"Adnan Polat, benden Laudrup'u istedi"

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Getafe'de görev yapan teknik direktör Michael Laudrup'un menajeri Bayram Tutumlu, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın, kendisinden Danimarkalı teknik adamı istediğini söyledi. AA muhabirine açıklama yapan Bayram Tutumlu, Michael Laudrup'un dünyadaki tek menajerinin kendisi olduğunu belirterek, ''Adnan Polat, beni 1 hafta önce ve 2 gün önce olmak üzere 2 kez telefonla aradı ve Laudrup'u istedi. Ben de elimden geleni yapacağım'' dedi.

Adnan Polat ile arkadaş olduklarını ifade eden Tutumlu, ''Başkan bana telefon ettiğinde, Laudrup'u futbolcuyken transfer etmek istediğini, ancak bunu gerçekleştiremediğini, şimdi teknik direktör olarak almak istediğini söyledi. Ben de elimden geleni yapacağımı söyledim. Şu anda 10'dan fazla kulüp Laudrup'u istiyor'' diye konuştu.

Laudrup'un Getafe ile sözleşmesi bulunduğunu, ancak sezon sonunda bu takımda kalma olasılığının düşük olduğunu savunan Tutumlu, ''Laudrup'un, lig sonuna dek Getafe'den başka birşey düşünmeye zamanı yok. Şu anda UEFA Kupası çeyrek final ilk maçında FC Bayern Münih ile deplasmanda 1-1 berabere kalarak umutlarını sürdürdüler. Kral Kupası'nda final oynayacaklar ve ligde mücadelelerine devam ediyorlar. Laudrup'un, Galatasaray'ın teklifinden haberi var. Galatasaray'ın çok büyük kulüp olduğunu söylüyor ama sezon sonunun beklenmesi lazım'' dedi.
04.04.2008

Kaynak : AA