Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 101 sonuç

Konu: Hadi Gelin FM 2008'i Bırakıyoruz :)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Smile Hadi Gelin FM 2008'i Bırakıyoruz :)

Arkadaşlar başlığa takılmayın işin esprisi ama... Gerçekten bazı şeyler insanı deli etmiyor değil.
    Dilim döndüğünce beni en son bu gece dayanılmaz hale getirip zivanadan çıkaran bu fm 2008 oyunu için deli olduğum bazı noktalara değineceğim..

---------------------------------------------------------
    * 90 dakika topa sahip olan sürekli bastıran posizyonlara giren bir takım ve taktik kurun, ve o maçta sadece ve sadece bir tane özelliği
    ( örnek kaleci, refleksi :18 ). Diğer özellikleri vasat.
    Hmm neymiş o refleksiyle bana maçı kurtardı, maçın adamı oldu. Peki...
    Sonra bir takip ediyorum oyuncuyu benle 2.yarıdaki birdahaki maçıma kadar hiç maçın adamı olmuyor, berbat bir görüntü ve performans çiziyor.
    O ikinci maçım varya ! Mübarek adam yine panter Yuh ya.. Güldüğüme bakmayın o simileylerin aslı gülme simileyleri değil...
    Bu olay bir değil,iki değil kaç defa yaşadım..

* İğrenç berbat pas hataları ( bunları sizde biliyorsunuz ) birşey yorumlamama gerek yok.

* Saçma sapan top kayıpları ( oyuncu üzerine geliyor, öküz gibi topu ayağında tutuyor kaptırıyor, birde faul yapıp kart görüyor ) sizlerde eminimki sıkça yaşıyorsunuz. (taktiğinle bu mantığı değiştirirsiniz demeyin, o kastettiğiniz taktiklerlede çok oynadım )

* Devam...
    Boş kaleye veya kaleci ile teke tek,kaleye açısı tam dik açı adam neredeyse taça atacak ya, Türkiye'de bile böyle kazma oyuncu yok yeminle,saysan 1-2 anca ki bunu yapan en sonki Lyon kariyerimde bile Fred gibi oyuncular vs..

* Hımm şimdi futbolcu satın alacağız
    Adamın değeri: 5 milyon dolar, ben veriyorum 15 milyon dolar vermiyor. Bilmem neyde cartta curtta, hmm peki. Adam kısa listemde sürekli takip ediyorum ; başka bir takım 9 milyon dolar verdi kabul etti, bende hemen 9 veriyorum; benide kabul ediyor Eee ayıp olmasın bari onuda kabul etmeseydin benim

Artık oyuncu almak için makul fiyatlarla; teklif meklif vermiyorum, adama başkası teklif yapsın, sonra ben o fiyata alayım diye!
    İşte kızışınca, oyuncuyu ikna edebilirsen tabi. Düşünün böyle bir mantıkta...

Böyle saçmalık olur mu ya ? Oyunu açan kullanıcıya ne gareziniz var anasını satım

Daha bitmedi; basında haber, benim oyuncum 12 milyon dolar, hmm basın diyoki xxxx 'in (işte ben oluyorum x) oyuncusunu almak için 13 milyon dolar gerekiyor ! Niye ? Len o basın başka bi kariyerimde aynı oyuncuya yine takımlar talipken, o oyuncuda benim oyuncum değil iken; 30 milyon dolara gözümün önünde sattınız
    Şimdi ben istiyorum, niye kabul etmiyorsun ?

Transfer saçmalıkları vs vs, eminimki sizlerde yaşıyorsunuz. Bu transfer olaylarında dahada doluyum aslında, kısa geçtim. Sizlerde aklınıza gelenler varsa paylaşabilirsiniz...

* Devam...
    Sen maç boyunca oyna oyna, aşağı yukarı 25 posizyona gir ! 8-10 tanesi net posizyon, sonuç; aut, kaleci kurtarışı, hatta bazen taç vs ..
    Anaaa, rakip 1 defa geldi gol attı maç 1-0 gitti, hadi be..

Yav bir değil, iki değil ; kaç defa olacak bu ? ( bana gerçek futboldada bunlar olur demeyin gözünüzü seveyim ) yaşadığım sayıyı bi ben bilirim, bi Allah bilir...
    ---------------------------------------------------------

Şu anda dilimin döndükleri bunlardı, birazda gerginim oyundan dolayı , ama kafaya tokadan başka birşey takılmaması gerektiğinide biliyorum

Onun için az önce, denetim masası; program ekle kaldır, program files vs herneyse sonuçta oyunu küt sildim ama yamaları,yüz, skin vs vs yedekledim; belki sonra kurarım diye

Görevlilerde umarım gereksiz konu diye, konuyu biçmezler, çoğu paylaşımdan bile dolu dermişim Herkes tek tek oyun hataları için ( pas hatası, top kaybı vs ) konu açıyordu, bende içimdekileri bu sinirle buraya toplamış oldum

Az stresli , bol fm'li günler sizlerin olsun :P

Bu yazı ne kadar uzun yav, ben okumam diyenlerde burayı okusun
    Senin gibi düşüneceklere yazmadım zaten
    Last edited by EreN : 11.Mart.2008 at 17:43

Bu saydıklarının bazıları FM'nin güzellikleri.Yanlışmıyım?
    Last edited by SiR ToMaSRoSiCkY1 : 10.Mart.2008 at 16:44

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Güzellik mi?Yapma Yusufcan bazı konularda haklısın özellikle 20 şut 6 7 tane net pozisyon ve gol atamama kısmı ve ayrıca kalecilerin panter oluşu konusunda katılıyorum.Ama bunlar oyunu silecek kadar büyük sorunlar değil bence yazık etmişsin oyuna
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Hepsi yazmışım benim hatam pardon.

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Süper bir yazı abi teşekkürler. Çoğu yerde hatta tamamen haklısın. Oyunu silmek dışında. Ben neler yaşadım zamanında ama seviyorum ulan FM'yi.
    Aynen Mustafa Abi!

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Bakın size bir örnek vereyim. Servet Çetin'i bilirsiniz. Peki Servet Çetin'in bana 35 metreden frikikten gol attığını bilirmisiniz? O anı görseydiniz delirirdiniz heralde.
    I'm back...

Ne fmle,ne de fmsiz ...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

O nasıl oluyor Baran abi

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

offf çok fena dolmuşsun sen...

konuşmaya ihtiyacın var senin...ama dediklerine katılmamak elde değil...bu dediğin 801 de çok oluyordu da...ama 802 de pek fazla karşılaşmadım...

benim derdim kazandığım paraları yönetimin çarçur etmesi...

sen kariyerlerinide yedeklemişsindir...

sinirin geçsin kurarsın yine...

al işte ben o kadar oyuncu yetiştirip transferden para kazandım...1.9 milyar $ ı geçince yönetim yatırım yapıyor...getirisi 0...şu anda 2021-2022 yılındayım ve bırakmayı düşündüm bir an için...

evet yaw bazan hatta her maçta en az 30 gol pozisyonuna giriyorum 1-2 si gol oluyor onlarda uzaktan şutlar diğerleride ya kaleci yada aut yaw frikikler konusunda da bakıom özelliği 9 adam 25-30 metreden tıkıyor yaw

bu haftasonu tv8 de manchester united portsmouth fa cup macı wardı umarım seyretmissinizdir manchester united sayısız posizyona girdi cok net goller kacırdı direkten donen toplar oldu oyunun tek hakimiydi neredeyse tek kale oynadılar cesitli atak organizasyonları denediler hatta portsmouth genel olarak kendi yarı sahasından cıkamadı dogru duzgun pas dahi yapamadılar ... ama dakika 75 iken cok nadir gelisen bir portsmount kontrası sonucu bi penaltı ve kırmızı kart sonuc manchester 10 kisi kaldı macıda 1-0 portsmouth aldı fm 2008 v802 gercek hayata o kadar yaklastı ki artık oyun demek bile yanlıs olur simulasyon gibi bisey oldu pas hataları top kayıpları kacan goller vs... tabiki olacak bunlar normal seyler ama yaptıgımız taktik & talimatlar ve oynayan oyuncular ile de dogru orantılı oldugunu unutmamak lazım atıyorum ahmette 1 pas hatası olurken mehmette 10 tane oluyorsa sorun nerede diye dusunmek lazım yada transfer konusunda mesela turkiyeden ornek vermek gerekirse mehmet topuz adamlar satmıyorlar oyuncular gidecekleri zamanda kendilerine gore daha gozde olan takımlara gitmeleri gibi kendi kriterlerine gore bi degerlendirme yapmaları gibi vs vs vs sonuc olarak fm gercekten uzaklasmadıkca fm ye devam

Nesil
    2006

Kaleci olayından sonra okumaya gerek yok dedim. Devamını okumadım bile.

Kaleci demekki senin yönettiğin takıma karşı kin besliyor ve o yüzden başarılı oluyor. Diyecek söz yok...

Ama ben herşeye rağmen FM'yi bırakmam. O şaçmalıklar sayesinde ben kaç maç kazandım. Bazen bizim yanımızda da olmuyor değil hani...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

kariyerinizde alt yapıdan pa sı 170 üzeri hiç oyuncu çıktı mı?

benim 15 yıllık kariyerimde 159 u geçen adam çıkmadı hiç...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Evet bir de orası var Fm 2007 De sürekli 180 lik oyuncular falan çıkıyordu artık yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar ben tek maç yaptım sildim. Oyun çok itici. Şu an cm 03/04 oynuyorum update falan kurmadım. İŞte budur ya! Bu kadar mı çekici olur bi oyun..

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by shadowrefree View Post

evet oldu. GS 184 pali bir adam cikti. adami 5 sene yetisdirdim ve 19 yasinda milli takimda oynuyordu. sonra baskan gitti satti. Fiyat ise gülünctü 11,4M+gelecek satisdan 15% süper adam uctu gitti. sonra 2,5 yil sonra 68M'ya transfer oldu..( 2013-2014 yilinda bu oyuncu cikti, 2021 sezonunda en pahali oyunculardan birisidi.)

Sonra G.Birligi'nde 163 pali birisi cikmisdi, Kaleci mevkizinde.
    Last edited by goosfraba : 11.Mart.2008 at 01:15

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Söylediklerin gerçekten doğru ve sna katılıuyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by SiR ToMaSRoSiCkY1 View Post
    Bu saydıklarının bazıları FM'nin güzellikleri.Yanlışmıyım?
    Bazıları güzellikleri evet
    Futbolu o yönden bende düşünebiliyorumda, bu yazdıklarım; bir maçta, iki maçta hatta ve hatta bir kariyerde, iki kariyerde başıma gelipte yazdığım şeyler değil. Eee insan bi yerden sonra,dayanamıyor artık..

Quote Originally Posted by yunusgs View Post
    Güzellik mi?Yapma Yusufcan bazı konularda haklısın özellikle 20 şut 6 7 tane net pozisyon ve gol atamama kısmı ve ayrıca kalecilerin panter oluşu konusunda katılıyorum.Ama bunlar oyunu silecek kadar büyük sorunlar değil bence yazık etmişsin oyuna
    Kariyer baştan başlar sorun değil diğerleride yedekte zaten ama bu sinirim ne zaman geçecek oyuna onu bilmiyorum.

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Süper bir yazı abi teşekkürler. Çoğu yerde hatta tamamen haklısın. Oyunu silmek dışında. Ben neler yaşadım zamanında ama seviyorum ulan FM'yi.
    Quote Originally Posted by EmperoR View Post
    Ne fmle,ne de fmsiz ...
    Aynen bu iki yorumada ; bir yiyen pişman bir yemeyen pişman durumu gibiyiz değil mi

offf çok fena dolmuşsun sen...

konuşmaya ihtiyacın var senin...ama dediklerine katılmamak elde değil...bu dediğin 801 de çok oluyordu da...ama 802 de pek fazla karşılaşmadım...

benim derdim kazandığım paraları yönetimin çarçur etmesi...

sen kariyerlerinide yedeklemişsindir...

sinirin geçsin kurarsın yine...

al işte ben o kadar oyuncu yetiştirip transferden para kazandım...1.9 milyar $ ı geçince yönetim yatırım yapıyor...getirisi 0...şu anda 2021-2022 yılındayım ve bırakmayı düşündüm bir an için...
    Sorma cidden acayip doldum, hatta terapiye ihtiyacım mı var mı diye bile düşünmeye başlamıştım, oyun oynarkendi ama, şimdi gitti kepeklerim

Senin o finans durumunu biliyorum, gizli gizli okumuştum yazdığın bir konuda galiba

Quote Originally Posted by wwhirlwind View Post
    bu haftasonu tv8 de manchester united portsmouth fa cup macı wardı umarım seyretmissinizdir manchester united sayısız posizyona girdi cok net goller kacırdı direkten donen toplar oldu oyunun tek hakimiydi neredeyse tek kale oynadılar cesitli atak organizasyonları denediler hatta portsmouth genel olarak kendi yarı sahasından cıkamadı dogru duzgun pas dahi yapamadılar ... ama dakika 75 iken cok nadir gelisen bir portsmount kontrası sonucu bi penaltı ve kırmızı kart sonuc manchester 10 kisi kaldı macıda 1-0 portsmouth aldı fm 2008 v802 gercek hayata o kadar yaklastı ki artık oyun demek bile yanlıs olur simulasyon gibi bisey oldu pas hataları top kayıpları kacan goller vs... tabiki olacak bunlar normal seyler ama yaptıgımız taktik & talimatlar ve oynayan oyuncular ile de dogru orantılı oldugunu unutmamak lazım atıyorum ahmette 1 pas hatası olurken mehmette 10 tane oluyorsa sorun nerede diye dusunmek lazım yada transfer konusunda mesela turkiyeden ornek vermek gerekirse mehmet topuz adamlar satmıyorlar oyuncular gidecekleri zamanda kendilerine gore daha gozde olan takımlara gitmeleri gibi kendi kriterlerine gore bi degerlendirme yapmaları gibi vs vs vs sonuc olarak fm gercekten uzaklasmadıkca fm ye devam
    Kabul ediyorum bunları ben yok demiyorumda, en önemli şey bir defa yada iki, üç defa olmakla kalmaması, 50 defa manu ve portsmouth maç yapsa olurmu bu tür şeyler sürekli ? veya manu 50 farklı maçında, ortalama 15-20 kez bu yazdığım şeyler yaşanır mı ?
    İki üç farklı zamanlarda veya aynı zamanlarda açılmış kariyerden bahsediyorum ya düşün artık beni

Fakat en önemli şey galiba burada data, arkadaşlarında söylediği gibi.
    8.01 kullanıyorum, hatanın çok olduğundan bahsediyorsunuz galiba 8.01'de ? Yani değer mi 8.02 şu an çok çok iyi mi, iyi olduğunu pek sanmadığım ve duymadığım içinde yüklemedim

Quote Originally Posted by Bay Önder View Post
    Kaleci olayından sonra okumaya gerek yok dedim. Devamını okumadım bile.

Kaleci demekki senin yönettiğin takıma karşı kin besliyor ve o yüzden başarılı oluyor. Diyecek söz yok...

Ama ben herşeye rağmen FM'yi bırakmam. O şaçmalıklar sayesinde ben kaç maç kazandım. Bazen bizim yanımızda da olmuyor değil hani...
    Kaleci olayıda aynen bir değil, iki değil; villeral'ın kalecisi viera'nın ne alakası var benim lyon'la..
    vs vs, inan bir çok kez çoğaltılır çağaltılır, sildiğim kariyerden ( terorik olarak mümküm olsa ) örnekleri koyulur bu yorumunada

Sen dedikten sonra yükledim scout'u Şu sabitteki konuda koyduğum kaleci vardı ya, 170 küsürdü galiba yanlış hatırlamıyorsam, birde yine o kariyerde ankaragücü bir sağ bek çıkarmıştı 180 e yakındı galiba oda.
    Tabi artık onlarda pfff oldu

Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ettim, bir nebze olsun sinir katsayım düştü biraz

Nesil
    2006
    Yer
    Fikstüre Bak..

yalnız bu pa olayına bende taktım..klübün alt yapı tesisleri full,antreman aynı,genç akademisi üst düzey ama en yüksek pa 140-150..yuh artık

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ben ManU ile çıkartamıyorum düşün...gülünç gerçekten...

@ noescape85

802 nin son versiyonunda fb ve gs nin finans problemide gidirelmiş halde maç motoru gerçekten çok iyi durumda...fm tekrar yüklemeni ve son versiyonu kullanmanı tavsiye ederim...

Aynen katılıyorum sana.hele şu transfer olayı.adamlar 5 milyonluk adama dünya kadar para istiyorlar.biz aynı özelliklerdeki oyuncumuza çok para isteyince "oyuncu bu değeri etmez vb." cevaplar geliyor.biz nasıl satacaz oyuncumuzu.örnek;lulinha diye bir adam aldım 5 milyona.adam gelişti ve değeri 18 milyon oldu.özellikleri ronaldinho gibi oldu üstelik.ama istediğim parayı kimse vermiyor.En kötüsü de kulüpler neden hiç pazarlık yapmıyorlar.(bu şekilde trasfer çok daha zevkli olabilirdi.)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Arkadaşlar buda şimdi aklıma geldi bak: şu pasif ofsayt, aktif ofsayt hakkında bana bilgi veripte, birde oyunda karşılaştıklarıyla ilgili bilgi verebilecek bilgili biri var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

pasif ofsayt bir hücum eden takımın oyuncusu topa sondan ikinci rakip oyuncusundan yakınsa ama pozisyonla ilgisi topla ilgisi ya da rahatsız ettiği rakip oyuncu yoksa buna pasif ofsayt denir...

aktif ise aynı durumda direk müdahale eden oyuncudur...

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

vay be problemler iyice çıldırtmış herkesi iyiki bıraktım menajerlik oyunlarını biraz zor oldu ama bıraktığıma deydi neydi o bir oturdunmu 5 6 saat başından kalkmıyordun resmen hastalıktı ama artık geçti size tavsiyem fm oynarken sinirlendiyseniz manhunt veya postal oyunlarını alıp tüm hıncınızı oradaki adamlardan çıkarmanız ben öyle yapardım çok iyi gelirdi sinirim yatışınca geri girerdim

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

802 de en azından bu kadar isyan etmiyorsun. Eğer 802 yükLeyip oyunu oynamaya başLarsa ve eğer birazda futboLdan anLıyorsan zaten ne kadar düzeLtiLdiğini bazı şeyLerin sende görüceksin. Hepimiz zamanında bu kadar isyan ettik, patLama noktasına geLdik tamamda sen bu kadar streste yaratma yahu yazık daha genciz. ErkenLikten kurtuLaLı yıLLar oLmuştur, stresten yüzüne doLacak siviLceLere yazık bu kadar da takma
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by futbolog37 View Post
    Aynen katılıyorum sana.hele şu transfer olayı.adamlar 5 milyonluk adama dünya kadar para istiyorlar.biz aynı özelliklerdeki oyuncumuza çok para isteyince "oyuncu bu değeri etmez vb." cevaplar geliyor.biz nasıl satacaz oyuncumuzu.örnek;lulinha diye bir adam aldım 5 milyona.adam gelişti ve değeri 18 milyon oldu.özellikleri ronaldinho gibi oldu üstelik.ama istediğim parayı kimse vermiyor.En kötüsü de kulüpler neden hiç pazarlık yapmıyorlar.(bu şekilde trasfer çok daha zevkli olabilirdi.)
    Şimdi bu kısımda şuna katılmıyorum. Sen oyuncunu satamıyorsan oyun ne yapsın. Atıyorum bir oyuncumuz var. Değeri 10 MN olsun. Bunu transfer etmek istediklerinde biz hemen 40 MN istiyoruz. Tabi bu parayı kimse vermez. Yada oyuncu 10 MN ise pazarlıkla 20 - 25 arası bir fiyata satarsanız. Sen tutup oyuncuyu takımlara önererek değerini düşürürsen tabi oyuncu bu değeri etmez gibi yanıtlar bulursun.

Gonzala Higuan 19,5 MN aldım. Satarken çok kar ederim dedim. Takımlara önerdim önerdim. 28 yaşında ama bu önermeler sonucunda değeri 4MN küsüratlı birşeye düştü.

Diğer yandan baktığınızda Anton Sosnin adlı oyuncuyu satmak istiyordum. Değeri 5 MN'du. Milan 20 MN verdi bu adama. Çünkü bu oyuncuyu almak için gözünü karartıyor. İnanın 30 MN desem onuda verecekti. Şimdi bu oyunun kötü kısmımı hayır bence güzelliğidir.

Quote Originally Posted by noescape85 View Post
    Arkadaşlar buda şimdi aklıma geldi bak: şu pasif ofsayt, aktif ofsayt hakkında bana bilgi veripte, birde oyunda karşılaştıklarıyla ilgili bilgi verebilecek bilgili biri var mı ?
    Ofsayt konusunda zaten açıklamalar yapılmış. Başıma gelen birşeyi anlatıyım. Kariyerde gelmedi tabi Turksportal'ın düzenlediği turnuvada oldu. Çeyrek final maçı deplasmandayım. Son dakikalar 1-0 öne geçtim. Ofsayt ile gol verilmedi.

Şutu atan oyuncu ceza sahasının sağ tarafında çizgiye yakın bir yerde, pasif ofsayttaki oyuncu ise sol tarafa doğru çizginin biraz önünde yer alıyordu. Ofsayttaki oyuncu 2 adım geri atsa aynı hizada olacaklar. Kısaca kaleciyi engelleme yok ve topun vurulduğu köşede pasif ofsaytta olan adamla alakasızdı. Haliyle maç 0-0 bitti. Kendi evimde 3-3 kaldım ve elenmiştim. Bu ofsaytlar harbiden de çok can sıkıyor.

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Şimdi bu kısımda şuna katılmıyorum. Sen oyuncunu satamıyorsan oyun ne yapsın. Atıyorum bir oyuncumuz var. Değeri 10 MN olsun. Bunu transfer etmek istediklerinde biz hemen 40 MN istiyoruz. Tabi bu parayı kimse vermez. Yada oyuncu 10 MN ise pazarlıkla 20 - 25 arası bir fiyata satarsanız. Sen tutup oyuncuyu takımlara önererek değerini düşürürsen tabi oyuncu bu değeri etmez gibi yanıtlar bulursun.
    Birincisi; bu oyuncuyu satamamak değil.FM 2006 da 8 Milyonluk Matias Delgado'yu 53 MN 'a satmıştım.
    ikincisi ; Kulüpler senin oyuncun için Müzakere edilebilir dememize rağmen hiçbir zaman pazarlık yapmıyor.( 5 MN luk oyuncuya dünyaları istiyorlar)
    Üçüncüsü ; Ben 18 milyon dolarlık oyuncuma 30 ile 40 arasında bir fiyat istemiştim.(senin mantığına göre bu fiyat uygun.)Ben bu fiyatı isteyince reddediyorlar.Özellikleri 16 ve üstü olan bir oyuncu bu kadar etmez mi sence!!!

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by futbolog37 View Post
    Birincisi; bu oyuncuyu satamamak değil.FM 2006 da 8 Milyonluk Matias Delgado'yu 53 MN 'a satmıştım.
    ikincisi ; Kulüpler senin oyuncun için Müzakere edilebilir dememize rağmen hiçbir zaman pazarlık yapmıyor.( 5 MN luk oyuncuya dünyaları istiyorlar)
    Üçüncüsü ; Ben 18 milyon dolarlık oyuncuma 30 ile 40 arasında bir fiyat istemiştim.(senin mantığına göre bu fiyat uygun.)Ben bu fiyatı isteyince reddediyorlar.Özellikleri 16 ve üstü olan bir oyuncu bu kadar etmez mi sence!!!
    Fm 2008 8 MN adamı 53 satmışsın ama bu her oyuncunun böyle olacağı anlamına gelmez. Diğer takımlarda 2 sebebten ucuz oyuncular pahalıya gidiyor.

- Bu adam gelecek vadediyordur. Sana 5 MN luk adamı 20'ye satıyor ama sonradan bu adamın fiyatı 30 vs. oluyordur.

- Yada alacak takım bu oyuncuya illa göz koymuştur. Verdiğim Anton Sosnin örneği gibi. 5 MN adamı 20 MN sattım.

Şuda var. Sen 25 MN öderken bir oyuncuya satmıyorlar. Daha sonra 15 MN teklifin kabul edildiğini görüyosun. Bu durumda genel olarak ya o oyuncu bu takıma gitmek istiyordur, kafasının rahat olmadığından bahsediyordur veya diyelim ki anlaşma sağlanamadı. Sonra oyuncu satılmazsa şöyle bir haber geçer. Hani sol altta yer alan haberler kısmı var. Bu takım X oyuncuyu satmaktan vazgeçti diye. Satılığa çıkarılmamıştır bu oyuncu ama soruşturmada satılabileceği söylenmiştir.

Özellikleri iyi olan her oyuncu pahalıya gider diye birşey yok. Mesela benim takımımda yer alan Tery Dixon değeri 7 MN ama özellikleri çok süper değil.Daha iyi özellikleri olan başka bir oyuncu daha aşağı fiyatta yer alıyor. Bir oyuncuyu satarkende yüksek meblağ istediğimizde dev klüpleri aradan çıkarırsak diğer takımlar bu parayı vermez. Dediğim gibi ancak göz koymuşlarsa verirler. Şunuda deneyebiliriz. 18 MN oyuncuya 30 istediğimizde vermiyorlarsa taksitli seçenek sunalım. Bu tarz şeyleri değerlendirelim.

Kısacası zamanını, diğer takımlara uygunluğunu, ödeme şartlarını denk getirdiğinizde istediğiniz oyuncuyu istediğiniz fiyata satarsınız. Pazarlık konusuna gelince pazarlık yapılıyor ama sonuca bağlanmıyor diye pazarlık hiç etmiyorlar demek doğru değil. Pazarlığın sonucu karşı tarafa uymayınca görüşmeyi bitiriyor doğal olarak. Dakika başı pazarlık yapılsaydı yahu pazarlık yapa yapa transfer dönemi geçiyor ne biçim özellik bu diyecektik.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

biz fm yi böyle sevdik sevmeye devam edecegiz,oynamayada...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

yapay zeka oyuncuyu çeşitli kıstaslarla değerlendiripde alıyor bana kalırsa...yaşı yeteneği oynadığı mevki ihtiyacı olup olmadığı özellikleri yetenekleri daha bir sürü opsiyonu gözden geçiriyor...ve çok güzel işliyor...saçma sapan transferler olmuyor oyuncu ne kadar hak ediyorsa o fiyatı veripde alıyor...

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri