Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345
121 ile 124 arası toplam 124 sonuç

Konu: Taktik Hazırlamak İçin Matematiksel Yöntem

Quote Originally Posted by Atasagun View Post
    İleri koşular bence oyun mentalitemiz ve oyuncunun atak özelliklerine bağlı tercih edilmeli ,(creativity+passing+crossing) özellikleri yüksek fakat (driblingi) düşük oyunculara sıksık komutu verilebilir. eğer driblingi de yüksek bir oyuncuysa orta ayar yeterli, top alıp sürecek mi yoksa ileriye koşup top mu bekliyecek oyuncunun tercihine bırakmış olursun...
    Vakit bulursam FM2009 için yenisini hazırlayıp koyacam, daha ancak yarım sezon oynayabildim....
    Cok guzel birsey yapiyosun vede bizleri bilgilendiriyorsun oncelikle tesekkur ediyorum fakat sahsi dusuncem oyunun matematiksel bir temelide olsa, ben bunun var oldugu gercegini unutup sanki gercekmis gibi oynamasini seviyorum. Bir gol yedigimde aha bak gordunmu sistem taktigimi cozdu dusuncesinden cok bugun hava cok ruzgarliydi paslarimiz yerini bulmadi dusuncesi beni daha cok mutlu ediyor ))))

Genel olarak hesaplamarin dogru ama sende farkindasindir bundan eminim, bu hesap isine gercek anlamda girersen buna oyuncunun karar verme azmi vs gibi etmenleride katmaya calisirsinki buda epeyce bir hesaplama vede ugras anlamina geliyor. Asistan menager yapsin bu isleri derken bunu dusunerek sogledim. Bukadar detaya inerse bir insan gormesi gereken diger onemli noktalari kacirabilir.

Gercek hayattan bir ornek vericek olursak, calistigim bir mimar cok asiri detayci bir kisilige sahipti, ben zaman zaman ona bilerek hatali cizimler gosterirdim. Hata derken cizimin kalitesini bozan hatalar degil evin ayarini bozan hatalardan bassediyorum. O mimar o hatalari gormezdi ama su yazinin buyuklugu cok olmus su cizginin kalinligi az olmuslari gorurdu.

Sonuc olarak sen bana bakma yaptigin calismanin devamini getir bir sonuca ulastir bizlerde faydalanalim, hatta yardim istersen onada tamam derim.

Sevgiler, saygilar...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

mükemmel emeğine sağlık

walla saat kac oturdum tek tek okudum euhuem ısımede yaradı cnku yenı oyuna baslıyorm teskler emegın ıcın

Daha önce hiç düşünmediğim bir şekilde konuya yaklaşılmış. Fikir gerçekten çok hoşuma gitti, taktik konusundaki ufkum genişledi ve birçok yeni şey öğrendim. Paylaşım için teşekkürler.

Sayfa 5 / 5 İlkİlk ... 345

Mesaj Yetkileri