Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 83 sonuç

Konu: Veritabanı Güncellemesi v1

Default Veritabanı Güncellemesi v1

2007-08 sezonunun bitişiyle birlikte kulüpler için yepyeni bir sezon açıldı: transfer sezonu. Yeni sezonla birlikte değişen sadece oyuncuların takımları olmadı/olmayacak. Kulüplerin ligleri ve gideceği Avrupa kupaları da değişti. İşte bu yama da bunları bulacaksınız. Daha fazla söze gerek yok, ayrıntılar aşağıda.

Dosya sürümü: 8.0.2

Değişiklikler:

1. Yama da 13 ülke, 15 ligdeki transferler bulunmaktadır.
    2. 13 Avrupa ülkesinde gerçekleşen tam 163 transfer yamada bulunmaktadır.
    3. 15 ligde ki 78 takım birbiriyle yer değiştirmiştir.
    4. Yama da bulunan ülkeler ve ligler; Almanya, Fransa,Hollanda, İngiltere (Premier Lig ve Championship), İskoçya, İspanya, İsviçre, İtalya, Portekiz, Romanya, Rusya, Türkiye (Süper Lig ve 1. Lig), Yunanistan.
    5. Yama da bulunan tüm ülke ve liglerin; transferleri, Avrupa kupalarına giden takımları ile düşen-çıkan takımları güncellenmiştir.
    6. Bunların dışında, bu transfer sezonunda serbest kalan onlarca oyuncu, kiralık anlaşması bitenler ve menajer transferleri de yamaya eklenmiştir.
    7. Oyunda bulunan 79 sakatlık ismi Türkçeleştirilmiştir.

Emeği geçenler: FM 2008 Türkçe çeviri ekibinde ki Aliapaydin adlı arkadaşıma bu yamadaki sakatlık çevirilerindeki katkısından dolayı teşekkürler.

Not: Son iki sezonda bazı ülkelerden Avrupa kupalarına giden takım sayısı değiştiği için, bu ülkelerin Avrupa kupalarına giden takım sayısı 2008-09 sezonu ile birebir olmayabilir. Örneğin; Geçen sezon Yunanistan’dan UEFA’ya 4 takım giderken, bu sezon 2 takım UEFA’ya gidecektir ama editörden bir değişiklik yapma imkânımız olmadığı için bu yama da yine 4 takımla gidecektir. Avrupa kupalarına giden takım sayısı geçen sezon ki gibidir ama telaşlanmayın bu sadece birkaç ülkeyi kapsıyor.

İyi oyunlar. (Yapılan değişikliklerin tam listesi, yamanın içindeki Wordpad belgesinde mevcuttur.)

Dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
    Last edited by Ouzy : 11.Haziran.2008 at 18:03

Daha çok erken gibi geldi ama emeğine sağlık kardeş indirip bir bakacağım...

Evet biraz erken gibi ama transfer dönemi bitince yayınlamanın bir anlamı olmayacağını düşündüm. Eylül-Ekim'de 2009 çıkacak zaten. Zaten sadece transferlerde yapılmadı bu yamada.

Quote Originally Posted by Ouzy View Post
    Uyarı: Bu çalışmaya “Turksportal Masaüstü Yazılımı” çıkmadan önce başladığım için ülke ve lig isimleri, eğer bu datayla oyuna girerseniz Türkçe olmayacaktır.
    arkadaşlar ben burayı anlamadım kusura bakmayın.bu datayla oyuna girdiğimiz zaman bir tek lig isimlerimi türkçe olmuyacak?
    bir'de ben bu yamayı kuramadım yardım ederseniz sevinirim.
    şimdiden teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler güzel bir çalışma olmuş..

Quote Originally Posted by hopeful7 View Post
    arkadaşlar ben burayı anlamadım kusura bakmayın.bu datayla oyuna girdiğimiz zaman bir tek lig isimlerimi türkçe olmuyacak?
    bir'de ben bu yamayı kuramadım yardım ederseniz sevinirim.
    şimdiden teşekkürler
    Evet, bir tek lig ve ülke isimleri Türkçe olmayacak.

"Veritabanı Güncellemesi v1" dosyasını 'Belgelerim -> Sports Interactive -> FM 2008 -> db' buraya atacaksın. Yeni oyuna başlarken de karşına çıkan veritabanlarından hangisini oynamak istiyorsan onu seçeceksin.

yani anladığım kadarıyla bir nevi 2008-2009 sezonunun başından başlıcaz. peki oyundaki yılda 2008 haziran ayından mı başlıcak yoksa normal fm2008'deki gibi 2007 haziran ayından mı başlıcak? sorum biraz garip gelebilir ama anlamışsındır umarım

2007 den başlar lig...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Transferler çoğalmadan bunu yapmanız iyi olmuş
    Yakın zamanda bende yapacaktım bu iyi oldu. Tüm transferler tam ise yeni transferleri bunun üzerine eklerim artık

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

Çok güzel bir çalışma olmuş. Devamını bekliyorum. Yine yardıma varım Bi de sonraki versiyonda şu ülke ve lig isimlerini halletme şansımız olabilir mi acaba ya? Ona bi kafa yormak lazım aslında.

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Transferler çoğalmadan bunu yapmanız iyi olmuş

Yakın zamanda bende yapacaktım bu iyi oldu. Tüm transferler tam ise yeni transferleri bunun üzerine eklerim artık
    15 ligdeki çoğu transferi yaptım işte.

Yamada yaptığım bütün değişiklikleri, transferleri falan yamanın içindeki Wordpad belgesinde görebilirsin.

Eğer bunun v2'sini çıkartmak istiyorsan koordineli çalışabiliriz.

Quote Originally Posted by utku_hagi View Post
    2007 den başlar lig...
    ben de öyle tahmin etmiştim, o kötü biraz onu da düzeltme şansımız yok galiba?
    2007'den başlarsa pek gerçekçi olmuyor da ama güzel bir çalışma yine de kullancam tabi ki, eline sağlık.

Öyle bir şansımız yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

15 ligdeki çoğu transferi yaptım işte.

Yamada yaptığım bütün değişiklikleri, transferleri falan yamanın içindeki Wordpad belgesinde görebilirsin.

Eğer bunun v2'sini çıkartmak istiyorsan koordineli çalışabiliriz.
    Olabilir. Geçen sene bende yapmıştım veritabana güncelleştirmeleri. Bu senede düşünüyodum.

Transferlere sporx.com, goal.com, transfermarkt.de sitelerinden bakabilirsin. Goal'ün tüm dillerinde bak ama diğer dillerde o liglerin daha detaylı transferleri yazıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

Hadi bakalım. Geniş çaplı bir patch kokusu geliyor burnuma. Merakla bekliyoruz

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Olabilir. Geçen sene bende yapmıştım veritabana güncelleştirmeleri. Bu senede düşünüyodum.

Transferlere sporx.com, goal.com, transfermarkt.de sitelerinden bakabilirsin. Goal'ün tüm dillerinde bak ama diğer dillerde o liglerin daha detaylı transferleri yazıyor.
    Benim en güvendiğim site transfermarkt.de. Bu yamayı da oradaki transfer haberlerinden yaptım.

Evet, bir tek lig ve ülke isimleri Türkçe olmayacak.

"Veritabanı Güncellemesi v1" dosyasını 'Belgelerim -> Sports Interactive -> FM 2008 -> db' buraya atacaksın. Yeni oyuna başlarken de karşına çıkan veritabanlarından hangisini oynamak istiyorsan onu seçeceksin.
    teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

Arkadaşlar kaçar mı benden? "Turksportal Masaüstü Yazılımı" çıktıktan sonra editörden yeni bir database oluşturdum. Burada benim bu yamamda ki database den farklı olarak turksportal.lnc dosyası olduğunu gördüm ve bunu 'Belgelerim -> Sports Interactive -> FM 2008 -> db -> Veritabanı Güncellemesi v1 -> lnc' kısmına kopyaladım ve sorun çözüldü. Artık lig ve ülke isimleri de Türkçe olacak bu yamada.

Şuanda upload ediyorum dosyayı, bitince Mustafa abi ekler siteye.

Eğer yeniden indirmek istemiyorsanız, database nizdeki "turksportal.lnc" dosyasını bulun ve dediğim yere kopyalayın.

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

vay işte beklenen gelişme. şimdi kusursuz bir patch oldu işte. Bravoo

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler.. Ellerinize Sağlık..

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Düsen takimlar filanda degistimi

Değişti. Eğer en baştaki mesajımı okusaydın görecektin değiştini. Düşenler-çıkanlar, Avrupa Kupalarına gidenler, 163 transfer, hepsi değişti.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yeni dosya eklendimi yoksa ilk mesajındaki eski mi ?

Yeni dosyayı
    http://rapidshare.com/files/12171629...si_v1.rar.html

buradan indirebilirsiniz. Mustafa abi ekler siteye biraz sonra.
    Last edited by Ouzy : 11.Haziran.2008 at 20:42

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Teşekkürler eline sağlık ...

sorularım sunlar olacak.. türkiue kupasında deplasman golü kuralı olmaması sacmalıgı war oyunda beni türkiye liginden tamamıyle uzaklastıran bi sacmalık bu düzeltildi mi ? bir de finans problemleriyle ilgili bir calısman oldu mu tesekkür ederim..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Milan Şampiyonlar Ligine Juventus UEFA kupasına gidiyor . Bende kendi datamda bu sorunu düzeltemedim bu datada da aynı durum var Editörden ayarlansa bile Milan UEFA'ya gitmiyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ceta View Post
    sorularım sunlar olacak.. türkiue kupasında deplasman golü kuralı olmaması sacmalıgı war oyunda beni türkiye liginden tamamıyle uzaklastıran bi sacmalık bu düzeltildi mi ? bir de finans problemleriyle ilgili bir calısman oldu mu tesekkür ederim..
    Deplasman gol kralı, finans problemi falan bunları düzeltmek editör ile mümkün değil. O yüzden arkadaş yapmamıştır değil, yapamamıştır.

Quote Originally Posted by Fernando Gago View Post
    Milan Şampiyonlar Ligine Juventus UEFA kupasına gidiyor . Bende kendi datamda bu sorunu düzeltemedim bu datada da aynı durum var Editörden ayarlansa bile Milan UEFA'ya gitmiyor
    Bir sene önceki sıralamayı düzeltsen aslında hangi kupaya gideceğinin düzelmesi gerekiyor. Bir hata yapmış olabilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Teşekkür ederim elleriene sağlık.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

elinize sağlık arkadaşlar...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri