Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 4567 SonSon
151 ile 180 arası toplam 202 sonuç

Konu: 4-1-3-2 ® Bu Taktik Her Takımı Başarıya Götürür

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

bende de aynı sorun antepi son 20 dkda attıgım goLLerLe 2-0 yeniyorum antepin 6 şutu var benim 37 şutum var ve isbatLi attıgımız şut antepin şut sayısındn biraz fazLa durumun vehameti böyLe...
    iLk yıL şampiyon oLdum ama 11-12 maçım 1-0 bitti ve son 15 dkde geLiyor goLLer goLcüLerin iyi oLması Lazım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu gerçekten çok kötü bi durum. 23te 5 isabet yapan forvetleriniz varsa durumunuz kritiktir bence... Bir başka sorun da her maç düzenli olarak muhakkak bir adamım kırmızı kart görüyor. Artık bıktım yani, yakında sahaya çıkaracak futbolcum kalmayacak (!)

sezon bitmek üzere ve tek kırmızı kart görmedim
    bence sorunu biraz kendinde aramalısın
    çok saldırgan oyuncunuz varsa kırmızı kart yemeniz normal
    mesela önceki oyunumda wijnaldum'u almıştım ve sezon başına ortalama 10 kırmızı kart yiyiyordu

isabet olayına gelince bilmiyorum ama sizin forvetinizin isabetli şut çekmesi için ne yapmalıyım?
    3 maç yaptım diyorsanız bu kadar sert yorumlar için biraz erken değil mi?

bobo 28
    holosko 30 gol
    ugur inceman 21 asist
    carvalho 13 maçta 5 gol 9 asist

hepside güzel şut çekiyor güzel gol atıyor

birde sizlerle paylaşmak istedim şuna bi bakın
    yaşıtları arasında coşuyor sıpa
    Last edited by gencerker : 26.Temmuz.2008 at 04:12

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

3ünciye soruyorum gencerker senden cevap gelmiyor kimi seçiyoruz oyun kurucu olarak ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by gencerker View Post
    mesela önceki oyunumda wijnaldum'u almıştım ve sezon başına ortalama 10 kırmızı kart yiyiyordu

isabet olayına gelince bilmiyorum ama sizin forvetinizin isabetli şut çekmesi için ne yapmalıyım?

bobo 28
    holosko 30 gol
    ugur inceman 21 asist

Hadi forvetlerim dandik desem, dandik de değiller ki. Vagner Love ve Oscar Cardozo. Ben zaten 3 maç yaptım demiyorum, ordaki ss'de 3. hazırlık maçındaki görüntüyü koydum. Ben şuanda sezonu yarıladım ve 11. sıradayım. 18 maçta 7 galibiyet 3 beraberlik ve 8 yenilgim var...

Quote Originally Posted by Her026 View Post
    3ünciye soruyorum gencerker senden cevap gelmiyor kimi seçiyoruz oyun kurucu olarak ?
    ben dmc yi seçiyorum kardeş kusura bakma soruyu farketmemişim

taktik gerçekten süper, lazio ile ilk sezonumda şampiyon oldum ve uefa kupasını aldım

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by gencerker View Post

bobo 28
    holosko 30 gol
    ugur inceman 21 asist

birde sizlerle paylaşmak istedim şuna bi bakın
    yaşıtları arasında coşuyor sıpa
    Taktikte herkes sert top kapıyor doğal olarak atılmaların olması normal.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

8.0.2'de nasıl taktik?

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Tatik 802 için ideal ..

denedim guzel sonuc alamadım

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

denedim iyiymiş

Nesil
    2003
    Yer
    Kayseri

sonunda aradığım taktiğin bu olduğuna karar verdim.

Şuan Tottenham ile oynuyorum. Sezon başında takımın taktiğe alışma sürecinde bir bocalama yaşadım. Ancak şuan herşey kontrolüm altında. Son maçımda Manc. United'ı adeta oyuncağa çevirdim.

Bir kaç önemli noktraya değinmek istiyorum. Taktik, CM 03-04'ün efsane taktiği diablo ile benzerlik gösteriyor. Zaten tek forvetli sistem yerine güçlendirilmiş orta saha ile desteklenen çift forvet bence daha etkili. üstelik dr ve dl oyuncularının hızlı olması, kanat eksikliğini kapatmak için yeterli.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta 3'lü orta sahanın ortasındaki eleman. BU adam çok güçlü olmak zorunda. Zira sürekli kaleci ile karşı karşıya ve golle burun buruna. Her maç bol bol şutu bulunuyor. O açıdan seçerken uzun şut özelliğinin yüksek olmasına özen gösterilmeli. Ayrıca takım komutlarında pas türünün kısa yönde olması bazı maçlarda handikap yaratabiliyor. bu imleci, karışık şeklinde ortaya veya biraz altına çekmek size daha optimum sonuçlar verebilir.Son olarak da seçeceğiniz forvetlerden birinin hava üstünlüğünün bulunması sizi gol yollarında daha da rahatlatacaktır. Nitekim Berbatov ve Keane iklisi ben de kusursuz oynuyor. Bunların yanına Bent ve de Arshavin gibi iki yıldız eklenince takım dadından yenmez oldu

Özet olarak dikiş tutturabildiğim ilk ve tek taktik.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

FM 2005'te bu taktiğin, ortadaki 3 futbolcunun forvet arkası oynadığı şekiyle oynuyordum ve pek maç kaybetmiyordum ama bu taktik 2008'de yemiyor. Bu ise klasik 4-4-2'ye yakın olduğu için iyi olması normaldir.

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

ForvetLerin kötüyse bana geLme sözünen sonra hemen Barcaya bir oyun açtım.
    Oyun bozuLduğu için SS koyamıyorum.
    ŞampiyonLar Ligi Çeyrek FinaL rövanş maçı
    Barca-SeviLLa
    Barca kaLeye attığı şut çok net hatırLıyorum 26
    SeviLLa kaLeye attığı şut 3
    Barca:1-0:SeviLLa
    iLk maçı 3-1 kaybettim.
    ÖzeLLikLe değindiğin "forvet"Lerim yani şutörLerim RonaLdinho-Deco-Messi-Henry-Eto'o
    GaLiba sözün bittiği yer.

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

bekleri nie ortasahaya kadar çıkarıosunki bi ok çıkarsan yeter hem daha güvenli olur

3 yılda 3 lig şampiyonlugu , 3 türkiye kupası , 3 şampiyonlar ligi finali, 2 şampiyonlar ligi kupası, 2 süper kupa, 3 tff süper kupa,2 kıtalar arası dünya şampiyonluğu muhtesem taktik ....takır takır oynadı takım başarısız olan arkadaşların oyuncuları için söylüyorum kanat oyuncusunu orta sahada gösterilen yerde oynatırsanız başarı gelmez bütün oyuncuların ofansif orta saha özelligi olması gerekiyor. tek kotu yanı duran toplardan hiç gol olmuo...

Taktiği beğendiğine sevindim lakin,
    Duran toplarda adam şut çekemiyorsa bilemiyorum yani (:

Quote Originally Posted by atil190 View Post
    3 yılda 3 lig şampiyonlugu , 3 türkiye kupası , 3 şampiyonlar ligi finali, 2 şampiyonlar ligi kupası, 2 süper kupa, 3 tff süper kupa,2 kıtalar arası dünya şampiyonluğu muhtesem taktik ....takır takır oynadı takım başarısız olan arkadaşların oyuncuları için söylüyorum kanat oyuncusunu orta sahada gösterilen yerde oynatırsanız başarı gelmez bütün oyuncuların ofansif orta saha özelligi olması gerekiyor. tek kotu yanı duran toplardan hiç gol olmuo...
    yok artık? Takım nedir? Yıl kaç? Turkiyedekı basarılara bakmıyorum cunku turkıye 4buyukler+genclerbırlıgı alınca cok kolay bı lıg. Ama cok merak edıyorum Hangi adamları aldıysan soyle bende alcam hadı fener aldın parası ıyıdır susudur busudur dıcem ama 3te 3 sampıyonlar lıgı fınalı nasıl oluyo anlamıs degılım.

takitiği 2 kariyerimde denedim taktik çok güzel ama bir kusuru var özellikle türkiye ligindemi bilmem ilk denemem ankaraspor ile oldu ilk sezon beklentilerin üzerinde bir performans ile ligi 4.sırada bitirerek uefa kupasına katılmaya hak kazandım üstelik üç büyüklere de hiç kaybetmedim ikinci sezon kadroyu daha da güçlendirerek yoluma devam ettim ama üst üste başarısız sonuçlar alıyorduk özellikle türkiye liginde avrupada bir problem olmuyordu ama ligde bir önceki sezon dalga geçerek yendiğim takımlar beni yenmeye başladı gitgide ligdeki sıralamam düştü ikinci denemem ise galatasarayla oldu sezona iyi transferlerele hazırlandım ve rüya gibi bir başlangıç yaptım gelene gidene 5 atıyordum bunların için beşiktaş ve trabzonspor gibi takımlarda vardı ama bir zaman sonra yine aynı şey başıma geldi zayıf takımlar bile benden puan almaya başladı ve kariyer zevksiz bir hal aldı sözün özü taktiği özellikle türkiye ligindeki takımlar çabuk çözüyorlar ve bir süre sonra başarısız olunuyor

Yani bir takım koca ligte en fazla 1 veya 2 beraberlik-malubiyet mi alması gerekir? Sonuçta takımın her zaman formda olacak diye birşey yok
    Moraller değişir karşı takımın taktiği farklıdır elbet bir yerlerde kaybetmekte var beraberlikte var bende bazen ard arda beraberliklere yakalandığım oluyor

Nesil
    2003
    Yer
    Kayseri

tottenham ile yoluma devam ediyor. evimdeki maçlarda takım farketmeksizin bocalamadan kazanıyorum ama deplasman maçlarında çok zorlanmaya başladım. kanat oyuncularının ofans özelliğini düşürmek geliyor aklıma ama yine de kararsiz kaldım. deplasman için ne gibi önlemler alabilirim?

Arkadaslar gercekten muthis bir taktik.. ben Valencia ile Lazio'ya 6 Atacağımı hic sanmazdım hele bu taktikle ama tskler..
    Last edited by Merthh10 : 25.Ağustos.2008 at 18:46

nie üstte Tampere Utd yazıyor.Milleti kandırmaya mı çalışıyorsun?İstatistik yazısının hizasında sağda Lazio yazacağına Tampere utd yazıyor.

ewt gerçekten tampere yazıor ............*???****????

altı üstü bir taktik için böyle birşey yapıldığını gördüm ya gam yemem artık : )
    tampere unt. : P

Nesil
    2008
    Yer
    Kırklareli/Dereköy

emeğine sağlık

muhaha Merthh10 neden böyle birşey yapma gereği duydun ?

şimdide resimi kaldırmışsın ama mesaj aynen duruyor sahalarda görmek istemediğimiz hareketler bunlar

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Gaziantepspor'da uzun süren formsuzluktan sonra bu taktiği denemeye başladım.. Şimdilik güzel gidiyor.. Bu taktikle çıktığım 4 maçtan 3 galibiyet bir mağlubiyet aldım
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Mesaj Yetkileri