Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
151 ile 180 arası toplam 470 sonuç

Konu: Turksportal Masaüstü 2008 - Teknik Problemleri

"zlib.dll" dosyasını internetten bul, yükle bakalım, ondan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Google'a yaz hemen çıkar zaten.

Quote Originally Posted by oguzyumak View Post
    "zlib.dll" dosyasını internetten bul, yükle bakalım, ondan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Google'a yaz hemen çıkar zaten.

kardeşim saol fakat buda yemedi hala aynı şeyi diyor.bu dosyayı nereye yüklicem onuda tam bilmiyorum gerçi ama ben D:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008 buraya attım..

Bilgisayarım -> C:\WINDOWS\system32

Buraya atacaksın.

tamam kardeş çok saol şimdi oldu bende sonradan okudum biyerde çok çok teşekkür ederim...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by ib000 View Post
    ya arkadasım bu run tıme 5 hatasını anladık tamm da her oyun dan cıktgımda tekrar aynı sey hep regedit silmek zorundamıyım ???
    demekki direktifleri tam uygulamıyorsun. regitry keyden silince ve sonra güncellemeyi yapınca sorun ortadan kalkıyor.. her seferinde silip aynı dosyayı tekrar çalıştırırsan zaten her seferinde başa dönersin..

Quote Originally Posted by ahuserkan View Post
    arkadaşlar lütfen yardım edin...ben indirdim fakat ayarlar bölümünde TM 2008 Lisans Anahtarı yazan yerde geçersiz yazıyor.oyun orjinal mı olması gerekiyor ? çünkü bende lisans anahtarı yok.bu şekilde oyuna başla dediğimde file not found: zlib.dll die bi hata veriyor lütfen yardım edin...
    zlib.dll turksportal masaüstü 2008 yazılımını kurduğun yerde DLL klasörü var burada olması gerekiyor onu c:\windows\system32 içerisine yüklemen gerekiyor
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    Tekirdağ

bir yapamayan ben kaldım:d

Hocam bence oyunu sil, C'ye yükle ve kurtul bu sorundan, bence.

@Vieri: Abi, zaten halletti Serkan sorunu.

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    zlib.dll turksportal masaüstü 2008 yazılımını kurduğun yerde DLL klasörü var burada olması gerekiyor onu c:\windows\system32 içerisine yüklemen gerekiyor

ilginiz için hepinize teşekkürler arkadaşlar...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

türkçeleştirdikten sonra oluşan oyundaki hız sorunu ile ilgili bir çözümü olan var mı acaba?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by erensen View Post
    türkçeleştirdikten sonra oluşan oyundaki hız sorunu ile ilgili bir çözümü olan var mı acaba?

BöyLe birşeyi iLk defa senden duyuyorum ben şahsen
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    BöyLe birşeyi iLk defa senden duyuyorum ben şahsen

aynı sıkıntıyı trex nickli arkadaşta yaşıyormuş... acaba niye böle bişey olabilir...

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

birden böyle hata vermeye basladı?

Arkadaşlar tüm anlatılanları yapmama rağmen yamayı güncelliyemiyorum.Oluşan hata :

Nesil
    2007
    Yer
    Tekirdağ

bende hala olmuyor;

dizin şu şekilde d/ :fm_2008_fm_2008

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by erensen View Post
    Hız sorunu derken şunu kastediyosun heralde:Oyunu normal açınca bir yavaşlama söz konusu değil.Fakat Türkçe Yamayla beraber açınca çok fazla kasıyor.

Bu durumu ben yaşıyorum şahsen (:

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Ayg.22 View Post
    Hız sorunu derken şunu kastediyosun heralde:Oyunu normal açınca bir yavaşlama söz konusu değil.Fakat Türkçe Yamayla beraber açınca çok fazla kasıyor.

Aynen bende de böle oluyor Aygün...

Quote Originally Posted by aLka View Post
    birden böyle hata vermeye basladı?

Bende de ilk defa Türkçe yamayı yükledikten sonra böyle bir hata olmuştu; http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg

Yöneticiler programın hiçbir şekilde XML dosyasına bir etkisi olmadığını söylemişlerdi.

arkadaşlar iki teknik tecrübemi paylaşmak istiyorum:
    1.bu yama çıkmadan önce fm 2007 nin türkçe yaması ile oynuyordum. daha sonra bu yamay ile hiç sorun yaşamadan oynadım. sonra fm 2007 nin türkçe yamasını gereksiz diye kaldırdım.. ertesi gün oyuna bir türlü giremedim ancak fm 2007 nin türkçe yamasını tekrardan yükledikten sonra girebildim
    2.güncelleme mutlaka yapılması gerekiyor ama işyerinde interneti olup evinde interneti olmayanlar vb ne yapacak(benim gibi) işyerindeki bilgisayara bu programı kurdum sonra açtım ve güncelledim...daha sonra program files'e girip Turksportal Masaüstü 2008 dosyasını kopyalayıp evdeki bilgisayarıma götürdüm ve program filese yapıştırdım sorunsuz çalıştı...
    bunları çoğunuz biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için altın değerinde olduğunu söyleyebilirm -kendimden biliyorum-

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Arkadaşlar bi kaç gündür türkçe fm sorunsuz oynuyordum bu gün girdiğimde oyun başla dedim biraz bekledikten sonra program simge durumuna küçülüyor ve oyun açılmıyor tsi masaüstü yazılımına bakıyorum '' Bad file name or number'' diye bişi yazıyor ve öyle bekliyor yani oyun açılmıyor sizce nedir bu?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ewt aynen öle normalde hızlı oyun ama türkçe yama ile baya yavaşlıyo

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Birçok kişide oluyormuş demek bu hız sorunu.

Bende olmuyor nedense.

Nesil
    2004
    Yer
    İstanbul

oyuna girdigimde bazen ingilizce acılıyor.. cıktım bi daha denedim yine ingilizce acıldı. sorun ne acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by aLka View Post
    oyuna girdigimde bazen ingilizce acılıyor.. cıktım bi daha denedim yine ingilizce acıldı. sorun ne acaba?
    Yamayı üstüste 2 kere açarsan oyun İngilizce çalışır. Türkçe oynayıp oyundan çıktıktan sonra masaüstü yazılımı açık kalıyor sanırım. sağ alt köşede simgesini görebilirsin. Tekrar açacakken bu simgeden açarsan sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by oguzyumak View Post
    Bende de ilk defa Türkçe yamayı yükledikten sonra böyle bir hata olmuştu; http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg

Yöneticiler programın hiçbir şekilde XML dosyasına bir etkisi olmadığını söylemişlerdi.
    Senin sorununda sanırım oyuna sonradan yüklediğin eklentiler logo forma vs. gibi şeylerden kaynaklanan bir sorun. Tam bir bilgim yok ama bir ID yanlış girilmiş falan olabilir.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by omer_can_gs View Post
    Arkadaşlar tüm anlatılanları yapmama rağmen yamayı güncelliyemiyorum.Oluşan hata :

http://www.ocxdump.com/cgi-bin/testw...s/M/MSINET.OCX adresinden güncel OCX i sistem dosyaları arasına c:\windows\system32 içerisine atarsan sıkıntı kalmaması gerekiyor

Quote Originally Posted by SamTCyLaN View Post
    bende hala olmuyor;

dizin şu şekilde d/ :fm_2008_fm_2008
    Masaüstü ayarlarından klasöre tıkla ve oyunu yüklediğin alanı seç (FM'yi) d:\xxx şeklinde olacak...

Masaüstü ayarlarından cache sil özelliğini ilk defa Türkçeleştireceğiniz zaman seçili yaparsanız siler.. Türkçe olduktan sonra bu ayarı kaldırırsanız cache silmeyeceği için oyunun açılma hızı artacaktır.

Quote Originally Posted by Togiii View Post
    Arkadaşlar bi kaç gündür türkçe fm sorunsuz oynuyordum bu gün girdiğimde oyun başla dedim biraz bekledikten sonra program simge durumuna küçülüyor ve oyun açılmıyor tsi masaüstü yazılımına bakıyorum '' Bad file name or number'' diye bişi yazıyor ve öyle bekliyor yani oyun açılmıyor sizce nedir bu?
    yamayı güncellemeye çalışıp hata aldıysan belki böyle bir sorun yaşamış olabilirsin.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

ya crespo vierii yorumlarınız için teskkür ederim fakat her dafasında yine silmek zorunda kalıyorum güncellemeleride yapıorum ama maleseff !!

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

regeditten sildikten sonra oyun versiyonunu v1.1.0 yaparsan artık sorun almazsın. Eğer sorun alıyorsan başka bir olay vardır ona bakarız. [email protected] msnden ulaşmaya çalış bana
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Mustafa abi çok sağol işe yaradı.

Nesil
    2007
    Yer
    Tekirdağ

dizin doğru
    ama yinede oyunu açınca ingilizce oluyor

Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Mesaj Yetkileri