1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Taktik-ül Takatuka v.1.0

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Quote Originally Posted by dancerboy View Post
    topluca hücum fazla deyilmi çok atak olur ve kontra atak tan gol yenir
    aib zaten belittimya hızlı ve markaj'ı iyi olan bir defans lazım diye.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Arkadaş çok fazla yüklenmişsiniz diye düşündüm.Kendis ibelirtmiş ild dosyam diye o kadar üstüne yürümeyin Arıca ben de arkadaşımızla aynı kanaatteyim hızlı oynayıp kıs pas yaparsak rakip donup kalıyor ve maça hükmediyoruz ben bunu çok kez yaşadım.En canlı örneğini Newcastle yapıyor adamlar oyunda hızlı oynayıp ayağa top yapıyor ve çok iyi sonuçlar alıyorlar arkadaşımızın taktiğini denicem.
    turksportal...

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Arkadaş çok fazla yüklenmişsiniz diye düşündüm.Kendis ibelirtmiş ilk dosyam diye o kadar üstüne yürümeyin
    he ya. bir tek dövmedikleri kaldı

bu kadroyla herkes başarılı olur

Quote Originally Posted by Mert Kurtoglu View Post
    Arkadaş çok fazla yüklenmişsiniz diye düşündüm.Kendis ibelirtmiş ild dosyam diye o kadar üstüne yürümeyin
    Buradaki herkesin amacı yardım etmek. En azından benim öyle. Dediğim gibi ancak büyük takımlarda iş yapar. Küçük takımlarda pas kapasitesi yüksek oyuncu yok denecek kadar azdır. Kapasiteye bağlı olarak da hızlı tempo-kısa pas çok top kaybı demektir. Biz optimize etmeye çalışıyoruz taktiği sadece.

Bir de küçük takımda deneyip adapte edin bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

zaten taktiğin ismi yetti

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

yakında Taktik-ül Takatuga geliyor arkadaşlar sabredin. (tüh be demeyin sakın)

ustam agüero nasıl amlc/fc oldu onu anlamadım.sol kanat mı çalıştırdın ona

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Quote Originally Posted by sertk10 View Post
    ustam agüero nasıl amlc/fc oldu onu anlamadım.sol kanat mı çalıştırdın ona
    çalıştırmam mı. adadm resmen amele oldu. adma AMC-MC-AML-AMR-FC mevkiileri görünüyor.
    ben hepisiin çalıştıracam sırayla. bekleyim ve görün. inşaAllah taktik-ül takatuka v.2.0'a yetişir agüero amele mübarek

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Default Taktik-ül Takatuka v.1.0

Öncelikle bu benim ilk dosya paylaşımım olduğu için hatalarım olabilir. Eksiklerimi lütfen yazın ben doldurmaya çalışırım.

Öncelikle Taktiğimizden bahsedelim ve nasıl bir taktiğimiz var onu anlatalım. Taktiğimizin adı “Taktik-ül Takatuka”. Ve bizim bu diğer taktiklerden en büyük farkı hem ofansif hem de defansif özellikleri çok yüksek oluyor. Bu yüzden her futbolcu bu taktikte oynamayaz.

Nasıl futbolcular oynar sorusuna gelince. Kaleci normal özelikleri olan güzel bir kaleci yeterli.

Defans ‘ta aynı şekilde olacak. WBR ve WBR mevkisinin adamlarının normal bir defans adamı dışında top sürme, orta açma ve hız özellikleri yüksek olursa taktik daha başarılı olur.

Orta sahadaki 3’lüye gelince 3 kişinin ortasındaki bir nevi oyun kurucu olacak. İsterseniz takım komutlarından onu işaretleyin ama ben önermem. Öyle olunca adam topla çok fazla buluşuyor ve hemen yoruluyor. Dakka 60’da adam bitiyor. Oyun kurucunun özellikleri ise pas, top kontrol, uzaktan şut yani kısacası atak özellikleri olacak.

Yanındaki iki adam ise DM adamı olacak. Ve 3’lü defansa yardım edecek. Çünkü kanatlar gidiyor ve atağa kalkmışsınız. Defansınız az adamla kontra-atağa yakalanıyor. Hemen o iki defansif özellikleri olan futbolcular araya girip topu çalacaklar. Onların özellikleri ise top kapma, pas, kafa, önceden sezme, markaj, pozisyon alma olursa iyi olur. Eğer ben defansif oynamayı sevmem diyorsanız, oraya 3 tane atak oyuncu da koyabilirsiniz. Tabii ki defansınızın sağlam olması lazım.

Forvete gelince. En başka hızlanma olması lazım. Bunu nedeni ise taktiğimizde pas türü koşu yoluna olarak işretlidir. Bu yüzden. Eğer hızlı forvetleriniz yoksa orayı ayağa pas olarak da ayarlayabilirsiniz. Birde tabiî ki güzel bir forvet özelliklerini taşıması lazım. Ama burada forvetlere fazla iş düşmüyor. Çünkü onlar fazla topla oynamıyorlar. Onların top sürme yeteneği az olsada olur. Eğer elinizdeki forvetler öyleyse, Kontratak seçeneğini kapatabilirsiniz.

işte iki tane resim...

Taktiğin linki--> http://rapidshare.com/files/112374599/TAKTiK-UL_TAKATUKA.rar.html
    (göstermesem bulmazdınız taktiğin linkini)

(taktik tamammen benim yaptığım bir taktiktir. kesinlikle alıntı değildir.)

Denemeden yorum yapmak istemezdim ancak sadece büyük takımlara uyabilecek bir taktik.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Eğer oyuncu ayarlarında pas ayarlarıyla oynanmamışsa büyük takımlara bile çooook çoook zor uyabilecek bir taktik.

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    Eğer oyuncu ayarlarında pas ayarlarıyla oynanmamışsa büyük takımlara bile çooook çoook zor uyabilecek bir taktik.
    seni anlamadım ama büyük takımlarda niye çoook zor onu anlayamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Kazandığın başarılar aldığın sonuçları görmemiz lazım

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Kazandığın başarılar aldığın sonuçları görmemiz lazım
    ben bu taktiği önceden kullanıyordum. benim taktiği rakipler çözdü vew bende kendim eski taktiğe döneyim dedim ve döndüm. şimdilik 2-3 hafta oldu bunu kullanalı. elimde ss yok. eski başarılarımda var bu taktikle. ben güveniyorum. taktik size gücen vermediyse önemsemediğiniz veya asların sakatlnmamasını istediğiniz maçlarda bunu gençler üzerinde kullanın. orta daki 3 kişiyi atak özelliği yüksek adamlar koyun. takım cosun

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Çünkü tempo kısa pasa göre aşırı yüksek

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Herşeyin aşırısına kaçmışsın,küçük takımlar çok kolay fark yerler hem de her maç.Kusura bakma ama denemeyeceğim taktiğini.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Şimdi iyi bir takımın var tempoyu quickin bir altına getir daha iyi bir performans sağladığını göreceksin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu arada Pas stilini direct yaparsan daha çok verim alırsın
    Ayrıca topluca hücum yapıp,
    Normal defans çizgisi ile nasıl oynayabiliyorsun?
    Defans çizgisini push up yaparsan daha iyi olabilir
    Bunlar tamamen zıt şeyler.

Question

denemediğim için iyi kötü yorumu yapamam ancak; açıkcası tam hucüm yapıpta yaratıcılığı az yapman ve pasların kısa olması ilginç geldi
    Last edited by akrepveumut : 05.Mayıs.2008 at 08:40

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

benim takımı tutamıyolar bu şekilde. tempo hızlı ve pas kısa. bence güzel oluyor

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

fm ye bu taktiğin bir benzeriyle başladım cemir bu arada benim taktikleri sana göndereceğim ama evde internet yok flash diske atmam lazım neyse taktiğine dönersek..

bu taktiğin bir benzeri ile FM ye başladım tabi o gnden bugüne çok şey değişsede bu taktik bende etkisini sürdürmekte zaman zaman kullanmaktayım.seni taktiğin benim kullandığımdan tek farkı ben ORTA SAHANIN ortasındaki oyuncuyu bir ileri çekip amc olarak kullanmam.süper bir atak taktiğidir bu..ama full ataching oynatmaktansa sadece atak oynatmayı tercih etmişimdir. diyeceğim şuki bu taktik herzaman cepte tutulmalı

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

yorumlar için sağolsun arkadaşlar. çok teşekkürler. eğer eksikler varsa lütfen belirtin. daha sonra bir şeyler paylaşırsam onları da eklerim.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Yüksek tempoda kısa pas yaratmak sıkıntı yaratabiLir. Bu sistem iLe her takımda oynamak biraz zordur. ÖzeLLikLe iyi pres yapan takımLara karşı zor durumLara düşebiLirsin. Ama geneL diziLiş oLarak iyi bir hücum taktiği.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

topluca hücum fazla deyilmi çok atak olur ve kontra atak tan gol yenir

Mesaj Yetkileri