Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 101 arası toplam 101 sonuç

Konu: Hadi Gelin FM 2008'i Bırakıyoruz :)

ya bu 2009 tam tarih olarak ne zaman cıkıcak?
    2008 in saçmalıklarından bıktım

Nesil
    2003
    Yer
    Kayseri

98-99'dan beri bu oyunu oynarım. neler gelip geçmedi ki

yılbaşı gecesi. arkadaşlarla kutlama yapıyoruz:
    "5,4,3,2,1 gooolllll"

öss sınavına girmeden hemen önce stres atmak için açılan bilgisayarın, klavye-mouse takımının sinirden kırılması arkasına kaybedilen bi sınav
    yeğenim doğdu, isim telaşına düşüldü, benden müthiş istek:
    " gol kralı jardel olsun"

daha neler neler

dediklerine aynen katılıyorum.Gerçek bir maçta, örneğin italya liginde milan orta düzeyde bir takıma karşı 5 ten fazla net pozisyona giremez.Eğer griyorsa da kaçırmaz.ama ben parmayla oynarken gilardino isimli şahış 7 kez kaleciyle karşı karşıya kalıp hepsinde topu san sironun dışına attı.Diğer oyuncuların girdiği poziyonları saymıyorum bile.Ayrıca oyunda her kaleciyle oynadım diyebilirim.Ama ne cech ne buffon ne de casillas şampiyon olunan sezonlarda average rating olarak 6.70 in üzerine çıkamadıkalrı gibi saçma sapan goller yiyip saç baş yoldurttular.Her kornerde bir faul çalınması, defansta paslaırken kaptırılan toplar(üstelik nesta,terry gibi oyuncularla) ve yine her maçta tartışmalı bir karar olması.biz pozisyonu tekrar izleyip ofside dışındaki kararların doğru mu yanlış mı olduğunu nerden anlayabiliriz sorarım.O zaman niye bize her maç mikrofon uzatılır?Cevap versen ceza yersin vermesen oyuncuların morali bozulur.Bu böyle gider daha.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Boşver bırakalım zaten 2009 artık : P

-ah o kaleci olayına oldum olası deli oluyorum zaten cm de de böyleydi fm de de aynı biçimde gidiyor... fm09 da umarım bir nebze düzeltilebilir yada daha az katı davranılsın oynayana ya ortalaması 5,45 olan kaleci bana karşı oynayınca mı açılır da maçın adamı olur illa?

-transfer olayı ise kar etmek gerçekten çok zor.. Aris ile yunanistan liginde oynarken papazoglou iyi fiyata gitmişti bir tek bir de 25 m ye aldığım quagliarella valencia ya 65 e satılmıştı hatırladığım kadarı ile... (tabii oyun tarihi boyunca bu kadar transferlerden zarar ettikten sonra birkaç istisnada olsun sadaka tarzı oyuncuya)

-bir de türkiye liginde oynarken üst sıraları zorluyorken son 4 sıradaki takımlardan biri onca sakat oyuncusuna rağmen gelir sizle berabere kalır yada yenerse tüm takımda bi anda huzursuzluk rüzgarları eser.. işleri düzeltemeyip gurur yaparsanız takımı bırakmak falan gerçekçi ve komik oluyor..

FM08 i bırakalı çok oldu ama biraz gevezelik edeyim dedim.. no escape konu tercüman olmuş bizim ahaliye çok saol

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Ben daha bırakmayacam. Geçen hem 2009 demoyu hemde 2008 i windows modunda açtım 2 sini bir anda oynamaya çalıştım. Zevkli oluyor. Hatta bir planım var 2005, 2006 ve 2007 yide yükleyip aynı anda açmaya çalışacam Bakalım ne olcak.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bazen şu oluyor bir takımla maç yapıyorum kalecim o güne kadar uzaktan gol yememiş ama nasıl oluyorsa 160 boyunca uzun şut 10 güç 8 teknik 12 olan adam bir gömüyoki topa direk 90 a bir kere yerim tamam ama bir maçta 2-3 tane yediğimi biliyorm sinirden kariyeri sildim
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

oyuncu performanslarında bilmem dikkat ettinizmi ama maç öncesi medyaya verilen demeçler,maç öncesi ve devre arası yapılan kouşmalar oldukça etkili.heleki derbi maçı yada önemli maçlarda...oyuncuları tanımak gerek bence biraz.mesela bir kaleci eğer byük maçlarda oynamayı seven bir yapıya sahipse ona gaz vermek yani maç öncesinde "sana güveniyorum" yada "senden performans" bekliyorum demek kaleciyi eteşler.aynı şekilde eğer kaleciniz (ya da herhangi bir oyuncunuz) büyük maçlarda oynarken baskı hissediyorsa fizik ve teknik olarak ne kadar iyi olsada bariz hatalar yapabiliyor.özellikle defans oyuncularının hatası genelde kendi kalesine gol oluyor.bu oyuncular eğer büyük maçlarda alternatifsiz ise maç öncesinde "baskı yok" denmeli ki oyuncu daha rahat oynayarak hata yapma riski azalsın.oyuncu kaliteli ise başarılı olmaması için -uygun olmadığı mevkide oynatılması -moralinin kötü olması -fiziki yapısının hava ve saha şartlarına uygun olmaması gibi sebepler gerekir.eğer futbolcunuz kaliteli ise bu unsurlara dikkat etmek gerek.özellikle kış aylarında yağmurlu günlerde sahada kısa pasla oynamak ve bu sahada koşmak yorucu olacağından dayanıklılığı ve gücü yüksek oyuncularla ve direk paslarla oynamak faydalı olacaktır.hava durumunu maç günü tahmin ekranında görebilirsiniz.

oyuncu alım satımlarında da şöyle birşey var ki "herkesin bir değeri vardır" eğer elinizdeki futbolcu 20-21 yaşlarında CA sı 170-180 arasında olan bir wonderkid ise mevkisine göre fiyatı yüksek olacaktır.ki bende PA sı 199,CA sı 180 civarında olan bir AMLC/ST posizyonunda wonderkid im var.100 M istiyorumpeşinde 20 küsür takım var en son 80Mverdiler satmadım.ortalık kızışınca daha bi güzel oluyooyuncu almak için de oyuncunun takımdaki durumuna bakıyorum.eğer anahtar oyuncu yada as takım oyuncusuysa almak biraz zor olur.ama gerekli parayı bastırdığınızda oyuncu da size gelmek istiyorsa alamayacağınız futbolcu yoktur.ben gözüme bir futbolcu kestirdiğimde hemen bir gözlemci yollar futbolcunun bana gelip gelmek istemediğine bakarım.eğer futbolcu benim takımımda oynamayı kesinlikle çok istiyorsa performansı ve yeteneği hakkında güzel yorumlar yaparım.eğer ki oynadığı takımda bi kaç hafta maça çıkmamış yada teknik direktöründen fırça yemişse değmeyin keyfimebir oyuncu takımında mutsuz olmuşsa sözleşme bitimi de yakında o takımdan o oyuncuyu almak hayli kolaylaşır.eğer oyuncu size gelmek istiyorsa teklif yapın,klüp kabul etmezse oyuncu üzülecektir,üzüldüğü zaman fiyatı düşmeye başlayacaktır,her ne kadar profillerinde minimum serbest kalma maddeleri 200 milyonlu rakamlardan bahsetse de en kralını 60-80M arasında bi rakama alırsınız.ki ben messi yi kendi isteği üzerine transfer listesine konuşduğunda tottenham a 40 M a alıp bir sene sonra barca ya 75 M a sattığımı bilirimböyle fırsatları da kaçırmayın derim.

2009 un demosuna da baktım ama 3d maç pek göz alıcı gelmedi.finans olayına anlam veremiyorum ben.gelire bakıyorum 300 küsür Milyon $,gidere bakıyorum 400 küsür M$ ama klüp zengin ve kar ediyor.nereden geliyor bu değirmenin suyu? diye soruyorum bazenfinans üzerine biraz gelişme gerekiyor sanırım.yatırımlar yapabilmeliyiz.mesela takıma yıldız bir oyuncu geldiğinde forma satışlarında patlama olması yada taraftarın seçtiği yılın futbolcusunun forması yada anahtarlığı yada posteri gibi ticari malların satışı ayrı ayrı gösterilse de genel olarak tiaret geliri yazmasa daha güzel olur bence.klüpte parayla alakalı tek şey transfer ve maaş.stad büyütülüyor paranın nereden geldiği yada ne kadar harcama yapıldığı belli değil.25M kira borcu var diyor oyuncu satmışım elimde 200 M var.vs vs.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Evet bencede bırakalım 2009 çıkıyo

Hay ağzına sağlık arkadaşım...şahsen benim asıl takılıdıgım nokta oyunu zorlaştırma adına yapılan saçmalıklar..oyunu zorlaştırmanın birçok yolu var ama insanı da bezdirmek için uğraşmamak lazım...

Wink

arkadaşa katılmamak elde değil tamamen haklı bide ben fble oynuyorum takım yıldız dolu bir sezonu transfer yapmadan geçirim dedim taransfer yapmadim transferin son gününde tonetim yildiz transfer yapmadin diye andarletin yedek kalecisini transfer etti hemde adamin değeri 450bin euro iken 15mly para vererek insan tabikii çok sınırleniyor yonetime resti çektim biraktım oyundan çıkmazdan 7 üst seviyeden teklıf geldi bende arjantın liginden independiante takımının teklifini kabul ettim türkiyedeki sezon bitince biraktığım takım nasil olmuş deyip baktımkı birde ne görim takımın çoğunu satmişlar nerde kazma varsa almişlar yerimede metin tekını getirmişler sezon sonu siralamasi 9 cu ancak bitirebilmiş şimdi bunca emek veriyorsun her şey yolundayken yonetimin el atmasi çok saçma kı finansal her hangi bir sorunda yokken

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri