Sayfa 1 / 16 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 470 sonuç

Konu: Turksportal Masaüstü 2008 - Teknik Problemleri

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Lightbulb Turksportal Masaüstü 2008 - Teknik Problemleri

Bu başlık altında Teknik olarak Turksportal Masaüstü 2008 yazılımında sorun yaşayan arkadaşlarımızın mesajlarını bekliyoruz.

Yazılımı çalıştırmadan önce lütfen tüm belirtilen işlemleri yaptığınıza emin olunuz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Burası teknik problenmer alanı, lütfen teknik problem harici yazı yazmayın. Yazılan tüm mesajları sildim. Zira sohbet alanına dönerse daha önce yazılmış bir sorunun çözümü görülemez ve aynı şeyler tekrar tekrar yazılır.

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

oyunun kısayoluna çözünürlüğü 1280 x 1024 yapıp oynayabiliyoduk ama masaüstü yazılımda sadece pencere modundayken 1280 x 1024 oynayabiliyoruz tam ekran yapınca 800x600 geri dönüyo otomatikman biraz önce denedim vieri arkadaşında bilgisi var düzenleme olur heralde
    Emeğiniz için şimdiden teşk...

problemi çözdüm isteyen olursa anlatabilirim arkadaşlar...
    Last edited by Deli_Ruh : 25.Mayıs.2008 at 21:37

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2006
    Yer
    İSTANBUL

Turksportal Masaüstü 2008 yazılımını indiremiyorum. blue 3 sayfası açılıyor. oyunu indir deyindce de forum sayfasına geçiş yapıyor. forum u inceledim. şikayeti olan kimseyi görmedim ama benim hem ev hemde işyerindeki bilgisayarımda aynı sorn var. bana bir yol gösterir yardım ederseniz çok sevinirim.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    problema anlaşılmıştır. sorum için özür dilerim. kulüp üyeliği ayrıntısını atlamışım
    Last edited by tirona : 27.Mayıs.2008 at 23:10 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006

Pencere Modu ayarı açık olarak oyunu açıyorum ama; oyuna girince oyun İngilizce oluyor. Pencere Modu olmadan girincede oyun Türkçe açılıyor. Buna çözüm getirilebilinir mi?

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Batucum bende pencere modunda oynuyorum ve bir sorun yok henüz. Son günceLLemeyi yapıp, TürksportaL Masaüstü kısmında da ayarLar böLümünden pencere modu seçeneğini seçip oyuna girersen bir sorun kaLmayacaktır. Şahsen ben sorunsuz oynuyorum pencere modunu.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Batucum bende pencere modunda oynuyorum ve bir sorun yok henüz. Son günceLLemeyi yapıp, TürksportaL Masaüstü kısmında da ayarLar böLümünden pencere modu seçeneğini seçip oyuna girersen bir sorun kaLmayacaktır. Şahsen ben sorunsuz oynuyorum pencere modunu.
    Bende de yüklü. Zaten oyun tam ekrandayken açıldığında Türkçe pencere modunda açtığımda İngilizce oluyor.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Batu son sürüm ne sendeki?
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

batu cache dosyasını silmeyi dene bi istersen tamponlanmış veriler temizle seçeneğinide işaretle ayarlardan olması lağzım ozman...

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Oyunu çalıştırmak istediğimde bazen o flash video olan gillette reklamı devreye girmiyor ve program kitlenior sonuçta ne oyun açılıyor nede ctrl+alt+delete işliyor mecburen bilgisayara reset atıyorum..
    Şu kaldırımda resmin olsaydı
    Eğilip öperken görenler, Varsın dileniyorum sansaydı

Quote Originally Posted by CheD EvanS View Post
    Oyunu çalıştırmak istediğimde bazen o flash video olan gillette reklamı devreye girmiyor ve program kitlenior sonuçta ne oyun açılıyor nede ctrl+alt+delete işliyor mecburen bilgisayara reset atıyorum..
    banada oluyo bazen o ayarlara giriyorum tamponlanmış veri kısmını kaldırıyorum kaydediyorum geri işaretleyip kaydediyorum ozman açılıyo...

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bende öyle yapayım bari , sağol Deli Ruh..

Quote Originally Posted by CheD EvanS View Post
    Bende öyle yapayım bari , sağol Deli Ruh..
    önemli değil arkadaşım...

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2006

Cache dosyası ile alakası yok sorunun.

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Batu son sürüm ne sendeki?
    Mustafa abi, senle en son konuştuğumuz zaman yüklediğim sürüm 1.32 olsa gerek.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Batuhan bende de olmuyordu.En son update'yi yaptım.

1.32 ve pencere modunda başlat.FULL Ekran başlar oyun.Daha sonra oyunun içinden Full Screen'i iptal edersen Pencere moduna dönmesi lazım.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Batuhan oyunun kurulu olduğu beölümde Turksportal Masaustu 2008 kısayolu olamı lağzım onu sağ tıkla çalıştır kısmını normal pencere yap bide öyle denesene...

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2006

Ben şimdi, Turksportal Masaüstü Yazılımda Pencere Modu seçili, oyundada tam ekran seçeneği kapalı. Oyuna başlat diyorum oyuna pencere modunda giriyor ama; İngilizce olarak. İşte sorun burada buraya girince Türkçe olması lazım.

Quote Originally Posted by Bay Önder View Post
    Ben şimdi, Turksportal Masaüstü Yazılımda Pencere Modu seçili, oyundada tam ekran seçeneği kapalı. Oyuna başlat diyorum oyuna pencere modunda giriyor ama; İngilizce olarak. İşte sorun burada buraya girince Türkçe olması lazım.

Masaüstü yazılımı sil orjinal dil dosyası varsa sende onu tekrar yapıştır sonra masaüstü yazılımı kur bakalım aklıma başka şey gelirse söylerim şimdilik bu geldi vallahi

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bilgisayar kitlendiği için screenshot alamadım...
    Oyunu başlata tıkladım video girdi ve sonra run time error :70 sorunu verdi ve kitlendi oyun...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

hata alanlar bana msnden ulaşsın [email protected] ten
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Batucuma şu çözüm olur:

Masaüstü.exe nin kısayoluna sağ tıklayıp özellikleri aç.

hedef e tırnaktan sonra bir boşluk bırakıp
    -small_screen -windowed yazısını ekle uygula ve tamam de.

Oyun açılınca ayarlardan da pencere modu işaretli olmayacak ve cache dosyası işaretli olsun.

O zaman oyunu pencere modunda da türkçe oynayabilirsin abisi.Test ettim onayladım

Nesil
    2006

Kaan abi büyüksün ama; bir hatanı düzelteyim. Bunun için oyunun ayarlarında tam ekran seçeneceği işaretli olmayacak. Tekrar teşekkürler.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    tam olarak nerede hata çıkıyor, bu arada yamada başka önemli bir sorun var onu çözmeye çalışıyorum sonra tüm üyelere açacağım çok geciktik, bide üstüne uykusuzluktan geçen gün koltukta sızıp heryerim tutulmuş hastada olduk bugun sınavlara bile gidemedim hasta hasta yatıyorum.
    Mustafa abicim öncelikle geçmiş olsun. Sınavlar için yapacak birşey yok yaz okulunda artık halledicen. Umarım bu cefanın ödülünü alırsın.

Sorun tam olarak, oyunu pencere modu açması için, yazılımda "pencere modu olarak" çalıştır'ı tıkladım. Oyunda da tam ekran modundan çıktım. Oyunu başlat dediğimde oyun başlıyor ama; oyun bu sefer karşıma İngilizce olarak geliyor. Sorun tam olarak budur.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Masaüstündeki fm.exe'ye tırnaktan sonra bir boşluk bırakıp -small_screen -windowed yazıyorsun. Masaüstü yazılımı ekranında hedefi program files/..... vs. belkirliyorsun. "pencere modu olarak" çalıştır'ı tıklıyorsun. Oyunu masaüstü yazılımdan açıyorsun. Ayarlardan "tam ekran" daki tiki kaldırıyorsun Batuhan.

Oyunun ingilizce açılmasının da şöyle bir nedeni olduğunu düşünüyorum. Oyunu açıp çıktıktan sonra sağ altta masaüstü simgesi gözüküyor yani yazılım hala çalışıyor. Kısa bir süre sonra hemen tekrar masaüstünden yazılımı tıklayıp açarsan oyun ingilizce açılıyor. Oyundan çıktıktan sonra sağ alttaki simgelerden masaüstü yazılımını kapatıp sonra tekrar masaüstündeki simgeden çalıştırırsan sorun kalmıyor.

Nesil
    2006

Emre abi zaten ben onu halletim. Ama zaten belirttiğim sorunun tam olarak düzelmesi için yazdım. Genede teşekkür ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Emre abi zaten ben onu halletim. Ama zaten belirttiğim sorunun tam olarak düzelmesi için yazdım. Genede teşekkür ediyorum.
    Tamamdır ozaman.

Evet öyle bir sorun var. Oyundan çıkıp kısa aralıkla tekrar girmek istediğinde ingilizce açılıyor oyun. 2007'nin Türkçesinde de vardı aslında bu sorun.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

iki tane yazılım çalışırsa oyun Türkçe olmaz. kısayollardaki dediğim olursa düzelmesi lazım ama bu konu üzerinde dururuz tekrar, bu arada yama birazdan tüm üyelerin beğenisine sunulacak
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Mustafa abicim öncelikle geçmiş olsun. Sınavlar için yapacak birşey yok yaz okulunda artık halledicen. Umarım bu cefanın ödülünü alırsın.

Sorun tam olarak, oyunu pencere modu açması için, yazılımda "pencere modu olarak" çalıştır'ı tıkladım. Oyunda da tam ekran modundan çıktım. Oyunu başlat dediğimde oyun başlıyor ama; oyun bu sefer karşıma İngilizce olarak geliyor. Sorun tam olarak budur.
    Evet, ayrıca ilginçtir ülke isimleri ve bazı kupa & şampiyona isimleri Türkçe kalıyor.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

özür dileriz yanlış sürümü yüklemişm gece gece : )))

bekleyin 2 dk.

v1.0.33 olanlarda liveupdate.exe yi çalıştırıp güncellesinler.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

hata alanlar liveupdate.exe yi çalıştırsınlar, dosyayı indiremeyenler ise 2dk cık daha beklesin lütfen eğer liveupdate.exede halen hata alıyorsanız dosyayı tekrar indirirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Sayfa 1 / 16 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri