Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
361 ile 390 arası toplam 470 sonuç

Konu: Turksportal Masaüstü 2008 - Teknik Problemleri

eyw. kardeşim

2. Default

sonunda kurdum yamayı gerçekten çok büyük bir iş çıkarmışsın yamada emegi geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum

13 sayfayı okudum.
    Aynı hatalarla ilgili çözümleri uyguladım olmadı.
    Diğer hatalardan farklı da olsa da benzerlik vardır diye düşündüm. Olmadı.

Hata burda.
    Masaüstü açıldıktan 5 snye sonra veriyor bu hatayı.
    Yapamadım bir türlü.

Quote Originally Posted by Ali Apaydın View Post
    1- Başlat > Çalıştır'a giriyoruz.
    2- regedit yazıp kayıt defterine giriyoruz.
    3- HKEY_CURRENT_USER anahtarından Software girdisine ulaşıyoruz. Alt taraflarda Turksportal.net isimli bir Anahtar var. Onu siliyoruz.
    4- Cache klasörünü siliyoruz
    5- İkinci bir TM2008 yazılımı çalışmadıgından emin oluyoruz.

Oyuna giriyoruz.
    Bunu da yaptım olmadı.
    teşekkürler.
    Last edited by Kaybolus : 25.Temmuz.2008 at 12:56

Bana mı dedin ?
    Türkçe yaması için sorunlar buraya yazılıor benim bildiğim. Ve sorunum büyük. Oyunuma giremiyorum ne zamandır. Oynama damarım tuttu

Nesil
    2007
    Yer
    Yalova

Bu hataların çözümleriyle ilgili bir konu olsaydı hiç fena olmazdı.Örn:RunTimeError23123132 hatası salladım.
    Twitter

Maalesef bir zamanlar Glader77 idi nickim

hakan arkadaşım az önce linki kaldırdım
    admin hakkımda dava açıcağını söyledi
    artık turksportalın vista versiyonunu çıkarana kadar bekleyin

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by MMuuZZyy View Post
    arkadaşlar biliyosunuzki normalde türkçe yapmak için turskportallın gillete sponsorluğundaki programı çalıştırmanız gerekiyo...
    yani programsız türkçe yapılırsa fm ekibi para kazanamaz...

ama şuda gerçek ki çeviri yapan arkadaşların aldıkları para sonuna kadar helal...
    onun için onların izni olmadan dağıtmak gerçektende çok yanlış
    İyi tamam güzel sağolsunlar da her seferinde ben gillette videosunu görmek zorunda mıyım kardeşim her seferinde fare kilitlenmek zorunda mı?Alla alla.

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    İyi tamam güzel sağolsunlar da her seferinde ben gillette videosunu görmek zorunda mıyım kardeşim her seferinde fare kilitlenmek zorunda mı?Alla alla.
    Amaç her seferinde reklam göstermek değil.

Biz çevirilerimizi korumak adına böyle bir yola başvurduk, yoksa biz de bilirdik sadece dosyayı yayınlamayı. Ama bu halde bile birileri programı kırıp salt dosyaları yayınlamaya kalkıyor.

Dil dosyamız ortalıkta dolaşınca da birileri alıp yılların emeğini "biz yaptık, sizin için çalıştık" diye çalıp yayınlıyor. Bizler de bu adamlar için hukuki yollara başvurmak durumunda kalıyoruz ama bu durumda biz de sıkıntı yaşıyoruz.

Tabi yıllarca verdiğimiz emeklerin bu şekilde kırılıp açıktan dağıtılması, daha sonra çalınıp birileri adına ortaya atılması nedeniyle de çevirileri bırakma noktasına geliyoruz.

Oyunun orjinaline Türkçe sokabilme noktasına getirdiğimiz bunca yıllık emeklerimzin bu şekilde son bulmasını bizlerde istemeyiz ama sizlerin yamayı alıp kullanmak yerine bu yöntemlere başvurmanız bizim bir daha bu çevirileri yapmamamız ve oyunun orjinaline Türkçenin girmemesine neden olacak farkında değilsiniz.

Zaten bekleyip göreceğiz, yukarıdaki diğer arkadaşın bu şekilde yayınladığı dosyalar internete yayılırsa hem kendisi hakkında, hem yayınlayanlar hakkında işlem yaptıracağız. Ayrıca da çevirileri de bırakacağız. Bundan sonra başkalarının bizim çeviri dosyalarını çalıp yalan yanlış çevirileri ile oynamak durumunda kalırsınız.
    Last edited by VoLkaN BaROs : 26.Temmuz.2008 at 03:19

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Ama hala benim sorunumun cevabı yok
    Oyuna giremiyorum. Lütfen.

tam olarak nasıl bi hata alıyosun bi söylesen

http://forum.turksportal.net/vb/show...&postcount=364

Silinen mesajlar hariç 5 msj önce yazmıştım.

valla arkadaşım oyunla ilgili bi sorun olsa anlarım da turksportal programcılarına sorucan onu ben program stabil çalışana kadar benim yamayı kullanmaları için siteye koydum...
    yamadan sonra türksportal yazılımına ihtiyaç olmadan türkçe oluyodu...
    ama yasal haklarından dolayı izin vermediler...
    programı daha stabil hale getirmeleri ümidiyle

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by VoLkaN BaROs View Post
    Amaç her seferinde reklam göstermek değil.

Biz çevirilerimizi korumak adına böyle bir yola başvurduk, yoksa biz de bilirdik sadece dosyayı yayınlamayı. Ama bu halde bile birileri programı kırıp salt dosyaları yayınlamaya kalkıyor.

Dil dosyamız ortalıkta dolaşınca da birileri alıp yılların emeğini "biz yaptık, sizin için çalıştık" diye çalıp yayınlıyor. Bizler de bu adamlar için hukuki yollara başvurmak durumunda kalıyoruz ama bu durumda biz de sıkıntı yaşıyoruz.

Tabi yıllarca verdiğimiz emeklerin bu şekilde kırılıp açıktan dağıtılması, daha sonra çalınıp birileri adına ortaya atılması nedeniyle de çevirileri bırakma noktasına geliyoruz.

Oyunun orjinaline Türkçe sokabilme noktasına getirdiğimiz bunca yıllık emeklerimzin bu şekilde son bulmasını bizlerde istemeyiz ama sizlerin yamayı alıp kullanmak yerine bu yöntemlere başvurmanız bizim bir daha bu çevirileri yapmamamız ve oyunun orjinaline Türkçenin girmemesine neden olacak farkında değilsiniz.

Zaten bekleyip göreceğiz, yukarıdaki diğer arkadaşın bu şekilde yayınladığı dosyalar internete yayılırsa hem kendisi hakkında, hem yayınlayanlar hakkında işlem yaptıracağız. Ayrıca da çevirileri de bırakacağız. Bundan sonra başkalarının bizim çeviri dosyalarını çalıp yalan yanlış çevirileri ile oynamak durumunda kalırsınız.
    Sağolun ilginiz için siz de haklısınız bazı kendini bilmezler internette biz yaptık diye yayınlıyorlar.
    Not:@Volkan Baros çeviri problemleri konusunu açar mısın?

bende çıkan hata bu. Yukarı yazdım kimse okumadı heralde. Gözden kaçtı. Türkçe olarak oyuna 2 gündür giremiyorum. Bir yardım eli Lütfen.

valla durduk yere olduysa pc nde ya sistem dosyası silinmiştir yada başka bişe...
    office i tekrar yüklemeyi dene bi umut

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Turksportal Masaüstü 2008 yazılımı üzerinde ve içeriğinde, yapımcı firma Interaktif Proje Geliştirme ve Bilişim Hizmetleri ve sponsor firma Gillette'in izni olmaksızın yapılacak değişiklikler, bu yazılımlara ait dosyaların 3.şahıslar tarafından dağıtılması ve bunun tespiti halinde firma avukatları tarafından takibat başlatılabilir. Ne biz nede bunu yapan kişilerin üzülmesini istemeyiz. O yüzden hem emeğe saygı gösterelim hemde bu tip yasal olmayan şeylerden kaçınalım lütfen.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Teknik yardım yapılmıyor heralde...

Sorunumu hallettim..
    Last edited by Kaybolus : 27.Temmuz.2008 at 01:04

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

ayarlardan pencere modunu seçiyorum,oyunu açıp tam ekran tikini kaldırdıgımda ayarları kontrol edin diyor. pencere modunda acamıyorum acaba sorun nedir?

Tm nin en son versiyonunu indirdim..Dün gece sorunsuz oynuyordum..Bugün açtığımda ise oyuna başla diyorum reklam geçtiksen sonra hiç bir hata gelmeden ekran kapanıyor ve sağ alt tarafta simge hala duruyor..Oyunu normal açınca da ingilizce oluyor..Ne yapmalıyım?

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba
    Benim sorunum oyunun türkçe olmamasi.
    Şimdi yaptiklarimi söyleyim burda okuduklarimdan sonra siz bana yapmam gerekenleri söylersiniz..

1. Tm 2008'i sildim
    2. Regedit'den Tm 2008 anahtarini sildim.
    3. Siteden tekrar indirdim setup'ı
    4. Kurdum. Ayarlari yaptim Lisans Anahtarina Turksportal yazdim digerleri boş.
    5. Güncelledim.
    6. Cacheyi sildim
    7. Girdim yine ingilizce.
    8. Bikaç kez cache'yi sildim falan tekrar denedim 2 tanede çalışmıyor ama yokk
    Söyleyin lütfen ben nerde yanliş yapiyorum

İlgilenen herkese teşekkürler.

NOT: Vieri abi'nin msn'ini ekledim eger burdan halledemezsek msn'den bana yardimci olursa sevinirim. Ben acik görürsem ona msj atarim.

Nesil
    2006
    Yer
    tekirdağ

Angry

Quote Originally Posted by yokartiklebron View Post
    arkadaşlar öncelikle herkese merhaba
    Benim sorunum oyunun türkçe olmamasi.
    Şimdi yaptiklarimi söyleyim burda okuduklarimdan sonra siz bana yapmam gerekenleri söylersiniz..

1. Tm 2008'i sildim
    2. Regedit'den Tm 2008 anahtarini sildim.
    3. Siteden tekrar indirdim setup'ı
    4. Kurdum. Ayarlari yaptim Lisans Anahtarina Turksportal yazdim digerleri boş.
    5. Güncelledim.
    6. Cacheyi sildim
    7. Girdim yine ingilizce.
    8. Bikaç kez cache'yi sildim falan tekrar denedim 2 tanede çalışmıyor ama yokk
    Söyleyin lütfen ben nerde yanliş yapiyorum

İlgilenen herkese teşekkürler.

NOT: Vieri abi'nin msn'ini ekledim eger burdan halledemezsek msn'den bana yardimci olursa sevinirim. Ben acik görürsem ona msj atarim.
    AYNI HATA BENDE DE VAR NASIL HALLEDİCEZ BİRİSİ BİZE YARDIM ETSİN ARTIK FM Yİ TÜKÇE OYNAMAK İSTİYORUZZZZZ

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Sağolun ilginiz için siz de haklısınız bazı kendini bilmezler internette biz yaptık diye yayınlıyorlar.
    İnternette bu şekilde yayınlayan sitelerin direkt linkleri bana ya da vieri'ye özelden yollarsan gerekeni yaparız.

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Quote Originally Posted by VoLkaN BaROs View Post
    İnternette bu şekilde yayınlayan sitelerin direkt linkleri bana ya da vieri'ye özelden yollarsan gerekeni yaparız.
    Öncelikle merhaba.
    Bizim sizden bir ricamız olacak.
    Tamam bu yamaya gerçekten çok büyük emekler verdiniz hiçbir kazancınız olmamasına rağmen ancak konu Turksportal Masaüstü teknik problemler ve ilk mesajda da belirtldiği gibi burada sorun yaşayan arkadaşlara yardım edilecek değil mi?.

Ben sorunumu yazdım. İlk sayfalardan itibaren okuyarak geldim ve çözüm olarak önerilen bütün yolları denedim ancak yinede oyunu türkçeleştiremedim. Benim mesajımdan alıntı yapan arkadaşta aynı sorundan müzdarip.

Emeğinize saygı konusunda kesinlikle size hak veriyorum ve hassasiyetinizi anlıyorum ancak lütfen konunun asıl amacına dönelim ve benim gibi sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olalım.

Beni anlıyacağınızı umuyorum.

Saygılar..

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

Quote Originally Posted by yokartiklebron View Post
    Öncelikle merhaba.
    Bizim sizden bir ricamız olacak.
    Tamam bu yamaya gerçekten çok büyük emekler verdiniz hiçbir kazancınız olmamasına rağmen ancak konu Turksportal Masaüstü teknik problemler ve ilk mesajda da belirtldiği gibi burada sorun yaşayan arkadaşlara yardım edilecek değil mi?.

Ben sorunumu yazdım. İlk sayfalardan itibaren okuyarak geldim ve çözüm olarak önerilen bütün yolları denedim ancak yinede oyunu türkçeleştiremedim. Benim mesajımdan alıntı yapan arkadaşta aynı sorundan müzdarip.

Emeğinize saygı konusunda kesinlikle size hak veriyorum ve hassasiyetinizi anlıyorum ancak lütfen konunun asıl amacına dönelim ve benim gibi sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olalım.

Beni anlıyacağınızı umuyorum.

Saygılar..
    hocam yazıLımı bugün indirdim ve sorun oLacağını düşünüp tüm sayfaLarı okudum.KuruLumu yaptıktan sonra isteniLenLeri sırayLa yaparsan hiç sorun oLmuyor.Senin sorununu öğrenebiLirsem yardımcı oLabiLirim .

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    hocam yazıLımı bugün indirdim ve sorun oLacağını düşünüp tüm sayfaLarı okudum.KuruLumu yaptıktan sonra isteniLenLeri sırayLa yaparsan hiç sorun oLmuyor.Senin sorununu öğrenebiLirsem yardımcı oLabiLirim .
    Hocam istenilenlerin hepsini yaptım sanırım.
    Güncelledim
    Cacheyi sildim
    Aynı anda 2+ Tm2008'in çalışıp çalışmadığını kontrol ettim.

Sonra yeniden yüklerken Regedit'ten sildim anahtarı..

Başka ne yapmam gerekiyo hocam?
    Ben bunları yaptım ama hala sonuç her seferinde aynı.
    Nerde hata yapıyorum?
    Oyun türkçe olmuyor ne denesemde

hocam bende de öyle bir sorun vardı
    bilmiyorum ama 5-6 kere açıp kapadım TURKSPORTAL TR'yi sonunda TR'leşmişdi
    Ama bugün aynı sorun ortaya çıktı
    çözmeye çalışıyorum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    aa çözüldü
    şimdi hocam şöyle yaptım
    açtım ingilizceydi oyunu kapattım görev yöneticisinde kapat dedim
    oyunda çıkma ekranı geldi ona yes dedim
    sonra TR'yi kapatmadım
    Biraz nette dolaştım yani burda bişiylere baktım
    sorna tekrar denedim
    açıldı
    sende de açılmasını isterim
    iyi oyunlar
    Last edited by musti83 : 09.Ağustos.2008 at 15:44 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

hocam şimdi kuruLumu yaptıktan sonra ayarLara geLdin.
    ordan c:\program files\sport interactivite\fm 2008i ayarladın ordaki yerden.
    sonra anahtara turksportal yazdın
    pencere modunu işaretlemedin.
    sonra ordan oyuna başlaya tıkladın.
    reklamdan sonra türkçe olmadı öylemi ?
    bu adımları kaçırmaman gerekir ben cahceyi silmedim direkt kurdum çalıştı.

hocam şimdi kuruLumu yaptıktan sonra ayarLara geLdin.
    ordan c:\program files\sport interactivite\fm 2008i ayarladın ordaki yerden.
    sonra anahtara turksportal yazdın
    pencere modunu işaretlemedin.
    sonra ordan oyuna başlaya tıkladın.
    reklamdan sonra türkçe olmadı öylemi ?
    bu adımları kaçırmaman gerekir ben cahceyi silmedim direkt kurdum çalıştı.

Hocam dediklerini aynen yaptım.
    Reklamda geldi. Oyunu sanki hiçbir işlem yapmadan fm simgesine tıklayıp açmışım gibi her taraf ingilizce.

Yalnız birşey diycem.
    Bende türksportal kullanıcı adınız ve parola kısmına birşey yazmadım. Oralarda geçersiz yazıyo. ONdan kaynaklanan birşey olabilir mi acaba?

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

kuLLanıcı ismimi ve şifremi girmiştim ben.
    Sorun ne anLayamadım?

Quote Originally Posted by musti83 View Post
    hocam bende de öyle bir sorun vardı
    bilmiyorum ama 5-6 kere açıp kapadım TURKSPORTAL TR'yi sonunda TR'leşmişdi
    Ama bugün aynı sorun ortaya çıktı
    çözmeye çalışıyorum
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    aa çözüldü
    şimdi hocam şöyle yaptım
    açtım ingilizceydi oyunu kapattım görev yöneticisinde kapat dedim
    oyunda çıkma ekranı geldi ona yes dedim
    sonra TR'yi kapatmadım
    Biraz nette dolaştım yani burda bişiylere baktım
    sorna tekrar denedim
    açıldı
    sende de açılmasını isterim
    iyi oyunlar
    Kanka sanırım seninki şans eseri açılmış.
    Ben denedim olmadı

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    kuLLanıcı ismimi ve şifremi girmiştim ben.
    Sorun ne anLayamadım?
    Ben o mesajı yazarken kullanıcı adım ve şifremi girmemiştim o yüzden deidm.
    Fakat şu an öyle denedim yine olmadı yine olmadı
    Last edited by yokartiklebron : 09.Ağustos.2008 at 17:29 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon

Mesaj Yetkileri