Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 48 sonuç

Konu: yonetımın oyuna el atması!!!

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Default yonetımın oyuna el atması!!!

arkadaslar ajax takımını calıstırıyorum hersey cok ıyı gıderken fınansal acıdanda durumum ıyıken neri cardoza zaten bır cok oyuncu talıptı ben bu oyuncu satmıyor ve degeri artıyordu. 24 m. teklıf geldı ben kabul etmeyıp daha iyi bır paraya satmayı dusunurken yonetım el koyup teklıfı kendı kabul ettı cok sınır oldum bunu bır kac kez daha yaptılar ve fınansal acıdan problem olmamasına ragmen ne yapmam gerekıyor dusuk paralara satılan oyuncularımda oldu tavsıyenız varmı ?

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Yapabileceğin birşey yok. Atıyorum 10M$'lık bir adama yaklaşık 2 katı gibi bir para önerildiinde yada bunun belli bir oranı yok yönetime cazip geldiğinde kabul ediyor. Yapabileceğin birşey yok bu konuyla ilgili. Yönetim onlar ister atarlar ister satarlar. Sen yenilerini bulmak zorundasın.

Nesil
    2007
    Yer
    Gaziantep

oyunun gerçekçiliği burda zaten gerçekde teknik direktörler bazen yapamıyor satamıyor ama yönetim satılcak falan diyor güzel bi edit yani .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Gayrettepe

aslında bana göre gerçekçi bir özellik bir hatanın aksine ..

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

bu durum benimde basıma cok geldi o sekilde satılmasını istemedigim oyunculara *transfer durumundan* *tüm teklifleri reddet* dersen veya belli bir fiyat koyup o fiyatın altındakileri reddet dersen bu tür bi durumla karsılasmıyorsun en azından bu sekilde benim basıma hiç gelmedi

Quote Originally Posted by babba View Post
    bu durum benimde basıma cok geldi o sekilde satılmasını istemedigim oyunculara *transfer durumundan* *tüm teklifleri reddet* dersen veya belli bir fiyat koyup o fiyatın altındakileri reddet dersen bu tür bi durumla karsılasmıyorsun en azından bu sekilde benim basıma hiç gelmedi
    aynen __

sacmalıın danıskası bu yaa..arsenaldeyım butcem 2.9 milyar euro..transferede en az 300 milyon ayırıolar..ama 30 mılyonluk bı teklıf gelırse kıme olursa olsun kabul edıo baskan :S 2 tane oyuncuyu ole kaybedınce bnde takımın yıldızlarına tum teklıfleı reddet yaptım..ancak ole kurtarabılıosun :S

darbe yapmış yönetim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Gayrettepe

2.9 milyar euro mu ???

Quote Originally Posted by carizzmafb View Post
    sacmalıın danıskası bu yaa..arsenaldeyım butcem 2.9 milyar euro..transferede en az 300 milyon ayırıolar..ama 30 mılyonluk bı teklıf gelırse kıme olursa olsun kabul edıo baskan :S 2 tane oyuncuyu ole kaybedınce bnde takımın yıldızlarına tum teklıfleı reddet yaptım..ancak ole kurtarabılıosun :S
    evet galiba oran gibi bir şey var oyunda.takımın değeri transfer bütçesi,hedefleri ve de oyuncuun deeri ne olursa olsun o dediğim oran (tahminimce oyuncunun değerinin 2 katı veya daha fazlası nakit para) olunca direk satıyorlar.

mesela manu veya madrid i seçtn çok zenginsin müthiş transfer büten var çok da iyi bir santrfor un var dünyanın açık ara farkla en iyisi.yani satınca yerine onun kalitesinde bulmak zor.değeri de 50 m euro diyelim.ona olası bir 90 ya da daha fazla bir teklif gelince hiç diğer takımın bütçesi,hedefi ,paraya ihtiyacını düşünmeden satıyorlar.

ayrıca farkettiğim başka bir olay da bir oyuncuyu mesela müthiş bir fiyata sattınız mesela 100 m euro.onu alan takım ertesi sezon hiç düşünmeden 35-40 a başka bir takıma satabiliyor.normalde o oyuncu için 35-40 mükemmel bir rakam olabilir ama böyle durumda satılması gerçekte imkansız gibi bir şey olurdu. bu da oyunun eksikliklerinden biri bence.

Nesil
    2007
    Yer
    deplasmanda-samıyende

ya aynısı benımde basıma geldi. angulo ve piatti yi yıldız yapmıstım tatile gittim.tatil ayarlarını da kımseyı satma dedim.ama onalr piatti ve angloyu 15 e mn ytl ye satmıslar deli oldum

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Kötü bir olay ama malesef el atıyorlar fazla parayı görünce dayanamıyorlar.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

75 milyon sterlin bütçem var ve dünyanın en zengin 2. takımıyım şu anda Juventus ile. Görün bakın ki 10 milyonluk futbolcuma 12.5 milyon teklif gelince yönetim hemen atladı olaya ve kabul etti.
    Daha önce ki Turkuaz adLı kuLLanıcı iLe aynı oLduğu tespit ediLdiğinden uzakLaştırıLmıştır.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Yorumlar ıcın sagolun arkadaslar. Bazı arkadaslar teklıfı reddet secenegını sec ve cok yuksek fıyat belırle demısler ama bunları zaten yapıyorum. bu teklıf gelmesını engellemıyor. Diyelim ki 70m belırledın futbolcu fiyatını 20m fıyat verıyorlar yonetım el atarak kabul edıyor. Bazı arkadaslar arsenalde ve juventus da bu durumla karsılastıgını soyluyorlar ayrıca en zengın 2. kulupmus cok sacma bence paraya herhangıbır ıhtıyacı olur kulubun kabul eder anlarım. Yonetımın teknık dırektore tam yetkı vermesı gerekır. Belki cok basitmis gibi gelebilir ama cok deger verdigin oyuncuyu ve cok yuksek bır fıyata satabılırım dedıgın oyuncu dusuk ucretle gıdınce koyuyor sagolun yınede arkadaslar

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Oyuncunun satışını engellemek istiyorsan cazip bir kontrat teklifi götürebilirsin..

Quote Originally Posted by can777 View Post
    2.9 milyar euro mu ???
    eed arkadasım..garıp geldı galba..ama yalan solemıorum..hılede yok..arsenal oyunda cok gelısıo bıde bn oyunu yenı actıımda 2 sezonda 100 den fsla oyuncu aldım..max yas 16..hepsıde yıldız olabılıcek oyuncular sora bunlar gelısınce bıcogunu sattım..nerdeyse 900 mılyon euroluk transfer parası geldı..bununda butceye buyuk katkısı vr..

Quote Originally Posted by carizzmafb View Post
    eed arkadasım..garıp geldı galba..ama yalan solemıorum..hılede yok..arsenal oyunda cok gelısıo bıde bn oyunu yenı actıımda 2 sezonda 100 den fsla oyuncu aldım..max yas 16..hepsıde yıldız olabılıcek oyuncular sora bunlar gelısınce bıcogunu sattım..nerdeyse 900 mılyon euroluk transfer parası geldı..bununda butceye buyuk katkısı vr..
    evet takımın değerini oyuncu satarak ve başarılarla artırıyorsunuz.ancak en fazla 2.9 milyar euro oluyor ondan sonraki kazandığınız parayı youth investment veya reserve investment diye geleceğe yatırım ve araştırma yapıyorlar.

bunun engellemek için tek etkili yol var bence oyuncunun transfer durumuna girip değerini en küçük miktara hatta 0'a getireceksin gelen teklifler çok cüzi oluyor (bazı arkadaşlar galiba dalgınlıkla tam terini söylemişler).

bir de böyle durumda hemen oyuncumu çok minik bir ücretle takımlara öneriyorum ve tüm teklifleri kabul ediyorum sonra da anlaşma aşamasında iptal ediyorum. bu yöntem %99 tutuyor. ee oyuncu başkanın kabul ettiği kulubü giderse de en son kayıtlı oyundan tekrar başla

Quote Originally Posted by quarizmam View Post
    bunun engellemek için tek etkili yol var bence oyuncunun transfer durumuna girip değerini en küçük miktara hatta 0'a getireceksin gelen teklifler çok cüzi oluyor (bazı arkadaşlar galiba dalgınlıkla tam terini söylemişler).

bir de böyle durumda hemen oyuncumu çok minik bir ücretle takımlara öneriyorum ve tüm teklifleri kabul ediyorum sonra da anlaşma aşamasında iptal ediyorum. bu yöntem %99 tutuyor. ee oyuncu başkanın kabul ettiği kulubü giderse de en son kayıtlı oyundan tekrar başla
    yalnız şöyle bir durum da olabiliyor:

1.orta halli bir kulüp olduğunuz için büyük takımlardan teklif gelince direk gitme istiyorlar ve transfer request verip sözleşme yenilemiyorlar.hatta gitmesine izin verilmeyince medyaya demeç veriyorlar.

2.kulüple çok başarı yakalayınca sizden daha aşağı durumda olan ama yine iyi olan kulüpler isteyince wants a new challenge gibi durumlar olup 1.maddedeki gibi olaylar olabiliyor.

Ben oyunda dahi olsa katlanamıyorum böyle şeylere direk istifa et

aslında bence cazib gelmesiyle ilgili yönetime bu konu bence iyi bir düşünce mesela yönetim şöle düşünüyor bu konuda: özetlersek Bu oyuncuya bu teklif birdaha gelmesse!!!

Bence yönetime söz geçiremiyorsun biraz daha tecrübe edinirsen düzelebilir belki
    Çünkü ben 3-4M'lik değeri olan oyuncuma 50M lik teklif geldiğinde reddetmeme rağmen yönetim hiç işime karışmadı

Quote Originally Posted by gencerker View Post
    Bence yönetime söz geçiremiyorsun biraz daha tecrübe edinirsen düzelebilir belki
    Çünkü ben 3-4M'lik değeri olan oyuncuma 50M lik teklif geldiğinde reddetmeme rağmen yönetim hiç işime karışmadı
    Bana diyorsan ben BJK ile oynuyorum senem 2010 Vaart'ı getirdim ve kulübün işine karışma 14 finansal kontrol ise 13 ve oyuncularıma 30 m civarına kadar reddete biliyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by mgokalparslan View Post
    yalnız şöyle bir durum da olabiliyor:

1.orta halli bir kulüp olduğunuz için büyük takımlardan teklif gelince direk gitme istiyorlar ve transfer request verip sözleşme yenilemiyorlar.hatta gitmesine izin verilmeyince medyaya demeç veriyorlar.

2.kulüple çok başarı yakalayınca sizden daha aşağı durumda olan ama yine iyi olan kulüpler isteyince wants a new challenge gibi durumlar olup 1.maddedeki gibi olaylar olabiliyor.
    aynen katılıyorum arkadasa zaten oynadıgım kulupte ajax orta hallı kulup bu sefer fıyatı 0 belırleyıp tam oyuncu transfer asamasındayken ıptal edersem oyuncudan ondan sonra ne verım alabılırsın ne kontrat yenıler buyuk kulube transfer olmak ıstıyorum der. 2 bılınmeyenlı denklem olmus durumda yani
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by SilentForce View Post
    Ben oyunda dahi olsa katlanamıyorum böyle şeylere direk istifa et
    dogru arkadasım en kolay yol bu sanırım ınsanın zoruna gıdıyor ayrıca bazı arkadaslar tecrube edın demıs ama uefa kupası ve 2 lıg sampıyonlugum var daha nasıl tecrube edıncem ve ısıme karısmıyacak yonetım bılemıyorum
    Last edited by klasgs : 24.Haziran.2008 at 15:45 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul-Kocaeli

Bence Oyuncuya Kontrat Gotururken serbest kalma maddesine saglam fiyat bic

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ereno View Post
    Bence Oyuncuya Kontrat Gotururken serbest kalma maddesine saglam fiyat bic
    sagol arkadasım denerım ins cozum olur cunku oyuncu gıtmek ıstemıyor yonetım el koyup satıyor

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

yok ya cok sacma care bulamıyorum resmen oyundan sogutuyor yonetımın el atıp oyuncuyu satması ayrıca komik rakamlara satılıyor.

var cozumu cok ii takıma cok dusuk hatta 0 lira oner
    mesela real madrid
    sora oyuncu real madride gitmek isteyecektir en son da yonetim deilde sen kabul eettigin icin soracaklar sana imza atsınmı diye sen reddedeceksin ve diger tum teklifler dusecek oyuncu sende kalacak transfer doneminin bitmesine zaman varsa delay i secip hafta hafta atlatın iptal edince onlar tekrar onerin transfer donemini bitirin onlarda vazgecer

------------------------------------------------
    NASIL? MANTIKLI DEİL Mİ

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Quote Originally Posted by mgokalparslan View Post
    evet takımın değerini oyuncu satarak ve başarılarla artırıyorsunuz.ancak en fazla 2.9 milyar euro oluyor ondan sonraki kazandığınız parayı youth investment veya reserve investment diye geleceğe yatırım ve araştırma yapıyorlar.
    parayı değerlendirme nasıl oluyor. açıklarmısın. daha ilk kez duydum...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

para milyar dolarları geçince artık klüp parayı biriktirmeyip yatırım yapmaya karar veriyor olay bu.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri