1 ile 23 arası toplam 23 sonuç

Konu: Felsefe Bölümü

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Cool Felsefe Bölümü

Forumumuzda böyle bir bölüm eksik diye düşünüyorum. Sohbet Alanı'nın alt bölümü olarak bir felsefe bölümü açılsa nasıl olur?

kasar ßence tabi yönetim ßilir..

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

şahsen benim hiç ilgimi çekmiyo ama ilgilenen varsa güzel bir bolum olabilir .

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

İlgili arkadaşlarımız olursa güzel bir ortam sağlanırsa neden olmasın. Ancak bölümün potansiyeli nedir bilmediğimden kesin birşeyde söylemiyorum. Sadece fikir olarak belirttim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Bence gereksiz bir bölüm olur. Pek fazla giren çıkanda olmaz...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gerekli olduğunu düşündüğüm bir bölüm.Hem felsefenin gerçekte ne olduğu öğrenilirse tabular ve gereksizlik düşünceleri de ortadan kalkar.Ve ayrıca ilgilendiğim bi bölüm olduğu için gerekli bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ben gerekli içeriği sağlarım sizlere, ilgiliyim baya, severim de, açılması çok iyi olur

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

5 olumlu cevaba(güzel olabilirleri olumlu aldım) karşı 2 olumsuz cevap...

Güzel iyi bir bölüm olabilir.Ama ne kadar tuttuğunu bilmiyorum.Elimizden gelen her şeyi yaparız.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence Felsefe yararlı olabilir..Yöneticiler düşünmeli(bence).

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Şahsen hiç ilgimi çekmez, gereksiz olduğunu düşünüyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kerem'e katılıyorum.Hiç ilgimi çekmez.Ama tabii bu yönetimin bileceği iş.Ben sadece fikrimi belirttim.Online Oyunlar bölümü gibi olur bence.Belki dahada az.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

7 olumlu yanıta karşılık 4 olumsuz yanıt...

Nesil
    2006
    Yer

Felsefe bölümü açılırsa Dini bölümünde açılması lazım. Sonuçta felsefenin bir bölümü dine karşı. Böyle bir durum hiç hoş olmaz...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Din bölümü açılırsa siyaset bölümüde açılmalı

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

çorap söküğü oluyor sanki

Nesil
    2006
    Yer

Siyaset bölümü açılırsa tartışmada yasak olmamalı...

Biz felsefeden bahsediyoruz siz gittiniz Din Ve Siyasiye.Felsefeyi Din ve Siyasi konularla karıştırmayalım Erdem Abi.Ben kararımdan dönüyorum açılmasın.

Nesil
    2006
    Yer

Tamam siyaset filan alakası yok doğru ama Dinle alakası çok. Bu bölümün tamamlayıcısı dini bölümdür. Açılırsa Din bölümüde açılmalı. Bence yönetici arkadaşlar anlayış gösterip bir anket açsın ve üyelerin kararına bıraksın bunu...

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Din bölümünün açılmayacağı kaç defa belirtildi. Ve bu belirtilen kararda değişiklik olacağını sanmıyorum. Konu Felsefe Bölümü lütfen Din Bölümü açılsın, Siyaset bölümü açılsın gibi söylemleri bırakınız.
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by tosunpasa View Post
    Din bölümünün açılmayacağı kaç defa belirtildi. Ve bu belirtilen kararda değişiklik olacağını sanmıyorum. Konu Felsefe Bölümü lütfen Din Bölümü açılsın, Siyaset bölümü açılsın gibi söylemleri bırakınız.
    Yani dini kabul etmeyen bölümü olsun din bölümü olmasın öylemi Tosuncum...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Felsefe hiç bir zaman tek bir konu veya tek bir olaya sabit kalmak değildir.Felsefenin temeli dindir söylemi de yanlıştık.Felsefenin temeli düşünmektir! Forumdaki kurallara ve konulara uyularak çok rahat felsefe bölümü açılıp felsefe yapılabilir.Aşağıda bazı kaynaklardan bulduklarımı sizinle paylaşmak istedim.

Felsefe şu sorulara cevap arar :

• Gerçek nedir? Bir ifadeyi nasıl veya niye doğru veya yanlış olarak tanımlarız? Nasıl karar veririz?
    • Bilgi mümkün müdür Bildiğimizi nasıl biliriz? Doğru bilginin kökeni ve sınırları ?
    • Ahlaken doğru veya yanlış hareketler (veya değerler, veya kurumlar) arasında bir fark var mıdır? Hangi hareketler doğrudur, hangileri yanlıştır? Değerler mutlak mı, izafi midir? Yani nasıl yaşamak gerekir? Ahlakın kaynağı nedir ?
    • Gerçeklik nedir ve neler gerçek olarak nitelendirilebilir? Gerçek olan şeylerin doğası nedir? Bazı şeyler algımızdan bağımsız olarak var olabilir mi? Zaman ve mekanın doğası nedir? Düşünme ve düşüncenin doğası nedir? Birey olmak ne demektir?
    • Güzel nedir? Güzel şeylerin farkı nedir? Sanat nedir?
    • Din kavramının kökeni nedir ? Tanrı insanların korkularından kaynaklanan bir varsayım mıdır ? Tanrı var mıdır ?
    • Varlık, zaman ve mekan arasında ne tür bir bağ vardır? Esasen bu kavramlar arasında herhangi bir bağ var mıdır?
    Farkındaysanız dini olaya sokmayınca felsefe yok olmuyor.

Hala din ve siyaseti öne sürerek karşı çıkanlar varsa başka şeylerde paylaşabilirim.

.
    .
    .
    Last edited by Mirza : 22.Temmuz.2008 at 11:46 Reason: Mesaj düzenlendi.... Türksportal İnteraktif

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Şimdi çıkıp Allah yoktur dersen, burada çıkacak tartışmaları düşünemiyorum. Güzel güzel tartışalım, görelim diyebilirsin ama ben asla ve asla sen ne yazarsan yaz Allah'ın olmadığına inanmam ve bu düşüncem asla değişmez. Belki senin düşüncelerin de değişmez. Bu nedenle bunu tartışmak da gereksizdir bana göre. Herkesin inancı kendisine olduğu için sitemizde Din Bölümü yoktur.

Felsefeye çok meraklıysanız ve bu konu üzerinde tartışmalara katılmak istiyorsanız eminim ki bununla ilgili bir çok site vardır, oraları kullanabilirsiniz.

Eğer gerçekten paylaşımsa niyetiniz bunun için yeni bölüm açmaya gerek yok. Burada;

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=257

burada;

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=159

ve hatta burada;

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=334

bu konuda paylaşmak istedikleriniz varsa paylaşabilirsiniz. Dini ve siyasi içerik sitemizde yasak, bu kurala uyduktan sonra, yukarıda gösterdiğim yerler paylaşımlarınız için uygundur.
    "YÜCE ATATÜRK"

Mesaj Yetkileri