Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 337 sonuç

Konu: Afrika'da Safari

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Afrika'da Safari

Yıl 2002 Temmuz Ayı…

ÖSS sınavı sonuçlandı. Yüksek başarı göstererek Leeds Meslek Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü’nü kazanmıştım. 24. tercihimdi, tercih yapma sebebim de bize 24 tercih yapma hakkı verildiyse hepsini kullanmam gerekliliğini hissetmemdi..

Neyse efenim kazandık şimdi gitmezsek olmaz, düştük İngiltere yollarına. Kayıttır, kalacak yerdir hallettikten sonra akşama kadar kısa bir şehir turu yaptık sonra da okulun açılmasına 15 gün olduğu için tekrar Türkiye’ye döndük.

Okulun açılışı Elland Road’da bir Leeds maçıyla oldu. Tüm öğrenciler, kendilerine ayrılmış bölümde maçı izlediler. İlk dersi orada gördük. Ve böylece İngiltere serüvenim başlamış oldu.

Okulda bazı derslere menajerler geliyordu. Onlar geldiğinde onların gözüne girmek, ileride bizleri yardımcıları olarak seçmelerini sağlamak için türlü şaklabanlıklar yapıyorduk. Şamata gırgırla yıllarımız geçiyordu.

2. sınıfta aldığımız Football Manager dersinden en yüksek notu alan öğrenci bendim. Her hafta sınıfta düzenlenen turnuvalarda mutlaka derece yapıyordum. Bu oyun gerçekten benim gelişmemde en belirgin rolü üstlendi.

3. sınıfta zorunlu staj yapmak için takım bulmamız gerekiyordu. Stajımı Türkiye’de yaparım diye düşünüyordum. Kurban Bayramı vesilesiyle eve gittiğimde takımlarla görüşür hallederim düşüncesindeydim.

Bir gün dersten çıkmış yurda doğru giderken danışmam hocamla karşılaştım. Mr. GOL ile staj mevzusunu konuştuk. Benim Türkiye’de staj yapmamı istemiyordu. Gelişmeye, yeniliklere açık, ufku geniş biri olduğum için severdi beni. Bana Leeds United’da bir staj ayarlamış meğer. Okuduğumuz kentin takımında staj yapmak hepimizin hayaliydi ve ben bu fırsatı torpille de olsa yakalamıştım.

Ocak ayından sezon sonuna kadar genç takım idmanlarına katılacaktım. Bazı paf maçlarda takımı ben hazırlayacak ve benim önderliğimde maçlara çıkacaktık.

Steve Staunton hocamdan çok şey öğrendim. Bazı maçlarda o hiç karışmıyor ve 11’i, dizilişi taktiği ben veriyordum. İlk yönettiğim maçta Luton ile sahamızda 3-3 berabere kalmıştık. Sonra galibiyetler de aldım tabi ki…

Leeds takımı ekonomik anlamda zor günler geçirdiği için her sene bir alt lige düşüyordu. Başkanımız kurtuluşu kendi gençlerimizde görüyordu ve bu nedenle antrenmanları izlemeye sık sık gelirdi. Bu dönemde onunla da tanıştık.

Takımın durumu hepimizi üzdüğü için çözüm yolları düşünüyorduk, aramız o kadar iyi olmuştu ki başkanla çoğu akşam yemeğe gider, özel toplantılar yapar ve takımın geleceğini konuşurduk. Ve daha öğrenciyken profesyonel sözleşme teklifi almıştım.

Bunun etik olmadığını söyleyerek sözleşmeyi kabul etmedim. Başka bir menajer göstermelik olarak duracak ama takımı asıl ben yönetecektim. 1 sene diplomamı alana kadar beklemesini söyledim başkana.

Yıl 2007 Temmuz Ayı…

Derken okul bitti, ben diplomamı aldım, federasyondan da teknik direktörlük yapabilir onayı geldikten sonra Leeds United ile 10 yıllık bir sözleşme imzalayarak göreve başladım.

Hedeflerimiz, düşüncelerimiz, transferlerimiz, taktiğimiz en kısa zamanda sizlerle...
    "YÜCE ATATÜRK"

Serkan abimden yine bomba gibi bir kariyer.Başarılar abi.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Gene çok güzel bi kariyer olucak başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Şimdi de Bursa

başarılar. umarım eski günlerine döndürürsün. haynes'i kesin kirala ilk sezon için ben nottingham'da sezonda ki 3 mağlubiyetimin 2'sini leeds'den aldım.

İnşallah Championship'e yükselirsin.
    Last edited by purefaith : 21.Mart.2008 at 17:12

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

- Başkanım zor bir dönemde görev üstlendim. Bu dönemde tecrübesiz birinini takımın başında olmasını çok eleştirenler olacaktır. Ben kendi adıma olumlu eleştirileri alıp, olumsuz eleştirileri kafama takmam, siz de bana tam destek veriyorsanız bu görevi kabul ediyorum.
    - Elbette. Eğer ben seni takımın başına getiriyorsam sonuna kadar arkanda dururum. Bu zor günlerden birlikte kurtulacağız. Kadroyu zaten biliyorsun, transfer için de sana 2 milyon dolar vereceğiz. Daha fazlasını vermek isterdik ama durumumuzu biliyorsun.
    - Evet başkanım, kadroyu tanıyorum. Paranın tamamını şimdilik kullanmayı düşünmüyorum, almak istediğim 2-3 oyuncu var, eğer işler iyi gitmezse parayı devre arasında kullanırız.
    - Tamam, zaten artık tek patron sensin. 10 yıllık bir sözleşme imzalık ve Premier Lig’de eski günlerimize dönene kadar da sen bu takımın başındasın. İlk yıllarda alınabilecek başarızı sonuçları da kafana takma, lige -15 puanla başlıyoruz, sen takımın play-off oynatabilecek bir yerde ligi bitirmesini sağla, ilk sezon için çok büyük bir iş yapmış olursun.
    - Güveninizi boşa çıkarmayacağım başkanım. Yarın basın için yapılacak imza töreninde görüşürüz.

Saat 10’da yerel basının ağırlıklı olduğu bir törenle sözleşme imzaladım.

Başkan toplantı sırasında yeni sezonda Liverpool ile anlaşma sağladıklarını ve kardeş takım olduğumuzu açıkladı. Bu habere ben de şaşırmıştım. Kesinlikle takımımız için faydalı olacak bir anlaşmaydı bu.

Basın mensuplarının tecrübesiz, çaylak, stajyer vs türü sorduğu sorular biraz canımı sıksa da onları hiç terslemeden tüm sorulara cevap vermeye çalıştım. Bu zorlu dönemde basını da yanıma almam gerekiyordu.

Sloganımız “Kurtuluşumuz Gençlerdir” diyerek yola koyulduk. Takımda Andre Flo ve yıllarca Celtic forması giymiş Alan Thompson’un deneyimlerinden faydalanacağız. Alt yapıdan takıma yeni oyuncular kazandırıp, geleceğimizi kurtaracağız.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Serkan'ın hikayeleri çok başka oluyor kesinlikle takip edicem stajın daha bitmedi sekocum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

serkan abi yine harikalar yaratacak şimdiden başarılar abi..

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Vay Serkan abim yine kariyer açmış.Bu kariyer de çok uzun soluklu olur heralde.Başarılar abi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

İnşallah bu sefer tek takım olur Başarılar abi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Başarılar..Leeds united kariyerleri zevkli geçer en tepeden en dibe çökmüş bir takım..
    Last edited by Onurap : 21.Mart.2008 at 17:05

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Teşekkürler arkadaşlar. Evet Tarıkcım daha stajyerim, o nedenle başarısız olursam eleştirilmek istemem.

Kariyer eğer herhangi bir hata veya sorun olmazsa uzun soluklu olacak. Ve dayanabilirsem tek takımla, hiç değiştirmeden devam edeceğim.
    "YÜCE ATATÜRK"

Başarılar dilerim Serkan Abi.Sen bu takımı 1-2 sene içinde iyi yerlere getirirsin

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Takımada hiç DMC bulunmadığı için acil olarak 2 DMC transfer ettik. Birini hemen takıma monte etmek için, diğerini de ilerleyen yıllarda da kullanabilmek için.

Liverpool’da 1 kaleci ve 1 forvet gönderdi. Şimdi acil transfere ihtiyaç duymuyoruz. Ama çalışmalarımız devam ediyor.

Hazırlık maçlarında taktiği oturtmayı düşündüm. Son hazırlık maçımızda PSV’ye kaybetsek de oynanan oyundan memnunum. Ligdeki takımların kalitesinin PSV’den kat kat düşük olduğunu düşünürsek başarılı olmamamız için bir neden yok.

Taktiğimiz 4 defans, 3 orta saha, 1 AMC ve 2 de forvetten oluşuyor. Forvetleri FL ve FR olarak kullanıyorum. Defansın dengesini bu şekilde bozuyorlar ve AMC’de oynayan oyuncum çoğu maçta yıldızlaşıyor. Zorlu deplasman maçlarında yine aynı dizilişin daha yavaş tempoyla, defansı geride kurarak daha çok kontraya dayalı şeklini kullanacağım.

"YÜCE ATATÜRK"

başarılar dilerim Leeds i eski renkli günlerine döndürebilirsin.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Stajyer menejer başarılar dilerim sana. Ara sıra ofisime uğra sana taktik bazı bilgiler vereyim. Ayrıca forvette beckford benim eski öğrencim. Gözün gibi bak ona çok büyük yıldız olacaktır.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Beckford hızı ve hızlanması ile ön plana çıkıyor zaten. Ben de ondan çok umutluyum.

Eren hocam mutlaka gelirim tavsiyelerinizi almaya, bir çayınızı içmeye.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

başarılar dilerim bu arada hikayen süper olmuş

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

10 yıL mı ? Cok iyi oLacak Leeds

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Arkadaşlar tek tek cevap vermiyorum mesajlarınıza mesaj kalabalığı olmasın diye. İyi dilekleriniz için mesaj atan herkese teşekkür ederim.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Serkan Abi her zaman olduğu gibi yine takipcinim..

Başarılar Dilerim....

Bende şuan ki kariyerimde Leeds ile oynuyorum.2.sezondayım.İlk sezon kesinlikle kaleci ihtiyaç.Dm transferlerini iyi düşünmüşsün.Kiralıklara önem ver derim. ben 12 kiralıkla -15'e rağmen 2. olmuştum ilk sezon.Kariyerinde başarılar dilerim ayrıca

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Başarılar dilerim Serkan abi.Harika bir kariyer olacağına eminim.Eski günlerine döndürürsün umarım Leeds'i.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Serkancım, yine eski çalıştığım bir futbolcu olan Stancu'yu getirebilirsen çok sevinirim. Sen bir teklif yap, olmadı ben konuşurum kendisiyle. Ayrıca sağ bek ihtiyacın var ise, Millwall'dan Senda'yı al.

Eren dedi de aklıma geldi ilk sezon Stancu 34 gol attı bende alabilirsen al ilerisi içinde çok yararlı olur,yanına da Martin Fenin'i almıştım süper ikili olmuşlardı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Serkan abi yine zevkli bir kariyer olucak belli.Takipçinim.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Stancu ile ilgileniyorum Eren. Belki 1 kaleci ve Amc alabilirim gidişata göre.

İlk resmi maçımızda deplasmanda Carlisle ile 0-0 berabere kaldık. Tek eksiğimiz goldü. Bu maçtan sonra beklerimizin yetersiz olduğu kanısına vardım ve Liverpool’dan 2 oyuncu kiraladık. Transferlerimiz sürecek…

Darby Stephen ve Emiliano İnsua

Lig Kupası 1. Tur maçında ise deplasmanda 2-1 galip gelerek tur atladık.

"YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    34

Barazite'yi Kiralarsan Seni Pişman Etmez Abi.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

AMC olarak salzburgtan Vonlanthen'i öneririm. Ayrıca kaleye alabilirsen ucuz ama kaliteli Alamo var, Jose Rafael Alamo.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Başarılar dilerim Serkan abi iyi bir kariyer olacağından ve Leedsi en iyi yerlere taşıyacağından eminim.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Serkan abi leeds'i sevmem ama seni sevdigim için sana canı gönülden başarılar.Hedeflerine ulasacagından eminim
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri