Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 66 sonuç

Konu: Kolektif Tek Kale

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bekler çok ofansif ilk hazırlık maçında hezimete uğradım

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Defans çok açık veriyor.Sevilla'ya 4-1 yenildim.Takımım R.Madrid

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Kaan Abinin (chewbacca128) yazısını aynen buraya kopyalamakla ne yapmaya çalışıyosun ?

Senin eşsiz saygı seviyene erişemiyorum paşam,sen biz naciz kullarını affet olur mu?

Sen büyük adamsın utanma kendinden,sağa sola laf sallamaya devam et sadece.Benim iki yazdığımla olmuştur,etmiştir,kontra yer mış muş bulamadım herhalde kör oluyorum.

Arkadaşlarının yorumuna saygı göstermessen doğru düzgün konuşmazsan boşuna dil dökmene gerek yok,böyle konuşarak kendini herkesten üstün olarak kabul ettirebileceğin başka yerler bulursun.

Baştan sona okudum yazıları.Biri sana bi şey sormuş başlamışın saydırmaya,A demişler bir cevap hık demişler bir cevap valla bravo

Ben o sözleri haksız eleştiriler için söylemiştim.Çünkü Fenerbahçe'ye 18 dakikada 5 gol atan
    bir taktik sadece tebrik edilir.Eleştirilmek isteniyorsa alır kullanırsın ondan sonra
    zaaflarını eksik yönlerini söylersin.Biraz fazla sinirlenmişim galiba ama haklılık payım da
    var çünkü bu kadar kelimenin tam anlamıyla olağanüstü bir başarının basite alınmasını
    hazmedemem.Şahıs olarak basite alınabilir ama burada bu şekilde varsayımlar üzerinden laf söyletmem kimse
    kusura bakmasın.Bir de dikkat edilirse ben kimseye durup dururken birşey söylemedim.Fenerbahçe'ye
    18 dakikada 5 gol atmak çok olağan birşeymiş gibi taktiğim eleştirilince doğal olarak çok canım sıkıldı.
    Sonuç olarak kırdıysam özür dilerim.

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Kaan Abinin (chewbacca128) yazısını aynen buraya kopyalamakla ne yapmaya çalışıyosun ?

Yanlışlıkla oldu
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Bekler çok ofansif ilk hazırlık maçında hezimete uğradım

Açıkçası şaşırdım.Bir şey diyemeyeceğim.Demek ki uygun oyuncular kullanmak gerekiyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Pazzini_06 View Post
    Defans çok açık veriyor.Sevilla'ya 4-1 yenildim.Takımım R.Madrid

Takımın taktiğe alışması lazım.Ama epey kullandım olmuyor diyorsan.Demek ki Reale uymuyor bu taktik.
    Last edited by yorumsuz1i : 19.Mayıs.2008 at 01:22 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by yorumsuz1i View Post
    Senin eşsiz saygı seviyene erişemiyorum paşam,sen biz naciz kullarını affet olur mu?

Sen büyük adamsın utanma kendinden,sağa sola laf sallamaya devam et sadece.Benim iki yazdığımla olmuştur,etmiştir,kontra yer mış muş bulamadım herhalde kör oluyorum.

Arkadaşlarının yorumuna saygı göstermessen doğru düzgün konuşmazsan boşuna dil dökmene gerek yok,böyle konuşarak kendini herkesten üstün olarak kabul ettirebileceğin başka yerler bulursun.

Baştan sona okudum yazıları.Biri sana bi şey sormuş başlamışın saydırmaya,A demişler bir cevap hık demişler bir cevap valla bravo

Ben o sözleri haksız eleştiriler için söylemiştim.Çünkü Fenerbahçe'ye 18 dakikada 5 gol atan
    bir taktik sadece tebrik edilir.Eleştirilmek isteniyorsa alır kullanırsın ondan sonra
    zaaflarını eksik yönlerini söylersin.Biraz fazla sinirlenmişim galiba ama haklılık payım da
    var çünkü bu kadar kelimenin tam anlamıyla olağanüstü bir başarının basite alınmasını
    hazmedemem.Şahıs olarak basite alınabilir ama burada bu şekilde varsayımlar üzerinden laf söyletmem kimse
    kusura bakmasın.Bir de dikkat edilirse ben kimseye durup dururken birşey söylemedim.Fenerbahçe'ye
    18 dakikada 5 gol atmak çok olağan birşeymiş gibi taktiğim eleştirilince doğal olarak çok canım sıkıldı.
    Sonuç olarak kırdıysam özür dilerim.

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Yanlışlıkla oldu
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Açıkçası şaşırdım.Bir şey diyemeyeceğim.Demek ki uygun oyuncular kullanmak gerekiyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Takımın taktiğe alışması lazım.Ama epey kullandım olmuyor diyorsan.Demek ki Reale uymuyor bu taktik.

Alakası yok işte. Real Madrid her ne kadar ligini domine etse de, ligde en az 6 takım Real'e kontra yapabilecek takımlar. Türkiye Ligi aynı şekilde değil ama. Fenerbahçe'ye değil, ŞL finalinde Real'e 9 dakikada 3 gol attım Genoa ile kendi taktiğimde. Ancak biliyorum ki maçtan önce oyunu kaydedip maçı bir daha oynasaydım aynı senaryo gerçekleşmezdi.

Sen diyorsun ki, taktiğime skorlarından dolayı saygı duy. Bu asla yeterli bir sebep değildir. Benim sana saygı duymam için, taktiğinin ofans ve defanss mantığını bana açıklayabilmen gerekir. Ofans mantığı tamam, ancak defans mantığı yok, açıklayamıyorsun.

Yukarıda arkadaşımız NEC ile 6 gol yemiş, ancak bunu açıklayamamışsın. Demişsin ki oyuncular uymuyor, sonrasında demememişsin hangi pozisyonda hangi adamların oynaması gerek. Bir de, 4-4-2 formasyonunda hangi oyuncu nereye uymaz Allah aşkına

Benim amacım çamur atmak değil, emeğe en büyük saygıyı yapıyorum. Benim amacım benim eleştrileriminden feyz alıp taktiğini geliştirmen.

Bu konuya abilerimiz de yanıt vermiş, senden ricam onlara saygı duyup feyz alman.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Biraz daha insanLara karşı saygıLı oLmaz isen yorum yapıLacak bir taktiğin kaLmaz onu söyLeyeyim. ELeştiri güzeL bir şeydir, heLe ki sana bunu bu işin piri oLmuş adamLar yapıyorsa iLk önce otur, düşün, bunLar ne diyor, kendine pay çıkar. Hemen karşı saLdırıya geçme.

Kendinden büyükLere de saygı göstermeyi biz öğretemeyeceğiz sana sanırım bu saatten sonra, ama saygıLı oL.

Şimdi bundan sonra daha dikkatLi oL, burda ki eLeştiriLere yapıcı cevapLar ver ki herkes yararLansın, eLeştiriLerden pay çıkar ki sende yararLan.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Biraz daha insanLara karşı saygıLı oLmaz isen yorum yapıLacak bir taktiğin kaLmaz onu söyLeyeyim. ELeştiri güzeL bir şeydir, heLe ki sana bunu bu işin piri oLmuş adamLar yapıyorsa iLk önce otur, düşün, bunLar ne diyor, kendine pay çıkar. Hemen karşı saLdırıya geçme.

Kendinden büyükLere de saygı göstermeyi biz öğretemeyeceğiz sana sanırım bu saatten sonra, ama saygıLı oL.

Şimdi bundan sonra daha dikkatLi oL, burda ki eLeştiriLere yapıcı cevapLar ver ki herkes yararLansın, eLeştiriLerden pay çıkar ki sende yararLan.

Özür dilemiştim zaten.Daha dikkatli olurum.Taktiğin 2020 yılında alınmış sonuçlardan oluşması çok tartışma konusu oldu.O yüzden bilgisayarım yanımda olmamasına rağmen şu an internet cafede taktiğin ilk yıllarda işe yarayıp yaramadığını kontrol ediyorum.Sonuçları birazdan paylaşırım.İşe yaramıyorsa bunu dürüstçe söylemesini de bilirim.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bende açıksözLü oLduğun için sana teşekkür ederim.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Ben 2009 Karabükde uyguladım..Güzel gibi İlk deneyişimde istanbulu 1-0 Yendim..Çok şut çektim ama 1 gol oldu..Bu arada şu müthiş yozgat kadrosu şuraya yazabilecekmisin abi? Bakalım kim ver kim yok,Bu kadar gol attıklarına göre taktikten çok oyuncuların etkisi vardır belki...

Quote Originally Posted by badimadi View Post
    Ben 2009 Karabükde uyguladım..Güzel gibi İlk deneyişimde istanbulu 1-0 Yendim..Çok şut çektim ama 1 gol oldu..Bu arada şu müthiş yozgat kadrosu şuraya yazabilecekmisin abi? Bakalım kim ver kim yok,Bu kadar gol attıklarına göre taktikten çok oyuncuların etkisi vardır belki...
    Biraz önce de belirtiğim gibi kendi bilgisayarım yanımda yok o yüzden yukardaki ss lerde oyuncuların bir kısmı var.Ordan bakarsan daha sağlıklı olur.Ama özellikle bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Biraz önce belirttiğim gibi taktiğin açılışta işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için internet cafeye gelerek Yozgatsporla 6 hazırlık maçı ve 10 lig maçında denedim.Sonuçlar aşağıda.Hiç transfer yapmadım.Medya Ligi 2. sırada bitireceğimi tahmin etmiş.Artık fazla bir şey söylemiyorum.Taktikle ilgilenenlerin sorunlarına yardımcı olmaya çalışırım.Doğrusunu söylemek gerekirse benim de şüphem vardı.Taktiğin tutup tutmayacağı konusunda.Ama taktiği ilk yayınladığım sırada iddia ettiğim sözlerde hiç yanılmamışım.Bence KOLEKTİF TEK KALE türünün tek örneği.Fm 2008 için yapılan taktiklerin en iyisi olduğunu yine kanıtladı.

Last edited by yorumsuz1i : 19.Mayıs.2008 at 17:30 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Eğer karşı takım bitiriciliğini kullana bilseydi senden daha çok gol atardı(Örnek Sakarya maçı).Senin defans için bişeyler yapmanı bekliyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

bu başarılı taktik için seni bir kez daha tebrik ederim Sevilla ile oynuyorum Ş.L öneleme ilk maçında Dinamo'yu 5-0 yendim 2. maça çıkmaya gerek kalmadı

Eğer karşı takım bitiriciliğini kullana bilseydi senden daha çok gol atardı(Örnek Sakarya maçı).Senin defans için bişeyler yapmanı bekliyorum
    Ben 24 şut atmışım sakarya 14.Bence bir kez daha düşün kim bitiriciliğini kullanabilseydi daha çok gol atardı.Eleştirilerden anladığım kadarıyla şunu da söylemek istiyorum.Kolektif Tek Kale mükemmel bir taktik ama bütün maçları bütün takımlara karşı takımınız kim olursa olsun alabilme kabiliyeti yok o yüzden kaybettiğim sadece 1 maçın benim için hiçbir önemi yok.Ben gerçekçi futboldan yana olduğum halde bu başarıların gerçek hayatta olabilme ihtimali olmadığını düşünüyorum.Ama bazı arkadaşlar sanırım öyle bir taktik istiyor ki gol bile yemesin takım.O şekilde bir taktik yapan olursa paylaşsın biz de istifade edelim.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by howarda3 View Post
    bu başarılı taktik için seni bir kez daha tebrik ederim Sevilla ile oynuyorum Ş.L öneleme ilk maçında Dinamo'yu 5-0 yendim 2. maça çıkmaya gerek kalmadı
    Teşekkür ederim umarım ligdede istediğin sonuçları alıyorsundur.
    Last edited by yorumsuz1i : 19.Mayıs.2008 at 17:52 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

İnternet cafede 8.0.2 kurulu muydu ?

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Kardeş öteki takımlara baktığımızda hep senden güçsüzler.Ama senden kaliteli bir ekip gelmiş sakaryaspor.Mükemmel taktiğin amacı kendin güçsüzleri ezmek değil,kendinden kaliteli takımları yenmektir...

Kardeş öteki takımlara baktığımızda hep senden güçsüzler.Ama senden kaliteli bir ekip gelmiş sakaryaspor.Mükemmel taktiğin amacı kendin güçsüzleri ezmek değil,kendinden kaliteli takımları yenmektir...

Ama benim takımımla diğer takımlar arasında güç olarak denge varken skor olarak uçurum var bunu da dikkate almak gerek.Üstelik hiç transfer yapmadığımı belirtmiştim.Takımla doğru düzgün ilgilenemedim bile.Bu haldeyken sonuçlar böyle ise.Her takımda her ligde genelde işe yarar.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Her026 View Post
    İnternet cafede 8.0.2 kurulu muydu ?

Ona da epey zaman harcayıp önce 8.0.1 i üstüne de 8.0.2 yi kurdum.
    Last edited by yorumsuz1i : 19.Mayıs.2008 at 18:21 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Resim Herşeyi anlatıyor heralde.Ben Galatasaray'ım

.
    Birleştirilen Mesaj:
    Biraz önce belirttiğim gibi taktiğin açılışta işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için internet cafeye gelerek Yozgatsporla 6 hazırlık maçı ve 10 lig maçında denedim.Sonuçlar aşağıda.Hiç transfer yapmadım.Medya Ligi 2. sırada bitireceğimi tahmin etmiş.Artık fazla bir şey söylemiyorum.Taktikle ilgilenenlerin sorunlarına yardımcı olmaya çalışırım.Doğrusunu söylemek gerekirse benim de şüphem vardı.Taktiğin tutup tutmayacağı konusunda.Ama taktiği ilk yayınladığım sırada iddia ettiğim sözlerde hiç yanılmamışım.Bence KOLEKTİF TEK KALE türünün tek örneği.Fm 2008 için yapılan taktiklerin en iyisi olduğunu yine kanıtladı.
    Şimdi yorumsuz1i;
    peluk'un ilk mesajına bir bak. ne diyor "ligleri domine edecek takımlarda işler" diyor. Yozgatspor, ikinci lig'de ligi domine ediyor mu etmiyor mu ? Medya 2. bitireceğini tahmin etmiş işte. Daha ne.

Bu yüzden 1. ligden bir takım al -şampiyonluğa oynamayan, orta sıra takımı, mesela Boluspor- taktiğini ona göre tekrar geliştir. Etrafına bir kulak kabart, egolarını bir kenara bırak, tavsiye almaya bak.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bekleri daha defansif hale getirirsen daha iyi olur bence kanatlardan çok kontra yiyor bana kalırsa..En azından beklerin okları kalkabilir..

Biraz önce de belirtiğim gibi kendi bilgisayarım yanımda yok o yüzden yukardaki ss lerde oyuncuların bir kısmı var.Ordan bakarsan daha sağlıklı olur.Ama özellikle bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Varda tam isimleri lazım,yoksa hakaN yazıyorum bir sürü hakan var..o yüzden dedim

Quote Originally Posted by badimadi View Post
    Varda tam isimleri lazım,yoksa hakaN yazıyorum bir sürü hakan var..o yüzden dedim
    Yaklaşık iki hafta sonra eve dönüyorum.O zaman hepsini yazabilirim.Ama şimdi tam adlarını hatırladıklarımı yazayım.Bir de belirtmemde yarar var.Orta veritabanında ingiltere,almanya,italya ve ispanya tabi bir de türkiye 3.lig de dahil seçili oynuyorum.Oyuncular genelde 2010 dan sonra çıkar diye tahmin ediyorum.
    Forvet:Radek Valesek
    Orta Saha:Fatih Çetin, Zekeriya Kemal, Özgür Demirci(DMC)
    Defans:Engin Avseren ya da arseven,Fevzi Kefeli, Anthony Milozzi, Stefen Ablinger, Ferhat Duran, Cenk Kısa
    Kaleci:Yury İvanov, Metin Kurnaz, Suat Gürel

Çok oyuncu alıp sattığım için ancak bu kadarını hatırlayabildim.Bunların hepside keşfedilmeyi bekleyen potansiyel yıldızlar.

Normalde , Mersin İdman yurdu yozgattan iyi bir takım...

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Bekleri daha defansif hale getirirsen daha iyi olur bence kanatlardan çok kontra yiyor bana kalırsa..En azından beklerin okları kalkabilir..

Tabi ki haklısın.Herkes takımının durumuna göre dediğin gibi okları kaldırıp ofans oranını belirleyerek en iyi sonucu alabilir.

güzel denemedim ama eline saglık ilginç duruyor ama şöyle bişey var o yıllara gelince eger sade türkiye ligini aldıysan rakiplerde pek adam kalmıyor olabilir bide liglerin dengesi bozuluyor en az 5-6 lig almak lazım o kadar soraki yıllarda azda olsa denge olması için oyuncular garip çıkmaya başlıyor

Bide şey olabilir hani sen artık ünlü bi koçsun her dediğini uyguluyor takım artık . Sanırım diğer arkadaşların yeni başlayınca böle sonuçlar almaması ondandır tahminimce bendede hep öyle olur başta 2. 3. daha soraki senelerde 130 gol felan bi sezonda

ama yinede güzel sonuçlar almışsın eline saglık

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Teşekkür ederim deneyeceğim.

valla ben bu taktiğe hayranım
    takımım fiorentina ligde ne inter ne juve nede milan karsımda durabiliyo kendı sahalarında bile yenemiyolar beni süper bir taktik

bence eleştiriler biraz acımasız
    taktiği en başından beri takip ediyorum
    8.02 de başarısız oldugunu görmüştüm
    her ne olursa olsun saygı duyulması gerekir fenerbahçe gibi bi takıma 18 dk da 5 gol attıran taktiğe
    bir taraf tutup taktiği savunuyorum diye düşünmeyin
    ben kullandım başarılı oldum teşekkür ediyorum
    taktiği yorumlayıp şu şu nedenlerden bu taktik olmaz tutmaz demek tabii ustalık ve fm-futbol bilgisi gerektirir
    ancak yorumsuz1i bu taktiği lanse ederken iddialı davrandığı için karşısında böyle bi kitle oluştuğunu düşünüyorum
    rica ederim taktiği beğenmeyen-karşıtlar bi tarafa geçip cephe savaşına çevirmesinler bu işi

Adanasporu yönetiyorum taktik bende pek işe yaramadı
    iyi oynadığım maçlarda sanki heran gol yiyecekmişim gibi bir his uyandırıyor bende
    savunmaya biraz daha önem verilse taktik daha güzel olacak

Quote Originally Posted by PYRAMIDE View Post
    Adanasporu yönetiyorum taktik bende pek işe yaramadı
    iyi oynadığım maçlarda sanki heran gol yiyecekmişim gibi bir his uyandırıyor bende
    savunmaya biraz daha önem verilse taktik daha güzel olacak
    Birkaç gün önce okulum bitti ve evime döndüm.Hemen taktikle ilgili çalışmalara başladım.Taktiğin defans zaaflarını büyük oranda çözmüş durumdayım.Şu an yayında olan taktik çok gol atıyor çok da gol yiyor.Yayınlayacağım sürümde çok gol yeme sorununu hallettim.Şu an test ediyorum bir çok takımda işe yararsa yayınlayacağım.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by reborn471 View Post
    bence eleştiriler biraz acımasız
    taktiği en başından beri takip ediyorum
    8.02 de başarısız oldugunu görmüştüm
    her ne olursa olsun saygı duyulması gerekir fenerbahçe gibi bi takıma 18 dk da 5 gol attıran taktiğe
    bir taraf tutup taktiği savunuyorum diye düşünmeyin
    ben kullandım başarılı oldum teşekkür ediyorum
    taktiği yorumlayıp şu şu nedenlerden bu taktik olmaz tutmaz demek tabii ustalık ve fm-futbol bilgisi gerektirir
    ancak yorumsuz1i bu taktiği lanse ederken iddialı davrandığı için karşısında böyle bi kitle oluştuğunu düşünüyorum
    rica ederim taktiği beğenmeyen-karşıtlar bi tarafa geçip cephe savaşına çevirmesinler bu işi
    Çok haklısın.Sonuçta sadece bir oyun.
    Last edited by yorumsuz1i : 05.Haziran.2008 at 17:50 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Tartışma konusu olmayacak kadar mükemmelleştirilmiş yeni düzenlemeyle geliyorum.Çok kısa bir süre içinde yayınlayacağım.Yanlış anlaşılmasın şu anki taktikte mükemmel ama her takıma uymuyor.Yayınlayacağım taktik şu an denediğim 18 takımın 16 sına uyuyor.Taktiğe inanamayacaksınız.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri