Sayfa 2 / 13 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 380 sonuç

Konu: [802 için] Total Dominasyon - Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!!!

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Öncelikle forumdaki ilk mesajım.Uzun süredir taktiği takip ediyorum ve çok başarılı sonuçlar alıyorum.Her gün bir uğruyordum Total Dominasyon 8.0.2 çıkacak mı diye...Çünkü yapay zeka kusursuz taktikler yapıyor ben taktik yapamadığımdan dolayı kadro kaliteme rağmen yeniliyordum.Ama bu taktikle yapay zekayı alt ediyoruz Son olarak size kaliteli çalışmalarınız için teşekkür ederim.Galatasaray kariyeri yapabilirim nihayet

Duran toplardaki sorun gercekten cok büyük Ilhan abi.1-2 gol atiyorum,ama bir okadar da gol yiyorum.Her mac kornerden falan gol yiyor takimim.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

man utd nin başına geçtim ilk 3 maç gol atamdım 8 hafta sonunda 12.sıradaydım sonra bu taktiği kurdum ve 59 maç yenilmezlik serisi yakaladım sadece 19 gol yedim kadrom ise;
    kale:ustari
    dr:d.alves
    dl:evra
    dc:ferdinand
    dc:vidic(pique)
    Dm:hergreawes
    mc:anderson
    mc:de guzman
    amr:rooney
    aml:ronaldo
    fc:adriano(tevez)
    Last edited by a.arıcı-11 : 12.Mart.2008 at 14:28

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    HayırLı uğurLu oLsun iLhan bey. Birşey daha iLave edeyip bu şekiLde bir tertip iLe duran topLarda savunma yapamazsın çok goL oLur yine. Biraz daha kurcaLaman gerekiyor

Yine iyi iş çıkarmışsın anLaşıLan.
    Duran topLarda ki iLaç da bende o yüzden bu şekiLde idare etmeye devam ediceksin o zaman

Rakibinizi ezin, parçaLayın, zaten fazLa atıyorsan ona da gerek kaLmayacaktır. Zaten benimLe karşıLaşmadığınız sürece de sorun yok
    Tamam konuyu dağıtmayaLım. Arkadaşımıza ayıp oLmasın. TotaL zaten diziLiş bakımında bir kere kazanıyor ve oLdukça iyi bir taktik. İLhan gibi bir takti deha sayesinde de oLdukça güçLü oLmuştur.

Biraz küstah yorumlar kanımca

Açıkçası arkadaşlar, kornerlerde sorun yaşayanlar eski taktiklerindeki "defending corners" komutlarını aynen uygulasınlar oyuncularına teker teker. Ben normal 4-4-2 taktiği korner komutlarnı uyguladım ve az gol yedim. Siz de bu taktik üzerinden değiştirin ve uygulayın.

Onun dışında benim diyen bu taktikten iyisini yapamaz diyorum. Hatta yapabilen çıkarsa bikini giyerim cidden.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Chelsea ile denedikten sonra yorumumu yapıyorum..

13. haftadan sonra 21. haftaya kadar oynadım ve Şampiyonlar Ligi ve diğer ulusal kupalarda oynadığım tüm maçları kazandım. Kesinlikle harika senkronlanmış bir taktik, geriye düşünce de tempoyu artırmanız yeterli. Tebrikler İlhan abi..

Kadro aslında oldukça üst düzey ancak biliyorsunuz FM 08 ' de bu yeterli olmuyor..

Cech [gk]

D. Alves [dr]
    Mertesacker [dc]
    Terry [dc]
    Cole [dl]

L. Diarra [dmc]

Essien [mc]
    Lampard [mc]

Marcelo [aml]
    Quaresma [amr]

Drogba [st]
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Thumbs down

ben trabzonda dayım 8.0 la oynuyorum ilk yaptığın taktikle ilk başta süper gittim sonra elektrikler gitti baştan başlamak zorunda kaldım ama hep yenildim yada berabere kaldım bunu 8.0 da denesem olurmu kadrom
    gk tolga zengin
    m.angulo ırtegun b. risp celaleddin

hüseyin
    ayman ceyhun

gökdeniz musampa

aaritalo

yedekler
    tolga seyhan
    serkan balcı
    matihas cahais
    piatti ersan martin
    umut bulut
    ömer özçelik
    yattara
    jeferson
    eğer taktik yada hangi oyuncuları kullanmam gerektiğimi söylersen sevinirim bu arada ceyhunla piatti arasında kaldım ama ceyhun iyi gidiyor tavsiyeni bekliyorum yardım edin ne olur

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Taktik 802 taktiğidir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İlhancım taktiğini ve yaratıcılığını tebrik ederim.Bence üzerinde çok oturulmuş ve çalışılmış bir taktik.Bir kaç ayarla dahada güzel olur.Emek veren insanları takdir ederim.

Ama aynı yaratıcılığı diğer oyunculardan da beklerim çünkü burada üreten çok az kişi kaldık.Başta turnuvalarda bir ya da iki kişiye rastlıyorum senin taktiği kullanan.Şimdi ise %70-%80 arası senin taktikle karşılaşıyorum.Seninle hiç maç yapmadık ypsak çok zevkli ve neşeli olur.Yenmek ya da yenilmek önemli değil ama zaten yaptığım maçların büyük kısmında artık zaten senle oynuyoruz gibi hissediyorum.Ben olsam otomatik taktikle zevk almam ama arkadaşlar bilir,nasıl zevk alırlarsa

abi bu taktik muhteşem sevilla ile deplasmanda chelsea yı 2-1 devirdim 13 maçta 8 galibiyet 4 beraberlik 1 de yenilgi aldım o da barcelonaya.tekrar tekrar teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Quote Originally Posted by chewbacca128 View Post
    İlhancım taktiğini ve yaratıcılığını tebrik ederim.Bence üzerinde çok oturulmuş ve çalışılmış bir taktik.Bir kaç ayarla dahada güzel olur.Emek veren insanları takdir ederim.

Ama aynı yaratıcılığı diğer oyunculardan da beklerim çünkü burada üreten çok az kişi kaldık.Başta turnuvalarda bir ya da iki kişiye rastlıyorum senin taktiği kullanan.Şimdi ise %70-%80 arası senin taktikle karşılaşıyorum.Seninle hiç maç yapmadık ypsak çok zevkli ve neşeli olur.Yenmek ya da yenilmek önemli değil ama zaten yaptığım maçların büyük kısmında artık zaten senle oynuyoruz gibi hissediyorum.Ben olsam otomatik taktikle zevk almam ama arkadaşlar bilir,nasıl zevk alırlarsa

Evet arkadaşa katılıyorum. Ama sonuçta bu taktiği buraya koyan kişi de bir emek harcayıp taktiğini buraya koyuyor . Elbette taktiği kullanan olacak ki , taktiğin sahibide böylece emeğinin karşılığını en azından bir teşekkürle alacaktır.

Zaten forumda en çok 2-3 kişi emek verip taktik hazırlıyor. Böyle sonunda indirme linki yerine , taktikler ve sistemler üzerinde tartışılıp daha iyi bir noktaya gelinebilir.Hem bu şekilde de herkes kendi taktiklerini yaparken biraz daha bilgi sahibi olur ve her zaman hazıra kaçmaz.

Bu taktik gerek diziliş ve gerek komutlar açısından çok güzel bir taktik. Ama bakıyorum genelde yorum yapanlar hep üst düzey takımlarda deniyor. Bu taktiğin amacı ortasahada basan bir takım yaratmak. Chelsea'yi alıpta bu taktiği kullanmak tabi çok kolay. Ortada Essien,Lampard gibi dayanıklı sağlam orta saha oyuncuları var. Örneğin forvetin yaratıcılığı fazla verilmiş Chelsea'de Drogba,Shevchenko,Anelka buna uyar ama normal bir takımda yaratıcılığı 8 ve top sürmesi 10 olan bir forveti bu taktiğe hiç dokunmadan kullanamazsınki.. Aynı şey defans ve bek oyuncuları için de geçerli.

Sı forumlarına bakıyorum adamların böyle taktik yapıp link vermek yerine genel de takım komutlarının , oyuncu komutlarının, dizilişlerin ve taktik için ne varsa tartışılıyor. Örneğin markaj,sıkı markaj, defans çizgisi, mantalite,alan daraltma gibi vs ne varsa herkes bunları tartışıp ortak bir noktaya gelmek istiyor. Bütün bunların sonucunda da insan taktiğini yaparken daha bir bilgili şekilde taktiğini yapıyor. Yoksa indir bir yerden koy oyuncuları yok 20 maçta şu kadar yendim şu kadar puan topladım demek işin basitine kaçmaktır..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bakın zaten çoğunuz İngiltere Amatör Liginde oynamıyor. Kötü takımlarda da deneyin.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Ben taktiği Macaristan 2.Lig takımlarından Kozarmisleny ile denedim taktiği denemeden önce 9 maçta 11 puan toplamıştım Total Dominasyon ile oynadığım 15 maçta 25 puan topladım.Taktik oldukça iyi.Duran top zaafları vardı.Son dediklerini yapıp bir daha deneyeceğim.Emeğin için teşekkürler.Başlığının hakkını genelde veriyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Erzurumspor ile denemeye karar verdim taktiği. Uygun transferleri YAPABİLDİKTEN sonra ligin başlamasıyla taktiği analiz ettim..

Oynadığım 9 maçta 22 puan topladım ve oldukça başarılı bir durum bu Erzurumspor için. Biraz daha denedikten sonra genel kanımı belirteceğim..

Dipnot : Geriye düşerseniz veya maçta etkisiz kalırsanız tempoyu "Normal" seviyesine getirin.Maçın gidişatına göre daha da artırabilirsiniz. Bu gerçekten çok önemli..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Nesil
    2007
    Yer
    .

Ha bu arada topladığım puan oldukça az gelebilir sebebi en iyi oyuncularım sakatlanıp duruyordu.Taktikle alakalı bir şey yok

harika bir taktik.. ben espanyol ile başlamıştım lige.. lig ortasında kovuldum ayıptır söylemesi gimnastic in hocası yoktu iş teklifi yaptım kabul ettiler bende oyun nasıl olsa koptu dedim başka taktik deneyim.. baktım bu taktik takıma uyuyo bununla başladım ikinci döneme, sondan 2nciydim takımı aldığımda şu an 13ncüyüm sadece 1 maç kaybettim bu taktikle o maçtada gol dk 93 de geldi ben 9 kişi kalmışken.. yani taktik gerçekten çok iyi.. tabii ki kullanmasını bilmek gerek..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Evet kesinlikle, zaten taktiğe göre takımı monte ederseniz başarı kesin gelir.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Biraz küstah yorumlar kanımca

Açıkçası arkadaşlar, kornerlerde sorun yaşayanlar eski taktiklerindeki "defending corners" komutlarını aynen uygulasınlar oyuncularına teker teker. Ben normal 4-4-2 taktiği korner komutlarnı uyguladım ve az gol yedim. Siz de bu taktik üzerinden değiştirin ve uygulayın.

Onun dışında benim diyen bu taktikten iyisini yapamaz diyorum. Hatta yapabilen çıkarsa bikini giyerim cidden.
    Bikiniyi hazırla İlhan, yakında geliyor

Ciddi ciddi bikinili resmini forumda isterim ama atmazsın sen şimdi

ps. Coventry üzerinde hazırlıyorum, Eren ne olduğunu hatırlar biraz, 2. yarı değiştirdiğim taktik.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

taktiğini çok beğendim. arsenal ile oynuyorum güzel sonuçlar aldım fakat sigames forumlarındaki bir taktik resmen hile gibi. ismi "kimz no tweaking". deneme şansı buldunmu bilmiyorum fakat oyundan sıkılmamak için kullanmamak en iyisi. o yüzden senin taktiğin 1 numara

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Yok hayır. Asla başkasının taktiğini kullanmam

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Cok iyi bi taktik yapmissin peluk 10mac yaptim benfica ile 10da 10 gidiyorum

İlhan Abi takım komutlarında Tıght Marking, Use Playmaker, Counter Attack kutucuklarınıda işaretleyince sanki daha verimli oluyor taktik...

Kornerler savunmaları için şöyle bir önerim var. Taktikteki gibi stoperler uzun boylu oyuncuları yine marke etsin. Heading'i ilk onbirdeki en iyi 4-5 kişiye man marking verin. İleriye bir ya da iki oyuncu bırakabilirsiniz. Bu oyuncu(lar) elinizde kalan oyunculardan pace-acceleration-dribbling'i iyi olan oyuncu(lar) olsun. Yine kalan oyunculardan ön ve arka direğe adam yerleştirmeyi unutmayın. Birer tane yeterli.

Yani yapılacak adam yerleştirme dağılımını sırayla kısaca özetlersek:
    2 tane Mark Tall Player (DC'ler)
    4-5 tane Man Mark (Kalan 8 tane oyuncudan en iyi headingleri olan)
    1-2 tane Stay Forward (Kalan 3-4 tane oyuncudan pace-acceleration-dribbling üçlemesi iyi olan)
    2 tane Mark Near & Far Post

Bir de stoper(ler)iniz yeterince uzun boylu değilse elinizdeki diğer heading'i iyi olan uzun boylu oyuncuyla(oyuncularla) değiştirebilirsiniz. Mesela pivot santrforunuz varsa işe yarar.

Yapacağınız seçimlerde isterseniz heading kriterinin yanına marking'i de ekleyebilirsiniz.

Önemli ölçüde kornerden gelen golleri engelledim. Tabi bu hiç gol yemeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Kullandığımız korner atışlarında taktikteki gibi arka direğe top atmayı sevmiyorum. Ön direğe top atmayı tercih ediyorum. Ön direğe de headingi ilk onbirdeki bir-iki (çoğunlukla iki) oyuncuyu gönderiyorum yani near post flick-on talimatı veriyorum. Diğerlerini de uygun şekilde ceza sahası içine ve etrafına dağıtıyorum. Geriye en az bir adam sabit kalacak şekilde gerektiğinde yardımcı olmak için ikinci bir oyuncuyu da yanına gönderiyorum.

Serbest vuruşlar için bir önerim yok. Etkin bir çözüm bulamadım.
    Last edited by onurphaned : 13.Mart.2008 at 19:19

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Taktik Salzburg'ta tıkır tıkır işliyor abi işte bunun örneklerinden biri :

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Kornerler savunmaları için şöyle bir önerim var. Taktikteki gibi stoperler uzun boylu oyuncuları yine marke etsin. Heading'i ilk onbirdeki en iyi 4-5 kişiye man marking verin. İleriye bir ya da iki oyuncu bırakabilirsiniz. Bu oyuncu(lar) elinizde kalan oyunculardan pace-acceleration-dribbling'i iyi olan oyuncu(lar) olsun. Yine kalan oyunculardan ön ve arka direğe adam yerleştirmeyi unutmayın. Birer tane yeterli.

Yani yapılacak adam yerleştirme dağılımını sırayla kısaca özetlersek:
    2 tane Mark Tall Player (DC'ler)
    4-5 tane Man Mark (Kalan 8 tane oyuncudan en iyi headingleri olan)
    1-2 tane Stay Forward (Kalan 3-4 tane oyuncudan pace-acceleration-dribbling üçlemesi iyi olan)
    2 tane Mark Near & Far Post

Bir de stoper(ler)iniz yeterince uzun boylu değilse elinizdeki diğer heading'i iyi olan uzun boylu oyuncuyla(oyuncularla) değiştirebilirsiniz. Mesela pivot santrforunuz varsa işe yarar.

Yapacağınız seçimlerde isterseniz heading kriterinin yanına marking'i de ekleyebilirsiniz.

Önemli ölçüde kornerden gelen golleri engelledim. Tabi bu hiç gol yemeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

Kullandığımız korner atışlarında taktikteki gibi arka direğe top atmayı sevmiyorum. Ön direğe top atmayı tercih ediyorum. Ön direğe de headingi ilk onbirdeki bir-iki (çoğunlukla iki) oyuncuyu gönderiyorum yani near post flick-on talimatı veriyorum. Diğerlerini de uygun şekilde ceza sahası içine ve etrafına dağıtıyorum. Geriye en az bir adam sabit kalacak şekilde gerektiğinde yardımcı olmak için ikinci bir oyuncuyu da yanına gönderiyorum.

Serbest vuruşlar için bir önerim yok. Etkin bir çözüm bulamadım.

Kesinlikle haklısın. Zaten benim bulduğum çözüm de buna benzer bir çözüm. Ama ben de kornerleri arka direğe attırmayı seven bir hocayım

Benzer bir çözümümüz olduğuna sevindim

Kornerlerde back talimatı vermek yerine man mark talimatı vermek daha etkin oluyor. Back verince sanırım oyuncu takımın genel savunma talimatı neyse, mesela alan savunmasıysa, oyuncu ona göre pozisyon alıyor. Kornerden gelen goller genelde kafa golü olduğu için man mark vermek daha etkili. Çünkü rakip oyuncu nereye koşuyorsa bizim oyuncumuz da oraya koşuyor. Back talimatı o yüzden etkisiz kalıyor diye düşünüyorum. Bunu uygulayan arkadaşlar edindiği sonuç ve gözlemlerine göre yorum yaparlarsa memnun olurum. Ben yapmadım gerçi ama oynadığım şu kadar maçta rakipler şu kadar korner atışı kullandı, bunlardan şu kadarı golle sonuçlandı diye istatistiksel bilgi de verebilirler.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler..
    Gerçekten bu güzel olmuş
    4-5 maç yaptım sadece bir beraberlik aldım

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Benzer bir çözümümüz olduğuna sevindim

Kornerlerde back talimatı vermek yerine man mark talimatı vermek daha etkin oluyor. Back verince sanırım oyuncu takımın genel savunma talimatı neyse, mesela alan savunmasıysa, oyuncu ona göre pozisyon alıyor. Kornerden gelen goller genelde kafa golü olduğu için man mark vermek daha etkili. Çünkü rakip oyuncu nereye koşuyorsa bizim oyuncumuz da oraya koşuyor. Back talimatı o yüzden etkisiz kalıyor diye düşünüyorum. Bunu uygulayan arkadaşlar edindiği sonuç ve gözlemlerine göre yorum yaparlarsa memnun olurum. Ben yapmadım gerçi ama oynadığım şu kadar maçta rakipler şu kadar korner atışı kullandı, bunlardan şu kadarı golle sonuçlandı diye istatistiksel bilgi de verebilirler.
    Doğru. Back deyince oyuncuların kendi içinde verdikleri kararlara saygı duymaktan başka çare olmuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Öncelikle çok teşekkür ederim İlhan abi.Hafta içileri oynamadığım için yeni indirme fırsatım oldu.Taktiği Nürnberg ile denemeye başladım.Genelde çift forvet oynatan biriyimdir ama biraz değişiklik yapabilirim anlaşılan.

Tekrar çok sağol.Bilgilerine sağlık

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Öne geçtikten sonra skoru bir türlü koruyamıyorum bu taktikle.Bazı sorularım olacak.Öne geçtikten sonra pasları direct tempoyu hızlı yapıp kaleci defender collect'ini kaldırıyorum.Counter attackda işaretliyorum.Ama closing down ve width ne yapmalıyım bunları anlayamadım yardımcı olabilirsen sevinirim.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Öncelikle beklerin ileri çıkışını azaltabilirsin, kontratak da doğru tercih. Genişliği de dar'a getirebilirsin . Ayrıca dar alanda alan daraltma da iyidir. Tabi taktiğin sahibi daha iyi yardımcı olacaktır..

Sayfa 2 / 13 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri