Söylediklerimi tekrar buraya yazıyorum, bunlar laftan anlamıyor, onların anladığı dilden konuşmak gerekiyor.

"Mahkemeye vermeyen şerefsizdir." diyen birinden ne beklersiniz ki, çıkıp özür dilemesini mi? "Evet, ben hırsızım." demesini mi?

Sen hırsızsın CFF, yatacak yeriniz yok! Gözleriniz kör olmuş hırstan, Turksportal'ı geçme hırsından! Uğraşmayın, çalsanız da çırpsanız da prim yapsanız da Turksportal'ı geçemeyeceksiniz, siz hiçbir zaman CM-FM aleminde yüksek yerlere gelemeyeceksiniz! Böyle yaptıkça daha çok düşeceksiniz. Yaptığınız bu primin karşılığını almaya başlamışsınızdır hitlerle, ama merak etmeyin, yakında o hitler eskisi gibi olacak yine!

Size yazıklar olsun, bu yaptığınızın cezasını umarım çekersiniz.

"Atacaksın üç beşini kodese, bakalım bir daha yapabiliyorlar mı!"

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
Turksportal'ın yaptığı çalışma hep çalınıyor. Ben 5-6 yıldır CM-FM alemi içindeyim, bu olayları en iyi bilenlerden biriyim. Daha önce de hatırlarsanız emek hırsızlığına şahit olmuştuk. Bunu hep yapıyorlar ve TSI bu çalışmaları üyelerine mükemmel bir şekilde sunduğu sürece de devam edecekler.

Bu emek hırsızların anladığı dilden konuşmak gerekiyor. Bunun için de tek çözüm yargı yolu. Hukuki sürecin başlatılması ve bu kişilerin maddi ve manevi zarar görmesi emek hırsızlığını durduracaktır.

Diyelim ki Adem Özkur denen şahsiyet özür diledi, yamayı kaldırdı ve Turksportal herhangi bir yasal işlem yapmadı. Yarın öbürgün başka bir hırsız çıkacak ve %95 Türkçeleştirdim diyip bir yama sunacak. Sonra bu yamanın Turksportal'dan çalıntı olduğu ortaya çıkacak, bu kişi de "Özür dilerim, evet çaldım, kaldırıyorum." diyerek bu işten sıyırmaya çalışacak. "Amaaan, çalalım, boşver, nasıl olsa hukuki işlem yapmazlar, hiç yapmadılar, özür dileriz, kaldırırız, sitemizin de adı duyulur, kurtuluruz." diyecekler.

Bu yüzden diğer emek hırsızlarına, bundan sonraki hırsızlara da ibret olması açısından yasal işlem yapılmalı. Kaybeden taraf, yani emek hırsızları hem mahkeme masraflarını ödeyerek maddi zarara girecekler, hem de kanunda belirtilenlere göre para cezası veya hapis cezası alacaklar. 18 yaşından küçükler ise (ki muhtemelen küçüklerdir, 18 yaşından büyük biri böyle bariz bir şekilde hırsızlık yapmaz) aileleri cezayı çekecek ve kendileri de artık bir ömür yaptıkları hırsızlıktan dolayı ailelerine verdikleri zararın pişmanlığını yaşayacak ve hayatta bundan ders alarak daha az hata yapacaklar.

Bundan önceki emek hırsızlarına hukuki işlem yapılsaydı, sizce bu hırsızlık olayı yaşanır mıydı? Hırsızlık yapmadan önce 2 kez düşünmezler miydi? "Bizden önce hırsızlık yapanlar ceza aldı, aman ha, biz de almayalım, boşu boşuna böyle bir riske girmeyelim." demezler miydi? Bunlara rağmen kendilerini bile bile ateşe atsalar da, o kendilerinin problemi olurdu.

Turksportal'ın verdiği emekleri hiçe sayarak yapılan bu hırsızlık sitelerinin adının duyulmasına yol açtı. En basitinden; kendimden örnek vereyim. CFF isimli siteye şu ana kadar 1 veya 2 kere girmişimdir. Tarayıcı geçmişimde CFF'ye ait hiçbir şey yoktur, bu sitenin adı aklımın ucundan bile geçmemiştir. Bu olaydan ötürü CFF isimli site tarayıcı geçmişimde yerini aldı maalesef, ve bu siteyi ziyaret ederek 1 tekil hit kazandırdım onlara. Şimdi hemen CCleaner programıyla tarayıcı geçmişimi temizlemeyi ve bu siteye girmeyeyi düşünüyorum. Yine iyisiniz hadi CFF, sitenizi toplamda 5 kere bile ziyaret etmemiş olacağım

Bu sitenin amacı şuydu, en başından beri de akıllarından şu geçti diye düşünüyorum : "Çalarız yamalarını, yayınlarız sitemizden, abartırız oranı da, indirir üyelerimiz, sonra TSI de haber yapar bizi ana sayfadan, sitemizin adını da verir, oradan gelir tıklanmalar, akabinde Google PageRank ve devamı... Sitemizin adı bir anda duyulmuş olur, üye sayımız artar, hitlerimiz artar, Google reklamlarından daha çok kazanırız. Sonra da kaldırırız yamayı sitemizden, yayınlarız özür mesajımızı, deriz Adem Özkur denen kişinin bizimle alakası yok, o çalmışsa çalmış, biz ona kandık, özür dileriz Turksportal, deriz ve ondan sonra da artık sitemizin adı duyulmuştur, Google PR'miz yükselmiştir, üye sayımız artmıştır, oh ne güzel Turksportal'ın üzerinden prim yapmışızdır."