1 ile 30 arası toplam 41 sonuç

Konu: 5-3-2 Head Hunter Tactic [ 8.0.2. ]

Threaded View

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Wink 5-3-2 Head Hunter Tactic [ 8.0.2. ]

Merhaba arkadaşlar.Yoğun ders programımın ortasında arada sırada FM'ye de yer veriyorum.Bugünlerde yeni bir taktik denedim ve şuana kadar oynadığım 7 maçta 7 galibiyet aldım.Taktiği sizlerle paylaşmak istedim.

Genel Bilgiler

Taktik İsmi: Head Hunter Tactic

Diziliş: 5-3-2

Genel Mantalite: Attacking ( Atak )

Tempo: Quick ( Çabuk )

Paslar: Short ( Kısa )

Defansif Cizgi: Push Up ( Önde )

Futbolcu Özellikleri :

GK:Özellikle Sıçrama ve Refleks özellikleri iyi olan bir kaleci olsun.Diğer özelliklerde 13 ve üzeri olursa iyi olur.

DC : Görüldüğü üzere 3 DC'miz var.Bu 3 DC'de Adam Markajı yapıyorlar.Sıçrama,Top Kapma,Markaj ve Kafa özellikleri iyi olan DC'ler kullanın.

WBL - WBR : Bu pozisyonda oynayacak olan futbolcularımız bir nevi kanat görevi görmektedir.Sürekli ileri çıkıp uzaktan şut çeken,orta yapan arka kanatlar izleyeceksiniz.Bu pozisyonda oynayacak futbolcularımızında Hız,Hızlanma,Dayanıklılık,Orta Yapma ve Uzun Şut özellikleri iyi olmalıdır.

MC:2 tane defansif MC futbolcularımız var.Bu iki futbolcu gizli libero görevi görmektedirler.Buraya da yine markaj,top kapma gibi özellikleri iyi olan futbolcular koyun.Bu bölgedeki oyuncularımız da adam markajı yapmaktadırlar.

AMC:İşte geldik en önemli mevkiiye.Bu mevkiideki futbolcularınızçok önemli.Çünkü burada oynayacak futbolcu taktiğimizin kilit adamı olacak.Buraya koyacağınız futbolcularınızın forvetlerinizden bile daha çok gol atmasına şahit olacaksınız.Bu pozisyonda oynayacak futbolcunuzu Playmaker yani Oyun Kurucu olarak ayarlayın.Şahsen ben Alex'i Playmaker yaptım.Teknik,Pas,Uzun Şut,Top Sürme,Bitiricilik gibi özellikleri iyi olan futbolcuları bu mevkiiye tercih edin.

FC:Bu sezonki çoğu taktiğin aksine çift forvet kullanıyoruz.Target Man kullanmadım.Daha çok hızlı forvetlere yer verdim (bkz.Kezman & Arshavin).Bitiricilik,hız,top sürme,vb. özellikleri iyi olan forvetler seçin.Hızlı forvetiniz yoksa Off The Ball özelliği iyi olan futbolcuları da tercih edebilirsiniz.

* ile işaretlenmiş maçlarda Playmaker kullanılmamıştır.Görüldüğü gibi Playmaker kullanılan maçlarda daha çok verim alınmıştır.

Last edited by QaaN-07 : 29.Mart.2008 at 12:50

Mesaj Yetkileri