Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 54 sonuç

Konu: Küçük Takımlarla Başarılı Olabilmenin Yolları

Bende yazının tamamını okudum.Güzel bir paylaşım olmuş.Belki senin özel ilgi alanın olduğundan daha başarılı oluyor olabilirsin ama ben pek başarılı olamıyorum.Başarısızlık derken en geç 2-3 sezonda bir üst lige çıkıyorum çoğu zamanda ilk sezon çıktığımda oldu ama bir sonraki üst lige bir türlüçıkamıyorum 10 seneye yakın uğraşıyorum en fazla play off lara kalıp eleniyorum...:S

Takım konuşmalarıyla ilgili şunu söylemek isterim.Kendi sahamızda az farkla medya tahminine göre öndeysek kazanmanızı bekliyorum demek en uygunu.Sen for a fans demişsin ama o seçeneğin oyuna konulma esbirisi birincil(local) ve ikincil(genel) derbilerde kullanılması için.Bu takımları information dan görebiliriz.Yani derbi maçlarına çıkarken rakibe göre güçlüde güşsüzde olsak for a fans denmesi gerekiyor.Deplasmanda güçlü rakiple karşılaşıyorsak seninde dediğin gibi baskı yok demeliyiz

Taktik meselesine gelirsekde şunları söylemek isterim.2.lig takımlarının oyuncuları genelde flair ve creativity den yoksun oyunculardan oluşuyor.Bu yüzden takım komutlarında creativity mutlaka ama mutlaka en düşeğe dayanmalı.Zaten bu seçeneğinde oyuna eklenme sebebi şudur; eğer yetenekli oyuncularınız varsa orta seviyeden biraz ilerde tutabiliriz.Bazı maçlarda biliyoruz ki kendimizden çok çok güçsüz takımlar oluyor ama kalecinin panterleşesi yüzünden bir türlü gol atamıyoruz işte bu durumlarda yaratıcılığı artırırsak ve bunu 60-75. dakkalar arasında yaparsak %90 gol geliyor(Diğer taktiksel seçeneklerde uygunsa)

Transfer olayında goalkeeper katılıyorum devre arasında free transferle nerdeyse sıfırdan takım bile düzebilirsiniz.Tabi daha iyioyuncularla anlaşmak için kulübün reputation un yüksekek olması lazım ki 2.ligde bir takımda olmuyor:S

Biraz daha yazarsam senden çok yazmış olacam

Nesil
    2008
    Yer
    fm

transfer olayına bir ek daha yapayım. oh ne güzel free adamlar alıyorum diye çok yüklenmemek gerek finansal açıdan. yani alındığı gibi adam da yollamak gerek çünkü öteki türlü maaşlar şişiyor ve finans kötü oluyor. kadroyu çok şişirmemek lazım yani.

gerçi bunu herkes biliyordur da küçük takımlarda bu daha da bir önemli.

bende alt liglerde oynamayı severim..mesele şu an ki kariyerime pendikle başladım ve yıl 2011 olduğunda tsl şampiyonuydum ama itiraf etmeliyim ki çok sıkılmıştım ve avrupada mücadele etmekten korktum..şampiyon olduğumun ertesi günü istifa ettim amaç zirvede bırakmak sora beklemeye başladım gs den ahmet akcan'ın kovulmasını en sonunda hedefime ulaştım ve 2011-2012 sezon başında fenere sami yen de 1-0 yenilince gs ahmet i kovdular hemen başvurdum ve işe alındım..ondan sora farkettim ki ben bu işi öğrenmişim..16 maçda 2 beraberlik 14 galibiyet ve 0 yenilgiyle ilk yarıyı bitirdim insan küçük takımlarla oynaya oynaya herşeyi öğreniyo..çok çok kolay kazanıyorum artık

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Her şeyden önemlisi şansta önemli. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın bazen olmayınca olmuyor. Bu sizin suçunuz da değil. Bazende takımınız kötü oynasa bile balığına kazanabiliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    estergon kardeşim yazını ilgiyle baştan sona kadar okudum.

Söylediklerinin tamamı doğrudur. Öncelikle transfer konusunda, forvete İlhan Mansız'ı almıştım. 31 yaşında geldi. Şuan Süper Lig'deyim 6. sezonunu yaşıyor ve 37 yaşında. Pek gol atamasada adamın sahada oluşu yetiyor.

Dediğin gibi ikinci lig takımlarıyla fazla seçeneğimiz olmadığından nokta transferler ile üst lige yükselmeye çalışmalıyız. Yönetim benden nasıl bir hedefim olduğunu sorduğunda senin dediğin gibi Winner seçeneğini işaretliyorum ve daha çok para alıyorum. Bunu mutlaka yapın ki bütçeniz çoğalsın. Ayrıca free transferde çok iyi oyuncular oluyor. Eksik noktaları bulun ve oyuncuları kafanıza yazın. Sonra verin teklifinizi. Ben free transfer yapmam diyorsanız, ikinci liglerde her zaman iyi oyuncular vardır. Mesela, Karabük, Adana Demir,Tarsus, Mersin İ.Y. takımlarında çok iyi oyuncular bulabilirsiniz. Hatta bi taktik daha. Eğer takımınızın kadrosu çok zayıf ise. Mesela Adana Demirspor'a gelip oyuncuların kadro durumunu seçip oradan anahtar oyuncularını alabilirsiniz. Eğer yeterli transfer bütçeniz yoksa maaş bütçesinden transfer bütçesine aktarma yapabilirsiniz.

Benim gibi gençlere meraklıysanız. U20 ve U18 liglerini takip edin. Gs, fb, bjk gibi iyi takımların alt yapısındaki gelecek vadeden oyuncuları alıp yetiştirebilirsiniz. Emin olun bu genç yetiştirme işi size ileride çok faydalı olur.

Taktik yapmaktan pek anlamam ama genelde 5-3-2 Atak ve 4-4-2 Atak oynatırım. İkisini değişimli olarak kullanırım.

Takım konuşmalarında genelde Taraftar için oynayın seçeneğini işaretlerim. Galibiyet bekliyorum seçeneğini ise biraz daha zayıf takımlar ile oynarken kullanırım. Devre arasında pek konuşma yapmam ama bazen adamı çıldırtıyorlar o zaman berbatsınız diyorum kazamanasamda rahatlıyorum Tabi siz yapmayın bunu
    sağol dostum zaten kırıkkale kariyerinide takip ediyorum alt ligler konusunda önde gidenlerdensin seninde dediklerin harfiyen doğru parent clup istemeni muhakkak tavsiye ederim
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by goalkeeper1 View Post
    ben asistan menejere yaptırırım genelde konuşmaları ve çoklukla da futbolcular maçtan sonra konuşmalarımı överler. yani iyi bir asistan varsa konuşmalar ona da yaptırılabilir bana göre. ama tabi 2. lig takımlarında bu olmayabilir.
    gerçekten iyi bir asistan menejer bulmuşun kim olduğunu merak ettim vallahi çünkü benim asistanlar bırak alt ligde fenerbahçe ile oynarken saçmaladıklarına tanık oluyorum o yüzden asistana yaptırmayın konuşmaları diye tavsiye ettim tabi seninki gibi biri olursa asistan yapsın
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Birleştirilen Mesaj:
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by goalkeeper1 View Post
    transfer olayına bir ek daha yapayım. oh ne güzel free adamlar alıyorum diye çok yüklenmemek gerek finansal açıdan. yani alındığı gibi adam da yollamak gerek çünkü öteki türlü maaşlar şişiyor ve finans kötü oluyor. kadroyu çok şişirmemek lazım yani.

gerçi bunu herkes biliyordur da küçük takımlarda bu daha da bir önemli.

aynen dediğin gibi nasılsa bedava diye çok oyuncu transfer edilirse hem maaş bütcesini düşürüyor hemde oynatamadığınız bu oyuncular yüzünden takımınız mutsuzlar ordusuna dönüyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by berk@y View Post
    bende alt liglerde oynamayı severim..mesele şu an ki kariyerime pendikle başladım ve yıl 2011 olduğunda tsl şampiyonuydum ama itiraf etmeliyim ki çok sıkılmıştım ve avrupada mücadele etmekten korktum..şampiyon olduğumun ertesi günü istifa ettim amaç zirvede bırakmak sora beklemeye başladım gs den ahmet akcan'ın kovulmasını en sonunda hedefime ulaştım ve 2011-2012 sezon başında fenere sami yen de 1-0 yenilince gs ahmet i kovdular hemen başvurdum ve işe alındım..ondan sora farkettim ki ben bu işi öğrenmişim..16 maçda 2 beraberlik 14 galibiyet ve 0 yenilgiyle ilk yarıyı bitirdim insan küçük takımlarla oynaya oynaya herşeyi öğreniyo..çok çok kolay kazanıyorum artık

sprinter koşucular yarışlara hazırlanırken ayak bileklerine ufak ağırlıklar takarak antrman yaparlarmış..çünkü bu ağırlıklarla koşmaya alıştıktan sonra ..bacaklarındaki ağırlıkları çıkınca kendilerini çok daha zor şartlara alıştırdıkları için çok rahat hissedip ani hızlamalarını artırırlarmış bunu bu konudaki bir spor programında izlemiştim..işte alt lig takımlarıyla oynamadıktan sonra büyük takımlara geçmek böyle bir şey..o zor günlerde edinilen tecrübeler büyük takımların başına geçince gerçekten çok fayda sağlıyor..
    Last edited by OMANA : 07.Mayıs.2008 at 12:43 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    fm

bir de insan düşük bütçeli takımlara alışınca daha yüksek bütçeli takıma geçtiğinde bir garip oluyor. ben oynamışım oyunda 10 yıl hep bedava adamlar almışım gittiğim takım al sana transfer bütçesi deyince alışkanlıktan hala elim bedava adamlara gidiyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Arkadaşlar bir önemli nokta daha var ki bu kulübümüzü çok zarar sokabilir. Oyuncuları satmak zor özellikle 2. lig oyuncularına kimse rabet etmez vede ilk sezon olduğu için pek alıcısı olmaz. Transfer yaptıkçada kadromuz şişecektir. Böylelikle kulüp bütçesi çok zora girecek. Onun için çok fazla oyuncu almayın. 5-6 tane yeterli. Oyuncuları satabilirseniz sorun yok ama satmak işkence gibi. Süper Lig'de oynayan Gueye adlı oyuncumu satamıyorum şuan. Adamı gözden çıkardım değeri 7 M YTL olmuştu oynamaya oynamaya 3 M YTL'ye indi fakat hala alıcısı yok. Senegal milli takımındada ilk on bir oynuyor. Artık gerisini siz düşünün..

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Arkadaşlar bir önemli nokta daha var ki bu kulübümüzü çok zarar sokabilir. Oyuncuları satmak zor özellikle 2. lig oyuncularına kimse rabet etmez vede ilk sezon olduğu için pek alıcısı olmaz. Transfer yaptıkçada kadromuz şişecektir. Böylelikle kulüp bütçesi çok zora girecek. Onun için çok fazla oyuncu almayın. 5-6 tane yeterli. Oyuncuları satabilirseniz sorun yok ama satmak işkence gibi. Süper Lig'de oynayan Gueye adlı oyuncumu satamıyorum şuan. Adamı gözden çıkardım değeri 7 M YTL olmuştu oynamaya oynamaya 3 M YTL'ye indi fakat hala alıcısı yok. Senegal milli takımındada ilk on bir oynuyor. Artık gerisini siz düşünün..
    Fm'nin en kötü yönlerinden biri bu.Oyuncu satmak azap gibi.
    turksportal...

Nesil
    2007
    Yer
    Gaziantep

ya kardeş bn bişe sorcam bu takım knşma işi büyük takımlardada olurmu taraftar için ? kendi sahamızda yani :s

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

evet,oyuncu satın alırken fiyatınının 5 katını verebiliyoruz,ama satarken 4m$ altına razı oluyoruz.Başka takımlara Quaresma 60M$ a giderken bana 85 ten aşağı gelmiyor.

Yazının tamamını okudum,özellikle kaptan ve medya kısmında çok haklısın.

Yazının tamamını okudum.Benim adıma önemli bir konu.Çok önemli noktalara değinmişsiniz.Çok teşekkürler,bizi aydınlattığınız için.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hepsini okudum.Özellikle transferler ve takım konuşmaları bölümü bir çok yanlışımı görmeme neden oldu.Teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Baştan sona kadar okudum ve çok teşekkür ediyorum bizi bilgilendirdiğin için bu konularda
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Yazı çok bilgilendirici olmuş bu güzel yazın için Teşekkür Ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yazı çok iyi olmuş yarar sağlayacaktır alt liglerden oynayanlara
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

İlk önce sana teşekkür ederim.Yazını hiç sıkılmadan,dikkatlice okudum.Çok güzel yazmışsın.Senin sayende transferde ki hata ve yanlışlarımı görmüş oldum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Alt liglerde 07 ve 06 'daki kadar başarı sağlayamadım ben.Bu yazıyı okuduktan sonra eminim ki başarıyı yakalayacağım.Tekrar teşekkürler

çok güzel bir yazı zaten bu oyunda bu tarz yazılarla güzelleşiyor..

benim sormak istediğim bir kaç detay olucak bu konularda neler yaptığınızı öğrenmek isterim.

sezon başı primleri nasıl ayarlıyorsunuz,bunun takıma yansıması tam olarak nasıl oluyor.

stad genişliğini neye göre ayarlamayız,oyun planımızla bir alakası varmı?

çok uzun süre kötü form gösteren ama kaliteli bir oyuncuya karşı nasıl bir yaklaşımda bulunmalıyız?

takım konuşmalarında bir maç önce iyi oynayan bir oyuncunun yanında pick up where you left diye bir seçenek oluyor,bunu kullanmalımıyız.

duran top dizilişlerinde nasıl max verim alınabilir?

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Para herşeyin ilacıdır. O açıdan ben hep başarılar sonucunda yüksek prim veriyorum. Bunun takıma yansıması mutlaka olumlu yönde oluyordur. Neticede iyi bir performansın karşılığını alacaklarından bahsediyorsunuz.

Stad genişliğini taktiğinize göre ayarlamalısınız. Mesela dar alanda kısa pas oynayacaksanız stad genişliğini en az seviyede tutmalısınız.

İyi oyuncuyu ben hep takımdan kesiyorum. 2. yarıda oyuna aldığımda ise beklediğim patlama gerçekleşiyor. Bu tesadüf mü yoksa oyunun bir cilvesi mi bilmiyorum ama hep verim aldığımı söyleyebilirim.

Duran top dizilişlerinde ise kafa vuruşu ve zıplaması iyi olan oyuncuları kullanmanız yararınıza olacaktır. Tabi bu oyuncuları kullanırken topuda onların olduğu bölgeye atmanız yeterlidir. Birine vuramazlarsa ötekine mutlaka vuracaklardır.

hepsini okudm çok güzel bi yazı olmus tessekkür ederim

Nesil
    2007
    Yer
    Gaziantep

arkadaşım ben bişe soracağım senin peluk total donimasyon taktiini her maçmı kullandın yoksa ewindeki maçlarda deplasman falan değiştimi yoksa her maçmı yoksa karşı takımın taktiine qöremi?

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

harıka bı yazı....bende kucuk takımlarla basarı saglıyorum.....kayserıyle sampıyonlar lıgını aldım 3.sezonumda gs ıle 5 sezondur oynuyorum alamadım......ıngıltere 6.lıgınden baslamak cok zevklı oluyo arkadaslar eger sabrınız varsa deneyın

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by Appiah1907 View Post
    çok güzel bir yazı zaten bu oyunda bu tarz yazılarla güzelleşiyor..

benim sormak istediğim bir kaç detay olucak bu konularda neler yaptığınızı öğrenmek isterim.

sezon başı primleri nasıl ayarlıyorsunuz,bunun takıma yansıması tam olarak nasıl oluyor.

stad genişliğini neye göre ayarlamayız,oyun planımızla bir alakası varmı?

çok uzun süre kötü form gösteren ama kaliteli bir oyuncuya karşı nasıl bir yaklaşımda bulunmalıyız?

takım konuşmalarında bir maç önce iyi oynayan bir oyuncunun yanında pick up where you left diye bir seçenek oluyor,bunu kullanmalımıyız.

duran top dizilişlerinde nasıl max verim alınabilir?

öncelikle teşekkür ederim ...

sorduklarına disco arkadaşım güzel cevaplar vermiş bende bir iki şey elkemek isterim...

Saha genişliği tamamen takikle alakalı.disco nun dediği gibi pas tercihiniz kısa olacaksa dar saha tersi durumda geniş saha iyi olacaktır ama sadece Pas tercihi değil aynı zamanda eğer alan daraltmayı yüksek tercih edecekseniz yine Dar sahayı alın ki oyuncularınız Geniş sahada alan daratmada daha çok zorlanır...

primlerde küçük takımlarda hedefinize göre belirleyin ben yazımda dedimki küçük hedefler koymayın hedefiniz yüksek olsun o halde küçük takımlarla prim belirlerken yüksek tutun...

Duran Top dizilişi son derece detaylı bir mevzuu başlı başına bir yazı yazılabilir ama benim olmazsa olmazım şu: En iyi kafa vuran kaleciyi marke etsin..en iyi uzaktaş şut atan oyuncunu outside area yap...

ayrıca rakip takım korner atarken bir çok FM oyuncusu klasik olarak forvetlerine ilerde bekle talimatı veriyor oysaki yapılması gereken en iyi hızlanması olan forveti ve orta saha oyuncunuzu ilerde bırakın ki..kapacağı topla hızla karşı kontra yapabilsin..

kötü form gösteren ama kaliteli oyuncular için FM nin klasik tavsieleri var "efendim mesela istediği bir oyuncuyu transfer edin istediği bir antrenör alın takımınıza daha iyi uyu sağlasın falan diye" ama bu tedbirler kesinlikle fayda sağlamaya tek başına yeterli değil..üstelik beni gibi setr bir antrenör oyuncu istiyor diye transfer yapmaz...

kötü performans gösterene yapılacak en iyi yöntem DİSCO nun ki gibi yedek bırakıp sonradan oyuna almak..ayerıca antreman programına bir göz atın staminası düşükse artırın daha az çalıştırın gerekirse kondisyonu zayıfya...

ayrıca size bir tavsiyede yeni kontrat önermek...kontrat yenilediğim oyuncuda performans artışı görüyorum herzaman olmasada arada bir..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by 1myLikeToo View Post
    arkadaşım ben bişe soracağım senin peluk total donimasyon taktiini her maçmı kullandın yoksa ewindeki maçlarda deplasman falan değiştimi yoksa her maçmı yoksa karşı takımın taktiine qöremi?

FM nin 2008 sürümünden sonra sabit bir taktikle bir sezon geçirmek mümkünmü kardeş...en mükemmel taktiği kullansan en fazla 4-5 maç gider sonra kesin gümlersin...

ben küçük takımlarla bile olsa atak oyundan yana olduğu yazıda belirtmiştim ..

öncelikle arkadaşlara bir hususu anlatmak isterim...

atak oyun demek bazılarının sandığı gibi bol forvetle AMC yle oynamak değil..atak oynamak demek aslında takımdaki bütün oyuncularınızı yeri ve zamanında hucumda kullanabilmektir..Benim amacım bunu sağlamak..

PELUK arkadaşımın taktiği benim şahsi kanaatim herşeyi yerli yerinde olağanüstü bir FM taktiği bu taktik benim evimde oynadığım maçlardaki ana taktiğimdir.. Deplasmanda oynarken ise rakip takımın gücüne göre ya yine total dominasyon yada 4-4-2 diomont veya 4-1-3-2 ataching velhasıl bir sezonda 3-4 taktiği bir arada kullandığımı belirtmek isterim..

ayrıca mevcut taktiğik üzerinde ufak tefek değişikliklerde sık sık yaptım mesela TOTAL DOMİNASYONDA en sık yaptığım deşiğiklik gol bulamadığım zamanlarda DMC yi ya AMC ye yada ST ye çekmekti..

zaten size benden bir tavsiye kesinlikle aynı taktiğe sabitlenmeyin çünkü takım çöker çünkü sizi çözerler..yapay zeka bu sürümde inanılmaz...
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    harıka bı yazı....bende kucuk takımlarla basarı saglıyorum.....kayserıyle sampıyonlar lıgını aldım 3.sezonumda gs ıle 5 sezondur oynuyorum alamadım......ıngıltere 6.lıgınden baslamak cok zevklı oluyo arkadaslar eger sabrınız varsa deneyın

teşekkürler rıdvan kardeşim fener formunda azcık çattım sana ama abi kardeşoluyoruz biz bu forumlarda kırdıysamda kusura bakma..

ayrıca kaysersporla 3. sezonunda Şmpiyonlar ligini almak süper bir başarı omuş..tecrübelerinden faydalanmak isterim taktiğin veya transferlerin gibi mesela..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Fontları büyüterek yazı yazmayın lütfen..

tamam cengiz bi daha ki sefer dikkat ederim...uyardığın için sağol
    Last edited by OMANA : 22.Haziran.2008 at 19:27 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    deplasmanda-samıyende

yazını bende tam okumadım.sadece transfer bolumunu falan.mantıklı geldi bana ama serbest transferden iyi oyuncu almak zor oluyor biraz.

cevaplar için çok teşekkür ederim..

çok yararlı bir yazı ama ben küçük takımlarla kariyer açtığım anda strese giriyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ben de ankaragücüyle oynuyorum taktiğim ve oyuncularım iyi özellikle forvetlerim çok iyiler.başkasının taktiğiyle oynamanın zevkli olmadığını düşünüyorum bu yüzden kendi taktiğimle oynuyorum ama başarılı olamıyorum artık sinirlenip tatile gitmeye başladım o zaman da anca en iyi 5. olabiliyorum sizce nasıl bir taktik hazırlamalıyım

bir kariyer açmışım şekerspordan kadro olağanüstü zaten 2.lig b'ye göre 5-6 da anadolu kulüblerinden serbest kalan oyuncuları aldım misal ali uyanık,timüçin beyazıt,ilhan mansız vs. kadro süper bide kardeş kulüb istedim beşiktaş geldi serdar özkan,la ibrahim kaş,ı yolldılar türkiye kupasında yarı finaldeyim inşallah 2.lig a katagorisine yükselip türkiye kupası sayesinde uefa ya gidecüğüm ama fark yer ama zor zar yenerim ordan elde edilecek gelir çok önemli 2.lig takımı için

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Emegine Saglık Cok Guzel Olmus Dediklerini Yeni Kariyer Acıp Deniyecegim Saol

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Bu yazıyı okuduktan sonra hemen Arsenal'i bırakıp Afyonspor'a geçtim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri