Sayfa 5 / 16 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 470 sonuç

Konu: Turksportal Masaüstü 2008 - Teknik Problemleri

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Ben de bu hata çıkıyor.
    Last edited by baron4820 : 02.Haziran.2008 at 22:48 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Soru: Runtime Error şeklinde bir hata mesajı alıyorum.
    Cevap: İlk olarak “C:\Program Files\Turksportal Masaüstü 2008” liveupdate.exe dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Dosyalar güncellendikten sonra bu hata mesajı yine çıkıyorsa izlemeniz gereken yol şu: Başlat->Çalıştır->regedit yazıldıktan sonra çıkan pencereden HKEY_CURRENT_USER\Software dosyasına geldikten sonra Turksportal.Net anahtarını silmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra Masaüstü yazılımını güncelleyip oyunu çalıştırabilirsiniz.

Teknik Çözümler bölümünde sorunun cevabı var!!!
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg

Bundan önce kayıtlı bir oyunum vardı hemde 8.0.1 oyunu ama şuanda kullandığım sürüm 8.0.2, onda bir sorun görmedim ama yeni oyun açtım ve ilk takımımı seçip "menajer" butonuna tıklayınca böyle bir hata verdi. Hatadan sonra oyuna sorunsuz bir şekilde devam ediliyor, söylüyim.
    Last edited by Ouzy : 03.Haziran.2008 at 00:04 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

baron senin sorunun xml ocx hatası sisteminle alakalı bir sorun,

oguzyumak senin sorunun türkçe yama ile alakası yok
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Ne ile alakası var abi? Nasıl düzeltebilirim? Yamadan önce böyle bir hata hiç almamıştım.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    rapidden flashget ile dosya indiremezsiniz.
    inmiyor rapidden denedm ama ollmuyor

Yukarıda ki sorunuma ek olarak bir sorunum daha var.

Kayıtlı oyunumda Türkçe olan yerlerin bazıları yeni oyuna başlayınca İngilizce oluyor. Yazılımda ki verileri sil seçeneği işaretli, ben kendim elle de sildim ama yok hep aynı sorun.

Yardım edebilirmisiniz? Her iki sorun için de...

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by guarin14 View Post
    inmiyor rapidden denedm ama ollmuyor
    tamam zaten indiremezsiniz demiştim ben de.

oguzyumak, ilk sorun için önerebileceğim şey klise birşey olacak. oyunu silip yeniden kurmayı dene. 2. soru için ise cache klasörünün yanında başka klasörler de vardır. onların hepsini sil.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

tamam zaten indiremezsiniz demiştim ben de.

napabilirz programı silmemmi lzm?

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    baron senin sorunun xml ocx hatası sisteminle alakalı bir sorun,

oguzyumak senin sorunun türkçe yama ile alakası yok
    Abi düzeltmek için ne yapmayalıyım

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by oguzyumak View Post
    Ne ile alakası var abi? Nasıl düzeltebilirim? Yamadan önce böyle bir hata hiç almamıştım.
    kullandığın temadan kaynaklanıyor olabilir.

Quote Originally Posted by oguzyumak View Post
    Yukarıda ki sorunuma ek olarak bir sorunum daha var.

Kayıtlı oyunumda Türkçe olan yerlerin bazıları yeni oyuna başlayınca İngilizce oluyor. Yazılımda ki verileri sil seçeneği işaretli, ben kendim elle de sildim ama yok hep aynı sorun.

Yardım edebilirmisiniz? Her iki sorun için de...
    masaüstü ayarlarından bir seferlik verileri sil seçersen oyunun daha hızlı açılır.

Türkçe İngilizce farklılıklara örnek verebilirsen daha net yardımcı olabiliriz.

Quote Originally Posted by baron4820 View Post
    Abi düzeltmek için ne yapmayalıyım
    http://support.microsoft.com/downloa...es/Vbrun60.exe buradan ilgili dosyayı bilgisayarına kurmalısın.

c:\windows\system32\msxml3.dll
    c:\windows\system32\ieframe.oca ve ieframe.dll
    c:\windows\system32\scrrun.dll
    c:\windows\system32\stdole.tlb
    c:\windows\system32\msvbvm60.dll

bu dosyaların sisteminde olduğuna, kullanmakta olduğun kullanıcı hesabının bu dosyalara erişim izni olduğuna emin ol.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    tekirdağ

beyler oldu allah razı olsun bundan sonra aynı hatayı verme olasıığı varmı eğer verirse aynı yolumu izleyelim

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by megane539 View Post
    beyler oldu allah razı olsun bundan sonra aynı hatayı verme olasıığı varmı eğer verirse aynı yolumu izleyelim
    hayır hemşerim vermeyecek. ama başka problemler ortaya çıkabilir ona ok diyemiyorum
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Kurulumu nasıl yapacağım bir arkadaş yardımcı olabilirmi. Teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Tekirdağ

benim oyun hala ingilizce;önceki tükçe yama veye
    oyunun kurulu olduğu yer d; ama cache falna c de spor interc falan bu sorun bu yüzden mi acaba oyunu c ye atsam düzelirmi

yama çıktımı ya ben yamayı ara ara bulamadım hiç..

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

ben oyunun dizinini dogru göstermeme ragmen, uygulama dosyasını bulamıyor. eminim dogru gösterdigime ama baska pcde deniyorum böyle cıkıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

@aLka - C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008 Dizin bu şekilde olacak.

kullandığın temadan kaynaklanıyor olabilir.
    Sorun: http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg

Abi hiç farklı tema kullanmadım, oyuna başladığımdan beri hep aynı tema, ilk defa böyle birşey gördüm.

masaüstü ayarlarından bir seferlik verileri sil seçersen oyunun daha hızlı açılır.

Türkçe İngilizce farklılıklara örnek verebilirsen daha net yardımcı olabiliriz.
    Oyunumun yavaş açılması ile ilgili bir sorunum yokta.. Türkçe-İngilizce farklar, yama çıkmadan önceki veritabanından oyuna girdiğimden kaynaklanıyor sanırım, normal 8.0.2'den girince böyle birşey olmuyor. Bu arada yama çıkmadan kayıtlı olan 8.0.1'in oyununu oynamaktayım, onda böyle bir sorun yok.

Pencere modunda oynamıyorsun değil mi?

Nesil
    2007
    Yer
    Tekirdağ

hayır tam ekran;pencere modunda çalıştırdım sonuç aynı

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by SamTCyLaN View Post
    benim oyun hala ingilizce;önceki tükçe yama veye
    oyunun kurulu olduğu yer d; ama cache falna c de spor interc falan bu sorun bu yüzden mi acaba oyunu c ye atsam düzelirmi
    cache klasörünün yanında başka klasörler varsa onları da sileceksin.

oyun klasörünü d: 'de tam uzantısıyla tanıttıysan bir sorun çıkmaz. c veya d de olmasıyla alakalı değil yani.

vieri ilk oyunu açıp oynadığımda 5-6 defa aray access bound olması lazım bu hatayı verdi . Fakat oynamamda herhangi bir problem yok diye devam edince daha sonra bir daha çıkmadı.

Herhangi bir ek kurmadım sizden aldığım dosyalar haricinde. Çeviriniz ve masa üstü programınız çok iyi olmuş teşekkürler

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

access bound hataları ile 6 sezonluk test sürecinde hiç karşılaşmadım ama hangi ligler açıkken yaşadın bu problemi?

uygulama bulunamama ile alakalı teknik problemler başlığında cevap var.

oguzyumak, turksportal masaüstü'nün hiç bir şekilde bahsedilen xml ve benzeri dosyalara müdehalesi yoktur, bu problemin masaüstünden kaynaklandığını düşünmüyorum
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    @aLka - C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008 Dizin bu şekilde olacak.
    aynen öyle yaptım, oyun d´de.. format atmıstım. oyun d´de oldugu icin acaba formatın bi etkisi olmus olabilir mi? silip yeniden mi yüklesem..

ya arkadasım bu run tıme 5 hatasını anladık tamm da her oyun dan cıktgımda tekrar aynı sey hep regedit silmek zorundamıyım ???

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by aLka View Post
    aynen öyle yaptım, oyun d´de.. format atmıstım. oyun d´de oldugu icin acaba formatın bi etkisi olmus olabilir mi? silip yeniden mi yüklesem..
    oyun d'de ise d'yi göstereceksin. öyle gösterdiysen sağ altta kaydet dediğin zaman oyunun çalışması lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by aLka View Post
    C:\ sürücüsünü sistem dosyaların için kullanmadıysan D:\ sürücüsünden kaldırıp C:\ sürücüsüne alıp dene istersen ama onunla ilgili olacağını düşünmüyorum.

Quote Originally Posted by ib000 View Post
    ya arkadasım bu run tıme 5 hatasını anladık tamm da her oyun dan cıktgımda tekrar aynı sey hep regedit silmek zorundamıyım ???
    Oyundan çıktığında Sağ alt tarafta Turksportal Masaüstü seçeneğine sağ tıklayıp ÇIKIŞ yapıp Turksportal Masaüstünü tekrar açarsan problem olacağını düşünmüyorum.

arkadaşlar lütfen yardım edin...ben indirdim fakat ayarlar bölümünde TM 2008 Lisans Anahtarı yazan yerde geçersiz yazıyor.oyun orjinal mı olması gerekiyor ? çünkü bende lisans anahtarı yok.bu şekilde oyuna başla dediğimde file not found: zlib.dll die bi hata veriyor lütfen yardım edin...

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ahuserkan View Post
    arkadaşlar lütfen yardım edin...ben indirdim fakat ayarlar bölümünde TM 2008 Lisans Anahtarı yazan yerde geçersiz yazıyor.oyun orjinal mı olması gerekiyor ? çünkü bende lisans anahtarı yok.bu şekilde oyuna başla dediğimde file not found: zlib.dll die bi hata veriyor lütfen yardım edin...
    Oraya Turksportal yazıcaksın..Forumu incelemeni öneririm..Bütün soruların cevaplarınu bulabilirsin..
    Şu kaldırımda resmin olsaydı
    Eğilip öperken görenler, Varsın dileniyorum sansaydı

Quote Originally Posted by CheD EvanS View Post

Oraya Turksportal yazıcaksın..Forumu incelemeni öneririm..Bütün soruların cevaplarınu bulabilirsin..
    arkadaşım yardımın için teşekkürler.ben forumu okudum önce senin dedin gibi Turksportal yazdım fakat yine hata veriyor.aşağıya SS koyuyorum birde siz bakın nerde yanlış yapıyorum...

ilginiz için şimdiden teşekkürler...

Sayfa 5 / 16 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Mesaj Yetkileri