Sayfa 3 / 20 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 591 sonuç

Konu: EURO 08 | 2.Maç | İsviçre - Türkiye

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

İsviçre maçı iLe gerçek sistemimize dönüyoruz. Maça iLeride Nihat ve Semih iLe başLayacağız. Yani bu demek oLuyor ki Nihat İsviçre defansını çiğ çiğ yer anLamına geLiyor. Bu haberi duymam iLe birLikte artık kazanacağımızı ve çok iyi bir oyun oynayacağımızı düşününmeye başLadım. Orta sahada Emre,Arda,Kazım,Mehmet, Savunmada ise Emre Aşık, Emre Güngör ve Hamit, BaLta oLucak. GeLiyoruz İsviçre sıkı dur
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

arda turan mutlaka ve mutlaka oynamalı. tuncay yedek oturmalı orta saha bozulmasın emre aurelıo ıyıydı ama emrenın daha fazla sorumluluk ustlenmesı lazım. ınsallah alacagız ve umudumuzu son maca tasıyacagız..

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Bene sistem değişmez Tuncayın yerine Arda,Gökhan'ın yerinede Emrelerden biri oynar.Diğerleri yerinde kalır.

İlk maçta kaleyi bulan tek şutumuzun olması tam bir felaketti.Umarım bu maçta aynısı tekrarlanmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Servet'in oynama ihtimali varmış.Bu umutlandırdı beni.Ben eğer Servet oynarsa yanında Emre Güngör'ün oynaması gerektiğini düşünüyorum.Tamam fazla tecrübesi yok ama Emre Aşık'tan daha faydalı olacağını düşünüyorum.Ondan daha iyi kademeye girer.Misal Galatasaray maçlarından seyrettiğim kadarıyla ceza sahasında çok tehlikeli pozisyonlarda çok başarılıydı.Pepe'nin attığı golde Emre Güngör olsa belki o golü yemezdik.Zaten Servet ile birbirlerini tanıyorlar..

Sistem değişikliğine gidecekmişiz.Terim ilk maçtan gerekli dersleri çıkarmış gibi gözüküyor.Böylesine zor kader maçlarında genelde başarılı oluyoruz.Milli takımımızın ilk maça göre daha iyi bir performans ortaya koyacağına inanıyorum..
    So what?
    Saike

Fatih Terim sürpriz bir kadroyla çıkabilir yine, herkesin beklediğinin aksine, göreceğiz. Bence Hamit orta sahanın sağında oynamalı, ama o orada oynarsa bu sefer geçen maçın bizim takımdan en iyisi Kazım oynayamayacak. Fatih Terim Kazım'a yer açmak için Hamit'i beke çekecek bence, ya da Kazım'ı ileri uçta Nihat'ın yanında kullanacak. Eğer hücumu düşünüyorsak sol bekte Uğur Boral oynamalı. Geçen maçta Hakan Balta ne savunma yapabildi ne hücum, Uğur en azından hücum yapabiliyor ara sırada çıkışlarıyla, Sevilla maçındaki gibi oynarsa çok faydalı olur ama istikrarsız bir futbolcu olduğundan riskli bir seçim olabilir.

Senderos ve Müller'in arasında Koller bile ezildi, Nihat hiçbir şey yapamaz bence bu ikili arasında, mutlaka yanına bir santrafor konulmalı. Duran toplarda çok dikkat etmeliyiz, Portekiz nasıl duran toplarda etkili olduysa onların da Senderos, Derdiyok, Müller gibi kafa toplarında etkili silahları var.

Geçen maçta yapmadığımızı bu maçta yapmalıyız, uzaktan sık sık şut atmalıyız. Şu ana kadar oynanan bütün maçları seyrettim de, bir biz şut atmıyoruz gibime geldi bana, ya da atamıyoruz, attırmadılar çünkü. Polonya'yı izledim, kaleyi gördüklerinde vuruyorlar, Avusturya'ya bakıyorum, kaleyi sık sık yokluyorlar, Almanya da dün fırsat bulduğunda kaleyi oldukça fazla yokladı ve açılış maçında da kalede Petr Cech olmasına rağmen Frei çıkmadan önce kaleyi yoklamıştı. Bizim uzaktan bir Mevlüt'le cılız şutumuz var. Etkili şut atabilecek isimlere de sahibiz, Emre gibi, Kazım gibi, Nihat gibi, Hamit gibi, bence sık sık kaleyi yoklamalıyız bu maçta.

Kazanacağımızı ümit ediyorum. Kazanırsak İsviçre'yi turnuvadan safdışı bırakır, son maça taşırız umutlarımı. Haydi milli takım...

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Sergio_Aguero View Post
    Ya bana kalırsa biz kendi kendimizi kandırıyoruz isviçrenin kadrosundanda daha kaliteli bir kadromuz yok.
    Baktığımızda kalede volkan ve benaglio arasında pek fark göremiyorum.Defan bölgemizde ise onların daha iyi olduğunu kabullenmek gerekir.Adamların sağbeki degen bu yıl liverooola transfer oldu senelrdir avrupada oynuyor stoperleri senderos ve müller ise bizim stoperlerimizden kat kat daha iyi olduğunu kabullenmek gerekir ikisde üst düzey avrupa takımalrının kadrosunda yer alıyor.Solbel Magnin ise Hakan Baltadan farkı yok.Orta alanda sağ kanatlarında valon behrami genç ve hızlı bir isim bizim sağ kanadımızda oynayan kazımdan daha hızlı pek fark yok ama aralrında.Orta alanda Gökhan İnler ve Gleson Fernandes bizim orta alandan daha kaleti görünüyor.Özellikle Gökhan İnleri çok beğeniyorum ben.Sol kanatlarındaki Barnetta ise Tuncayla kalite olarak aynı ama performans olarak çok daha iyi başladı turnuvaya.Foret hattında bizim üstünlüğümz var Streller - Frei ikilisinden ama bizde forvet hattını kullanamıyorz daha malesef böyle bakıldığında şüphesiz evsahibi avantajınıda kullanan İsviçre bizim maçı alacaktır ancak bizim oyunumzu değişirse ürek oynamazsak kendimiz gibi istekli yürekli oynarsak maçı öyle alabilirz
    Yazdıklarının çoğuna katılıyorum. İsviçre Milli Takımı tribünde de bizden önde olacakları kesin. Tribünde verecekleri tepkide 2006 yılında yaşananlar sayesinde bizi strese sokabileceğini düşünüyorum. Onların forvet hattı Frei'nin sakatlanmasından dolayı gücünü yitirdiğini düşünüyorum. Bu yüzden maça kontrollü başlayıp skoru koruyup son dakikalarda üstümüze geleceklerdir. Forvetlerimize iyi top ulaştırırsak ve onları bolca pozsiyona sokarsak maçı kazanırız. Tek yapmamız gereken Nihat'a, Mevlüt'e veya Semih'e top indirmemiz gerekiyor. Toplar indirdikten sonra forvetlerimiz gerekeni yapacaktır.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Kazım yerine Arda oynarsa kazanırız(evet ondan bahsediyorum,şu geçen maç herkesin beğendiği,takımın en iyisiydi dediği adam!)Bence bir önceki maçtan sonra Tuncay yedek kalabilir.Nihat forvet olduğu zaman etkili olamıyor.Benim düşüncem Semih tek forvet olsun.Ona sağdan Nihat,soldan Arda destek versin.Mc olarak Hamit,Emre.Dm olarak da Aurelio oynasınSağ bek sabri,sol bek geçen maç kötü oynasa da Hakan Balta.Defansta da mecburen EmrelerHayırlısı olsun,İnşAllah kazanacağız bu sefer...

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Gökhan kadrodan cıkarılmış sanırım..Zaten belli idi..Zan çok sık sakatlanan biri bunu olacagı ise belli idi..Faulu yapan o sakatlanan gökhan..Geçmiş olsun gökhan...Emre güngör bence mont edilmeli..Emre asık bana hiç güven vermedi..Umarım servet maça yetişir..Yahu bu servette bu sezon her maçı sakat sakat oynadı..Arda falan kesin oynamalı..isvicre daha çok defansif tskım çünkü..Semih'de oynamalı..

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

İbrahim'i isterim

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Terimin artık gerçekleri görüp şöyle bir 11 çıkarmasını bekliyorum

--------------------Volkan--------------------

Sabri-----EGüngör-----Servet-----HBalta

---------------------Aurelio--------------------

---------------Ayhan-----Emre---------------

Hamit-----------------------------------Arda

--------------------Nihat-----------------------

Ayrıca elimizde kısa bir nihat varken yerden oynamalıyız kesinlikle yüksekten oynama gibi saçmalığa girmemeliyiz kesinlikle

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beyler herkes kafasındaki takımı koymuş izninzle bende gerekçeleriyle birlikte takımımı koymak istiyorum.
    -------Semih---------------
    ---------------Nihat-------
    Arda------------------Hamit(Kazım)
    --------Emre---------------
    ---------M.Aurelio----------
    Balta--Servet--E.Güngör--Sabri
    -------Volkan(Rüştü)--------
    Arkadaşlar öncelikle hücum hattındaki pivot sayılabilecek forvet olarak tek alternatifimizin semih olması çok kötü ama mecburuz malesef. Hani orada Hakan Şükür, Ümit Karan, Fatih Tekke, Gökhan Ünal gibi özellikli oyuncularımız varken Semih gibi hiç bir özelliği olmayan (biraz beleşçilik var, şansa inanırım ama asla güvenmem) bir adama kaldık ama ne yapalım. Nihat SC değil, Am/Fc Tarzı. Mevlüt'ün geçen maçlarda oynadığı bölge gibi düşünelim. Nihat burada top sürebilecek, uzaktan şut çekme şansı bulacaktır. Nihatın ilacı da budur. Kazım sağ kanatta etkili oynuyor kim ne derse desin, ama Hamit tercihine de hiç bir itirazım olmayacaktır. Kazım sonradan girip rakibi yıpratabilir. Aynı şekilde Gökdeniz'i de sol kanat için düşünelim. Bunlardan en az birisi ikinici yarı oynatılmalı. Solda zaten Arda. Emre ofansa biraz katkı sağladığında performansını göreceğiz Emre'ye güvenimiz tam. Marco tam bir görev adamı zaten. Yedeği de hazır. Kırk yıllık ön libero sorununu 2 yılda çözdük, arttı bile Hakan Balta: Alternatifi yok. Servet: keza öyle. Güngör: Aşık'tan çok daha faydalı olacaktır eminim. Sabri: Sağ bek belki tam mevkisi değil ama şu takımda sağ beke en uygun oyuncu Sabri. Göbekte falan oynatarak bir yere varamayız. Ve en rahat konu kale bence. İkisine de güveniyorum. Volkan oynarsa daha iyi olur daha formda şu zamanlar..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

2-0 alırız bence .Alamazsak zaten gruptanda çıkamayız
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Turnuvada ne yapacağı belli olmayan bir biz varız hiç bir sistemimiz yok taktiğimizde Cech'in söylediği gibi eğer oyuncularımız gününde olursa her takımı yenebiliriz ancak kötü gününde olurlarsa her takımada yenilebiliriz.Bu bana Fenerbahçe'yi hatırlattı.Bi kere bu maça nasıl çıkacağımız öenmli biz mi baskı kurmaya çalışacağız yoksa öncelik gol yememekte mi?

Portekiz-Çek Cumhuriyeti maçı bizim maçtan önce, bence bu maçın skoruna göre bizim oyun anlayışımız belirlenecek. O maçtan olur da bir beraberlik çıkarsa biz var gücümüzle saldırıp galibiyet için oynayacağız, başka çaremiz yok.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Volkan
    Sabri Emre Gungor Servet Hakan Balta

Aurelio
    Hamit Arda

Nihat Tuncay( emre)

Mevlut(Semih)

Arkadaslarin dedigi gibi yerden oynamaliyiz, yerden cok daha guclu olcaz. Mevlut, Nihat, Tuncay, Arda ve Hamitlede ustlerine dogru gitcezki aciklar versinler

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Yerden oynamamız gerektiği fikrine katılıyorum.Uzun İsviçre stoperleri mevcut oyuncularımızla aşamayız bence..

Portekiz maçından daha çok merak ediyorum bu maçta göstereceğimiz performansı..

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    Portekiz-Çek Cumhuriyeti maçı bizim maçtan önce, bence bu maçın skoruna göre bizim oyun anlayışımız belirlenecek. O maçtan olur da bir beraberlik çıkarsa biz var gücümüzle saldırıp galibiyet için oynayacağız, başka çaremiz yok.
    O maçın sonucu ne olursa olsun bu maçtan mutlaka galibiyetle ayrılmamız lazım.İsviçre'nin şansı 0 lanmalı yoksa son maçta bizans oyunları dönebilir..

Ha belki Portekiz o maçıda kazanırsa kazanmak için şevkimiz artabilir..
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

Tuncay'ın yerine Arda, Mevlüt'ün yerine Semih, Kazım'ın yerine Sabri oynamalı ve Hamit ileri çıkmalı. Hamit'ten kesinlikle yararlanmalıyız bu maçta. Uzaktan attığı şutlara ihtiyacımız var.

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarın 2. maçını Basel'de İsviçre ile yapacak olan (A) Milli Futbol Takımı'nda sakatlar kervanına Emre Belözoğlu da katıldı.

Alınan bilgiye göre, dün basına kapalı yapılan antrenman sonrası kamp yaptıkları otelde sağ alt baldırında şiddetli ağrı hisseden Emre Belözoğlu, bu sabah MR'ı çektirilmek üzere hastaneye götürüldü.

Emre'nin durumunun MR sonucuna göre netlik kazanacağı öğrenildi.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    O maçın sonucu ne olursa olsun bu maçtan mutlaka galibiyetle ayrılmamız lazım.İsviçre'nin şansı 0 lanmalı yoksa son maçta bizans oyunları dönebilir..

Ha belki Portekiz o maçıda kazanırsa kazanmak için şevkimiz artabilir..

Şemsiye kesinlikle katılıyorum. Portekiz - Çek Cumhuriyeti maçının skoru bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan tek maç İsviçre maçı. Önümüzde tek bir maç kaldı ve eğer kazanırsak bir maça daha kalacak. Eğer kaybedersek son maç sadece formalite olacak. Bu yüzden biz kazanalım o maç bittikten sonra Çek Cumhuriyeti maçını düşünürüz.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

İsviçre'ye karşı hücumda yerden oynayarak pozisyonlar buluruz fakat defansımızında pozisyon vermemesi lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Emre Belözoğlu İsviçre'ye karşı yok sakatlığından dolayı

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Emrenin olmamasıda kötü bir durum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

vardı da noldu arkadaslar guya sorumluluk alacaktı takımı sırtlayacaktı..! topal oynasın onun yerıne ya da arda turan

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Şemsiye kesinlikle katılıyorum. Portekiz - Çek Cumhuriyeti maçının skoru bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan tek maç İsviçre maçı. Önümüzde tek bir maç kaldı ve eğer kazanırsak bir maça daha kalacak. Eğer kaybedersek son maç sadece formalite olacak. Bu yüzden biz kazanalım o maç bittikten sonra Çek Cumhuriyeti maçını düşünürüz.
    O maçın skoru nasıl önemli değil? O maçta Çek Cumhuriyeti bir puan çıkarsa, bizim şansımız zora giriyor.

Diyelim o maç berabere bitti, biz yendik, puan durumu, Portekiz 4, Çek Cum. 4, Türkiye 3, İsviçre 0 olur. Son maça mutlaka galibiyet için çıkmak zorunda kalacağız. Galibiyet dışında hiçbir sonuç işimize yaramayacak.

Eğer o maçta Portekiz yenerse Çekleri, biz de İsviçre'yi yenersek, puan durumu, Portekiz 6, Çek Cum. 3, Türkiye 3, İsviçre 0 olacak. Son maçtan beraberlik bile bizi averajla çıkaracak.

Averaj olayına gelirsek, bizim İsviçre'yi tek farkla yendiğimizi düşünelim. -1 olacak averajımız. Portekiz de 3 farkla Çek Cum. yensin. Onların averajı da -2 olacak. Son maçta beraberlikte de averajla çıkan biz olacağız.

Bence Çek Cum. - Portekiz maçı inanılmaz önemli bizim için. Olur da Çek Cum. galip gelirse -ihtimal bile vermiyorum ama futbol bu- gruptan çıkmamız mucizelere bağlı olur, hatta çıkamayız bile diyebiliriz.

O maçın skoru nasıl önemli değil? O maçta Çek Cumhuriyeti bir puan çıkarsa, bizim şansımız zora giriyor.

Diyelim o maç berabere bitti, biz yendik, puan durumu, Portekiz 4, Çek Cum. 4, Türkiye 3, İsviçre 0 olur. Son maça mutlaka galibiyet için çıkmak zorunda kalacağız. Galibiyet dışında hiçbir sonuç işimize yaramayacak.

Eğer o maçta Portekiz yenerse Çekleri, biz de İsviçre'yi yenersek, puan durumu, Portekiz 6, Çek Cum. 3, Türkiye 3, İsviçre 0 olacak. Son maçtan beraberlik bile bizi averajla çıkaracak.

Averaj olayına gelirsek, bizim İsviçre'yi tek farkla yendiğimizi düşünelim. -1 olacak averajımız. Portekiz de 3 farkla Çek Cum. yensin. Onların averajı da -2 olacak. Son maçta beraberlikte de averajla çıkan biz olacağız.

Bence Çek Cum. - Portekiz maçı inanılmaz önemli bizim için. Olur da Çek Cum. galip gelirse -ihtimal bile vermiyorum ama futbol bu- gruptan çıkmamız mucizelere bağlı olur, hatta çıkamayız bile diyebiliriz.

Egemen iyi hos diyorsun da öyle ya da böyle biz bu maci mutlaka kazanmaliyiz,yoksa zaten Cek maci fazla önemli olmayacak bizim icin.
    Bizimkiler eger Ceklerin alacagi bir maglubiyetten sonra daha motive olacaklarsa hic oynamasinlar isvicre ile,bosuna zaman kaybi.Bence bakis acin biraz yanlis.

Ayrica Emrenin olmamasi fazla kötü degil.Ayhan,Topal,hatta Hamit oynar onun yerine.

Once cekler kaybetsin sonra biz alalim onemi yok demek olmaz cekler berabere kalar yada yenerse isimiz zora girer

Nesil
    2006

Kendimi yanlış anlatmışım özür dilerim. Türkiye, rakibi İsviçre'yi yenmediği sürece Portekiz - Çek Cumhuriyeti'nin skoru önemli olmadığını söyledim. Öncelikle bizim yenmemiz gerekiyor. Biz yendikten sonra otururz durumuza tekrar bakarız ve neyin gerekli olduğuna karar veririz.

Portekiz'in Çek Cumhuriyetini 1-0 yendiğini düşünürsek ve bizimde İsviçre'yi 1-0yendiğimi düşünürsek gene Çek Cumhuriyetini yenmemzi gerekecek bir üst tura çıkmamız için. Çünkü; o zamanda atılan goller eşit olacağı için yenilen gollere bakılacak ve biz orada geri kalacağımız için turnuvaya veda edeceğiz.

İşin kısası biz İsviçre'yi önce bir yenelim, gerkirse Çek Cumhruiyetinide yeneriz.

Grup öyle bir duruma geldki ki grubu üç takımda altı puan ile bitirebilir ve ilk kez altı puan alan bir takım turnuvaya veda eder.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Stoperde Servet ve Emre aşık olacaktır..Keske Emre güngörü oynatsa

Evet, dediğin tabii ki doğru. Biz yenmediğimiz sürece, yani yenilirsek işimiz kesin bitiyor, beraberlikte umudumuz son maça kalıyor, tabii Çekler puan alamazsa Portekiz'den.

Bizim için galibiyet tek sonuç değil. Yenilmeyelim yeter. Yenersek elbette büyük avantaj, yenilirsek turnuvaya veda ederiz, berabere biterse de Çekler'in yenildiğini varsayarsak son maçta Çekler'i yenmemiz halinde tur atlarız. Tabii son maça galibiyet için çıkacağımıza, İsviçre'yi yenelim, Portekiz de Çekler'i yensin, son maçta beraberlik ihtimali de averajla işimize yarayabilsin, ne ala.

Düğüm yarın çözülecek bakalım, hep beraber göreceğiz. İnşallah skorların hepsi lehimize gelişir.

Tuncay oynamasın.Takımı batırıyor. Arda duruken onun oynaması saçmaydı bence.

----------------Volkan------------------------
    Sabri ----- Servet ------- Emre G.------ Hakan B.

---------------------- Aurelio ------------------------------

------------------ Ayhan ------ Tümer------------------

Hamit ---------------------------------------- Arda

---------------------- Nihat -------------------------------

Sayfa 3 / 20 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri