1 ile 1 arası toplam 1 sonuç

Konu: Saldıray Taktik - 3 li Defansın En İyisi !!!

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya / Merzifon

Default Saldıray Taktik - 3 li Defansın En İyisi !!!

Genel Bilgiler

Taktik ismi : Saldıray Taktik
    Diziliş : 3-3-2-2
    Mentalite : Hücuma Dayalı
    Tempo : Normal
    Paslar : Karışık
    Defans Çizgisi : Normal

Önemli Maçlar

Kayserispor ile aldığım önemli sonuçlar bunlar Şu an 2010-2011 sezonunda olduğum için bu maçların detaylı ss lerini koyamadım 2008 ve 2010 daki önemli başarılarımdır bunlar ...

Arkadaşlar Kayserispor ile Saldıray Taktiğini bulmadan önce, Inter ile kariyerim vardı . O zamanlar 4-2-2-2 oynatıyordum takımı . Tabi canım sıkılınca Inter'i bıraktım ama nolur nolmaz diye bi kopyasını almıştım kariyerin savesinden Bu maçı taktiğim başka takımlarda işe yarayıp yarmadığı görmek için yaptım . 2008-2009 sezonunda oynadığım maçta alınan sonuca bakınca sanırım taktiğim her takıma uygun

Maçın istatistiklerine bakacak olursak, hem Kayseri'de hem Inter'de topa hakimiyet genelde rakipte oluyor . Bu maçta Genoa'nın 2 pozisyonunu gösterdi ( önemli anarı görüntüle seçili maçta ) ve mükemmel defans yaptım ve adamlar ortasahadan şut çekmek zorunda kaldı . Gollerimin 3 ünü duran toptan attım Ayrıca kalede Quim vardı maçta ve Inter'de ilk kez denedim taktiğimi bunu da göz önünde bulundurun

Bu da transferler . Satılan oyuncuları iyi fiyatlara sattığımı düşünüyorum

Mevkiiler ve Taktik Hakkında BilgiGK - Kalecinin iyi olması yeter . Dikkat etmenizi istediğim bir özelliği yok
    DC - DC adamlarının defansif özellikleri ve hız ile hızlanması yüksek olursa iyi olur . ( sadece ortadaki DC adamının hızı iyi olsa yeter . Eğer takımınızdaki oyuncular hızlı değilse en hızlı olanını DC nin ortasına koymanızı öneririm )
    WBR/L - Bu oyuncuların defansif ve ofansif özellikleri iyi olmalı . Hız ve hızlanmaları fazla önemli değil, çünkü bu oyuncular defansif oynayacaklar ve oyun ortada döndüğü için WBRL adamları sadece oyun sıkıştığında AMC lere yardım edecekler . Eğer hızlı oyuncunuz varsa kenardan gidip orta açabilirler . Ben Marvin Angulo ve İlkem Özkaynak gibi yavaş oyuncuları bu mevkiide denedim, hem gerektiğinde defansa dönüyorlar hemde Avrupa'nın büyük takımlarının kanat adamlarına bile orta açtırmıyorlar .
    DMC - Burada oynacak adamın pas özellikleri ve defansif özelliği yüksek olmalı . Görevi ise defanstan dönen topları alarak oyun kurar yada AMC lere gönderir ve WBRL adamlarına yardımcı olurlar . Ofansif özelliği iyi ise oyuncu kendiliğinden ileri çıkar zaten .
    AMC - Bu ouncularının kilit rol üstlenecekler . Defansif özellikleri hariç diğer özellikleri ne kadar iyiyse o kadar etkili olurlar . Defanstan dönen topları alıp ileriye çıkacaklar ve oyun bu oyuncuların üstüne kurulu olacaktır . Fazla uzaktan şut çekmeyecekler ama yinede baya gol atacaklardır . Kontra ataklarda etkili olacaklar ve forvet oyuncularını besleyecekler . Rahip sahada topu sürecekler ve oyun tıkandığında DMC ve WBRL oyuncuları ile paslaşıp boş alan yaratacaklar
    FC - Bu oyuncularınız takımınızın gol yükünü üstlenecekler . Oyunda fazla görünmeyecekler ama AMC adamlarının araya atacakları veya ortalarla alacakları toplarla veya yaratıcılıklarını kullanarak baya gol atacaklar . Hız, hızlanma ve Bitiricilik kesinlikle iyi olmalı . Kafa ve zıplamada iyi oldumu rakip oyuncular forvetlerinizi durduramaz

Oyun Kurucuya gerek yoktur . Hedef Oyuncu'yu seçmesenizde olur ama eğer takımınızda top kullanmada veya herhangi yönden maçta etkili olmayan bir AMC oyuncunuz varsa etkili olan AMC oyuncunuzu ve onun önündeki forveti Hedef oyuncu olarak seçiniz . Mesela benim Kayserispor'da AMC de Hakan Kaçar ve M. Topuz vardı . Hedef oyuncuyu M. Topuz ve onun önünde oynayan Cangele'yi seçtim

İndirme Linki :
    http://dosya.turksportal.net/downloa...k_Amasyali.rar

Arkadaşlar yorumlarınızı ve ss lerinizi bekliyorum

Last edited by barahir : 19.Temmuz.2008 at 18:01 Reason: Konu Onaylanmıştır...

Mesaj Yetkileri