Sayfa 14 / 16 İlkİlk ... 41213141516 SonSon
391 ile 420 arası toplam 470 sonuç

Konu: Turksportal Masaüstü 2008 - Teknik Problemleri

şans eseri mi bu bana kaç kere oldu hep aynı şekilde çözdüm
    2. olmazsa 3. olmasa 4. artık ne kadar hastasıysan oyunun

Quote Originally Posted by musti83 View Post
    şans eseri mi bu bana kaç kere oldu hep aynı şekilde çözdüm
    2. olmazsa 3. olmasa 4. artık ne kadar hastasıysan oyunun
    İlginç bir tarz valla
    Denemeye çalışcam senin gibi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

o banada oluyor. Mesela Turksportal masa üstünden açıyorum oyunu sonra kapatıyorum. Forumda geziyorum felan sonra tekrar TSİ Masaüstün programına basıyorum(yani farkında olmadan 2 tane TSİ Masaüstü Programı açılmış oluyor ve sistemin kafası karışıyor ) oyuna girince ing oluyor. Bunun sebebi ilk başta kapatırken sadece oyunu kapatıyorsunuz aynı zamanda aşağıdaki simgeden TSİ Masaüstü programını kapatırsanız sorun kalkar

Yada oyunu açarken alttaki Başlat çubuğundaki simgeye basarak açın türkçe oluyor

Faydam dokunduysa mutlu olurum
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    o banada oluyor. Mesela Turksportal masa üstünden açıyorum oyunu sonra kapatıyorum. Forumda geziyorum felan sonra tekrar TSİ Masaüstün programına basıyorum(yani farkında olmadan 2 tane TSİ Masaüstü Programı açılmış oluyor ve sistemin kafası karışıyor ) oyuna girince ing oluyor. Bunun sebebi ilk başta kapatırken sadece oyunu kapatıyorsunuz aynı zamanda aşağıdaki simgeden TSİ Masaüstü programını kapatırsanız sorun kalkar

Yada oyunu açarken alttaki Başlat çubuğundaki simgeye basarak açın türkçe oluyor

Faydam dokunduysa mutlu olurum
    Hocam kırmızıyla gösterdiğim bölümdeki önerin pek mantıklı gelmedi bana
    Çünkü eğer böyle bir durum olsaydı bu yamayı yapan arkadaşlar herkesin bu şekilde gireceğini bilerek neden Tm 2008'den açarken Gilette reklamını koysunlar ki?

Ama deniycem. Umarım olur. Yoksa bu konuda işlevini kaybediyo iyice. Ne bir bakan yamanın yapımcıları var ne de profesyonel olarak bu işi bilip yardım etmeye giren var
    Sizin iyi niyetli davranışlarınızda olmasa sorun yaşayan arkadaşlarımızın burada yaptığı yakınmaktan öteye gidemeyecek..

Daha da olmadı artık yöneticilere pm atıcam konuya bakar mısınız diye.. Tabi online görebilirsek..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Bende senin ne dediğini anlıyamadım

Programı açtığında saatin olduğu çubukta küçük bir simgesi çıkıyor birdaha açarken ordan açın diyorum ben.

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Bende senin ne dediğini anlıyamadım

Programı açtığında saatin olduğu çubukta küçük bir simgesi çıkıyor birdaha açarken ordan açın diyorum ben.
    Hocam evet yanlış anlamışım
    Ben Tm'yi hiç açmadan direk fm simgesine tıklayarak gir dedin sandım altta tm 2008 çalışırken.
    Pardon

Senin bu şekilde yapmaktaki amacın sanırım 2 tane tm açmış olmaktan kurtulmak değil mi?
    Ben yine senin dediğin gibi Tm 2008i açtım oyuna girdim sadece oyunu kapattım Tm 2008 açık kaldı sonra tekrar tm 2008'den girip yapmayı denedim yine ingilizce.

Ne yaptıysam olmadı valla. Biraz daha zorlarsam sıyırıcam galiba yavaş yavaş

Arkadaşlar ben türksportal masaüstü 2008 e tıklıyorum gillette reklamı çıkıyor ve ondan sonra türksportal masaüstü aşağıya iniyor yani oyun açılmıyor ve şöyle bişi yazıyor türksportal masaüstünde file not found:zlib.dll ne yapmam gerekiyor oyuna girebilmem için yardımcı olursanız sevinirim

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Ayrıca bu gillette reklamını kaldırmanın bi imkanı yokmu adamlar bilinç altımı yedi artık uyurken traş oluyorum

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Quote Originally Posted by Mc Majestic View Post
    Arkadaşlar ben türksportal masaüstü 2008 e tıklıyorum gillette reklamı çıkıyor ve ondan sonra türksportal masaüstü aşağıya iniyor yani oyun açılmıyor ve şöyle bişi yazıyor türksportal masaüstünde file not found:zlib.dll ne yapmam gerekiyor oyuna girebilmem için yardımcı olursanız sevinirim
    "zlib.dll" dosyasını internetten bul, yükle bakalım, ondan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Google'a yaz hemen çıkar zaten.Sonra Bilgisayarım -> C:\WINDOWS\system32

Buraya atacaksın.

yok mu benim sorunuma bir çözüm bulacak yardımsever ?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Evet gerçekten teknik problemleri çözüm konusu olmuş burası.
    Maşallah'ı var baksanıza. Günlerdir buraya sorununu yazıp çözüm bekleyen birine yama yapımcıları bırakın yardım etmeyi cevap vermeye bile tenezzül etmiyolar.

Teşekkürler.
    Diyecek başka birşey yok..
    Last edited by yokartiklebron : 14.Ağustos.2008 at 13:55 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Dün laptop'da denedim çalıştı.Hatta 3-5 kere girip çıktım.Ama şimdi giremiyorum.TM yi açıyorum oyunu başlat diyorum.Reklam geliyor geçiyor.TM kendini aşağıya alıyor oyun açılmıyor.Ancak dün hiç bir sorun yoktu.Neden acaba?

Merhaba sanırım vista uyumlu sürümün çıkması biraz zor gibi görünüyor acaba şöle birşey mümkünmü?
    Vista kullanıcıları için özel olarak sadece ltc formatında dil dosyası verilse daha iyi olmazmı?Sadece tr dil dosyası yani biz kendimiz o dosyayı oyun klosoruna languages in içine atsak?

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Quote Originally Posted by hakan_harputlu View Post
    Merhaba sanırım vista uyumlu sürümün çıkması biraz zor gibi görünüyor acaba şöle birşey mümkünmü?
    Vista kullanıcıları için özel olarak sadece ltc formatında dil dosyası verilse daha iyi olmazmı?Sadece tr dil dosyası yani biz kendimiz o dosyayı oyun klosoruna languages in içine atsak?
    Valla çok güzel konuştun arkadaşım. gerçekten böyle bişey mümkünse yöneticilerim bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Abilerimiz gereken açıklamayı yapacaklardır ama böyle birşeyin mümkün olduğunu sanmıyorum.

bizde bu oyunu türkce oynamak istiyoruz magduruz yardım edin
    saka bir tarafa gercekten bir care bulunmalı bos yere bekliyoruz yamanın vista icin cıkmaması sanırım birazda olan bazı olaylar sonucu alınmanız haklısınız ama bizede hak verin beklemedeyiz inşallah vista uyumluluğu hallolur ve oynarız
    saygılar

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Quote Originally Posted by hakanyilmaz1984 View Post
    bizde bu oyunu türkce oynamak istiyoruz magduruz yardım edin
    saka bir tarafa gercekten bir care bulunmalı bos yere bekliyoruz yamanın vista icin cıkmaması sanırım birazda olan bazı olaylar sonucu alınmanız haklısınız ama bizede hak verin beklemedeyiz inşallah vista uyumluluğu hallolur ve oynarız
    saygılar
    Aynen bizde kardeşim beklemedeğiz. Sanal xp durumu var ama pekte sağlıklı değil. Vista yaması çıksada bizde rahat rahat türkçe oynasak.

17. Default

turksportal masaüstünü açtığımda, oyuna giriş ekranı geliyor, yani oyuna başla, ayarlar vs gibi ancak 5-10 saniye sonra program doruyor. Hiçbir şeye tıklayamıyorum ve dolayısıyla ayarları vb. yapamıyorum. acaba bunu çözümü nedir?

Thumbs down

Quote Originally Posted by ADALET89 View Post
    turksportal masaüstünü açtığımda, oyuna giriş ekranı geliyor, yani oyuna başla, ayarlar vs gibi ancak 5-10 saniye sonra program doruyor. Hiçbir şeye tıklayamıyorum ve dolayısıyla ayarları vb. yapamıyorum. acaba bunu çözümü nedir?
    Aynı sorun bendede var.önceden yoktu.Bu gün PC yi açtım ve oyuna başla dedim.Video nun ortasında dondu. Baya bekledim tık yok.Ayarlara girdim.Yine dondu.2-3 kere silip tekrar yükledim yine değişen bişey yok.
    LÜTFEN YARDIM...

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Bana kalırsa bi wirüs taramsı yapın wirüsden etkilenip proğramı kitleyebilir.

20. Default

Quote Originally Posted by aliCHaN_FM View Post
    Bana kalırsa bi wirüs taramsı yapın wirüsden etkilenip proğramı kitleyebilir.
    hayır kardeşim benimkinin virüsle alakası yok

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Lütfen artık çıksın TM Vista uyumlu, FM siz günler geçmek bilmiyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Kayseri

umarım yanlış yere yazmam ama teknik sorunlar kısmında konuyu bulamadım.

şuan işten yazdığım için tam hatırlayamıyorum ama evdeki pc'de türkçe v 1.0 olması lazım. zannedersem v 1.8 dosyasını yüklemem gerekiyor. Acaba programın kendinden mi yükeleyeceğim yoksa v 1.0'ı silip, v 1.8'i indirip yeniden mi kuracağım
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by ZIP_ZIP View Post
    umarım yanlış yere yazmam ama teknik sorunlar kısmında konuyu bulamadım.

şuan işten yazdığım için tam hatırlayamıyorum ama evdeki pc'de türkçe v 1.0 olması lazım. zannedersem v 1.8 dosyasını yüklemem gerekiyor. Acaba programın kendinden mi yükeleyeceğim yoksa v 1.0'ı silip, v 1.8'i indirip yeniden mi kuracağım
    cevabını biraz araştırınca buldum. v 1.0 programından güncelleyebiliyormuşuz. Gereksiz mesajdan dolayı özür dilerim
    Last edited by ZIP_ZIP : 26.Ağustos.2008 at 16:42 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Unable to the full screen mode diyor ve oyun açılmıyor nasıl açabilirim arkadaşlar ?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

ekran ayarlarınız ne olarak ayarlı? Monitörün çözünürlüğünü yazar mısın
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    ekran ayarlarınız ne olarak ayarlı? Monitörün çözünürlüğünü yazar mısın
    Özel ekran modundan 1280x1024 yaptım. Ekran çözünürlüğüm 1280x1024. Windows kullanırken sorun yok ancak oyuna giremiyorum.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Document and Settings te yar alan Application klasörünü temizlemenizi öneririm.

Daha sonra Turksportal Masaüstü 2008 yazılımı ayarlarına girip, özel ekran modunu 1280x1024 değilde daha ufak bir ekran ayarı yapın ve o şekilde deneyin lütfen
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

ben açıyorum run time error activex hatası veriyo neden yardım edermısınız

Nesil
    2007
    Yer
    .

Quote Originally Posted by yasso06 View Post
    ben açıyorum run time error activex hatası veriyo neden yardım edermısınız
    Soru: Runtime Error şeklinde bir hata mesajı alıyorum.
    Cevap: İlk olarak “C:\Program Files\Turksportal Masaüstü 2008” liveupdate.exe dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Dosyalar güncellendikten sonra bu hata mesajı yine çıkıyorsa izlemeniz gereken yol şu: Başlat->Çalıştır->regedit yazıldıktan sonra çıkan pencereden HKEY_CURRENT_USER\Software dosyasına geldikten sonra Turksportal.Net anahtarını silmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra Masaüstü yazılımını güncelleyip oyunu çalıştırabilirsiniz.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=61088 Alıntıdır..
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Document and Settings te yar alan Application klasörünü temizlemenizi öneririm.

Daha sonra Turksportal Masaüstü 2008 yazılımı ayarlarına girip, özel ekran modunu 1280x1024 değilde daha ufak bir ekran ayarı yapın ve o şekilde deneyin lütfen
    Teşekkür ederim. Ancak ilk sayfalarda bir hatanın çözümü verilmişti. Onu kullandım. Regeditten ayar kısımlarını girdim. Baştan ayarladım ve sorunum çözüldü. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Vista yamasının çıkacağı yok belli baksanıza bugün ayı 3'ü ve FM 2009'un tanıtım resimleri çıkacak ve 1 ay sonrada oyun çıkıcak. Vista yamasından ümidimi kesmeye başladım.

Sayfa 14 / 16 İlkİlk ... 41213141516 SonSon

Mesaj Yetkileri