Sayfa 1 / 18 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 530 sonuç

Konu: EURO 08 | 3.Maç | Türkiye Cumhuriyeti - Çek Cumhuriyeti

Nesil
    2006

Thumbs up EURO 08 | 3.Maç | Türkiye Cumhuriyeti - Çek Cumhuriyeti

Grupta oynayacağımız son maç.İsviçre maçıyla gerçek sistemimizi bulduk diye düşünüyorum.Basında berabere kalınması durumunda penaltılara kalınacağı haberleri çıkmaya başladı.Berabere kalmak gibi küçük düşünmemeli,kazanıp da çeyrek finale çıkmalıyız diye düşünüyorum.

Çeklerin defansı çok iyi gerçekten,çok iyi takım oyunu oynuyorlar.Sionko,Fenin,Baros gibi çok tehlikeli isimleri var.İleri uçta kanatların topu Koller'e buluşturmasına da izin vermemeliyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Umarım kazanırız.Yada en azından penaltılara götürürüz maçı.Koller'e çok dikkat etmeliyiz.Bütün hava toplarını rahatlıkla alabiliyor o boyla.O yüzden defansımıza çok iş düşücek bu maçta.Ayrıca Nihat ve Tuncay'ın turnuva bitmeden eski formlarını yakalamaları lazım.

Nesil
    2006

Kazanan bir üst tura çıkacak. Bu maçta beraberlik olmayacak. Bu nedenle dikkatli olmamız şart. Maçda ilk öne geçen takım biz olursa 1-0 korumak içni defansa çekilmemeliyiz o zaman büyük sorunlar yaşamalıyız. Eğer bu maçı kazanamk istiyorsak mutlaka farkı ikiye çıkartmamız gerekiyor. Yoksa son dakikalara gene İsviçre maçında ki gibi gireriz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Umarım bu maçta 4-4-2 ye döneriz artık. Çek'lerde bizim gibi 4-3-3 düzeniyle oynuyor. Ortadan atak yapabilecek oyuncularımız var tabi o defansı geçebilirmiyiz bilemiyorum .

Hava toplarında etkisiz olduğumuzu artık tüm dünya biliyor Çekler sağlı sollu geleceklerdir. Koller 11 başlar. işimiz çok zor. Defansı geçersek kalede Dünyanın en iyi 3 kalecisinden birisi var.

İşimiz çok zor...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Artık bu maçta gerçek Türkiye'yi gösterme zamanı geldi.Futbolcularımız maça nasıl olsa sonunda penaltılar var,beraberlik yeterlidir psikolojisi ile çıkarsa hayal kırıklığına uğrayabiliriz.Onun için bu maçta futbol oynamalıyız,kendimizi rakibe kabul ettirmeliyiz.Çekler orta sahayı güçlü tutuyorlar,rakibe top yaptırmıyorlar.Galasek,Polak,Matejovski,Jarolim dörtlüsünden üçü mutlaka orta alanın ortasında oynuyor ve rakibin top yapmasını engelliyorlar.Bu yüzden bizimde orta sahayı kalabalık tutmamız lazım.Kanatlarda Plasil ve Sionko gibi çok iyi oyuncular var.Sabri hem bunun için,hemde Hamit'ten orta sahada yararlanmak adına oynamalı bu maçta.Forvette tartışmasız Semih-Nihat ikilisi oynamalı.Duran toplarda inanılmaz tehlikeliler.G.Zan E.Aşık'ın yerine mutlaka oynamalı...

-----------------Volkan-------------------

Sabri-------G.Zan----Servet---------H.Balta

-------------Aurelio--Emre-----------------

------Hamit-------------------Arda--------

-------------Semih----Nihat---------------

Tuncay'ın artık takımdan kesilme vaktinin geldiğini düşünüyorum.Hamit ve Arda'nın Çeklerin kalabalık orta saha düzenine ayak uydurabilmek adına orta alanın ortasına yakın oynamalılar.Yani çizgide oynamamalılar...

Allah yardımcımız olsun....

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

Quote Originally Posted by anilton View Post
    Artık bu maçta gerçek Türkiye'yi gösterme zamanı geldi.Futbolcularımız maça nasıl olsa sonunda penaltılar var,beraberlik yeterlidir psikolojisi ile çıkarsa hayal kırıklığına uğrayabiliriz.Onun için bu maçta futbol oynamalıyız,kendimizi rakibe kabul ettirmeliyiz.Çekler orta sahayı güçlü tutuyorlar,rakibe top yaptırmıyorlar.Galasek,Polak,Matejovski,Jarolim dörtlüsünden üçü mutlaka orta alanın ortasında oynuyor ve rakibin top yapmasını engelliyorlar.Bu yüzden bizimde orta sahayı kalabalık tutmamız lazım.Kanatlarda Plasil ve Sionko gibi çok iyi oyuncular var.Sabri hem bunun için,hemde Hamit'ten orta sahada yararlanmak adına oynamalı bu maçta.Forvette tartışmasız Semih-Nihat ikilisi oynamalı.Duran toplarda inanılmaz tehlikeliler.G.Zan E.Aşık'ın yerine mutlaka oynamalı...

Söylediklerinize katılmakla beraber kadro seçimide tam benim kafamdaki gibi olduğunu belirteyim.Evet, Tuncay verilen fırsatları iyi kullanamamıştır ve artık kenara çekilme zamanı gelmiştir.Hamit sağ kanatta oynamalı kesinlikle.Defansımız ise çok ama çok dikkatli olmalı.Koller'in hava toplarında ne kadar etkili olduğunu bilmeyen yoktur.Çok iyi tutmamız gerek onu.Gerçi Brückner geçen maçta olduğu gibi yine Baros ile başlayabilir.Baros'ta topla iyi oynayan bir oyuncu ama Servet'in onu durduracağını düşünüyorum.Burda sürpriz isim Sionko, sürpriz çıkışlar yapıp içeri koşuyor arkada kendini unutturup yan toplarda kafa vurabiliyor..

Onların defanslarında ise en zayıf olarak Rozehnal gözüküyor.Onun üstüne daha fazla oynamalıyız, hata yapacaktır mutlaka.Ama iş onu geçmeklede bitmiyor kalede Cech gibi bir kaleci var.Çekler çoğu maçta beraberliği veya galibiyeti Cech sayesinde alıyorlar.Kısacası zor maç olacak ama akıllıca oynarsak kazanırız maçı..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Tam bir erken final bizim için böyle maçları iyi oynarız çekler bizden üstün değil şu kadrolarıyla yeneriz inşallah ayrıca terim lütfen hamiti sağbekte oynatma artık

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul, Antalya

İnşallah kazanacağız ve çeyrek finale çıkacağız..

Quote Originally Posted by anilton View Post

Bu kadro Süper benimde tek temennim böyle bir ilk 11le sahaya cıkmak... Allah korusun yenilirsek,elenirsek bile bu ilk 11'in herkese zevk verceğini düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Sabırla oynarsak bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum Fatih Terim'in tercihleri yine takımımızı etkileyecek . İsviçre maçında çok kötü oynayan Hakan B yerine Uğur Boral , Hamit'i ön tarafa alıp Sabri'yi kullanabilir . Ayrıca Semih 11de başladığında sonradan girdiği gibi yararlı olamıyor Umarım İsviçre maçında yaptıklarını bu maçta tekrarlar ...

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Bence 2.yarı kadrosuyla çıkmalıyız aksi takdirde 4-3-3 mü 4-5-1 mi ne olduğu belirsiz taktikle çıkarsak işimiz kötü bnm düşüncem hamitin sağ açıkta oynamasıdır böle daha faydalı olabilir.İnşallah kazanırrzzzz

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Yürekten oynarsak Çekleri yeneriz. Fatih Terim'İn tercihleri çok önemli

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Kesinlikle beraberliğe oynamamamız lazım.Biz hangi maça beraberlik için çıktıysak kaybettik kaybolduk gittik.Çıkıp kazanmak için oynamalıyız.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

anilton'un kadrosu bence ideal kadromuz olmalı.Kendisine teşekkür ediyorum beni zahmetten kurtarım kadroyu yazdığı için

Koller uzun ama artık eskisi gib değil beyler.Fizik gücü ciddi oranda düşmüş gibi duruyodu 2 maçta da.Umarım kazanırız ve çeyrek finale çıkarız.

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Kazanıp Almanyanın rakibi olacağız herkes inandı buna.Sadece Fatih hocanın kadroyu olustururken mantıklı düşünmesi sart...Kazım,Semih,Mehmet Topal 11de baslamalı....

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul, Antalya

Tümer sakatlanmış, maçta oynayamayacakmış.Lig Tv'de söylendi..

Merak ettiğim nasıl bir onbirle sahaya çıkılacağı. Gökhan Zan iyileşirse oynayacak mı, yoksa İsviçre maçında iyi bir performans sergilemiş Emre Aşık mı oynayacak? Emre Belözoğlu iyileşirse oynayacak mı, yoksa Mehmet Topal gibi tam da Çek Cumhuriyeti maçının adamı mı oynayacak? Zor bir seçim bekliyor Fatih Terim'i.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

İsviçre maçının ikinci yarısının ilk 11'yle çıkmalıyız maça.Forvette Semih ve Nihat olmalı.Kazım'da maçta oynayabilir.Milan Baros ve Koller bizi çok zorlayacaktır.Asla beraberliği düşünmemeliyiz..Eğer maç gollü berabere biterde penaltılara giderse kazanırız.Volkan o golün acısını telafi ettirir Emre Aşık oynamasın stoperde de kim oynarsa oynasın.

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Isvicre maçinin ilk yarisinda forumda aynen söyle yazmisdim..2.yari klasik 4-4-2'ye dönelim maçi aliriz yazmisdim..4-4-2''ye devam

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu maçı İsviçre maçının 2. yarısındaki kadrosu ve oyunuyla oynarsak kazanırız..Ama bir aksilik falan olursa penaltılarda işimiz zor ne de olsa kalecileri Cech

Bu arada egemen abi inşallah emre aşık ve mehmet topal oynar..tuncay yerine de kazım oynarsa çok iyi olur bence

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by kaanali View Post
    Bu maçı İsviçre maçının 2. yarısındaki kadrosu ve oyunuyla oynarsak kazanırız..Ama bir aksilik falan olursa penaltılarda işimiz zor ne de olsa kalecileri Cech
    ŞL Finalindeki penaltı atışlarını izlersen Cech'in penaltılarda başarısız olduğunu görürsün.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Sağda Kazım , solda Arda , ortada Mehmet Topal ile Aurelio , defansta Servet kalan tüm maçlarda (Tüm maçlarda diyorum çünkü Çekleri geçeceğimizi inanıyorum) oynamaları gereken oyuncular ...
    Tırtılın : " Dünyanın sonu " dediğine ,
    Usta : " Kelebek " der ..

Nesil
    2007
    Yer
    A K H İ S A R

cech penaltı kurtarmak konusunda sorun yaşasa da bizim penaltı kullanmak konusunda yetenekli olacağımız da kesin değil

Tümer sakatlanmış Çek maçında oynaması zormuş...

Cekleri de yeneriz bu moralle,yeterki Fatih Hoca düzgün bir kadro cikarsin.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

İsviçre maçının 2.yarısındaki 11 bence ideal 11imiz.Yalnız Emre iyileşirse o oynayabilir M.Topal'ın yerineBir de Hamit'in sağ bekte gösterdiği performansı göz önüne alırsak Sabri,sağ bek Hamit onun önünde olacak şekilde de başlayabiliriz.Başarılar Ulusal Takım...

Nesil
    2007
    Yer
    Kastamonu

türkiyetürkiye çıkışna devam etmeli

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Çek Cumhuriyeti Portekiz maçında seyrettiğim kadarıyla çok iyi oynuyor.Portekiz'i bizden daha çok zorladılar.Rosisky ve Nedved takımda olsaydı açıkcası turnuvanın favorilerinden birisi olurdu diye düşünüyorum..

Biz ise kötü başladığımız turnuvada İsviçre maçıyla toparlandık.O maçı kazanmamız çok iyi oldu.Hem son maçta çıkmayı garantilemiş Portekiz ile oynayacak İsviçre'yi devre dışı bıraktık,hemde moraller,inanç dahada arttı.

Çek Cumhuriyeti'ni yenebiliriz bence.Yeterki sahada en doğru 11 olsun.Fatih Terim artık ilk 2 maçta yaşananlardan sonra doğru 11 i sahaya sürmeli.Birde Çekleri iyi etüt etmiştir umarım.Savunmada yapacağımız bireysel hataları en aza indiririrsek,İsviçre maçının 2.yarısındaki gibi takım olarak iyi oynarsak kazanırız diye düşünüyorum.Allah yardımcımız olsun..

Birde daha önceden söylemiştim.Yine söyliyeyim.Beraberliğin Çeklerin işine yaramaması bizim için iyi oldu.Bunu beraberliğe oynayalım diye demiyorum.Beraberlik Çeklerin işine gelseydi işimiz daha zor olurdu ama bizim hedefimiz kesinlikle ve kesinlikle kazanmak olmalı..
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Fatih Terim bence şu kadroyla çıkarsa yeneriz.

Volkan D.

Hamit A.
    Servet Ç. Gökhan Z.(Emre G.)
    Hakan B.

Kazım K.
    Mehmet T. Arda T.
    Tuncay Ş.

Nihat K.

Semih Şentürk.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Sayfa 1 / 18 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri