Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 105 sonuç

Konu: Fm 2008 Gerçek Potansiyeli Bulma (Önemli)!

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

antrenmanı da koysan tam süper olac**

Quote Originally Posted by Sir FRD View Post
    genç takım koçlarının potansiyel ve yetenek yargılaması yüksek olursa daha iyi oyuncular çıkartıyor diye düşünüyorum doğru mudur?
    dogru bir tespittir arkadaşım.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bütün msjları tek tek okudum ve gerçekten çok iyi bir sistem kurmuşsun..
    Her bir msjda antrenmanı vermiştirsin diye baktım ama merakım yarım kaldı umarım antrenmanıda bizimle en kısa zamanda paylaşırsın..
    Teşekkürler

arkadaşlar fiyatlaraa bakıp aldanmayın bonservisler ytl cinsinden olduğu için bize yüksek görünüyor ama euro olarak 20-25 milyon euro azarsı anca ve bunuda herkez yapabilir. gereksiz yere heyecan yaptırıyor size.

arkadaşım şu antreman programını paylaşsan da biz de senin gibi başlasak futbolcu tüccarlığına çok uzun bi zamandır merakla bekliyoruz

Thumbs down

Quote Originally Posted by okiday View Post
    arkadaşlar fiyatlaraa bakıp aldanmayın bonservisler ytl cinsinden olduğu için bize yüksek görünüyor ama euro olarak 20-25 milyon euro azarsı anca ve bunuda herkez yapabilir. gereksiz yere heyecan yaptırıyor size.
    dediği doğru zaten antreman programınıda vermemiş ayrıca 8.0 da böle olaylar normal ayrıca bazı arkadaşlar geçerli açıklamalarıda yapmamış

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

fm 08 serisinde Türkiye liginde yetişip değeri 20 mn euro üzerine çıkan kaç tane adam gördün?

okidayın yoruma güldüm
    Oyun başlangıcı bir baktım en yüksek değer Messi 66 Trilyon
    Bende 50 Trilyona adam yetiştirdim. Daha ne beklentiniz var bilemiyorum
    diyorsan ki ben daha iyisini yaparım buyur sahneye o zaman saygı duyarız

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler sanırım 8.0.0 versiyonunda bu böyle oyuncu yetiştirip satmak acayip kolay ankaragücüyle dünyanın en zengin 2. klübüyüm ve en düşük özellikli yetenekli adamıma bile taksitle 38 milyon dolar ödetiyorum bu sanırım bir hata oyundaki bunu yapmak için tek yol oyunda ilerlemek eğer kariyeri 2010 a kadar oynayıp bırakırsak tabii ki büyük paralar kazanamayız kaldı ki üç büyüklerin altyapısından iyi adamlar çıkıyor bence bu fiyatları dolara vurduğumuzda çok abartılacak birşey olduğunu sanmıyorum ben 11 oyuncudan toplam 400 milyon dolar elde ettim bu durumda çok da zor değil scouttan yetenekli oyuncuları kapmak yeterli
    Last edited by juanov : 17.Temmuz.2008 at 14:10

Vallaha oyuncularına baktım gerçekten hayran kaldım.Ben birde kendimi yetenek avcısı sanırdım.Benimkinlerin profilleri bunların 3 te 1 i kadar

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bu da benim durumum bence pek abartılacak bir durum da yok
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    bu arkadaş bu konuyu sadece kendini gösterebilmek için açmış öyle olmasaydı şimdiye kadar koyardı antrenman programını kaldı ki 8.0.0 da herhangi bir antrenman programıyla bundan daha başarılı olmak mümkün siz de genie scout kullanın sizin de böyle olsun arkadaş genie scout kullanmıorum demiş doğru olduğunu varsaysak da herkes böyle bulamaz yetenekleri genie scout işini görür
    Last edited by juanov : 17.Temmuz.2008 at 17:10 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

haklısın bende böyle düşünüyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

1-
    arkadaşın dediği doğru. sen paraları paund'a çevirde ondan sonra görelim birader kaç milyon paund'a sattığını...

2- birde birader milleti uğraştırma. veriyorsan antreman programını ver. vermek istemiyorsan açık açık yaz buraya vermiyeceğim diye...

ya bişey sorcam 3.5Mlik adama nas 48Mlik teklif geliyo bana hep adamların değerinden çok daha az teklifler geliyor hem de taksitle :?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by janjanman View Post
    ya bişey sorcam 3.5Mlik adama nas 48Mlik teklif geliyo bana hep adamların değerinden çok daha az teklifler geliyor hem de taksitle :?
    eğer oyuncunun potansiyeli yüksekse yaşı gençse performansı iyiyse taksitle çok iyi bir paraya satabilirsin

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Basindan beri okuyorum ve nedense vardigim 1. kani
    Reklam kokan hareketler bunlar,
    8.0.0 da oyuncu yetistirmek cok kolay,
    Manager serilerinin butun hepsinde Potansiyeli olan genclere degerinin onlarca kati para verildigi gorulmustur...
    Antrenorlerini ayarlamadan bu oyunu oynayan arkadaslara ben zaten menajer demem, Cunku menajerlik her anlamda kendi taktigini ve antrenman programini olusturmaktir...
    Antrenor ayarlarkende yapacaginiz en mantikli yol;
    Savunma antrenorundeki aranin ozellik Defansif ozelligi en az 19 olacak, ayni sey hucum icinde sut antrenmani icinde gecerli...
    Gencerker in yaptigi cok iyi bir is ama bence biraz abartiya kacmis...

Antrenmanlar ve ekipler hakkinda benim izledigim yolu merak eden varsa imzamdaki kariyerimi takip etsin...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

evet hem de arkadaş bu konuyu açtığında okullar açıktı ve hala antrenman programını koymadı bunda tek bir neden bulunabilir o da hava atmak.kaldı ki sitedeki antrenman programları da gayet güzel kimsenin burdan medet ummasına gerek yok

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir-Ordu

Emurafu'nun yayınladığı bir antreman programı var bence ondan iyisi yok

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

bende Emrah'ın antreman programlarını kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim herkese.

bakın buda benim Kartalspor'un antreman değerleri. bunu sağlamak çok zor değil demek istediğim. arama bölümüne girin her antreman için ayrı personel bulmaya çalışın birden fazla işi olan personel verimli çalışamaz. birde antreman sisteminin yanı sıra o genç oyuncularınıza şans vermeniz de çok çok önemli. Ne kadar çok forma şansı bulursa o kadar hızlı gelişir oyuncunuz.

mesela Sinan Bolat'a bakalım...takımımda 1 sezon geçirdi. elimden geldiğince fazla forma şansı vermeye çalıştım.

bu oyuna başladığımzda Sinan'ın profili. c.a. 110
    --------------------------------------------------------------------------

buda 1 sezon sonunda geldiği nokta. c.a. 135. ki Kartalspor'un antreman tesisleri ortalama seviyede.
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Konuyu bastan sona okudum..Oyunda da cok eski bir mazim yok aslinda donem donem oynadim hep fakat sunu rahatlikla soyleyebilirim ki cok cok abartilicak bir durum yok.. Onemli olan tek sey genc potansiyel yetenekleri bulmak.. Ben 2 tane buldum ve bir sezon sonra aldigimin 3=4 kati fiyatlar gelmeye baslamisti... Birde butun hocalarin cok iyi olmasi gerekior..

Bu arada gencerker kardesim hakkatten senin kadar nazlisini gormedim.. Antrenman programini paylasicak misin paylasmicak misin ?

oyuncu yetiştirmek kolay olabilir ama adamın başarısını küçümsemeyin post larda hep bi küçümseme var lütfen emeğe saygı

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by emow View Post
    oyuncu yetiştirmek kolay olabilir ama adamın başarısını küçümsemeyin post larda hep bi küçümseme var lütfen emeğe saygı
    tabii emeğe saygı göstermek gerekiyor ama insanları bir antrenman programı için bekletmek daha büyük saygısızlık

yaLan oLdu bo topic (:

hiç bi program kullanmadan, 16 yaşındaki tüm gençleri bulabilip toparlıyosa biz bu oyunu hiç oynamamışız diim ne diim...yani ya geniue scout kullanıyodur yada editör programları büyük ihtimalle...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by yigmansiz View Post
    hiç bi program kullanmadan, 16 yaşındaki tüm gençleri bulabilip toparlıyosa biz bu oyunu hiç oynamamışız diim ne diim...yani ya geniue scout kullanıyodur yada editör programları büyük ihtimalle...
    genie scout kullanmadan da oyuncuları keşfedebilir kendi takımının scoutlarını görevlendirerek yetenekli oyuncuları arar ve bulur genie scout kadar kolay olmasa da çok da zor değil

size temin ediyorum ki bu scout programını daha ilk kez bu konuda yorum yapan bir arkadaştan duyuyorum ve ardından googledan arattım turksportal sayfasında güzel bir açıklama ile ne işe yaradıgını öğrendim

#juanov arkadaşım gerçekten güzel cevaplamış o program kadar kolay değildir belki ama düşündüğünüz kadar zor da değil

üstelik ben oyunumda neredeyse 3-5 maçta bir arama motoruna bakıyorum yeni gençler gelmişmi diye
    bu tür detaylar benim için önemli

ve bu yaptığınız "imkansız editör kullanmıştır" tarzında yorumlar benim için iltifat değerinde teşekkür ediyorum çünkü (size göre eğer yalan söylemiyorsam harika işler başardığım söyleniyor )- [ki zaten yalan olmadığını bir ben bir Allah biliyor yeterli] o yüzden size göre imkansız işler yaptığımı bu yorumlarınız sayesinde fark etmiş oluyorum teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

evet genie scout kullanmadan genç yetenekler bulunuyor ben de genie scout kullanmadan oyuncu aramaya karar verdim scoutlarımı görevlendirdim ve 194 PA ya sahip oyuncu bile buldum yani bu mümkün ayrıca gencerker arkadaşımızın antrenman programı sadece bir araç olur yayınlarsa genç yetenekleri bulduktan sonra kendi yaptığınız antrenman programıyla da geliştirebilirsiniz
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    not:PA yı nerden buldun derseniz oyuncuyu bulduktan sonra genie scout programından kontrol ettim
    Last edited by juanov : 28.Temmuz.2008 at 19:20 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

arkadaşlar 1.si bende bikaç defa türkiye liginde 2010ları 2012leri görmüş bi insanım...tamam kendi takımınız zenginleşiyor ama 1 futbolcuya 55 milyon vercek bi başka takım hiç görmedim,hele ki kayseri...

2.si geniue scout yükledim inat ettim,potansiyellere baktım, bu potansiyellerde 23 yaş altı kadro kurmayı bırak 5tane türk oyuncu bulamazsın...ister antremanın güçlü olsun,ister antrenörler oyun yazılımındaki MAXİMUM POTANSİYELi aşamazsınız...Türk liginde bu kalitede kadroyu nasıl kurmuş arkadaş acaba merak ettim...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

evet bu kadar yetenekli türk çıkması bana da biraz ilginç geldi ben de 2019 a kadar geldim bu kadar yetenekli sadece birkaç tane türk gördüm belki şansı iyi gitmiştir arkadaşın

ben de besiktasla aynı seyi yapıorm cok kolay arkadaslar.
    1.once iyi scoutlar bulacaksınız.Scoutların 'oyuncu potansiyel yargılama' enerjisi yuksek olucak 15 ile 20 arası.
    2.bu adamlara bilgisi oldukları ulkelere gondericeksiniz ve yas limiti koyun gonderirken en fazla 17 diyin mesela.o size super yetenekler bulacak
    3.Aldıınız genclerle imzalyabildiklerinizle tam kontrat imzalayın ve hemen kiraya verin mutlaka bir yere verin neresi oldugu hiç önemli değil.
    4.Coachlarınızı deiştirin.Her özelliii iyi bi kaç koc bulamaycaınıza gore.Bir tanesi özelli iyi her biri farklı özelliklerde ustun coachlar bulun 6 7 tane yeterli.Oyunda hep mevcut.15 ila 20 arası özellikleri olan.
    5.antrenman programına fazla gerek yok.Antrenman sekmesine tıklayın,önce hocalara hiç bir antrenmanı vermeyin sonra hemen yanında otomatik gorevlendir var onu yapın.Oyun hangi hoca ne iş yapmakta iyiyse onu oraya atıyor.
    6.Oyuncularınıza teklifler gelecek sakın satmayın
    7.yardımcı antrenorunuz begendiiniz bi oyuncuya bu adamdan cacık olmaz diyebilir onu dinlemeyin bunun sebebi yardımcınızın potansiyel yargılama özelliginin dusuk olmasından kaynaklanır.

iyi oyunlar.Ben de screenshotlarımı eklerim en kısa zamanda.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by yigmansiz View Post
    arkadaşlar 1.si bende bikaç defa türkiye liginde 2010ları 2012leri görmüş bi insanım...tamam kendi takımınız zenginleşiyor ama 1 futbolcuya 55 milyon vercek bi başka takım hiç görmedim,hele ki kayseri...

2.si geniue scout yükledim inat ettim,potansiyellere baktım, bu potansiyellerde 23 yaş altı kadro kurmayı bırak 5tane türk oyuncu bulamazsın...ister antremanın güçlü olsun,ister antrenörler oyun yazılımındaki MAXİMUM POTANSİYELi aşamazsınız...Türk liginde bu kalitede kadroyu nasıl kurmuş arkadaş acaba merak ettim...
    o 55 milyon ytl arkadasım var valla goksel dagı 20 milyon euro ya bayern munih e verdim ben de. turk parası o da o civarlarda.Turkiyede pa cok yuksek 16 17 yasında oyuncular cıkıo zaman ilerledikce.Bir de yonetiminizden altyapı tesislerini guclendirmesini isteyin.Cok iyi adamlar cıkıo.Senin cıkmıyo dedigin PA sı - li olanlardır.Onlar seni kandırmasın o - muhabbetini ben de hala anlayabilmiş deilim.PA sı - 10 olan adam muthiş gelişio anlamadım gitti.
    Ornek: CARLOS VELA
    Last edited by davidvilla : 16.Ağustos.2008 at 16:32 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri