Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 65 sonuç

Konu: Başarı mı? İşte sırrı..

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Default Başarı mı? İşte sırrı..

Uzun zamandır kulladığım ve forumda arkadaşların sürekli olarak benden istediği taktiğimi sizlerle paylaşmaya karar verdim..

Taktimiz de korner organizasyonları ve uzaktan atılan gollerde çok başarılıdır..Bunu Villareal ve FC Bayern kariyerinde kullandım ve çok başarılı sonuçlar aldım..Villareal'de kimz ile dönüşümlü olarak Bayern kariyerinde ise sadece ve sadece bu taktiği kullandık..
    Taktikte başarının en etkili yolu mevkilere göre transferler ve bu transferlerin bu taktikle hazırlık maçı yapmış olması..Şimdi mevkiler için aradığımız özellikler..

Kaleci

Kaleciniz özelikle birebir pozisyonlarda iyi olmadı çünkü bazen hızlı forvetler defans arkasına sarkıp kaleciyle karşı karşıya kalıyor..Onun haricinden ayak gücü olarakta iyi olursa size avantaj sağlar..

Sağ ve Sol Bekler
    Bu oyuncularınız hızlı sayıabilecek oyunculardan seçilmelidir..Kanatlardan gelecek ataklara karşı rakibi kesebilmelidir..İleri çıktığında etkili ortalar yapabilmelidir..Taktiğin özelliği olarak pas yapabilme kabiliyetine sahip olmalıdır..

Stoperler

Kornerlerimizin çok etkili olduğunu söylemiştik bu sebeple her iki oyuncumuzda kafa toplarında etkili olmalıdır ve en az biri mutlak suretle hızlı olmalıdır..Sağ taraftaki oyuncu uzun boylu sol taraftaki hızlı oyuncu olarak denenmiştir...

Ortasaha Orta

Bu bölgedeki oyunculardan geriye doğru oklar görülmektedir bu da bu mevkideki oyuncuların önlibero olduğudur.Ancak bu bölgedeki oyuncularımız topu ayakta tutabilme kabiliyeti ve pas özelliği yüksek olmalıdır..Ve son olarak bu oyuncuların uzaktan şut yetenekleri varsa sürpriz goller bulabilirsiniz..MC'nin sağı daha defansif sol MC ise atağa katılan oyuncudur..Oyuncu seçimlerinizi bu yönde yaparsanız başarılı olursunuz..

Ofansif Ortasahalar

Geldik en önemli kısımlardan birine..Bu noktada ortadaki oyunmuz takımın herşeyi bu oyuncu çok yönlü birisi olmalı..Uzaktan şutlar, Teknik, pas.... yani tam bir 10 numara olmalıdır..Bu oyuncuya oyun kurucu görev yükleyebiliriz..Diğer kanatlara açılan oyuncularımız hızı yüksek, ortalarda başarılı, pas yeteneği yüksek, uzaktan şutlarda etkili ve top sürme özelliği olan yani hem kanat hem amc oynayan oyunculardan olmalıdır..

Forvet

Bu mevkideki oyuncuz kaleciyle karşı karşı bolca pozisyon bulacaktır..Bu nedenle soğukkanlı ve bitirici bir forvet olmalıdır..Daha önce belirttiğimiz gibi ortasaha şutlarıyla kaleyi sürekli olarak yoklayacaklar bundan dolayı bu oyuncunuz dönen topları tamamlayabilmeli topsuz alan ve önceden sezme özelliği yüksek olmalı..Uzaktan şut kabiliyetide varsa bu forvetle gol kralı olmanız içten bile değil..Eğer bu mevki için bir Cardozo bulursanız yan toplardan gelen güzel ortalarla kendinize gol yolları açabilirsiniz..

Genel olarak takım pas yapabilmeli ve ortasahanın uzaktan şutları iyi seviyede olmalıdır..Unutmayın ki takımınızın en önemli yeri amc iyi bir seçimler kayıpsız ligler sizi bekliyor..

İNDİR

Deneyen arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum..
    Last edited by Oghuse : 06.Temmuz.2008 at 18:23

Paylaşımın için teşekkürler Oğuz Abi.Deneyip yorumlayacağım.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Çok iyi bir taktik Herkesin denemesini tavsiye ederim ...

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Çok teşekkürler.Kazandığın o kupalar herşeyi açıklıyor.Mutlaka deneyeceğim.

teşekkürler oğuz denicem...

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Arkadaşlar deneyenler ss atabilir mi?

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Teşekkür ederim paylaşımın için indiriyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

teşekkürler,kariyerini okudum gerçekten mükemmel bütün maçlarda bu taktiği mi kullanmıştın?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by howarda3 View Post
    teşekkürler,kariyerini okudum gerçekten mükemmel bütün maçlarda bu taktiği mi kullanmıştın?
    Bayern Münih kariyerimde sürekli Villareal'de 2.sezonun ortasından sonra çoğunlukla..

defans çok açık veriyo dostum.acaba dc lerin alan daraltması ve oyun genişliği sence biraz fazla değilmi?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by santacruz7 View Post
    defans çok açık veriyo dostum.acaba dc lerin alan daraltması ve oyun genişliği sence biraz fazla değilmi?
    Defans kurgusundan bahsettim daha önce söylediğim gibi defansta 1 süratli olursa defans arkasına sarkan oyuncu konusunda daha az sıkıntı yaşarsınız..

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Ben denedim güzel taktik, tavsiye ederim

Agüoero.....Pato
    Nocerino...........Kaka...............Gourcuff
    Pirlo...............Veloso

Marcelo................Zapata................Pigue ....................Barragan
    Ustari

usta kadro bu,yıl 2010,takım milan ama bu taktikle başarısız oluyorum.var mı bi tavsiyen?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Agüoero.....Pato
    Nocerino...........Kaka...............Gourcuff
    Pirlo...............Veloso

Marcelo................Zapata................Pigue ....................Barragan
    Ustari

usta kadro bu,yıl 2010,takım milan ama bu taktikle başarısız oluyorum.var mı bi tavsiyen?
    Ne yönder başarısızsın gol atamamaktan mı şikayet ediyorsun yoksa çok gol mü yiyorsun??
    Birde Barragan'ın profilini görebilirmiyim?

benim derdim çok gol yemek üstat

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Oyuncunun profilini göremiyorum..
    Beklerin hızlı olmalı stoperlerin en az biri hızlı olmalı..Eğer hala şikayetçiysen defans çizgisini normale çekebilirsin..Birde Fc için Cardozo'yu tavsiye ederim..Agüro'yu AMC'nin sağ tarafında oynatınca iyi sonuç alıyorsun..(Denendi.. )
    Defans çizgisini çok az azalta ve oyun anlayışını da o derece'de düşür..

tamam saolasın,bi deneyeyim yine yazarım buraya

Sir Alex Ferguson ve Carlos Queros un ortaklaşa düzenlediği ve gerçek hayattada kulanılan bir taktik, gerçek hayatta iyi tuttu şampıyonlar ligi kupası lig kupası kazandılar ama fm de pek tutmadı ben beğenmiyorum klasik 4-3-3 daha çok hoşuma gidiyo

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

bu taktik güzel. manchester united de bu taktiği kullanıyo ve sonucunu gördük.lig ve şampiyonlar ligini kazandılar

taktiği hiç değiştirmeden kullandığım ilk sene lig şampiyonluğu ve italya kupasını aldım,şampiyonlar ligi finalinde man.unitede penaltılarla elendim.golcüsüz bu kadar oluyo ancak. toplamda 2 dc oyuncum 29 gol attı,dmc tek başına 20 gol (pirlo) ve forvetin attığı gol bütün sene sadece 22.taktik için teşekkürler,güzel taktikmiş

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

abicim lütfen yanlış anlama ama bu taktik çok bilinen bir taktik. biraz daha değişik bir şey yapsayfdın daha iyi olurdu bence. ben bu taktiği bayağı kullandım kullanmayanlara kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim.

birde haddim olmayarak senin taktiğinde yanlış olduğunu zannettiğim şeyleri sıralayacağım.
    1-topluca hücüm olursa daha iyi olur.
    2-genişlik dar olursa daha iyi olur. çünki senin taktiğine bakıldığında bir sürü adamın amc meckiisine yakın yerlerde. yani orta. fazla açılmıyorlar. o yüzden dar daha iyi olur
    3-zaman geçirmeyi kendin ne istersen yaparsın, ama takımına güveniyorsan maça başlarken az yaparsan daha iyi olur. başalrda 2 atıp geri çekilirsin.
    4-atak oyuncuya pas'ı koşu yoluna yaparsan çok estetik goller izleyebilirsin. tabii forvet'inin çko hızlı olması lazım.
    5-taçlarıda çabuk kullnadırırsan iyi olur. rakip takım dahas defans'a yerleşmeden hızlı bir şekilde atak yapıp yine seyrine doyum olmayacak bir gol izleyebilirsin

evet yazacaklarım bu kadar. görüşlerinizi bekliyorum

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Defans kurgusundan bahsettim daha önce söylediğim gibi defansta 1 süratli olursa defans arkasına sarkan oyuncu konusunda daha az sıkıntı yaşarsınız..
    ya abi bende sana bir tane veririm sen merak etme. sen bir tane transfer et yeter. diğeri benden.
    ( şaka bir yanabence iki tane olsa daha çok iyi olur. kusura bakma çko kanaatsizimdir. ben hreşeyin en iyisi olsun isterim oyunda. )
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Onun haricinden ayak gücü olarakta iyi olursa size avantaj sağlar..
    demişsin ya. o ayak güzü uzun degaj atmasına mı arıyor. başka bir yararı varmidur???
    Last edited by cemir05 : 09.Temmuz.2008 at 18:39 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by cemir05 View Post
    abicim lütfen yanlış anlama ama bu taktik çok bilinen bir taktik. biraz daha değişik bir şey yapsayfdın daha iyi olurdu bence. ben bu taktiği bayağı kullandım kullanmayanlara kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim.

birde haddim olmayarak senin taktiğinde yanlış olduğunu zannettiğim şeyleri sıralayacağım.
    1-topluca hücüm olursa daha iyi olur.
    2-genişlik dar olursa daha iyi olur. çünki senin taktiğine bakıldığında bir sürü adamın amc meckiisine yakın yerlerde. yani orta. fazla açılmıyorlar. o yüzden dar daha iyi olur
    3-zaman geçirmeyi kendin ne istersen yaparsın, ama takımına güveniyorsan maça başlarken az yaparsan daha iyi olur. başalrda 2 atıp geri çekilirsin.
    4-atak oyuncuya pas'ı koşu yoluna yaparsan çok estetik goller izleyebilirsin. tabii forvet'inin çko hızlı olması lazım.
    5-taçlarıda çabuk kullnadırırsan iyi olur. rakip takım dahas defans'a yerleşmeden hızlı bir şekilde atak yapıp yine seyrine doyum olmayacak bir gol izleyebilirsin

evet yazacaklarım bu kadar. görüşlerinizi bekliyorum

ya abi bende sana bir tane veririm sen merak etme. sen bir tane transfer et yeter. diğeri benden.
    ( şaka bir yanabence iki tane olsa daha çok iyi olur. kusura bakma çko kanaatsizimdir. ben hreşeyin en iyisi olsun isterim oyunda. )
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

demişsin ya. o ayak güzü uzun degaj atmasına mı arıyor. başka bir yararı varmidur???
    1- Takım zaten dc'ler hariç topluca atağa çıkıyor..
    2-Amc'lerin kanatlara çıkıyor bu nedenle geniş oynuyoruz ve bu amc'ler de ortalarda etkili olmasını belirtmesi lazım..
    3-Takım bazen son anlarda gol atabiliyor bu nedenle zaman geçirmeyi az yapıyorum..Yani bu taktikle son dakikalarda gol attığım çok oldu..
    4-Deneyeceğim..
    5-Deneyeceğim..

Bir ayak gücü konusunda soru sormuşsun evet Ayak Gücü Degaj..Degajları iyi bir kalecini varsa direk kaleden forvete uzun toplarla defans arkasına sarkan forvetiniz gol bulabiliyor..

İlgin için teşekkürler..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    taktiği hiç değiştirmeden kullandığım ilk sene lig şampiyonluğu ve italya kupasını aldım,şampiyonlar ligi finalinde man.unitede penaltılarla elendim.golcüsüz bu kadar oluyo ancak. toplamda 2 dc oyuncum 29 gol attı,dmc tek başına 20 gol (pirlo) ve forvetin attığı gol bütün sene sadece 22.taktik için teşekkürler,güzel taktikmiş
    Teşekkürler arkadaşım yorumun için..
    Last edited by Oghuse : 11.Temmuz.2008 at 12:14 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

1- Takım zaten dc'ler hariç topluca atağa çıkıyor..
    2-Amc'lerin kanatlara çıkıyor bu nedenle geniş oynuyoruz ve bu amc'ler de ortalarda etkili olmasını belirtmesi lazım..
    3-Takım bazen son anlarda gol atabiliyor bu nedenle zaman geçirmeyi az yapıyorum..Yani bu taktikle son dakikalarda gol attığım çok oldu..
    4-Deneyeceğim..
    5-Deneyeceğim..

Bir ayak gücü konusunda soru sormuşsun evet Ayak Gücü Degaj..Degajları iyi bir kalecini varsa direk kaleden forvete uzun toplarla defans arkasına sarkan forvetiniz gol bulabiliyor..

İlgin için teşekkürler..
    2.AMC kanatlara açılıyorsa tamam'dır.

Paylaşım için teşekkür ederim.İşe yarayacağına eminim.

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

komedi bu ya
    özelliklerini yazmışın oyuncularn şöle olsn böle olsun die
    onlar zaten o mevkinin oyuncularında olması gerekn özellikler taktiğe özel bişey deilki

öle oyuncular bulduktan sonra istersen 3-5-2 oyna

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Delirium View Post
    komedi bu ya
    özelliklerini yazmışın oyuncularn şöle olsn böle olsun die
    onlar zaten o mevkinin oyuncularında olması gerekn özellikler taktiğe özel bişey deilki

öle oyuncular bulduktan sonra istersen 3-5-2 oyna
    Zaten Öyle.Ancak ben genel olarak takımda pas yeteneğinin yüksek olması ve ortasaha ve forvetlerin uzun şutlarının yüksek olmasını belirttim.Komedi olan taraf ne 3-5-2 oynaman sana kalmış birşeydir..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şu anda indirip deniyecegim ondan sona yorumumu ya***am guzele benzio

........................Adebayor.................. ....
    ....Van persie.......Rosicky.....Hleb.............
    ..................Makoun....Flamini............... ...
    Clichy..........Gallas.......Toure.........Sanga
    ....................Lehman........................ ....

düzeninde oynuyorum bazen ufak değişiklikler oluyo
    şu ana iyi gidiyo taktik çok gol atıyom ama çokta yiyorum

denedim gerçekten süper taktik çok işe yarıor hele fenerbahcede deneyince taktiğe uygun yıldız oyuncular var

2012 yılında lig şampiyonluğu,italtan kupası,şampiyonlar ligi,italya süper kupa ve avrupa süper kupasını aldım.sadece ligde kornerden 25 gol attım (sakho ve zapata) ilk defa namağlup şampiyon oldum,1003 gol attım,102 puan aldım,ligin en az gol yiyen takımı oldum.bu taktiğe güvenin ve sabredin

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri