmekte haklı olabilirsiniz ama gerçeklik payıda yok değil

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

fm 2007'nin maç motoru çok daha güzeldi fm 2008'i hiç sevmedim
    ayrıca skin de iğrenç

keşke fm 2007'i direk güncelleyip çıkarsalardı..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanBul

Quote Originally Posted by OnuldinhoHizmet View Post
    evet yaw bazan hatta her maçta en az 30 gol pozisyonuna giriyorum 1-2 si gol oluyor onlarda uzaktan şutlar diğerleride ya kaleci yada aut yaw frikikler konusunda da bakıom özelliği 9 adam 25-30 metreden tıkıyor yaw

yuh artık allah askına 30 pozisyonun 30 uda gol olsa oyunun tadı cıkmaz

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

İngiltere 6. ligindeydim geçen sene bu sene de 5. lige çıktım.Lige gelebilecek en iyi kalecileri getirdim.Adam geleni alıyo geçeni alıyo.Rakip kaleciler çok daha berbat ama bayağı iyiler.En sinir olduğum şeylerden biri bu işte.Ben de zorunlu olarak tecrübeli bir kaleci kiralıyorum.Yoksa her takım yeniyo beni.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bende de kaleci sorunu var. İspanya liginden Rayo'yu aldım ve 2. Lig'e çıktım. Şimdide LA Liga'ya yükseldim. ama kaleci çok saçma goller yedi. En unutamadığım ise maç başladı kalecim yerine henüz gidiyordu adamlar santrayı yaptı ve boş kaleye gol attı. Sinir oldum. Soğudum iğrendim. Maç başlarken kalecim orta sahada ne geziyordu anlamış değilim. Ayrıca şu uzatma dakikalarınada gıcığım. Ben yenerken En az 3 dakika uzatma veriyor. 6 dakika oynatıyor ve uzatmaların içinde istemediğim kadar tehlike yaşıyorum. Bunlara çözüm bulsunlar lütfen..

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

ben şu an gerçekten FM 08 i bıraktım... 09 u bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ben 8.0.0 versiyonuyla oynuyorum ve çok hata var oyunda fm den başka sürekli oynadığım bir oyun da olmadığı için fm 2009 a kadar idare edicez artık
    Last edited by juanov : 11.Temmuz.2008 at 21:26

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

Quote Originally Posted by ThersoN View Post
    2. haftadır oynuyorum, pek bir zevk alamadım açıkçası serinin diğer oyunları kadar, şu ana kadar sadece Türkiye liglerinde kapsamlı oynayabildim, bence çok saçmalama mevcut özellikle 8.0.0 da, 8.0.2 kuralı 2 gün oldu bakalım yine aynıları olacak mı?, Manisa 6m pounda Diarra'yı aldı. Bjk 7.5 m pounda Tuncay'ı aldı . hem de ilk sezonda, tamam bu takımların parayı, oyuncularını satarak kazanabilir, fakat anlaştıkları kulupler ve oyuncular nasıl ikna oluyorlar, ya da vasatın altında bir kulüp tek bir oyuncu transferi için 6m poundu gözden çıkarması nasıl gerçekleşiyor anlamadım
    türkiye ligi oynanmaz bu oyunda berbat gerçekten.

Nesil
    2008
    Yer
    fm

bugünden itibaren ben de bıraktım artık. daha önce bırakmaya karar vermiştim ama tekrar başlamıştım. 4-5 gün oynamaya çalıştım oyunu ama gerek 3-0'dan son dakikalarda 4-3 yapmalar gerek abuk sabuk goller tekrar soğudum. buna rağmen can sıkıntısından oynamaya devam ediyordum ama bu sefer de oyuncuları kayıt etmeme sorunu oldu. oyuncuyu kaydediyorum kayıt dönemi bitiyor bütün transferler kaydedilmemiş gözüküyor. tatile giderek çözülüyor ama günü kaçırınca tekrar eski kayıttan başlatıp tatile gitmek gerekiyor. fm 2009'a kadar oynamayı düşünmüyorum artık.

Nesil
    2007
    Yer
    deplasmanda-samıyende

* İğrenç berbat pas hataları ( bunları sizde biliyorsunuz ) birşey yorumlamama gerek yok.

evet hatta bi kere bu oyuncular nasıl oynuor die bi full mac izleyim dedim o kadar sacma oynuolarkı demekkı sigames bilio milletin onemlı anlar dıeceini.full macı sacma sapan yapıo

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

hakkaten dolu bi yazı olmus...eklemeler de mevcut ... misal ; sen tut manu yu yıllar sora 2 sene üstüste sampiyon yap .. aynı sırada ingiltere milli takımını dünya kupasında 66 yılından bu yana ilk kez final oynat ama manu senin sözlesmeni yenilemesin... o anki ruh halimle yazmalıydım ki anlamalıydınız beni

bir dieri de hemen hemen her mac kornerden attığım gollere hakemlerin bir kulp takması..artık sevinemez oldum yine mi faul diecek oyun die

ama silemiorum namussuz oyunu

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

Quote Originally Posted by ugurkavas View Post
    * İğrenç berbat pas hataları ( bunları sizde biliyorsunuz ) birşey yorumlamama gerek yok.

evet hatta bi kere bu oyuncular nasıl oynuor die bi full mac izleyim dedim o kadar sacma oynuolarkı demekkı sigames bilio milletin onemlı anlar dıeceini.full macı sacma sapan yapıo
    yamaları indirdinmi?

eğer indirdiysen taktiğinde sorun vardır.bende oldukça az pas hatası oluyor.

cm 03 04 ten berı manager oynarım tabı 2005 ıtıbarıyle fm cı olduk
    ve fm 2008 ılk defa bı sonrakı cıkmadan bırakttım oyun oldu
    bazı karıyerımde asırı basarı yanı yapılacak bıseyın kalmaması bazısında hataların hep sana denk gelmesı vs vs. fm den soumamak ıcın 2009 gelene kadar bıraktım yoksa kopten bırakıcam
    maalesef hala 2006 da aldıım tadı bulamıyorum artık 2009 a umut

anlatamam durumumu bılgısayarı acınca bıse yapasım gelmıo 4 yıldır hıc bole olmamaıstım

Nesil
    2008
    Yer
    bilgisayarın karşısı

arkadaşlar fmyi çok seviyorum ve uyuz oluyorum aynı zamanda çünkü inanılmaz hatalar yapılıyo ben de bıktım artık hatalardan artık fm oynamıcam diyom siliyorum 2 gün sonra canım sıkılıyo aklıma taktik geliyo yeniden başlıyorum hele transfer sezonunda satılığa çıkardığımada teklif yok satmadığım adamada teklif yok adamlarla sözleşmeyi karşılıklı feshl ediyon oyuncu hayal kırıklığına uğradı diyo bende bende serbest bırakı9yom başkan kızıyo oyuncular elimde kalıyo hepside bir işe yaramıyo 1 hafta önce sildim dün tekrar yükledim şimdi yine sildim

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler ben de bu hatalarla çok karşılaşıyordum ve oyunu siliyordum artık her kariyerimde iyi bir aistan menejer alıyorum takımıma sonra ya kendi taktiğimi yapıorum yada yönetimi ona bırakıp tatile gidiyorum eğer çok iyi bir asistan menejer ise sizi şampiyon yapıyor ne bir strese giriyorsunuz ne de başka birşeye

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dediklerine katılıyorum ama bu da biraz FM'nin gerçekçiliği(sadece 1 pozisyon 1 gol için).Ama insanı delirtiyor gerçekten.

Talking

Quote Originally Posted by shadowrefree View Post
    kariyerinizde alt yapıdan pa sı 170 üzeri hiç oyuncu çıktı mı?

benim 15 yıllık kariyerimde 159 u geçen adam çıkmadı hiç...
    pa sı yuksek oyuncu cıkarmak ıstıosan kesınlıkle arsenalla oyna

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Şahsen yeni oyun varken eskisini oynamam. Bence FM 2005 serinin en iyisiydi ama şimdi kalkıp da 2005 oynayamam. Hem ayrıntısız hem de ağır çalışıyor. Haksız mıyım? Benim gibi düşünen beri gelsin.

2005'ten beri her yıl oyundan alınan zevk kimine göre düştü kimine göre yükseldi.Ama bu sene o kadar çok tepki varki artık Sigames buna bir dur demeli.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by chauncy View Post
    arkadaşlar fmyi çok seviyorum ve uyuz oluyorum aynı zamanda çünkü inanılmaz hatalar yapılıyo ben de bıktım artık hatalardan artık fm oynamıcam diyom siliyorum 2 gün sonra canım sıkılıyo aklıma taktik geliyo yeniden başlıyorum hele transfer sezonunda satılığa çıkardığımada teklif yok satmadığım adamada teklif yok adamlarla sözleşmeyi karşılıklı feshl ediyon oyuncu hayal kırıklığına uğradı diyo bende bende serbest bırakı9yom başkan kızıyo oyuncular elimde kalıyo hepside bir işe yaramıyo 1 hafta önce sildim dün tekrar yükledim şimdi yine sildim
    Bu böyle devam edecek herhalde, sil yükle, sil yükle :d

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

doğru oyuncular ya daha kolay satılmalı ya da daha verimli olmalı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yazı çok güzel ve doğru gerçekten Ama yapabilecek bir şey yok fm 09 bekliyecez ben çok gerçekçi olacağını düşünüyorum..1

Bende sıkıntılarımı yazıyım, bıraktım FM 2009'u bekliyorum. Bırakma aşamasını yazacağım.

Fenerbahçe ile oynuyorum 3-4 sene geçmiş, zor bela şampiyonlar liginde tur geçiyorum, olmuyor eleniyorum, taraftarlardan, yönetimden azar işitiyorum(!) Bir türlü tatmin olmuyorlar. Üstelik kadro ve finans süper, ama saçma sapan hatalarla elendiğimi bilmiyorlar.

En son şampiyonlar ligi maceramda final oynuyorum. Maç 3-3 bitiyor ve uzatmalarda yediğim 4. golle kupayı alamıyorum. Karşı tarafın gollerini anlatayım size. İlk golde Volkan topu Güiza'ya dikiyor. Güzia'nın yanındaki defans topa ondan önce kafayla vuruyor, ancak öyle bir vuruyor ki bu forvetin koşu yoluna gidiyor. Forvette defansı arkada bırakıp Volkan'ın üstünden golü atıyor. İki defansif orta saha ve iki defans (en azından bunlar, bekleri ve kanatları katmıyorum) bu kafa topuna hiçbir şey yapmıyor. Ben taktiksel hata olduğunu düşünmüyorum. İkinci golde top kornerden geliyor ve Volkan topu penaltı noktası üzerindeki orta saha oyuncusuna çeliyor, adam da golü atıyor tabii ki. Üçüncü golde sağdan güzel bi orta geliyor, topu ayağına alan forvet kaleye vuruyor, Volkan topu yine diğer forvete çeliyor o da golü boş kaleye atıyor. Bu sırada 2 defans oyuncum da orada, ancak birşey yapmıyorlar. Bu da taktiksel gelebilir ama değil, yapabilecek birşeyim yok. Oyuncu topu aldığında hemen uzaklaştırmıyor, zaten gelende almıyor. Ya kaleci tutuyor ya da karşı forvet tutup kaleye atıyor. Tabii bu golleri bu şekilde anlatırken kendi gollerimden de bahsedeyim. Gökhan-Kazım paslaşmasında Gökhan Kazım'ı sağ aşağı kaçırıyor ve orta yaptırıyor. O ortada da Burak kafa golü atıyor. Alex, 1-2 çalımdan sonra Güiza'ya top veriyor, Güiza'da ceza sahası dışından golü atıyor. Diğer gol de son dakika karambolünde Burak'tan geliyor, atak yapıyorum ve sürekli gidiyorum, bu baskı da basit sayılabilecek bi gol getiriyor.

Bu şekilde uzatmalara gidiyoruz, ben çok sinirliyim, haksızlık olduğunu düşünüyorum. Aynı atak taktiğini devam ediyorum, tek kalan hakkım ile da yorulan Alex'i oyundan alıyorum. Sonra karşı tarafta vi forvet değiştiriyor. Alex'in yerine aldığım oyuncu genç, Alex kadar etkili değil. Bu yüzden daha kötü oynuyoruz ancak gol yine saçma sapan bi hatadan geliyor. Kornerden top geliyor, bunu Can alıyor 115. dakikada penaltıya kalması için uğraştığım anda topu uzağa atacağına hemen dibindeki yeni giren forvete atıyor. O anda zaten Volkan'ın ne yaptığını bilmiyorum, gol kaleye gidiyor. Ondan sonra hemen 4-2-4 yapıyorum, oyun hemen geçiyor ve bitiyor.

Burada beceremediğim şey kaleciye ve defansa topu uzağa attırmadır. Gerçi Can yedek oyuncuydu, yerinde oynayan oyuncu kart cezalısıydı. (Kartlar aklıma geldi ama uzatmayım, o zaman benim 3 cezalım var.) Ancak Volkan ilk 11 oyuncum ve bunun gibi hataları çok yapıyor. Acayip frikik golleri yiyorum. Adam resmen sıfırdan kaleye koyuyor ancak Güiza'nınkiler kalecide kalıyor.

Bu, ya Volkan'a ya Fener'e ya da oyunu asıl oynayan menejer (yani bana) özgü birşey. Birçok şekilde saçma sapan hatalarla maçlar gidiyor. Sinir oluyorum.

Benimde hatam olabileceğini düşünüyorum, ancak taktikte hata görmüyorum. Defanslar defansif oynuyor, kısa pas yapmıyor, yaratıcı olayı da en düşük seviyede. Neden oluyor bilmiyorum ama bu tür şeyler yüzünden artık oynamıyorum.

8.0.2 de birazcık duzeliyor ama cogunun acıklaması yapılmış footballmanager.co.uk sitesinde ama tabi ki AI cheat dedikleri olay var pc hile yapıyor.Olmaması lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

çok büyük olasılıkla dün başıma gelen olaydan sonra benim de gerçekleştireceğim eylemdir.6+1 sezonluk juve+hollanda maceramdan sonra araya bi soğukluk girmişti zaten.artık büyük bi takımla oynamanın zevki yoktu çünkü piyasadaki bütün kaliteli ama ucuz oyuncuları wonderkid leri biliyordum.
    sonra beşiktaş'la oynamaya karar verdim.yabancı sınırlaması ve bütçe yüzünden oyuna başlar başlamaz genç yetenek avına çıkma şansım olmadığından ve gönül bağım olduğundan beşiktaş ı tercih ettim.yoksa tsl de oynamak pek hoşuma gitmiyor.
    neyse efendim.3.sezonun ortalarındayken ve tsl beklediğimden çekişmeli geçereken(23 veya 24. hafta sonunda şampiyonluğu kovalayan 5 takım ve 1. ile 5. arasında 3 puancık vardı) yaşanan bir elektrik kesintisi sonucu the save game could not be loaded hatası almış ve araştırmalarım sonucu başka save dosyanız yoksa bu sorunun çözümü olmadığını öğrenmiş bulunmaktaydım.
    oysa ki uefa şampiyonluğuna emin adımlarla ilerliyordum.ligde de fikstür avantajım sayesinde şampiyon olacağıma dair umutluydum.ancak olmadı.beşiktaşımla avrupa kupası alamadan oyuna veda ettirildim.rakiplerin parmağı olduğuna dair şüphelerim var
    şimdi tekrardan başlamak falan imkansızmış gibi geliyo.şurda 2009 un çıkmasına sayılı günler kalmışken gereksiz buluyorum başlamayı.bıraktım gibi.du bakalım bi gazla aniden karar değişmezsem 2008 le vedalaşmış bulunmaktayım.

keşke benmde böyle sorunlarım olsa oyunu 1 ay flan gibi bisüre bırakmak zorunda kaldım eve geldim format attım ondan sonra fmi 3 kere formatlayıp yüklememe ragmen crash dumps hatası aldım ki orjinal oyundu bu ben bıraktırıldım anlayacagın

Nesil
    2006
    Yer
    Her nerede bulunuyorsam..

Quote Originally Posted by serwan View Post
    çok büyük olasılıkla dün başıma gelen olaydan sonra benim de gerçekleştireceğim eylemdir.6+1 sezonluk juve+hollanda maceramdan sonra araya bi soğukluk girmişti zaten.artık büyük bi takımla oynamanın zevki yoktu çünkü piyasadaki bütün kaliteli ama ucuz oyuncuları wonderkid leri biliyordum.
    sonra beşiktaş'la oynamaya karar verdim.yabancı sınırlaması ve bütçe yüzünden oyuna başlar başlamaz genç yetenek avına çıkma şansım olmadığından ve gönül bağım olduğundan beşiktaş ı tercih ettim.yoksa tsl de oynamak pek hoşuma gitmiyor.
    neyse efendim.3.sezonun ortalarındayken ve tsl beklediğimden çekişmeli geçereken(23 veya 24. hafta sonunda şampiyonluğu kovalayan 5 takım ve 1. ile 5. arasında 3 puancık vardı) yaşanan bir elektrik kesintisi sonucu the save game could not be loaded hatası almış ve araştırmalarım sonucu başka save dosyanız yoksa bu sorunun çözümü olmadığını öğrenmiş bulunmaktaydım.
    oysa ki uefa şampiyonluğuna emin adımlarla ilerliyordum.ligde de fikstür avantajım sayesinde şampiyon olacağıma dair umutluydum.ancak olmadı.beşiktaşımla avrupa kupası alamadan oyuna veda ettirildim.rakiplerin parmağı olduğuna dair şüphelerim var
    şimdi tekrardan başlamak falan imkansızmış gibi geliyo.şurda 2009 un çıkmasına sayılı günler kalmışken gereksiz buluyorum başlamayı.bıraktım gibi.du bakalım bi gazla aniden karar değişmezsem 2008 le vedalaşmış bulunmaktayım.
    Yaklaşık 2.5 yıl evvel 9 sezonluk kariyerimi kaydederken elektrik kesintisi yüzünden benzer bir sorun yaşadım. Tam oyunu kaydederken elektrikler kesildi. O zamanlar Aktaş'tı elektrik şirketinin adı. Hemen elektrik arızayı aradım "Allah cezanızı versin" deyip telefonu kapadım. Yaptığım saçmalıkmış meğer. Geç farkına vardım

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Laptopla oynayın, elektrik derdiniz olmasın
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Bu oyun çok geç kaydediyor. Ram yüksek değilse baya zaman alıyor. Bunun çözümünü bulamazlar mı acaba?

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri