Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü ve Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi Kulüp Başkanı Prof. Dr. Süleyman Okudan başkanlığında yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda, ''lige devam'' kararı alındı.

Beko Basketbol Ligi'nde Konya'yı temsil eden ve ligde tek üniversite takımı unvanı ile mücadele eden Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi Kulübü'nde başkan Prof. Dr. Süleyman Okudan başkanlığında Rektörlük Binası'nda yapılan toplantıda tüm gelişmeler değerlendirildi ve lige devam kararı çıktı.

Toplantıya, işadamı Halit Büyükbayrakdar, İbrahim Arslan, Mehmet Kamanlı, Uğur Özteke ve Murat Çetinkaya da katıldı. Yurt dışında bulunan ve toplantıya gelemeyen yönetim kurulu üyesi Işın Suvarıklı ise telefon ile katılarak görüş alış verişinde bulundu.

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda ilk aşamada takımın bu sezon lige katılıp katılmama konusu ele alındı ve özellikle maddi sorunların aşılması konusunda çıkış yolları ile yeni kaynaklar tartışıldı.

Değerlendirmelerin ardından yönetim kurulu oy birliği ile takımın lige devam etmesini ve yeni kaynak arayışları için de çalışmalara başlanılmasını kararlaştırdı.

Yeni sezonda takımı çalıştıracak antrenör ve transferler için transfer komitesi belirlendi. Mehmet Kamanlı, İbrahim Arslan, Uğur Özteke ve Murat Çetinkaya'dan oluşan transfer komitesi, yönetimin aldığı karar gereğince daha önceden anlaşma yapılan antrenör Cengiz Karadağ ile yola devam edileceğini bildirdi ve Bursa'da bulunan Karadağ'ı Konya'ya çağırdı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü ve Kulüp Başkanı Prof. Dr. Süleyman Okudan, takıma bugüne kadar verdiği desteklerden dolayı başta Mutlu Akü'ye, Metro Turizm'e ve Dedeman Otelleri ile maddi destek konusunda kendilerine söz veren Konyaspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu ve yönetim kuruluna teşekkür etti.