Sayfa 1 / 13 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 380 sonuç

Konu: [802 için] Total Dominasyon - Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!!!

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Default [802 için] Total Dominasyon - Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!!!

Merhaba arkadaşlar.

Kısa ve öz, artistlik yapmadan sadede gelelim.

Pozisyon Ekranı:

Gördüğünüz gibi 801 için yaptığım taktiğin formasyonundan bir fark yok.

Takım Komutları Ekranı:

Defans çizgisi ve tempoyu eski versiyona göre biraz artırdım, daha optimum sonuçlar aldım.

Oyuncu Mantaliteleri Ekranı:

6-7 kişi ile savunma yapıp, 5 kişi ile hücum ediyoruz. Çağımız anlayışına uygun.

Oyuncu Paslaşmaları Ekranı:

DM oyunu açan oyuncu olduğu için daha uzun paslar atacak. Onun dışında takım Total mantalitesi dahilinde kısa paslarla dar alanda oyunu domine edecek.

Oyuncu Alan Daraltmaları Ekranı:

Rakibe basıp devamlı rahatsız ediyoruz. Onlara boş alan bırakmıyoruz.

Kornerden Çok Gol Yenmesine Getirdiğim Çözüm

Bildiğiniz gibi son yaptığım düello maçlarında oyun olarak üstün olsam da kornerlerden çok gol yiyordum. Baktığımda çoğu oyuncuma özel bir korner komutu verilmediğini gördüm ve bu durumu resimdeki gibi düzelttim. Şimdi kornerden pozisyon verme ortadan kalktı.

Yaptığım Maçlardan Ekranlar

Taktiği buradan indirebilirsiniz

Maçta geriye düşerseniz tempoyu 4-5 kademe artırın. Son dakikalara önde girerseniz time wasting'i (zaman geçirme) artırın. Gerisini de bu taktiğe bırakın.
    Last edited by Ilhan : 15.Mart.2008 at 20:27
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Hayırlı olsun abi sonunda beklediğim taktiğin yeni versiyonu geldi

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

OOoo ilhan'dan total dominasyon serisi devam ediyor...

Süperligde Orduspor üzerinde deniyecem...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

İndiren arkadaşlar denediksen sonra lütfen sonuçlar yazsınlar.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Emurafu Orduspor kariyerimde sonuçları yayınlacamBurdada yazarım..

İlhan bende forvette Mehmet batdal var.Kafa 16 zıplama 19 bitiricilik 13...Hakan şükür'ün gençligi gibi..Damien steinert var..Hız 18-18,Bitiricilik 17..(Scout programında Martins'e benzetiliyor)

ikiside çok gol atıyor..mehmet 13,Steinert 15 gol attı

Acaba hangisini oynatsam

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Hayırlı olsun abi .Mükemmel olduğuna eminim deniyeceğim..

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Her zaman ki gibi süper sonuçlar, süper taktik abi..

Inter adeta elinden kurtulmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Arkadaşlar deneyenler maç sonuçlarını eklerlerse sevinirim.

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Total Dominasyon 8.0.2 ile oynadığım bir maç;
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ilhan tek kelime ile harikasın...taktik konusunda artislik yapmayı hak ettiğini düşünüyorum...totalın diğer versiyonlarıda 802 de tutuyor...diğer başlıkda da dediğim gibi leblebi gol atıyorum...

bu taktikte eminimki daha iyidir...taktiği hemen indirip deniyorum...şimdiden kutluyorum...

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

TSL Süper Kupa

FB-Valencia ŞL öneleme maçı

Diğer maçta da deplasmanda 0-0 berabere kaldım.

TSL 2. hafta FB-BJK

TSL... Denizli-FB

TSL...

Hemen bir kariyer açıyorum
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Çok güzel skorlar, devam arkadaşlar. Dediğim gibi, işler kötü giderse tempoyu artırın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Villarreal ile Barca'yı 1-0 yendim ve ezdim maçta.2.maç Valencia'yı ezdim ama 2 kornerden 2 gol yedim ve 2-0 yenildim.Kornerler hala bir sorun.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Fenerbahçe'yle Boca deplasmanında oynadım.Maçta resmen ezdim.1-1 bitti.Fakat taktiğin kornerlere zaafı var.Golü ordan yedim.2-3 pozisyon daha öyle oldu.Korner sorunuda hallolursa bu süper taktik daha da mükemmel olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

yeni taktikle ilk maçım...takım çok atak oynuyor...benimde çok hoşuma gidiyor...deplasmandaki formunuda merak ediyorum taktiğin...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    konuyla alakasız ama tosunpaşa ve 10672196 sevgili yöneticilerim resmi nasıl büyük koyabiliyorsunuz?...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    konuyla alakasız ama tosunpaşa ve 10672196 sevgili yöneticilerim resmi nasıl büyük koyabiliyorsunuz?...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

ikinci maç...
    Last edited by shadowrefree : 11.Mart.2008 at 01:23 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

HayırLı uğurLu oLsun iLhan bey. Birşey daha iLave edeyip bu şekiLde bir tertip iLe duran topLarda savunma yapamazsın çok goL oLur yine. Biraz daha kurcaLaman gerekiyor

Yine iyi iş çıkarmışsın anLaşıLan.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

resimlere bakılırsa taktik muhteşem ilk işim bu taktiği denemek olucak emeği geçen herkese teşekkürler....

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

İlhan abi taktiği akşam indirim deniyecegim kesinlikle.Ama benim bir sorunum war neredeyse her futbolcuna alan daraltma komutu vermişsin bu komuta uyarken kondisyonda inanılmaz düşüşler olup maçta aşırı yorgun oluyorlardı.(alan daraltma komutunu verince ilk 35 dk kusursuz oynayıp 60 dk adeta oyunda yokları oynuyorduk)Futbolcuların dayanıklılık gibi seceneklerine bakmak lazım mı? dedigim gibi Alan daraltmak iyi birşey ama futbolcular aşırı yorgun düşüyor.Ama taktigi akşama deneyip yorumumu yazacagım şimdiden güzel olduguna eminim.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Taktiği hemen deniyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    HayırLı uğurLu oLsun iLhan bey. Birşey daha iLave edeyip bu şekiLde bir tertip iLe duran topLarda savunma yapamazsın çok goL oLur yine. Biraz daha kurcaLaman gerekiyor

Yine iyi iş çıkarmışsın anLaşıLan.
    Hayrocum çok küstah bir tavırla karşılamışsın taktiği...

ama parmağını çok doğru yere bastın...taktiği denediğimden beri çıktığım 9 maçı arka arkaya kazandım...takım sürekli hücumu düşünüyor...aten gerekli özellikli oyunculara sahipseniz çok kolay gol atıyorsunuz...benm forvetim yine coştu maç başına 2 ort. ile oynuyor...ligde en fazla gol atan takımım...en azda yiyen...yediklerimin büyük çoğunluğu duran toplardan...genelliklede kornerden...bunun için taktikte düzenleme yapılmış ama her oyuncu bu düzenlemeye uymayabilir...takımdaki oyuncularınıza göre duran topları düzenlemenizi öneririm...

taktiğe hiç dokunmadan 9 maç denedim ve rakip takımı resmen ezerek yendim her maçta...santra ilk siz yapıyorsanız takım direk hücuma kalkıyor genelliklede 1. dakikada çok gol oluyor...ikinic devrenin 1. dakikasıda dahil...yani iilk dakikalardan itibaren rakip takımı boğuyorsunuz...bitiriciliği yüksek bir forvete sahip olmanız gerekir taktik gereği...

taktikte önemli ikinci nokta ise göbek kısmı..orta sahanız sağlam olmalı ve pas ı yüksek...rakibi ilk karşılayan kısım ve atakları ortadan başlatıyorsunuz...

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    İlhan abi taktiği akşam indirim deniyecegim kesinlikle.Ama benim bir sorunum war neredeyse her futbolcuna alan daraltma komutu vermişsin bu komuta uyarken kondisyonda inanılmaz düşüşler olup maçta aşırı yorgun oluyorlardı.(alan daraltma komutunu verince ilk 35 dk kusursuz oynayıp 60 dk adeta oyunda yokları oynuyorduk)Futbolcuların dayanıklılık gibi seceneklerine bakmak lazım mı? dedigim gibi Alan daraltmak iyi birşey ama futbolcular aşırı yorgun düşüyor.Ama taktigi akşama deneyip yorumumu yazacagım şimdiden güzel olduguna eminim.

sürekli takım pres yaptığı için tabikide dayanıklılığı yüksek oyuncular seçmelisin yoksa kondisyn sorunu ile karşılaşablirsin maç içinde...bende iki oyuncunu dayanıklılığı düşük onlarda maç için en fazla 45 dk oynayabiliyorlar...bunu belki antremanla kapatabilirsin...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Duran topLarda ki iLaç da bende o yüzden bu şekiLde idare etmeye devam ediceksin o zaman

Rakibinizi ezin, parçaLayın, zaten fazLa atıyorsan ona da gerek kaLmayacaktır. Zaten benimLe karşıLaşmadığınız sürece de sorun yok

Teşekkürler abi taktiği deneyip yorumlarımı yapacağım...

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

İlk maçımda resmen ezdim.Aston Villa'yı 1-0 yendim ama tam 36 şutum var onların 0

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Duran topLarda ki iLaç da bende o yüzden bu şekiLde idare etmeye devam ediceksin o zaman

Rakibinizi ezin, parçaLayın, zaten fazLa atıyorsan ona da gerek kaLmayacaktır. Zaten benimLe karşıLaşmadığınız sürece de sorun yok

Abi sende baya tüyo var heralde bu taktiğe karşı niye paylaşmıyorsun ki

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ilhan senin taktik başlığı altında resmen üstü kapalı tekrar meydan okuyor...

dersini vermicek msn hafta sonu arkadaşa eğer müsaitseniz...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Tamam konuyu dağıtmayaLım. Arkadaşımıza ayıp oLmasın. TotaL zaten diziLiş bakımında bir kere kazanıyor ve oLdukça iyi bir taktik. İLhan gibi bir takti deha sayesinde de oLdukça güçLü oLmuştur.

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Chelsea ile kariyerim var, 13. haftaya kadar işler süperdi. Daha sonra bozulmalar başladı ve taktik tutturamadım bir türlü. Bununla devam edelim.

Ellerine sağlık İlhan abi..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler İlhan Abi Ajax'ta denemeyi düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bi sürü maç yaptım ama kornerden gol yemedigim maçç yok ya deliricem.Eziyorum rakibi ama kazma forvetler atamıo adamlar 1 korner kullanıo her maç atıo.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

İlhan abi ben ajaxla bir denedim ama pek atak olamadım ve 2-0 yenildim fioya takıma normal total daha iyi geliyor öenerebileceğin birşeyler var mı

Sayfa 1 / 13 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri