Sayfa 142 / 142 İlkİlk ... 4292132140141142
4,231 ile 4,247 arası toplam 4247 sonuç

Konu: Fenerbahçe Transfer Haberleri

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

...
    Mehmet Aurelio'nun kulübümüzden ayrılmasının ardından yerine yapılacak transfer konusunda da benzer düşünce ile hareket edilmiştir. Xavi Alonso'nun Türkiye'ye gelmek istememesi sebebi ile transferi yapılamamıştır. Senna için ise kulübünün 24 milyon Euro bonservis istemesi sebebi ile transferden vazgeçilmiştir. Josico bu mevkide Sayın Aragones'in tercihi olduğu için transfer edilmiştir. Yani basının gönlüne uygun olsun olmasın bu mevkiye yapılan transfer kulüp tarafından bu konuda yapılan değerlendirmeye uygundur. Kaldı ki Sayın Bilgiç'in önceki yazılarında kaleme aldığı ve şiddetle eleştirdiği TFF'nin 6+2 uygulaması da düşünülürse yapılan transferin maliyeti de göze alındığında bu transferden kulübün beklentileri karşılanmıştır.
    ...
    Fenerbahce.org

Gürcan Bilgiç için yapılan açıklamadan bir kısım. Xabi Alonso Xavi Alonso şeklinde yazılmış.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Quote Originally Posted by Jesus_FB View Post
    Gürcan Bilgiç'in yazısına bayıldım yazdığı her satıra katılıyorum. Mutlaka herkes okusun
    Bende okudum gerçekten taraftarın içinden gelenleri yazmış.Ayrıca dünden önceki gün Galip Öztürk'ün yazısı müthişti.Aziz Yıldırım'ı R.Madrid başkanı ile karşılaştırmış.Kesinlikle okumanız lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Bunların internetteki halinin linkleri yok mu arkadaşlar?
    Yada hangi gazetede olduklarına dair bir bilgi
    Gürcan Sporx'de yazıyordu..

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Gürcaan Bilgiç'in yazısı
    http://www.sabah.com.tr/bilgic.html

Bu da Galip Öztürk'ün yazısı
    http://www.sabah.com.tr/2008/08/31/ozturk.html

Sheriff Misafir

Evet okudum bende Gürcan Bilgiç aynen bizim söylemek istediğimiz şeyleri söylemiş..

Sheriff Misafir

Verilen cevabıda okudumda, yönetimde haklı sanırım..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Antalya arasında

Yazılara harfiyle katılıyorum bi kaç sayfa öncesinde ben de kendimi tutamamıştım..
    Herşeye sahip olmak isteyen elindekini de kaybediyor..

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Gürcan Bilgiç'e ve arkadaslara aynenn katılıyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Uslu rahatlattı

JOSICO'NUN imza töreninde açıklama yapan Asbaşkan Mahmut Uslu, transferi kapattıklarını söyledi. İçim rahatladı. Düşünsenize Fenerbahçe'nin iki yabancı transferine daha hakkı olduğunu. Yeni Kezmanlar'ın takıma katıldığını, yaşları 33 ile 40 arasında ustaların kadroya güç kattığını. Son zamanlarda kendime "Alex'i bu yönetim mi aldı?" diye o kadar sık soruyorum ki... Son yapılan transferlerden sonra Alex'i nasıl seçtiklerine şaşırır hale geldim.

Gürcan Bilgiç

Harika bir yorum daha .Gürcan Bilgiç taraftarın sesi oldu

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by uLtimatoM View Post
    Uslu rahatlattı

JOSICO'NUN imza töreninde açıklama yapan Asbaşkan Mahmut Uslu, transferi kapattıklarını söyledi. İçim rahatladı. Düşünsenize Fenerbahçe'nin iki yabancı transferine daha hakkı olduğunu. Yeni Kezmanlar'ın takıma katıldığını, yaşları 33 ile 40 arasında ustaların kadroya güç kattığını. Son zamanlarda kendime "Alex'i bu yönetim mi aldı?" diye o kadar sık soruyorum ki... Son yapılan transferlerden sonra Alex'i nasıl seçtiklerine şaşırır hale geldim.

bu kısma çok güldüm ..Gürcan Bilgiç doğruları yazmış gayet objektif..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gürcan Bilgiç'in son yazılarının her satırına katılıyorum. Çok doğru konuşuyor.

Josico falan ne kadar başarılı olursa olsun yönetim bu sene taraftarın transfer beklentilerini bence karşılayamadı. Fenerbahçe TV'de şunları planlıyoruz transferde dedi ama Sadece Güiza taraftarın beklentisini karşılayabilecek oyuncu.

Bir kere çoğu transfer Aragones gelmeden önce yapılmıştı. Aragones'in önüne hazır bir kadro verdiler ve al bunu oynat dediler. Şu durumda Aragones başarısız olursa bunun sorumlusu Teknik direktör takıma katılmadan transferi yapan yönetimdir.

Kısacası ben bu sene transferlerden ve oluşan kadrodan memnun değilim. Umuyorum Yönetim Aragones'in işine fazla karışmaz ve ŞL dışında Daum sistemine dönmeyiz.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Dr. Gürkan Kubilay'ın Josico Yorumu

Josico doğru transfer midir?
    "Allah Allah" diyordu Villareal koçu Pellegrini; "Senna ile Josico´yu bir arada‚ çift ön libero kullandım ama maç daha 50. dakikada 3-0 oldu!" Bunun üzerine 55´te oyundan alıyordu Josico´yu. Ama 2007- 08 sezonunun 2. haftası idi. Nitekim daha sonraki 3 maçta deplasmandaki Mallorca‚ Santander ve içerdeki Murcia maçlarını yine bu 2´li ile oynuyor ve takım kazanıyordu. 6. haftada Bilbao maçında‚ ilk yarının sonunda oyundan çıkıyor‚ sonra da 11. haftada son 30 dakika oyuna girdiği Atletico Madrid maçına kadar yerini Bruno´ya kaptırıyordu.

Sakatlık pabucunu dama attırdı
    12. hafta Sevilla maçı onun için çok önemli idi ama şanssızlık bu kez yakasına yapışıyor‚ uzun bir aradan sonra çıktığı maçın 44. dakikasında ayak kemiğinde çatlak oluyor ve tam 6 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanıyordu. Nitekim ancak 7 hafta sonra‚ Deportivo maçının son 20 dakikasında oyuna giriyor‚ sonra 22-23 ve 24. haftalarda‚ yani Marcos Senna´nın oynayamadığı haftalarda yine ilk 11´de çıkıyor‚ fakat bu maçlardan sonra bir daha takımın ne ilk 11´de‚ ne de sonradan girerek yüzünü göremiyordu. Çünkü Senna takıma dönmüş ve 2 hafta önce Hammarby´den alınan Uruguay´lı Eguren süper form tutmuştu. Üstelik daha teknik ve öne oynayan bir oyuncu idi. Dahası takım üst üste kazanmaya başlamıştı. Yani Josico´nun pabucu tam anlamıyla dama atılmıştı.

Adamı seyretmeden asanlar var
    İşte bu‚ geçen seneki Josico öyküsü idi. İddialı futbol ofisimde‚ bizim çocuklarla birlikte tüm maçlarını izlediğim bu oyuncu hakkında fikirlerimi yazmadan önce‚ bazı şeyleri açıklamamda fayda var.
    1- İspanya gibi bir ülkenin Villareal gibi önemli takımından gelen ve her sezon 20´nin üzerinde La Liga´da maç yapmış bir oyuncu hakkında‚ hiç seyretmeden‚ "Senna´nın yedeği"‚ "Kala kala buna mı kaldık?" şeklinde yorumlar yapılmasını doğru bulmuyorum.
    2- F.Bahçe yönetiminin bu oyuncuyu alma konusunda‚ Maldonado ile arasında teknik ve taktik fazla bir fark bulunup bulunmadığı konusunda araştırma yapıp yapmadığını merak ediyorum.
    3- 34 yaşında olmanın önemli olmadığını düşünmekle birlikte (Josico 33 sene 8 aylıktır şu anda)‚ F.Bahçe kulubünün Şampiyonlar Ligi gibi bir hedefte‚ daha genç ve de sonradan da para kazanılabilecek oyunculara neden yönelmediğini de merak ediyorum. Bu konuda buradan önerdiğim oyuncular hafızalarınızdadır.

En ideali elbette değil ama!
    Gelelim Josico hakkındaki frikirlerime: Savunmaya dönük‚ hatta savunmanın içine de gömülerek oynama konusunda başarılı bir oyuncu. Ama‚ teknik direktörü Pellegrini´yi rahatsız eden tarafı‚ topu oyuna sokma konusunda hiç risk almaması‚ yana oynamayı çok sevmesi oldu. Öne oynama işini Senna yapmak zorunda kalıyor‚ ama onun da yetenekleri bir yere kadar gidiyordu. Dolayısı ile Pellegrini‚ dünya futbolunun kaçınılmaz gereklerinden biri olan ´´2 ön liberonun birisi ofansa yatkın ve öne oynama becerisine sahip olmalı" gerçeğinden yola çıkarak‚ ön liberolarından daha teknik olan Senna´yı oyunda tutup defansif ön libero yaparken‚ yanına ofansif orta saha Eguren´i aldı. Böylece‚ sadece defansif orta saha olmak Josico´ya kaybettirdi. İşte Fener´deki sıkıntı da bu olabilir. Bana göre‚ eğer ki 2 ön libero ile oynayacaksanız‚ Maldonado‚ Selçuk ve Deniz 3´lüsünden 2´si ile yapacağınız herhangi bir 2´li kombinasyon‚ Josico´lu bir kombinasyondan savunma yönünde pek aşağıda kalmaz.

Sakın tek ön libero oynatmayın
    Yok eğer Josico´dan tek ön libero yaratacaksanız‚ sakın denemeyin! 2006´dan bu yana iyi izlerim bu adamı. 2 sezon önce de ilk 15 hafta yedek soyundu. İlk 11´de çıktığı ve 4 yedikleri Osasuna maçı ve sonrasında hep çift ön libero oynadılar. Dolayısı ile tek ön libero oynatırsanız sıkıntı yaşarsınız. Sonuç; Dr. Gürkan diyor ki: Kimse kötü oyuncu diyemez ama‚ bana Maldonado´dan bir parça daha iyi olsa da büyük farkı olmayan bir oyuncu olarak geliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

gürkanında beğenmediği adam yok Riera yıda şişirmişti bu kadar..Liverpool sanırım yazsını okudu aldı adamı..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence Josico'yu görmeden konuşmayalım..

Quote Originally Posted by kaanali View Post
    Bence Josico'yu görmeden konuşmayalım..
    yaf mesele ii olup olmamasında deil beklentilerimiz boşuna çıktı bu bütçeyle bi dünya starı bekliodukkk yönetim bunu başaramadı

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Gürcan Bilgiç'in son yazılarının her satırına katılıyorum. Çok doğru konuşuyor.

Josico falan ne kadar başarılı olursa olsun yönetim bu sene taraftarın transfer beklentilerini bence karşılayamadı. Fenerbahçe TV'de şunları planlıyoruz transferde dedi ama Sadece Güiza taraftarın beklentisini karşılayabilecek oyuncu.

Bir kere çoğu transfer Aragones gelmeden önce yapılmıştı. Aragones'in önüne hazır bir kadro verdiler ve al bunu oynat dediler. Şu durumda Aragones başarısız olursa bunun sorumlusu Teknik direktör takıma katılmadan transferi yapan yönetimdir.

Kısacası ben bu sene transferlerden ve oluşan kadrodan memnun değilim. Umuyorum Yönetim Aragones'in işine fazla karışmaz ve ŞL dışında Daum sistemine dönmeyiz.

Bana sorarsan Güiza'da bekletileri karşılayabilecek bir oyuncu değil.En azından benim beklentilerimim karşılayamıyor.

Mesaj Yetkileri