Sayfa 3 / 13 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 380 sonuç

Konu: [802 için] Total Dominasyon - Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!!!

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Öne geçtikten sonra skoru bir türlü koruyamıyorum bu taktikle.Bazı sorularım olacak.Öne geçtikten sonra pasları direct tempoyu hızlı yapıp kaleci defender collect'ini kaldırıyorum.Counter attackda işaretliyorum.Ama closing down ve width ne yapmalıyım bunları anlayamadım yardımcı olabilirsen sevinirim.
    Ben öyle bişey yapın mı dedim yahu

Bişey değiştirmeyin, sadece time wasting ve tempo artırın. Ayrıca kanatların oklarını ileri çekin.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

Taktik çok güzel ama bende bir sorun var , rakipler orta sahamda çok top oynuyolar.. Takım Arsenal onun dışında çok sayıda gol pozisyonum var üst üste oynadığım iki maçtada toplam 6 gol attım 2 gol yedim..

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Ben öyle bişey yapın mı dedim yahu

Bişey değiştirmeyin, sadece time wasting ve tempo artırın. Ayrıca kanatların oklarını ileri çekin.
    Tamam ama ezbere yapmak istememiştim.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

İlhan abi fm ligte senin taktiğini kullanmaya karar verdim.Kendim taktik yaptım,başka taktikler kullandım ama seninki kadar verim alamadım.Sonuçları buraya yazmama gerek yoktur herhalde.Sen oradan takip edersin istersen.
    So what?
    Saike

takım iyice taktiğe alıştı ve felaket top oynuyorum. henüz yenilgim yok her şey çok güzelde erken farka gidersem adamlar maçın geri kalanında kalemi abluka altına alıyor. şimdilik orta sahayı değiştirerek çözüm buldum fakat her zaman işe yaramıyor 3-0 dan 3-3 yapabiliyor rakibiniz..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Gol yemekten bıkanlar için iyi bir taktik.1-2 maç oynatıp kötü skor alınca hemen sucu taktikte aramayın.Dikkatimi çeken maça siz hakim oluyorsunuz ve kalenizde baskı görmüyorsunuz.Ani ataklarla defansı yarıpta giremiyorsunuz.Taktiğin amacı maca hakim olmak.Er gec golu atıp maçı genellikler 1-0,2-0 gibi skorlarla kazanıyorsunuz.Sağol arkadasım paylasımın için

Not: AMC bölgesinde varlık gösteremiyorsunuz
    Delgado #10

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Total Dominasyon gücünü her geçen maç gösteriyor

Sadece 3 transferle Salzburg'la Inter'i yenmek harika bir duygu

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Abi dr ve dllere ayrı cd vermişsin biri biri own half biri own halfin bir üstü.Tam hatırlayamadım adını şimdi.Hangisini yapalım own halfa mı indirelim bir üstüne mi çıkartalım?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by DeNiZ_1903 View Post
    Taktik çok güzel ama bende bir sorun var , rakipler orta sahamda çok top oynuyolar.. Takım Arsenal onun dışında çok sayıda gol pozisyonum var üst üste oynadığım iki maçtada toplam 6 gol attım 2 gol yedim..
    O her maçta olmaz. Arada bir olur. Oyunun hatasıdır ayrıca, SI forumlarında tartışılmaktadır.

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    İlhan abi fm ligte senin taktiğini kullanmaya karar verdim.Kendim taktik yaptım,başka taktikler kullandım ama seninki kadar verim alamadım.Sonuçları buraya yazmama gerek yoktur herhalde.Sen oradan takip edersin istersen.
    http://rapidshare.com/files/99766768...2008_.tac.html

Şunu da dene bir Şemsiciğim.

Quote Originally Posted by efenberg View Post
    İlhan abi Taktiğini daha deneme fırsatım olmadı ama eminim yine döktürmüşsündür.
    Sana samimiyetimle şunu söylemeliyim ki; Football Manager den arasıra sıkılıyorum fakat
    1)Sen yeni Taktik çıkarttığında
    2)yeni versiyon çıktığında
    yine fm ye aşık oluyorum
    Eminim ki taktiğin harikadır ve en kısa sürede deneyeceğim ama bu felsefeye uygun bir takım önerin var mı
    Her takım uyar. Yeter ki oyuncuları pozisyonlara doğru yerleştirin.

Quote Originally Posted by sacrameNt View Post
    takım iyice taktiğe alıştı ve felaket top oynuyorum. henüz yenilgim yok her şey çok güzelde erken farka gidersem adamlar maçın geri kalanında kalemi abluka altına alıyor. şimdilik orta sahayı değiştirerek çözüm buldum fakat her zaman işe yaramıyor 3-0 dan 3-3 yapabiliyor rakibiniz..

Şunu bir deneyin, olmazsa yine yazın.

Quote Originally Posted by GrandeMilanista View Post
    Gol yemekten bıkanlar için iyi bir taktik.1-2 maç oynatıp kötü skor alınca hemen sucu taktikte aramayın.Dikkatimi çeken maça siz hakim oluyorsunuz ve kalenizde baskı görmüyorsunuz.Ani ataklarla defansı yarıpta giremiyorsunuz.Taktiğin amacı maca hakim olmak.Er gec golu atıp maçı genellikler 1-0,2-0 gibi skorlarla kazanıyorsunuz.Sağol arkadasım paylasımın için

Not: AMC bölgesinde varlık gösteremiyorsunuz
    Teşekkürler ama AMC diye bir bölge yok.

Quote Originally Posted by Aykan19o3 View Post
    Total Dominasyon gücünü her geçen maç gösteriyor

Sadece 3 transferle Salzburg'la Inter'i yenmek harika bir duygu
    İşte özlenen tablo.

Abi dr ve dllere ayrı cd vermişsin biri biri own half biri own halfin bir üstü.Tam hatırlayamadım adını şimdi.Hangisini yapalım own halfa mı indirelim bir üstüne mi çıkartalım?
    Bişey değiştirmeyin. Ha bir eksik, ha bir fazla, çok farketmez.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Island

İlhan abi,taktiği Nürnberg oyunumda denedim.Başarılıyım diyebilirim ama ufak bir sorun var.Maçları zor kazanıyorum diyebilirim.1-0,2-1 gibi skorlarla.

Arminia Bielefeld'in ligde 7 maç sonunda 0 puan aldı 7 mağlubiyetle.Ben kendi sahamda 2-1 zor yendim.Takım iyi pas yapıyor ama gol yollarında sorun çekiyorum.Bu oyuncuların kabiliyeti ile mi alakalı?Eğer değilse ne gibi değişiklikler yapmalıyım?Koller gibi 2 metrelik bir pivot santrafor var elimde ama gene de skoru etkliyen pek bir çabası yok.

Forvette Koller,Charisteas ve Vittek'i değişmeli oynatıyorum.Özellikle Vittek kendisinden beklenmeyen bir performans göstererek iki forvetimi yedek bırakacak seviyeye geldi.

İşte fikstürüm;

Şimdiden çok teşekkürler abi

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Koller hızlı olmadığından ve dribbling özelliği iyi olmadığından pek iş yapmaz gibime geliyor bu taktikte.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    İlhan abi,taktiği Nürnberg oyunumda denedim.Başarılıyım diyebilirim ama ufak bir sorun var.Maçları zor kazanıyorum diyebilirim.1-0,2-1 gibi skorlarla.

Arminia Bielefeld'in ligde 7 maç sonunda 0 puan aldı 7 mağlubiyetle.Ben kendi sahamda 2-1 zor yendim.Takım iyi pas yapıyor ama gol yollarında sorun çekiyorum.Bu oyuncuların kabiliyeti ile mi alakalı?Eğer değilse ne gibi değişiklikler yapmalıyım?Koller gibi 2 metrelik bir pivot santrafor var elimde ama gene de skoru etkliyen pek bir çabası yok.

Forvette Koller,Charisteas ve Vittek'i değişmeli oynatıyorum.Özellikle Vittek kendisinden beklenmeyen bir performans göstererek iki forvetimi yedek bırakacak seviyeye geldi.

İşte fikstürüm;

Şimdiden çok teşekkürler abi
    Kesinlikle Vittek'i kullan.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gerçekten çok iyi olmuş.
    Öbür taktiğini pek beğenmemiştim daha doğrusu bir türlü bende istikrar yakalatmıyordu.
    Ama bu gerçekten çok iyi.
    Oynadığım maçlarda ikisi kupa rövanş maçları olmak üzere(ki ikisinde de turu geçtim) 3 maç kaybettim ve 1 kez berabere kaldım
    15-16 maçta kullandım 12-13 maçı kazandım.
    Hakkaten süper olmuş.
    Takımım Chelsea
    Ligde maç eksiğim var düşünün yinede 2.nin 5 puan önünde liderim
    Carling Cup'ı finalde Man City'i eleyerek kazandım.
    CL'de Milan'ı geçerek Çeyrek finalde Man UTD ile eşleştim.
    FA Cup'ta yarı finalde Liverpool ile eşleştim.

Ve herşey çok iyi gidiyor.
    FM 08 de denediğim en iyi taktik ellerine sağlık ilhan abi.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Abi bu yeni link skoru koruma taktiği mi? Bana yap dediklerini uygulamışsın çünkü.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Abi takım dağıldı.
    Hamburg'a 3-1 kaybettim.Maç boyunca tek atağım bile yoktu.Son dakikada seken topta attım.

UEFA Kupasın'da kendi sahamda Rapid Bükreş'e 2-0 yenildim.En banko gördüğüm ve büyük bir heyecanla çıktığım maçta.Bu son Genoa isimli taktik ile denedim bunu.

Yardım edebilir misin İlhan abi?Daha iyi pas ve atak nasıl yaptırabilirim?

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Genoalı yazanı kullanana kadar herşey iyi gidiyordu.Sonra bir beraberlik ve mağlubiyet serisi başladı.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Genoalı yazanı kullanana kadar herşey iyi gidiyordu.Sonra bir beraberlik ve mağlubiyet serisi başladı.
    Aynen.Önce Leverkusen beraberliği.Ardından dediğim 2 yenilgi

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Kanatlar top alamıyor yeni taktikte.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Asıl yeni taktikte alıyor. Eğer beğenmediyseniz eskisine dönün yahu

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ayrıca biraz sabredin.5-10 maç deneyin. Bir maçla gelmeyin.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yaş 21 imiş.Yılların birikimi,öyle yani
    Delgado #10

Nesil
    2006
    Yer
    Island

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Böyle bir grupta sonuncu oldum.Üstelik 1 gol bile atamadım.Sorun takımda olsa gerek.Bu kadar insan başarılı olurken bu takım niye çöktü anlamış değilim

Last edited by RoNNiE91 : 16.Mart.2008 at 02:02 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Valla ben bunu çok beğendim
    Eski taktikle başarılı olamıyordum
    Bununla resmen kupalara ambargo koyuyorum
    sağolasın ilhan abi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Böyle bir grupta sonuncu oldum.Üstelik 1 gol bile atamadım.Sorun takımda olsa gerek.Bu kadar insan başarılı olurken bu takım niye çöktü anlamış değilim

Bana biraz maçlardan istatistik ekranı sunar mısın? Defans çizgini biraz geri çekmeyi dene.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Ronnie özellikle Koller gibi oyuncularla oynuyorsan gol atman zor galba bu taktikle.Off the ball ve hızı iyi olan oyunculara bir bak istersen
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Abi birde benim forvet oyuncumun dribbling özelliği kötü.Mixed yapsam o özelliği olumsuz etkilenir miyim? Birde mc lerim ve dm long shot 16.Tsl'de oynuyorum uzun şutuda often yapsak iyi olur mu?
    Not:Positionsdan bakınca shootla ilgili birşey var.
    Last edited by Her026 : 16.Mart.2008 at 13:24 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Öncelikle çok güzel taktik ama GS ile ben pek faydalanamadım ... MCler bende gidiyolar karşı rakibin sahasına geçiyorlar başlıolar aralarında paslaşmaya , sonra adamın biri gelio alıo uzun top atıo , rakip forwet le kaleci karşı karşıya gol ...kanatlara top gitmio , forwet zaten izlio , AmC olmadığından gidecek ortalığı karıştırıp arapası atacak adam da yok , aslında bazı maçlarda süper ataklar yapıorm ama o maçlarda özellikle kontra oynayan takımlar büyük tehlike yaratıyor ... garip bir taktik yani bir maç show diğer maç vasat ...

Öncelikle emek verdiğin için teşekkürler.Ayrıca bu taktiğin herkeste işe yaramasını beklememek lazım.Benim en büyük düşüncem önce kadron bulunduğun turnuvalar için çok iyi olmasada yeterli bi kadro olması lazım ki o turnuvalarda başarı yakalayabilesin.Taktiğinin so total versiyonunuda bunu da uzun süre denedim.İki taktiği de 802 versiyonda denedim ve aynı takımda denedim.son total sominasyon bana göre 802 den daha ii idi.Hatta açık söyliim son total dominasyon fm i bi kat daha sevdirdi bana.Fm i cm serisinden beri oynarım.Gördüğüm en ii taktik.802 de defans ı öne almışsın bu yüzden büyük olmayan takımlarda bu sorun yaratıyor.Ayrıca taktikten kaynaklandığını düşünüorum ama yanılıor olabilirim.Kaleci çok hatalı goller yiyor.Bu kalecinden olabilir diyebilirsin ama o zamana kadar hiç öle goller yemezdi.Kalecimde ustari.802 de bir de çok büyük bir duran top sorunu var ama o düzeltilir tabiki.Ben defans çizgisinden başka bi sorun bulamıyorum.Ancak bu sorun çok önemli çünkü öndeysen ve rakip bastırırsa çok rahat gol yiyebiliyorsunuz.Bir de takitği kullanan arkadaşlara tavsiyem uzun şut,bitiricilik.kafa,zıplama ve özelikle güç özellikleri çok yüksek bir forvetle oynayın çünkü forvet ceza sahasına fazla giremiyor ya uzun şut çekicek ya da yandan çok hava topu geldiği için ona ii kafa vuracak.Kesinlikle forvetinin gol kralı oluor .Bnim forvetim Türkiye liginde 5 sezonda 3 kere avrupa gol kralı oldu.5 sezonda hakan şükürün rekorunu geçti.Her sezon için yakalaşık 60 gol oratalaması var.Bu özelikler çok önemli bu taktikteki forvet için.Benim forvetim Oscar Cardozo idi bn benficadan almıştım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu taktikle başarılarım :

Takım : Chelsea

Kadro'ya Pa'sı 180 ve üzeri yeteneklerin dışında bir tek EURO 2008 gol kralı Nihat alındı.

CL Şampiyonluğu
    Carling Cup Şampiyonluğu
    Premier Lig Şampiyonluğu
    FA Cup Yarı Final

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Buyrun ilk total dominasyonla rakibi ezdiğim taktik.İlk dediğim bu başlıktaki ilk total dominasyon.Bu arada Oscar Cardazo gelmedi Galatasaray'a bende Gökhan Ünal'ı getirdim dediğin gibi oyuncular çok iyi oturuyor taktiğe.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Tamam o zaman, ilk totali kullanın yahu, alla alla

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri