Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
331 ile 360 arası toplam 470 sonuç

Konu: Turksportal Masaüstü 2008 - Teknik Problemleri

hocam, kısa aralıklarla oyuna girdiğin zaman oyun İngilizce açılıyor. o zaman da reset atıyorum bilgisayara Türkçe başlaması için. reset atmadan programı Türkçe açmak için belleği boşaltmak için ekstradan program kullanıyorum. onu da sık aralıklarla kullanmak zor oluyor.
    ard arda iki tane TM2008 açmamaya dikkat ediyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Merhaba Arkadaşlar, ben V1.6 yı indirdim ayarlardan herşeyi yaptım oyuna başlaya tıkladığımda '' unable to open fullscreen mode '' yazısı çıkıp kapanıyor..

Yardımcı olursanız sevinirim..

Not : Sorun Çözülmüştür..
    Last edited by Jushua : 11.Temmuz.2008 at 18:24

Nesil
    2006
    Yer
    tekirdağ

oyun tükçe olmuyo ingilizce oluyo

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

Quote Originally Posted by Jushua View Post
    Merhaba Arkadaşlar, ben V1.6 yı indirdim ayarlardan herşeyi yaptım oyuna başlaya tıkladığımda '' unable to open fullscreen mode '' yazısı çıkıp kapanıyor..

Yardımcı olursanız sevinirim..
    monitörün desteklemiyor olabilir o çözünürlükte tam ekranı

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

Quote Originally Posted by megane539 View Post
    oyun tükçe olmuyo ingilizce oluyo
    Quote Originally Posted by Ali Apaydın View Post
    1- Başlat > Çalıştır'a giriyoruz.
    2- regedit yazıp kayıt defterine giriyoruz.
    3- HKEY_CURRENT_USER anahtarından Software girdisine ulaşıyoruz. Alt taraflarda Turksportal.net isimli bir Anahtar var. Onu siliyoruz.
    4- Cache klasörünü siliyoruz
    5- İkinci bir TM2008 yazılımı çalışmadıgından emin oluyoruz.

Oyuna giriyoruz.
    1 sayfa geride anlatılmış bu sorunun çözümü..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    tekirdağ

onuda yaptım ama olmuyo her yolu her anlatılanı yaptım olmadı

Quote Originally Posted by johann View Post
    hocam, kısa aralıklarla oyuna girdiğin zaman oyun İngilizce açılıyor. o zaman da reset atıyorum bilgisayara Türkçe başlaması için. reset atmadan programı Türkçe açmak için belleği boşaltmak için ekstradan program kullanıyorum. onu da sık aralıklarla kullanmak zor oluyor.
    ard arda iki tane TM2008 açmamaya dikkat ediyorum
    benim problemin bir çözümü yok galiba. reset atmaya devam o zaman

Quote Originally Posted by johann View Post
    benim problemin bir çözümü yok galiba. reset atmaya devam o zaman
    Senin problemin çözümü hile yapmamak.

Ya da şey yapabilirsin. Oyundan tamamen çıkma, ana menüye dön, sonra yine gir oyuna. Tamamen niye çıkıyorsun ki zaten oyundan?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

monitörün desteklemiyor olabilir o çözünürlükte tam ekranı
    Dün biraz uğraştım sorunu çözdüm 1280-1024 yapınca düzeldi..Ayrıca ilgilendiğin için Teşekkürler ..

10. Default

Ya Arkadaşlar Ben Dün Tam Ekran Modunu Seçtim Oyun Açılmadı. Oyunu-Tm yi defalarca tekrar kurdum ama halen unable full screan mode diyor ve oyuna girmiyor. Yardımmm

Quote Originally Posted by sanalkaos View Post
    Ya Arkadaşlar Ben Dün Tam Ekran Modunu Seçtim Oyun Açılmadı. Oyunu-Tm yi defalarca tekrar kurdum ama halen unable full screan mode diyor ve oyuna girmiyor. Yardımmm
    kardeş aynı sorun bende de oldu. Bu seçeneği işaretleyince C:/Program files/Sport İnteractive/Football Manager 2008/ klasörüne bir dosya bırakıyor. bu dosyayı sağ tıkla özellikler de. orada kısayol yönlendirmesi var. tırnak işaretinden sonraki yazıları silersen olacaktır. Bende öyle olmuştu.

tırnak işaretinden sonraki yazılar fullscreen .... diye devam ediyor.

12. Default

Yardımın İçin Sağol Ben O Dosyayı Sildim Şimdi Açıcam Umarım Olur.

Quote Originally Posted by erenkoca55 View Post
    kardeş aynı sorun bende de oldu. Bu seçeneği işaretleyince C:/Program files/Sport İnteractive/Football Manager 2008/ klasörüne bir dosya bırakıyor. bu dosyayı sağ tıkla özellikler de. orada kısayol yönlendirmesi var. tırnak işaretinden sonraki yazıları silersen olacaktır. Bende öyle olmuştu.

tırnak işaretinden sonraki yazılar fullscreen .... diye devam ediyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Silince olmadı senin dediğin gibi oldu sağol...
    Last edited by sanalkaos : 12.Temmuz.2008 at 20:35 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Önemli değil kardeş.

1- Başlat > Çalıştır'a giriyoruz.
    2- regedit yazıp kayıt defterine giriyoruz.
    3- HKEY_CURRENT_USER anahtarından Software girdisine ulaşıyoruz. Alt taraflarda Turksportal.net isimli bir Anahtar var. Onu siliyoruz.
    4- Cache klasörünü siliyoruz
    5- İkinci bir TM2008 yazılımı çalışmadıgından emin oluyoruz.

Oyuna giriyoruz.
    helal ya bende de çıktı sorun cache olmuş 70mbsildim olmadı. bunu denedim oldu sağolasın

BU HATAYA KESİN ÇÖZÜM !!!

Arkadaşlar kendi izlediğim yolu anlatacağım size

İlk olarak Çalışıtır>regedit>HKEY_CURRENT_USER>Software>Turks portal.net Anahtarını siliyoruz (varsa)

Ardından internet explorerı açıyoruz İnternet Seçenekleri>Gelişmiş>Gelişmiş AyarlaRI yükle tıklıyoruz ve kapatıyoruz ie yi

Başlat>Çalıştır>cmd siyah bir ms dos gelmesi lazım burdan sonra orayı kapatmıyoruz ve (System32 içerisinde msxml3.dll, ieframe.dll, ieframe.oca, scrrun.dll, msvbvm60.dll dosyalarının olduğunada emin olun.)(ieframe.oca bnde yoktu hiç ellemedim)

sırayla ms dos ta başa regsvr32 ekleyerek hepsini yazıyoruz
    ÖRN: regsvr32 msxml3.dll
    regsvr32 ieframe.dll
    regsvr32 scrrun.dll
    regsvr32 msvbvm60.dll (bunları tek tek yazıyoruz yani ilkini yazdık entera basıyoruz ötekini sonra yazıyoruz)

ardından Turksportal Masaustu 2008 V.1 (Versiyon 1 DİKKAT) yüklüyoruz ardından bende oldu güncelledim yani bundan sonra v 1.6 ya çıkartabilirsiniz

Saygılar...

Mert Kaan Öner

Quote Originally Posted by yoyo_g View Post

BU HATAYA KESİN ÇÖZÜM !!!

Arkadaşlar kendi izlediğim yolu anlatacağım size

İlk olarak Çalışıtır>regedit>HKEY_CURRENT_USER>Software>Turks portal.net Anahtarını siliyoruz (varsa)

Ardından internet explorerı açıyoruz İnternet Seçenekleri>Gelişmiş>Gelişmiş AyarlaRI yükle tıklıyoruz ve kapatıyoruz ie yi

Başlat>Çalıştır>cmd siyah bir ms dos gelmesi lazım burdan sonra orayı kapatmıyoruz ve (System32 içerisinde msxml3.dll, ieframe.dll, ieframe.oca, scrrun.dll, msvbvm60.dll dosyalarının olduğunada emin olun.)(ieframe.oca bnde yoktu hiç ellemedim)

sırayla ms dos ta başa regsvr32 ekleyerek hepsini yazıyoruz
    ÖRN: regsvr32 msxml3.dll
    regsvr32 ieframe.dll
    regsvr32 scrrun.dll
    regsvr32 msvbvm60.dll (bunları tek tek yazıyoruz yani ilkini yazdık entera basıyoruz ötekini sonra yazıyoruz)

ardından Turksportal Masaustu 2008 V.1 (Versiyon 1 DİKKAT) yüklüyoruz ardından bende oldu güncelledim yani bundan sonra v 1.6 ya çıkartabilirsiniz

Saygılar...

Mert Kaan Öner

dediklerinin hepsini yaptım tam ekran modu acık olsada olmasada bende bu sorun cıkıyor lütfen yardım edin.

arkadaşım sen bide şunu yükleyip benim yazdıklarımı baştan dener misin?

+ windows un güvenlik duvarını da kaparmısın?

http://download.microsoft.com/downlo...290887-X86.exe

Nesil
    2006

Merhaba çeviri problemleri konusu kapalı olduğu için buraya yazıyorum.Çeviri problemleri konusunda son mesaj v1.5 çıkınca devam ederiz fakat v1.6 çıktı.Hala kilitli konu neyse şöyle bir sorun var hem kurak yazıyor hem de -5 derece.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

RunTime 429 Hatası Alanlar;

RUN-TİME ERROR ÇÖZÜMÜ

vbrun60sp6.exe dosyasını indirip kurun ardından scripten.exe dosyasını da indirin. "Restart atılsın mı?" sorusuna evet diyerek restart atın.Daha sonra TM2008 programını çalıştırıp oyuna girebilirsiniz

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Merhaba çeviri problemleri konusu kapalı olduğu için buraya yazıyorum.Çeviri problemleri konusunda son mesaj v1.5 çıkınca devam ederiz fakat v1.6 çıktı.Hala kilitli konu neyse şöyle bir sorun var hem kurak yazıyor hem de -5 derece.
    ee ? kuraklık yağışla ilgili bir şey diye biliyorum. -5 derecede kuru bir soğuk olma ihtimali de olabilir..

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by King_91 View Post
    ee ? kuraklık yağışla ilgili bir şey diye biliyorum. -5 derecede kuru bir soğuk olma ihtimali de olabilir..
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Kurak
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Kuraklık
    Yüksek sıcaklık, şiddetli rüzgar ve düşük nem miktarı gibi diğer değişkenler bir çok bölgede kuraklıkta etkili olur.
    -5 derecede kurak bir durum söz konusu olamaz heralde.

Ayrıca berabere kalıyorum x takımla spiker diyor ki galibiyette x oyuncu önemli rol oynadı.
    Last edited by Crazycat : 20.Temmuz.2008 at 16:56 Reason: Ekleme

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Genel ifadelerle, bir yerin veya bölgenin iklimi, nüfus artışını ve bitki ve hayvan yaşamını azaltacak veya engelleyecek kadar ciddi su eksikliği ile eğer o coğrafya özdeşleşmiş ise kurak olarak adlandırılır.
    diyor verdiğin linkte de .. ayrıca -5 derecede şiddetli rüzgar ve düşük nem miktarı da olabilir.bence bir yanlışlık yok.

Nesil
    2006

diyor verdiğin linkte de .. ayrıca -5 derecede şiddetli rüzgar ve düşük nem miktarı da olabilir.bence bir yanlışlık yok.
    Doğru sonuçta önemli olan bilmemek değil öğrenmemek ama haberlerde hep duyuyoruz ya bu yaz yine kurak geçecek benim aklımda hep o olduğu için bana ilginç ve yanlış gibi geldi.
    Peki berabere kaldıktan sonra galibiyette x oyuncu önemli rol aldı.Demesi çeviri hatası mı acaba?

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Doğru sonuçta önemli olan bilmemek değil öğrenmemek ama haberlerde hep duyuyoruz ya bu yaz yine kurak geçecek benim aklımda hep o olduğu için bana ilginç ve yanlış gibi geldi.
    Peki berabere kaldıktan sonra galibiyette x oyuncu önemli rol aldı.Demesi çeviri hatası mı acaba?
    orda ingilizcesinde galip gelinememesinin sebebi x'dir diyor.küçük bir hata var sanırım ama konu yeri burası değil.büyük ihtimalle silincek bu mesajlar. ama silen yonetici cevap verirse soruma sevinirim. çeviri hataları bolumu açılmayacak mı?

Nesil
    2006

orda ingilizcesinde galip gelinememesinin sebebi x'dir diyor.küçük bir hata var sanırım ama konu yeri burası değil.büyük ihtimalle silincek bu mesajlar. ama silen yonetici cevap verirse soruma sevinirim. çeviri hataları bolumu açılmayacak mı?

Ben de zaten o kuraklıkla ilgili mesajı yazarken belirtmiştim.İnşallah açılır çünkü açılacak denmiş.

Nesil
    2006
    Yer
    tekirdağ

ya arkadaşlar benim sorun baya büyük ya ne yaptıysam olmadı kafayı yiyicem ya başlat-çalıştır-regedit-sofwere-turksportal anahatarını sildim cache le yi sildim ama yine TÜRKÇE olmadı yarım edin(tm 2008 i kaldırıp yeniden kurdum yine olmadı)BANA YARDIM EDİN TURKSPORTAL SAKİNLERİ

bundan dolayı olabilirmi
    Last edited by megane539 : 22.Temmuz.2008 at 02:01

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

iyi de oyunun arkada türkçe gözüküyo türkçe olmuş oyunun bence sorun fm'de.oyunu silip tekrar yüklemeyi denedin mi?

Nesil
    2006

Şimdi de ben yendim karşı takım için galip gelmesinin sebebi budur diyor.Sanırım orada da galip gelememesinin olması gerekiyor.

Arkadaşlar vista için olanı ne zaman çıkacak 1 aydır bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Quote Originally Posted by FOREVER SAMSUN View Post
    Arkadaşlar vista için olanı ne zaman çıkacak 1 aydır bekliyorum
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=63617

Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Mesaj Yetkileri