Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 31 sonuç

Konu: Aslan devler arasında

Default Aslan devler arasında

Galatasaray, Avrupa'nın en güçlü 20 takımı arasına girdi. Kanada'nın TSN adlı medya kuruluşu, Sarı kırmızılı ekibi, Fenerbahçe zaferi ve 17. şampiyonluğa çok yaklaşması nedeniyle Avrupa'nın 20. en güçlü ekibi olarak gösterdi.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinde yer alan habere göre Kanada merkezli medya kuruluşu TSN, düzenli olarak yayınladığı “Avrupa Kulüpleri Güç Sıralaması – European Club Power Rankings”in 20. basamağında bu ay Galatasaray’a yer verdi. CTVglobemedia bünyesinde faaliyet gösteren TSN’in internet sitesinde yapılan ve Avrupa kulüplerinin güncel performansına dayanan araştırmada, Galatasaray’ın ezeli rakibi Fenerbahçe karşısında muhteşem bir derbi zaferi yaşadığı ve 17. şampiyonluğa çok yaklaştığı için Avrupa'nın en başarılı kulüpleri listesine girdiği belirtildi.

ZİRVEDE MANU VAR

Galatasaray’ın 20. sıradan dahil olduğu listenin 1. basamağında ise geçen ay olduğu gibi yine Manchester United yer aldı. İngiltere Premier League’de liderliğini koruyup Şampiyonlar Ligi’nde finale yükselen United, her iki kupada da Chelsea ile şampiyonluk mücadelesi veriyor. Nitekim aynı nedenlerden ötürü listenin 2. sırasında Chelsea yer alıyor.

Listenin 3. sırasında Nisan ayını namağlup tamamlayan İtalya Serie A lideri Inter Milan, 4. sırada İspanya Ligi’ni 10 puan önde götüren Real Madrid, 5. sırada ise İtalya Serie A 2.’si Roma bulunuyor.

Bayern Münih'i 4-0 yenerek UEFA Kupası’nda finale yükselen Rus temsilcisi Zenit (17), Barcelona’yı geçerek La Liga’da 2.’liğe yükselen Villareal (18) ve Yunanistan şampiyonu Olympiakos ise “Avrupa Kulüpleri Güç Sıralaması”na tıpkı Galatasaray gibi bu ay dahil olan diğer takımlar...

Avrupa Kulüpleri Güç Sıralaması
    1. Manchester United (İngiltere)
    2. Chelsea (İngiltere)
    3. Inter Milan (İtalya)
    4. Real Madrid (İspanya)
    5. AS Roma (İtalya)
    6. Arsenal (İngiltere)
    7. Liverpool (İngiltere)
    8. Barcelona (İspanya)
    9. Glasgow Rangers (İskoçya)
    10. Bayern Münih (Almanya)
    11. Juventus (İtalya)
    12. Lyon (Fransa)
    13. PSV Eindhoven (Hollanda)
    14. Fiorentina (İtalya)
    15. Celtic (İskoçya)
    16. Porto (Portekiz)
    17. Zenit (Rusya)
    18. Villareal (İspanya)
    19. Olympiakos (Yunanistan)
    20. GALATASARAY (TÜRKİYE)

maraton.com

Zirveye ciktigimiz günler geri gelecek,yine Avrupanin Fatihi olarak anilacagiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Her nerede bulunuyorsam..

Galatasaray taraftarı olmama rağmen şu iki hafta boyunca Galatasaray ile ilgili haber duymak istemiyorum. Mide bulandırdı bu medya...

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Bu listede 6-7 takımdan daha iyi top oynuyoruz.İlerleyen senelerde ilk 10'a girmeliyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Bu nedir yahu? 1 maç kazanmakla böyle listeye mi girilir? Fenerbahçe o maçı kazansaydı Fenerbahçe daha güçlü mü olacaktı?
    So what?
    Saike

kanada???? ya boş şeyler bunlar

Sanırım ligdeki performans...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oyle fıratcan sampıyonluga gore yapılmıs bırsey sanırsam yazıda 17. sampıyonluga yaklasmasından dolayı falan dıyor ama ılgınc bır lıste oldugu kesın..

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Bu nedir yahu? 1 maç kazanmakla böyle listeye mi girilir? Fenerbahçe o maçı kazansaydı Fenerbahçe daha güçlü mü olacaktı?
    CL'de ikinci tur'a/çeyrek finale çıkmakla "Rising Sun Over Europe" pankartı açmak gibi bir şey.

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Bu seneki performanslara göre yapılmış bir liste..hatta ligler daha önemli kabul edilmiş sanırım..çünkü aklı başında hiç kimse dünyanın en iyi 9.takımı glasgow demez ama bu seneki performansları çok iyi..

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

yakışır.. tebrikler aslanıma...!

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

İlginç gerçekten, bu seneki performanslara göre FB'nin ilk 10'da olması gerekirken listede yok. GS bu sezon pek heyecan verici bir futbol oynamadı. Ne Avrupa'da, ne de ligde. Yine de kazanmayı bildiler, tebrik etmek gerek ama en güçlü 20. takım demek de abartı olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Tebrikler. Ayrıca listede ilk 3'teki 2 takımı deviren Fenerbahçe'ye de tebrikler.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

olay liglerdeki basarilar baz alinarak yapilmistir bilmem anlayabildiniz mi? defuserin dedigi gibi 2 mac kazanmakla avrupanin yeni prensi olunuyorsa ligde son 2 haftaya girilirken 3 puanla onde olmakta ilk 20ye girmemizi saglar...
    kanada diye laf edenler olmus ama gunumuz dunyasinda kanada manada farketmez internet denen sey var bu 1.si... 2.si ise http://www.tsn.ca/soccer/feature/?fid=11347&hubname= bu aylik yapilan bir degerlendirme olup gecen ay Galatasaray bu listede degilmis. hemen pislik atmaya calismayin biraz okuyun arastirin ondan sonra yorum yapin...
    fanatik fenerli medyaya donmeyin sizde anlamadan etmeden ercan saatci gibi konusmalara girmeyin

Nesil
    2007
    Yer
    Foruma katıldığınız yer

Quote Originally Posted by Defuser View Post
    CL'de ikinci tur'a/çeyrek finale çıkmakla "Rising Sun Over Europe" pankartı açmak gibi bir şey.
    İmzamı atarım..
    Haddini bilmediği için siteden uzaklaştırılmıştır.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Ligdeki konuma göre yapılıyorsa normaldir.Zaten kimin yaptığı da pek önemli değil, ben elime kalem kağıt alıp bi liste yapsam ve onu internete koysam aynı değerde olur bana göre

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Ligde 1.olunca en güçlümü olunuyor? O zaman bizim maçlardaki ariz hakem hataları yapılmasaydı o zaman biz mi en güçlü takım olacaktık? Ya da pazar günü Gs-Fb maçı berabere bitseydi kim daha güçlü olacaktı? Bence böyle kriterle yapılan sıralamalar çok saçma oluyor.
    So what?
    Saike

çok ilginç Villareal lig 2.si ama sıralama 18., ßarcelona 8.sırada sanırım Avrupada Yarı Final oynadı diye Barca ama FB de çeyrek oynadı çok çelişkili bir sıralama anlamadım valla nerden baksan yinede anlam çıkarmak zor bu listeden...

Bu tip şeylere takılmamak gerek. Esas olan UEFA sıralamasıdır benim için.
    Zaten haberi okursanız, nelere göre bir sıralama yapıldığı ortaya çıkar. Ama kimse buradan Galatasaray'a "Fenerbahçe'yi yendi diye 20. mi olur" diyemez. Herkes şapkasını önüne koysun, düşünsün bakalım : Fenerbahçe o maçta hakedecek bir şey yaptı mı. Çeyrek final 2. maçında nasıl oynadı. Bunları düşünün, cevabını verin, ondan sonra eleştirin derim ben.

Saygılarımla.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Ben o lafı şu açıdan söyledim.O maç berabere bitseydi ya da Fenerbahçe kazansaydı Fenerbahçe mi daha güçlü takım olacaktı?
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

" Kanada TSN " daha önce duyan var mı ? Saçma sapan bir liste işte sezon sonu UEFA sıralaması açıklasında görelim listede kimler var kim daha önde

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Konu nerdeen nereye gelmiş, kızanlar olacaktır belki ama GMA olur yakında. bir kaç mesaj sonrasını görmek zor değil, fenerliler gs niye orda der, gsliler fenere laf atar bıdı vıdı ıdı gider bu.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Bu tip şeylere takılmamak gerek. Esas olan UEFA sıralamasıdır benim için.
    Zaten haberi okursanız, nelere göre bir sıralama yapıldığı ortaya çıkar. Ama kimse buradan Galatasaray'a "Fenerbahçe'yi yendi diye 20. mi olur" diyemez. Herkes şapkasını önüne koysun, düşünsün bakalım : Fenerbahçe o maçta hakedecek bir şey yaptı mı. Çeyrek final 2. maçında nasıl oynadı. Bunları düşünün, cevabını verin, ondan sonra eleştirin derim ben.

Saygılarımla.
    Sen Lonradaki maçı hatırlayın diyorsun orda Fenerbahçe şu ana İngiltere liginde son 2 haftaya liderle aynı puanda giren ve şampiyonlar liginde finalst olan takıma iki pozisyon verip 2-0 yenildiği maçı hatırlatıyorsun.Buraya kadar herşey güzelde peki ben sana Almanyadaki Leverkusen maçını veya Sami Yen'deki Helsinborg maçını hatırlatsam.

Fırat'a aynen katılıyorum Barça Villareal olayında o nasıl oluyor?

Nesil
    2007
    Yer
    CORLU

Sivas niye yok anlamadım ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Aslında istatistik konusu acma yasaklansın her istatistik konusunda tartışma cıkıyor..

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Ben o lafı şu açıdan söyledim.O maç berabere bitseydi ya da Fenerbahçe kazansaydı Fenerbahçe mi daha güçlü takım olacaktı?
    32. haftada favori gösterilen lig 1. sini yenmiş değil mi ? Şampiyonluk yolunda ezeli ve favori rakibi karşısında önemli bir galibiyet almış. Değil mi ?

Haberde ne yazıyor ? "Güncel performansları" Fenerbahçe son 1 ayda çeyrek finale çıkma başarısının üzerine hiçbir şey ekleyememiştir. (Haberde dikkat edilirse "bu ay" diyor.) Galatasaray ise teknik direktörü istifa etmiş bir takımdı. Ne oldu ? Resmen "küllerinden doğdu." Yani ? Başarılı oldu.

Yukarıdaki mesajın tam açıklaması budur. Saygılarımla

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

32. haftada favori gösterilen lig 1. sini yenmiş değil mi ? Şampiyonluk yolunda ezeli ve favori rakibi karşısında önemli bir galibiyet almış. Değil mi ?

Haberde ne yazıyor ? "Güncel performansları" Fenerbahçe son 1 ayda çeyrek finale çıkma başarısının üzerine hiçbir şey ekleyememiştir. (Haberde dikkat edilirse "bu ay" diyor.) Galatasaray ise teknik direktörü istifa etmiş bir takımdı. Ne oldu ? Resmen "küllerinden doğdu." Yani ? Başarılı oldu.

Yukarıdaki mesajın tam açıklaması budur. Saygılarımla
    Bu söylediklerin Galatasaray'ı Avrupa'nın en iyi 20 takım arasında gösterilmesi için yeterli mi ?

Quote Originally Posted by Fernando Gago View Post
    Bu söylediklerin Galatasaray'ı Avrupa'nın en iyi 20 takım arasında gösterilmesi için yeterli mi ?
    "Galatasaray'ın resmi internet sitesinde yer alan habere göre Kanada merkezli medya kuruluşu TSN, düzenli olarak yayınladığı “Avrupa Kulüpleri Güç Sıralaması – European Club Power Rankings”in 20. basamağında bu ay Galatasaray’a yer verdi."

Bu ay diğerleri ne yapmış ? Villareal'in durumuyla aynı Galatasaray'ın durumu neredeyse. Onlar La Liga'da Barça'yı geçip 2. olmuş bu ay, Galatasaray da lider olmuş. Aynı şey değil mi ?

edit :" Aynı şey değil mi ? " derken, ikisi de favoriler karşısında bir başarı yakaladı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

"Galatasaray'ın resmi internet sitesinde yer alan habere göre Kanada merkezli medya kuruluşu TSN, düzenli olarak yayınladığı “Avrupa Kulüpleri Güç Sıralaması – European Club Power Rankings”in 20. basamağında bu ay Galatasaray’a yer verdi."

Bu ay diğerleri ne yapmış ? Villareal'in durumuyla aynı Galatasaray'ın durumu neredeyse. Onlar La Liga'da Barça'yı geçip 2. olmuş bu ay, Galatasaray da lider olmuş. Aynı şey değil mi ?
    Galatasaray'ın TSL lideri olması ile Villarreal'in Barcelona önünde ligin 2.sırasında olmasını bir tutuyorsan diyeceğim birşey yok ...

Quote Originally Posted by Fernando Gago View Post
    Galatasaray'ın TSL lideri olması ile Villarreal'in Barcelona önünde ligin 2.sırasında olmasını bir tutuyorsan diyeceğim birşey yok ...
    Oraya ek bir açıklama yaptım sen mesaj atmadan önce ancak görünmemiş demek ki. Kadro kalitesi olarak kendinden üstün takımlara karşı başarı yakalamış iki takımdır. Liglerin kalitesine göre ise Villareal'in üst sırada bulunmaması durumunda "burada bir mantıksızlık var" derdim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri