Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 47 arası toplam 47 sonuç

Konu: İsimsiz Taktik [802 icin]

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

sonucları beklyorz

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehirspor

Eskişehirspor`la deneyeceğim şimdi, şimdiye kadar hiçbir cm/fm serisinde 3`lü savunma ile oynamadım ilk olacak.
    İlk yılda kendi taktiğimle süper lige çıktım, ama değişik taktikleri de denemkde fayda var, özellikle büyük takımlarla oynarken 3`lü savunma daha defansif olabilir diye düşünüyorum. Sonuçları yazarım buraya bakalım, ligden yeni çıkan bir takımı ne kadar götürebilecek bu taktik.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Taktiği 4 maç denedim 4 maçta da yenildim
    İlk önce ideal kadromu yazayım

GK: Oscar Cordoba

DC: Emre Aşık, Fatih Akyel, Thomas Hübener

DML: Aydın Eren
    DMR: Burak Solakel veya Ali tandoğan

MC: Doğa Kaya veya Emre Toroman(Defansif)
    Jairon Leonel Zamaro veya Bilal Kısa(Ofansif)

AMR: Serdar Özbayraktar veya Juan Cominges
    AML: Juan Cominges veya Bilal Kısa

ST: Cvetkov veya Serdar Özbayraktar

Şimdi bana göre taktiğin ve takımın eksiklerini belirtmek isterim.

Öncelikle taktiğin defansı ilerideydi, 3 maç bu şekilde oynadım çok gol yedim ve bunu deep`in ilk kademesine çektim ama yinede defans pozisyon hataları vermeye devam etti, hem defansın ağır oluşu, hem de rakip forvetin topla birlikte ortasahaya doğru geri çekildiği zaman, defansdaki oyuncununda bunu takip etmesi sonucu, defansın ortası boşalıyor diğer defans oyuncuları pozisyon kaybediyordu.

Bence taktiğin en kritik mevkileri DML ve DMR oyunculari; hücüma çıkarken genelde bu iki oyuncu kullanılıyordu, özellikle takım rakip sahaya yerleştiği zaman daha aktif olan oyuncular bu ikisi ve ofansif olan MC oyuncumuzdu. DML ve DMR oyuncularımın üst düzey olmayışı nedeniyle rakip sahaya yerleştiğimiz zaman basit top kayıpları veya ceza sahası içine atılan pasların etkisizliğiyle elimiz boş dönüyor, kimi zamanda kontraya yakalanıyorduk.
    Bu iki oyuncunun oyunu iki yönlü oynayabilen, hızlı, pas kabiliyeti yüksek ve top kapması üstün oyunculardan seçilmesi bu taktiğin işlevselliğini oldukça arttırır.

MC mevkisine gelince ortasaha kanatlarının ileride oluşu DML ve DMR nin üst seviyedeki oyunculardan olmayışı nedeniyle, top rakipteyken ortasahanın boş kalmasına ve bu bölgede rakibi sıkıştıramayıp top kapmanın minumum seviyede kalması nedeniyle; defansada çok yük binmesine ve rakibe çok pozisyon vermemize neden oldu, bu bölgede oynayan her iki oyuncununda defansif yönünün de olması lazım, özellikle biri ofansif seçildiği zaman diğer oyuncunun deli fişeğe yakın bir oyuncu seçilmesi lazım.

Hücum hattına gelince tek forvet gözükmesine rağmen rakip sahaya yerleşince AMR ve AML nin ceza sahası içine yerleşmesi ve 3 lü forvete dönmesi hücum hattında eksiklik hissettirmiyor lakin; AMR ve AML`ninde golcü özellikleri olması hücum gücümüzü ve girdiğimiz pozisyonları gole çevirmemizi çok etkiliyebilir.

Kısacası; özetlemek gerekirse, taktiğin orta seviye takımların altında pek iş yapacağını düşünmüyorum, ama daha iyi oyuncularla daha iyi sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum.

4 maçlın skorları:
    Trabzonspor- ESES: 4-2
    ESES-Gaziantep: 0-3
    Konyaspor-ESES: 5-2
    ESES-Sakarya: 0-1
    Last edited by eser360 : 04.Haziran.2008 at 02:51 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by eser360 View Post
    Eskişehirspor`la deneyeceğim şimdi, şimdiye kadar hiçbir cm/fm serisinde 3`lü savunma ile oynamadım ilk olacak.
    İlk yılda kendi taktiğimle süper lige çıktım, ama değişik taktikleri de denemkde fayda var, özellikle büyük takımlarla oynarken 3`lü savunma daha defansif olabilir diye düşünüyorum. Sonuçları yazarım buraya bakalım, ligden yeni çıkan bir takımı ne kadar götürebilecek bu taktik.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Taktiği 4 maç denedim 4 maçta da yenildim
    İlk önce ideal kadromu yazayım

GK: Oscar Cordoba

DC: Emre Aşık, Fatih Akyel, Thomas Hübener

DML: Aydın Eren
    DMR: Burak Solakel veya Ali tandoğan

MC: Doğa Kaya veya Emre Toroman(Defansif)
    Jairon Leonel Zamaro veya Bilal Kısa(Ofansif)

AMR: Serdar Özbayraktar veya Juan Cominges
    AML: Juan Cominges veya Bilal Kısa

ST: Cvetkov veya Serdar Özbayraktar

Şimdi bana göre taktiğin ve takımın eksiklerini belirtmek isterim.

Öncelikle taktiğin defansı ilerideydi, 3 maç bu şekilde oynadım çok gol yedim ve bunu deep`in ilk kademesine çektim ama yinede defans pozisyon hataları vermeye devam etti, hem defansın ağır oluşu, hem de rakip forvetin topla birlikte ortasahaya doğru geri çekildiği zaman, defansdaki oyuncununda bunu takip etmesi sonucu, defansın ortası boşalıyor diğer defans oyuncuları pozisyon kaybediyordu.

Bence taktiğin en kritik mevkileri DML ve DMR oyunculari; hücüma çıkarken genelde bu iki oyuncu kullanılıyordu, özellikle takım rakip sahaya yerleştiği zaman daha aktif olan oyuncular bu ikisi ve ofansif olan MC oyuncumuzdu. DML ve DMR oyuncularımın üst düzey olmayışı nedeniyle rakip sahaya yerleştiğimiz zaman basit top kayıpları veya ceza sahası içine atılan pasların etkisizliğiyle elimiz boş dönüyor, kimi zamanda kontraya yakalanıyorduk.
    Bu iki oyuncunun oyunu iki yönlü oynayabilen, hızlı, pas kabiliyeti yüksek ve top kapması üstün oyunculardan seçilmesi bu taktiğin işlevselliğini oldukça arttırır.

MC mevkisine gelince ortasaha kanatlarının ileride oluşu DML ve DMR nin üst seviyedeki oyunculardan olmayışı nedeniyle, top rakipteyken ortasahanın boş kalmasına ve bu bölgede rakibi sıkıştıramayıp top kapmanın minumum seviyede kalması nedeniyle; defansada çok yük binmesine ve rakibe çok pozisyon vermemize neden oldu, bu bölgede oynayan her iki oyuncununda defansif yönünün de olması lazım, özellikle biri ofansif seçildiği zaman diğer oyuncunun deli fişeğe yakın bir oyuncu seçilmesi lazım.

Hücum hattına gelince tek forvet gözükmesine rağmen rakip sahaya yerleşince AMR ve AML nin ceza sahası içine yerleşmesi ve 3 lü forvete dönmesi hücum hattında eksiklik hissettirmiyor lakin; AMR ve AML`ninde golcü özellikleri olması hücum gücümüzü ve girdiğimiz pozisyonları gole çevirmemizi çok etkiliyebilir.

Kısacası; özetlemek gerekirse, taktiğin orta seviye takımların altında pek iş yapacağını düşünmüyorum, ama daha iyi oyuncularla daha iyi sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum.

4 maçlın skorları:
    Trabzonspor- ESES: 4-2
    ESES-Gaziantep: 0-3
    Konyaspor-ESES: 5-2
    ESES-Sakarya: 0-1
    oncelikle yorum için tesekkurler dostum.ama sen herahalde ilk taktigi indirdin.
    http://uploaded.to/?id=yexllm burdaki taktikte defans cizgisi geride oldugu icin daha az pozisyon veriyor takım.bekler ve ortadaki 2 oyuncu alan daraltıyor ve birde oyun kurucu kullanıyorz. ofsayt taktigi kullanmıyoruz.istersen birde bu versiyonunu dene.ilk versiyona gore hem defans hemde ofans anlamında daha etkili diyebilirim.

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehirspor

Quote Originally Posted by nic_39 View Post
    savunma öndeydi normale çektim.oyun kurucu kullanmaya başladım.ofsayt taktiğini kaldırdım.kanatları,beklere biraz daha pres verdim..ve daha iyi performans aldım.ama yinede soyleyeyim benim kadrom kaliteli eger takımına güveniyorsan dene derim kardeşim.

BURDAN İNDİREBİLRİSİNİZ
    Bu başlıktan indirmiştim. Senin son verdiğin mesajdaki linkle aynımı ?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by eser360 View Post
    Bu başlıktan indirmiştim. Senin son verdiğin mesajdaki linkle aynımı ?
    bu linkten indirdiysen savunma onde değildi.ikisinin linkler farklı.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

sonucları eklerseniz sevinirim

en kısa zamanda b.dortmund save min ss lerini ekliyecegim arkdaslar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

tamamdır
    arkadaşım daha taktiği denemedim ama birşey aklıma takıldı 17 maçta hiç yenilgi almamışsın ve bayern sadece sana yenilmiş diyeceğim sadece bir ihtimal ama sanki hile kokuyor şimdi yeni bir kariyer başlıyacam sonuçlarını mutlaka yazarım paylaşım için tşk...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

arkadasım cok hile yapmak istesem mac yapacagım her takıma menejerlik ekleyip canımın istedigi kadar gol atarım.maç içinde tabikide geriye dustugum maclar oldu.önemli olan geriye dustugunde dogru hamleleri yapmak zaten.madem hile var diyosun deneme taktigi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karadeniz

Ben de buna benzer bir taktik arıyordum. Artık bunu kullanırım. Sonuçları buraya yazarım.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by OnuldinhoHizmet View Post
    arkadaşım daha taktiği denemedim ama birşey aklıma takıldı 17 maçta hiç yenilgi almamışsın ve bayern sadece sana yenilmiş diyeceğim sadece bir ihtimal ama sanki hile kokuyor şimdi yeni bir kariyer başlıyacam sonuçlarını mutlaka yazarım paylaşım için tşk...
    Bir taktiğide deneyin ve konuşun arkadaş yahu. Takım oturmuşsa her taktikle herşey olur. Bunu kimse sana, bana, ona, buna kanıtlamak zorunda değil. Ha kanıtmı istiyorsun al Dortmund'u al taktiği dene sende aynı sonuçları almazsan sonra yaz.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Bir taktiğide deneyin ve konuşun arkadaş yahu. Takım oturmuşsa her taktikle herşey olur. Bunu kimse sana, bana, ona, buna kanıtlamak zorunda değil. Ha kanıtmı istiyorsun al Dortmund'u al taktiği dene sende aynı sonuçları almazsan sonra yaz.
    sonuna kadar katılıyorum

Dortmund'un kadrosuna baktım : Defans oyuncuları yavaş. İçlerinde en hızlıları Amedick onun da acc-pace i 14'er. Buna rağmen defans hattını önde kurman bir hata bence. Ancak 6 gol yemişsin bu da harika bişey. Anlamadığım, nasıl ? Buna nasıl bir çözüm buldun ?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Defuser View Post
    Dortmund'un kadrosuna baktım : Defans oyuncuları yavaş. İçlerinde en hızlıları Amedick onun da acc-pace i 14'er. Buna rağmen defans hattını önde kurman bir hata bence. Ancak 6 gol yemişsin bu da harika bişey. Anlamadığım, nasıl ? Buna nasıl bir çözüm buldun ?
    man.utd savimde savunma ondeydi evet..ama dortmund da savunma çizgisi biraz daha gerideydi..orta sahadaki oyuncular pres yapıyor.worns yawas olabilir ama top kapma,kafa ozellikleri falan fena degil.. bu kadar az gol yemem tesaduf degil

man.utd savimde savunma ondeydi evet..ama dortmund da savunma çizgisi biraz daha gerideydi..orta sahadaki oyuncular pres yapıyor.worns yawas olabilir ama top kapma,kafa ozellikleri falan fena degil.. bu kadar az gol yemem tesaduf degil
    Yanlış anladıysan özür dilerim öncelikle. Dortmund'da da taktiğin aynısını uyguladığını sanıp şaşırmıştım. Teşekkür ederim cevabın için.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Yanlış anladıysan özür dilerim öncelikle. Dortmund'da da taktiğin aynısını uyguladığını sanıp şaşırmıştım. Teşekkür ederim cevabın için.
    önemli degil..keske herkes senin gibi anlayıslı olsa

önemli degil..keske herkes senin gibi anlayıslı olsa
    Benden haddim olmayarak sana tavsiye : küstahça yorum yapanları takma. ortalamanın biraz üstünde oyuncular olduğu takdirde gayet başarılı bir işleyişi var. ancak 3'lü savunma kurgusunu pek sevmiyorum, alışmışım 4'lüye

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Benden haddim olmayarak sana tavsiye : küstahça yorum yapanları takma. ortalamanın biraz üstünde oyuncular olduğu takdirde gayet başarılı bir işleyişi var. ancak 3'lü savunma kurgusunu pek sevmiyorum, alışmışım 4'lüye
    estafurullah..aslında bende 3 lü savunmayı hic dusunmedim bu zamana kadar.yaklasık 7 yıldır fm-cm oynuyorum ilk defa 3 lu bir defans kurgusu denedim.ama o kadar alıskımki herhalde bundan sonra 4 lu defans oynamam

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri