Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
301 ile 330 arası toplam 380 sonuç

Konu: [802 için] Total Dominasyon - Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!!!

ofans yapmasakda ıse yarar gıbı

Abi Deplasmanda Taktik Üzerinde Ne Gibi Değişiklikler Yapmalıyız?

Bu taktikle Sevilla'da oynuyordum.Takım çok kötü gidiyordu.Ligin 1. yarısını 7. bitirdim Sevilla ile sonra çift forvete döndüm.Ligde 3. yüm şu an.Herkez çok beğenmiş ama ben bir türlü başarılı olamadım birde kornerden aşırı gol yıyorum bu taktikle.Yani taktiği pek başarılı bulmadım ama taktiğin cift forvet versiyonunu bekliyorum senden.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bu taktikten başarı çıkarmayı beceremeyen arasında ben de varım , gerçi benim takım daha takım denecek duruma gelmedi ama , yaklaşık 20 maç kadar bu taktikle oynadım, baştan çok iyiydi fakat daha sonra daha önceden yendiğim takımlara yenilmeye başladım ondan sonra değiştirdim

Nesil
    2007
    Yer
    .

Arkadaşlar kornerden fazla gol yememek istiyorsanız ben size bir şey tavsiye edeyim.Sadece bir adamınıza ileride kalmasını emredin.2 oyuncunuz yakın direkte dursun.Gerisine karışmaya gerek yoktur.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2007
    Yer
    34

ya çok beğenmedim bu taktiği hele en iyisi kesinlikle değil
    Tırtılın : " Dünyanın sonu " dediğine ,
    Usta : " Kelebek " der ..

Default Muhteşem

Tek kelime ile muhteşem.
    Catanzaro ile Seri A ya kadar çıkmıştım klasik4-4-2 ile fakat takım ilk 18 maçta yerlerde sürünüyordu 20. sıradaydı. Allah razı olsun küme düşmekten kurtuldum 17. sırada bitirdim ve 18. ile aramda 10 puan vardı.
    Takıma sanki sihirli bir değnek dokundu. İlk başlarda klüp böyle oynaır mı bu takım dedi 2 maç kaybettim ama inat ettim bakalım nolacak diye sonra takım şaha kalktı geleni geçeni yendim tabi inter-roma-milan büyükler harici
    Çok ama çok teşekkür ederim.

özellikle iç sahada taktik gerçekten çok sağlam top hep sizde istediğiniz gibi evire çevire yeniyosunuz rakibinizi ama deplasmanlarda çok zor gol atıyorum nerdeyse işlemiyo taktik defasn çizgisini biraz geri alınca dışarda gol yeme sorunum çözüldü gibi ama yinede deplasman için kesinlikle bazı değişiklikler lazım çözüm bekliyorum ayrıca takımım arsenal hem de kadroda dani alves silva barzagli ve akinfeev war

şampiyonlar ligi macında bayernle deplasmanda ajaxa 3-0 yenıldım bu taktıkle

iyi günler ilhan abi senin verdiğin taktiği (full sürümü) kullanıyorum ve dediğin gibi oynadığım takıma monte etmeye çalışıyorum fakat biraz acamiyim.fenerbahçeyim ve

nihat

alex cani
    (villereal)
    juan arango aurelio

maldonado

carlos edu yasinçakmak önderturaci

volkan

şeklinde oynuyorum malum havadan pek etkili olamıyorum ve nihatın bitiriciliğide oyunda tartışılmaz bir kalitede olunca yerden her top nihata şeklinde oynamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler....(ilhan abi dedim ama arkadaslar sizde yardımcı olabilirsiniz )

üstadlar ben juventusla 36.haftaya kdr interle başabaş götürdük...36.haftaki maçta maçı kim alırsa şampion olacaktı.Bu taktikle resmen Quresmalı Nasrili Adrianolu İbrahimoviçli Ebuoeli Crespolu intere top oynatmadı ve maçı aldık teşşkr ederim bu taktik için bi maçta kullandım ama dier maçlardada favorimdir...herkese öneriorum

çok sper bi taktik çok teşekkürler,özellikle oyunculara özel mentality pass style gibi şeylerin katkısıyla daha ii oluyor ..

selamlar dosyayı nereye koyacağız

Nesil
    2007
    Yer
    Mersin

taktik mukemmel arkadaslar zenit kariyerimde son 10 macda gol yemedim 10 9 galibiyet 1 beraberlik

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

abi emeğine sağlık ama bu taktiği oldum olası hiç sevmedim. taktiğin en başka göze görünüşü güzel olacak. buna baktığım zaman hiç estetik bir görüntü yok. emeğine sağlık yinede

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Galatasaray İle Ali Sami Yen de FenerBahçe ye 6-0 yenildim :S Biraz daha çalış su taktiğe

ilhan abi ben çift forvet yapmak istiorum bana bişeyle önerirmisin ne yapmam gerek...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by symphonic View Post
    iyi günler ilhan abi senin verdiğin taktiği (full sürümü) kullanıyorum ve dediğin gibi oynadığım takıma monte etmeye çalışıyorum fakat biraz acamiyim.fenerbahçeyim ve

nihat

alex cani
    (villereal)
    juan arango aurelio

maldonado

carlos edu yasinçakmak önderturaci

volkan

şeklinde oynuyorum malum havadan pek etkili olamıyorum ve nihatın bitiriciliğide oyunda tartışılmaz bir kalitede olunca yerden her top nihata şeklinde oynamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursan çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler....(ilhan abi dedim ama arkadaslar sizde yardımcı olabilirsiniz )

Atak oyuncu kuLLanırsın. Bunu Nihat oLarak beLirLersin. Dediğin gibi Nihat havadan etkisiz oLduğundan ve sprinter bir forvet oLduğundan Takım komutLarından ''Atak oyuncuya Pas'' şekLini koşu yoLuna diyerek ayarLarsan takımın topu aLdığında topu Nihat a uLaştırmak için sürekLi yerden oynamayı düşünecektir.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by oxiganem View Post
    ilhan abi ben çift forvet yapmak istiorum bana bişeyle önerirmisin ne yapmam gerek...

Çift forvet oynamak istiyorsan diziLişi kLasik 4-4-2 e çekmen gerekir. Orta sahada ki soL mc yi Forvete kaydırıp, AML ve AMR de ki oyuncuLarı da ML ve MR e çekersen çift forvetLi sistemden bu anLayış iLe daha fazLa verim aLırsın. Hatta ML ve MR de ki oyuncuLarın okLarını da en iLeriye kadar gönderebiLirsin.
    Last edited by eXcitinG : 19.Temmuz.2008 at 11:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar ben de size bir öneride bulunmak istiyorum. Total dominasyonun 8.0.2 için olan versiyonunda forvet pozisyonu için Pandev'i öneririm. Önceden 8.0.0 için Palacio önerilmişti ama son versiyonda özellikleri biraz düşmüş fakat Pandev çok daha süper pozisyonlar yakalıyor. Kariyerimde 5 maçta 9 golü var şuan. Şiddetle öneririm...

Taktik iç saha maçlarında çok başarılı, ancak maalesef aynı başarıyı dış saha maçlarında yakalayamıyor.

Aston Villa ile oynuyorum ve sezonun sonlarına yaklaştım, 11 ile 12. sıra arasında gidip geliyorum, ne iniyorum, ne yükseliyorum. İç saha maçlarında rakibimi eze eze yeniyorum, fakat dış saha maçlarında ise pek bir şey yapamıyorum. Kadromun da yeterli olduğunu düşünüyorum.

GK: Scott Carson
    DR: Guy Demel
    DL: Pierre Wome
    DC: Martin Laursen
    DC: Curtis Davies
    DMC: Nigel Reo-Coker
    MC: Gareth Barry
    MC: Claudio Marchisio
    AMR: Andrey Arshavin
    AML: Ashley Young
    FC: John Carew

Bu kadroya rağmen başarılı değilim. Kornerlerden inanılmaz fazla gol yiyorum. Taktiğin bence eksikleri var, kornerler ve savunma konusunda zaafları var. Ön liberonun defansa çok fazla yardım etmediğini görüyorum oyunda ve stoperler çok fazla açık veriyorlar. Ignashevich, Mellberg, Boulahrouz gibi stoperleri de denememe rağmen sonuç değişmedi.

Bir de taktik ile ceza sahasına yakın yerlerden kesinlikle serbest atış kazanamıyorum. Frikik olsun diye iple çekiyorum ama maalesef hiç frikik kazanamadım.

bence stoperlerin boylarına bi bak.
    bnim takımın boy ortalaması çok düşük.
    alex,wijnaldum,henri gibi bodurlar var ama defansta samba var bu taktikle 10 küsür maç yaptım kornerden yemedim

kalecin de önemli. ani çıkışlar, hava üstünlüğü, top kontrolü..

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    Taktik iç saha maçlarında çok başarılı, ancak maalesef aynı başarıyı dış saha maçlarında yakalayamıyor.

Aston Villa ile oynuyorum ve sezonun sonlarına yaklaştım, 11 ile 12. sıra arasında gidip geliyorum, ne iniyorum, ne yükseliyorum. İç saha maçlarında rakibimi eze eze yeniyorum, fakat dış saha maçlarında ise pek bir şey yapamıyorum. Kadromun da yeterli olduğunu düşünüyorum.

GK: Scott Carson
    DR: Guy Demel
    DL: Pierre Wome
    DC: Martin Laursen
    DC: Curtis Davies
    DMC: Nigel Reo-Coker
    MC: Gareth Barry
    MC: Claudio Marchisio
    AMR: Andrey Arshavin
    AML: Ashley Young
    FC: John Carew

Bu kadroya rağmen başarılı değilim. Kornerlerden inanılmaz fazla gol yiyorum. Taktiğin bence eksikleri var, kornerler ve savunma konusunda zaafları var. Ön liberonun defansa çok fazla yardım etmediğini görüyorum oyunda ve stoperler çok fazla açık veriyorlar. Ignashevich, Mellberg, Boulahrouz gibi stoperleri de denememe rağmen sonuç değişmedi.

Bir de taktik ile ceza sahasına yakın yerlerden kesinlikle serbest atış kazanamıyorum. Frikik olsun diye iple çekiyorum ama maalesef hiç frikik kazanamadım.
    Zaten iLhanda tek zaafının kornerden geLen topLar oLduğunu söyLemişti. Gerçi bu durumu haLLetmiş bir haLi de onda mevcut asLında.

DepLasmanLarda başarıLı oLmak icin biraz daha savunmayı önde kuran bir sistem deneyebiLirsin, aynı şekiLde orta sahanın da biraz daha iLeriye çıkmasını sağLarsan kendi evinde asLan kesiLen takımLara karşı başarı şansın artar.

Duran top fazLa kazanamaman doğaL bir durum. Orta saha oyuncuLarın daha çok geriden geLip atakLara katıLdığı için ve kanat kombinasyonu ön pLanda oLduğundan ceza sahası önLerinde zaten fazLa varyasyonun yok. Eğer boL boL serbets vuruş kuLLanmak istiyorsan AMC Li ve Oyun kurucuLu bir sistem buLman gerek. Bu şekiLde daha çok serbest vuruş kazanabiLiyorsun.

güzel taktik romayla şampiyonlar liginde karsılaşabilirim ondan bu taktik c planı
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by shadowrefree View Post

yeni taktikle ilk maçım...takım çok atak oynuyor...benimde çok hoşuma gidiyor...deplasmandaki formunuda merak ediyorum taktiğin...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    konuyla alakasız ama tosunpaşa ve 10672196 sevgili yöneticilerim resmi nasıl büyük koyabiliyorsunuz?...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    konuyla alakasız ama tosunpaşa ve 10672196 sevgili yöneticilerim resmi nasıl büyük koyabiliyorsunuz?...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

ikinci maç...
    yıl 2021 msj yı yazalı 4 ay olmus şimdi allah bilir 2080 desindir
    Last edited by temperedwave : 21.Temmuz.2008 at 18:40 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

valencia da bu taktikle kötü bir sezon geçiriyorum.Evimde getafeye yenildim.

Bende bu taktiği Fenerbahçede denedim hiç olumlu sonuçlar alamadım.Tabii hiçbir transfer apmadım piaatti hariç.Onuca AML oynatıyorum.Appiah,maldonada gibi oyuncular olmasına rağmen doğru düzgün pozisyon bulamıyorum.Bazen maç motoru sahayı göstermeden 25 dakika geçiyor.Pasları kısaya aldım yine fayda yok.Büyük takımlara karşıda hep pozisyon yiyorum hiçbir varlık gösteremiyorum.Önerebileceğiniz herhangi birşey varmı ?

Quote Originally Posted by TheTrooper View Post
    valencia da bu taktikle kötü bir sezon geçiriyorum.Evimde getafeye yenildim.
    Ben valencia yla sezonu 3. bitirmiştim bu taktikle.Yani ben kendi taktigimi yapsam yine en azından 3.yapardım.Bu taktigin pek işe yarar bi tarafını göremedim desem yeridir sanırım...

Kupa maçında ismini ilk defa duyduğum bi takıla golsüz berabere kaldım.Buyrun görüntüsü:

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

TotaL dominasyon daha çok kendi yarı aLanında kısa pasLarLa iLe top çevirip, rakibin dengesiz yakaLandığı anLarda hücuma çıkma feLsefesi benimsediği için zayıf rakipLer karşısında normaL manteLitesi iLe oynayıp zorLanman doğaLdır. Çünkü bütün maç boyunca savunmayı düşünecek rakipLer karşısında sürekLi kısa pas iLe oynayıp boş aLan buLmak zor oLabiLir. BöyLe rakipLere karşı daha fazLa hücum manteLitesi benimseyip, biraz daha önde savunma kurgusu oLuşturup, daha doğrudan top ve daha hızLı tempo beLirLersen daha başarıLı oLabiLirsin.

maçta 60.dakikada tempoyu fulledim.atağı fulledim.defansı ileri çektim.yine olmadı.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by TheTrooper View Post
    Kupa maçında ismini ilk defa duyduğum bi takıla golsüz berabere kaldım.Buyrun görüntüsü:
    İstatistikler ve ev sahibi görüntüleri ile ilgili resim de koyabilir misin?
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 910111213 SonSon

Mesaj Yetkileri